De Ligt już widać na wakacjach i myślami kąpie się w pieniążkach razem ze swoim agentem. Nie lubię jak zawodnicy skupiają się bardziej na tej otoczce wokół transferu, zamiast na po prostu grze w piłkę.
Takim drużynom, jak Włochy zwyczajnie nie da się kibicować. Celebracja bramki, żenujący styl, do tego nie oddanie piłki po rzucie sędziowskim przepełnia czarę. Włosi naprawdę są mali.
Był zmuszony wystawić Messiego na 9 i Roberto na skrzydło? A gdzie był zastępca Suareza? Gdzie był Malcom? Proszę was, nie usprawiedliwiajcie niekompetencji i debilizmu trenera jakimiś „wymuszeniami”, bo jeszcze serio ludzie pomyślą, ze tak myślicie. Pochetino z Llorente na ratowanie wyniku jest finale LM, Klopp z Shaquirim i Origim tez, a biedny Valverde zmuszony był przecież tak wąska kadra i totalnie słabymi zawodnikami męczyć się cały sezon. Aż mu współczuć zacząłem.
Ten zespół w tej chwili wymaga niestety wietrzenia, jakim było usunięcie ze składu Deco, Ronaldinho etc. Inaczej nic się nie ruszy, coś musi być w tych wszystkich wielkich porażkach, że w każdym z tych spotkań grali Pique, Busquets i inni. Druga sprawa jest defensywny styl, wczoraj 8 defensywnych graczy, ten człowiek, czyli Ernesto Valverde nigdy nie wyciągnie żadnych wniosków.
Coutinho musi zostać, walczyliśmy o niego za bardzo, żeby tak po prostu go stracić, to raz. A dwa zwyczajnie jest zbyt dobry, żeby się go pozbywać. Niestety niesmaczne jest ciagle wybielanie trenera (oczywiście w dużej mierze to tez wina zawodników, bo przegrana 4-0 to nie tylko decyzje trenera, ale pokaz totalnej bezradności i woli walki) jego decyzje doprowadziły nas do momentu, w którym jesteśmy bez swojej tożsamości i wyników.
Widać, że mądry, z dojrzałym podejściem. Myślę, że dostanie szanse w meczach z niżej notowanymi rywalami w Pucharze Króla, ale tak jak powiedział, reszta zależy od niego i tego, jak sobie poradzi i co pokaże.
Niech się pałuje, może byłby dobrym zastępcą suareza (mam nadzieje, ze nie będzie w wyjściowej 11 w przyszłym sezonie) dobry strzał, technika, umie się odnaleźć w ataku pozycyjnym, potrafi rozegrać sam, nie tylko wykończyć. Ale szopka rok temu, szopka teraz, do tego 28 lat, ja za niego dziękuje. Jeśli ktoś nie stawia przyjścia do nas na pierwszym miejscu to po prostu go tutaj nie widzę.
Christian Eriksen: Walczyliśmy. Na koniec mieliśmy szczęście. Żal mi Ajaksu. Grali lepiej w dwóch meczach od nas. To ulga. Walczyliśmy o marzenia i o to, by być w Lidze Mistrzów.
Klasa sama w sobie! Od dawna bardzo chciałem go zobaczyć u nas, u boku Frankiego i Arthura tworzyliby super linię pomocy.
Tak długo jak pozwolimy Panu Valverde robić z nas małych - tak długo mali będziemy.
Trenera starałem się bronić rękami i nogami, nawet pamiętając o porażce w Rzymie, z grą, która nie podoba się nie tylko mi, a idąc głębiej uderza w filozofię klubu od jej powstania.
Argumentowałem swój spokój wizją trenerską, umiejętnością ustawienia się pod przeciwnika i w końcu nauczeniem nas cierpienia na boisku w imię wyższych celów.
Nie potrafiliśmy, nie potrafimy i nie będziemy potrafić na boisku cierpieć, jak choćby ekipy prowadzone przez Mourinho czy Simeone. W pierwszym meczu wyłącznie szczescie, Ter Stegen i niemoc Liverpoolu pomogły nam zachować czyste konto. Nie było w tym ani krzty wyrachowania. Tłamsi nas wysoki pressing nawet takich przeciwników jak Real Betis, a oddajemy piłkę Liverpoolowi na jego własnym terenie.
Nie będę wybiegał w dobór odpowiednich zawodników, ale chyba spodziewać się można było, ze nienadążający za Sadio Mane Serio Roberto w 6 dni nie nauczył się biegać szybciej, a Nelson Semedo pokazujący swoje atuty po wejściu w 6 dni ich nie stracił. Trener nie wyciągnął żadnej lekcji, ani z pierwszego meczu, ani z meczu w Rzymie, o którym tyle wszyscy mówili. Wyszliśmy z nastawieniem, ze „możemy przegrać 2-0”, a nie „musimy strzelić bramkę”. Niestety.
Oddajmy Bogu co boskie, a Cesarzowi co cesarskie. A ja po prostu oddałbym Leo w pełni to co człowiecze. Jest niesamowity, najlepszy w historii, ale pech chciał, ze wie o tym cały piłkarski świat (nawet jeśli ktoś nie mówi tego głośno) i zespół Liverpoolu również. Otaczają go w niebotycznej liczbie, a on i tak daje nam 3 (conajmniej) powody, żeby ten mecz zamknąć. Z takim Messim wygraliśmy wszystko, co było do wygrania i z takim samym Messim przegrywamy. Po prostu zespół nie pomógł mu wcale (oprócz niesamowitego Vidala).
Jak to mówią, nie grać na drużyny, którym się kibicuje. Ale jednak mam duże nadzieje co do tego spotkania i mysle „obiektywnie” zagrałem wygrana. A wy ci myślicie?
Quique Setiene: Podania diagonalne, wysoki pressing na połowie przeciwnika, wertykalna gra, kiki-taka, rotacje rotacje jebać Chorwację, dominacja oponentów uciszanie malkontentów. A co u Ciebie Ernesto?
Ernesto Valverde: Eeee.... Yyyyy.... No jest Rakitić, jest piłeczka i grają sobie chłopaki.
I czym ty się chwalisz? „Kibicu”... chciałeś się cieszyć z wyrównania, goli i remisu? Kiedy nie kibicujesz im, jak przegrywają to nie rób tego tez, jak wygrywają :)
W sytuacji z karnym, gdzie faulowany był Mbappe nie powinno być tylko wolnego? Faul zaczął się przed polem karnym. Bo chciałbym wiedzieć czy to błąd sędziego czy nie.
POMOCY!!!
Czy zawodnik faulowany nie musi podnieść się z murawy, by sędzia mógł puścić grę? Oczywiście pytam kontrowersji przy bramce, ale nie złośliwie, było minęło, choć niesmak wobec hiszpańskich sędziów już pozostał.
Decyzja ta jest żałosna i pokazująca, że tak naprawdę w piłce liczy się aktualnie tylko kasa. Nie piszę tego bo kibicuję Barcelonie, tylko dlatego, że zapewne podobne odczucia ma kibic każdego zespołu oczywiście poza Realem. Dla wyjaśnienia. Czym jest słynny przepis 19 o który jest cała afera? Każdy zawodnik który nie ukończy 18 lat (dla osób z innych kontynentów niż Europa) lub 16(Europejczycy) nie ma prawa zmieniać kraju zamieszkania jeśli przyczyną jest gra w piłkę. Jeśli powód jest inny to zgodnie z tym zapisem nie ma problemu. Barcelona miała sprawdzanych ok.40 młodych piłkarzy. Ostatecznie przyczepiono się do 10. Dla ich "dobra" zakazano im grać w Barcelonie do ukończenia 18 roku życia :) Wśród nich był między innymi Takefusa Kubo, 11 letni Japończyk - co jest tu dość istotne, ale o tym zaraz. Nie znam dokładnie oskarżeń względem Atletico ale klub ten z godnością przyjął karę. Barcelona walczyła, ale nic nie ugrała. Prawo to prawo i powinno być takie samo dla wszystkich. Przepis miał chronić dzieciaki przed kontraktami, wyjazdami. Ktoś nie chciał by tracili dzieciństwo dla karier. Może to i słuszne ale czy piłkarski rozwój i życie w fajnych warunkach jest gorsze od dzieciństwa w krajach afrykańskich? Raczej nie ;) Skoro jednak przepis jest to trzeba go respektować. No i mamy Real. Nie zbadano nawet sytuacji dwóch, uznanych za nalepiej rokujących graczy drużyn młodzieżowych Realu - argentyńczyka Coria i Japończyka Takehiru Nakai. Przecież nikt nie uwierzy w to, że do Madrytu przyjechali, żeby poprawić sobie opaleniznę :) Biło się o nich pół Europy, a oni ot tak wpadli do Madrytu i zupełnie przy okazji grają dla Realu... Czym różni się Japończyk z Barcelony, który musiał opuścić to miasto przez 19 przepis FIFA, od swojego rówieśnika i rodaka z Realu, który nadal może grać dla królewskich? Kolejna sprawa. W Madrycie zbadano przypadki ponad 90 dzieciaków !!! Wśród nich piłkarze z ameryki południowej, afryki i azjii. Przyczepili się do synów Zidane'a? A co za różnica skoro przykładów łamania tego przepisu można pokazać znacznie więcej w tym klubie. Kara skrócona? To kpina i o ile nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych to widać gołym okiem, że gdzie Perez nie może tam kasę pośle ;)W piłce są równi i równiejsi. Wystarczy prześledzić oficjalne informacje z tego kto i ile kar otrzymał przez ostatnie lata od działaczy La liga, Uefa i FIFA - Real zero, Barca kilkanaście. Warto zerknąć o tym jakie kary dostawali zawodnicy za kartki - W Barcelonie kilkumeczowe zawieszenia za rzekome teksty rasistowskie względem piłkarzy Espanyolu czy obrażanie sędziego. Piłkarze Realu za uderzenia rywali - Pepe i Ronaldo mięli anulowane kartki bądź skracane kary. W Barcelonie w poprzednim sezonie przeprowadzono 17, niezapowiedzianych kontroli antydopingowych po treningach. W Realu była aż jedna....wnioski niech każdy wyciągnie sam :)
2
Depay to taki Suarez u nas, zmarnuje 5 setek aż strzeli w niemożliwej sytuacji
0
De Ligt już widać na wakacjach i myślami kąpie się w pieniążkach razem ze swoim agentem. Nie lubię jak zawodnicy skupiają się bardziej na tej otoczce wokół transferu, zamiast na po prostu grze w piłkę.
4
Takim drużynom, jak Włochy zwyczajnie nie da się kibicować. Celebracja bramki, żenujący styl, do tego nie oddanie piłki po rzucie sędziowskim przepełnia czarę. Włosi naprawdę są mali.
18
Był zmuszony wystawić Messiego na 9 i Roberto na skrzydło? A gdzie był zastępca Suareza? Gdzie był Malcom? Proszę was, nie usprawiedliwiajcie niekompetencji i debilizmu trenera jakimiś „wymuszeniami”, bo jeszcze serio ludzie pomyślą, ze tak myślicie. Pochetino z Llorente na ratowanie wyniku jest finale LM, Klopp z Shaquirim i Origim tez, a biedny Valverde zmuszony był przecież tak wąska kadra i totalnie słabymi zawodnikami męczyć się cały sezon. Aż mu współczuć zacząłem.
2
Takie słowa to może wypowiadać Sebastian Mila, a nie tacy ludzie... Chociaż chyba nawet Seba ma większe ambicje niż oni.
30
Ten zespół w tej chwili wymaga niestety wietrzenia, jakim było usunięcie ze składu Deco, Ronaldinho etc. Inaczej nic się nie ruszy, coś musi być w tych wszystkich wielkich porażkach, że w każdym z tych spotkań grali Pique, Busquets i inni. Druga sprawa jest defensywny styl, wczoraj 8 defensywnych graczy, ten człowiek, czyli Ernesto Valverde nigdy nie wyciągnie żadnych wniosków.
8
Coutinho musi zostać, walczyliśmy o niego za bardzo, żeby tak po prostu go stracić, to raz. A dwa zwyczajnie jest zbyt dobry, żeby się go pozbywać. Niestety niesmaczne jest ciagle wybielanie trenera (oczywiście w dużej mierze to tez wina zawodników, bo przegrana 4-0 to nie tylko decyzje trenera, ale pokaz totalnej bezradności i woli walki) jego decyzje doprowadziły nas do momentu, w którym jesteśmy bez swojej tożsamości i wyników.
4
Widać, że mądry, z dojrzałym podejściem. Myślę, że dostanie szanse w meczach z niżej notowanymi rywalami w Pucharze Króla, ale tak jak powiedział, reszta zależy od niego i tego, jak sobie poradzi i co pokaże.
2
Niech się pałuje, może byłby dobrym zastępcą suareza (mam nadzieje, ze nie będzie w wyjściowej 11 w przyszłym sezonie) dobry strzał, technika, umie się odnaleźć w ataku pozycyjnym, potrafi rozegrać sam, nie tylko wykończyć. Ale szopka rok temu, szopka teraz, do tego 28 lat, ja za niego dziękuje. Jeśli ktoś nie stawia przyjścia do nas na pierwszym miejscu to po prostu go tutaj nie widzę.
1
Christian Eriksen: Walczyliśmy. Na koniec mieliśmy szczęście. Żal mi Ajaksu. Grali lepiej w dwóch meczach od nas. To ulga. Walczyliśmy o marzenia i o to, by być w Lidze Mistrzów.
Klasa sama w sobie! Od dawna bardzo chciałem go zobaczyć u nas, u boku Frankiego i Arthura tworzyliby super linię pomocy.
11
Tak długo jak pozwolimy Panu Valverde robić z nas małych - tak długo mali będziemy.
Trenera starałem się bronić rękami i nogami, nawet pamiętając o porażce w Rzymie, z grą, która nie podoba się nie tylko mi, a idąc głębiej uderza w filozofię klubu od jej powstania.
Argumentowałem swój spokój wizją trenerską, umiejętnością ustawienia się pod przeciwnika i w końcu nauczeniem nas cierpienia na boisku w imię wyższych celów.
Nie potrafiliśmy, nie potrafimy i nie będziemy potrafić na boisku cierpieć, jak choćby ekipy prowadzone przez Mourinho czy Simeone. W pierwszym meczu wyłącznie szczescie, Ter Stegen i niemoc Liverpoolu pomogły nam zachować czyste konto. Nie było w tym ani krzty wyrachowania. Tłamsi nas wysoki pressing nawet takich przeciwników jak Real Betis, a oddajemy piłkę Liverpoolowi na jego własnym terenie.
Nie będę wybiegał w dobór odpowiednich zawodników, ale chyba spodziewać się można było, ze nienadążający za Sadio Mane Serio Roberto w 6 dni nie nauczył się biegać szybciej, a Nelson Semedo pokazujący swoje atuty po wejściu w 6 dni ich nie stracił. Trener nie wyciągnął żadnej lekcji, ani z pierwszego meczu, ani z meczu w Rzymie, o którym tyle wszyscy mówili. Wyszliśmy z nastawieniem, ze „możemy przegrać 2-0”, a nie „musimy strzelić bramkę”. Niestety.
Oddajmy Bogu co boskie, a Cesarzowi co cesarskie. A ja po prostu oddałbym Leo w pełni to co człowiecze. Jest niesamowity, najlepszy w historii, ale pech chciał, ze wie o tym cały piłkarski świat (nawet jeśli ktoś nie mówi tego głośno) i zespół Liverpoolu również. Otaczają go w niebotycznej liczbie, a on i tak daje nam 3 (conajmniej) powody, żeby ten mecz zamknąć. Z takim Messim wygraliśmy wszystko, co było do wygrania i z takim samym Messim przegrywamy. Po prostu zespół nie pomógł mu wcale (oprócz niesamowitego Vidala).
Straciliśmy swoją tożsamość i odzyskajmy ją.
Tots units fem força!!!!
0
A z ciekawości Aguero?
1
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMzM5NTIwNzU1OTYwMDqSusPQCrHedMdCTxE%3D
Jak to mówią, nie grać na drużyny, którym się kibicuje. Ale jednak mam duże nadzieje co do tego spotkania i mysle „obiektywnie” zagrałem wygrana. A wy ci myślicie?
0
Quique Setiene: Podania diagonalne, wysoki pressing na połowie przeciwnika, wertykalna gra, kiki-taka, rotacje rotacje jebać Chorwację, dominacja oponentów uciszanie malkontentów. A co u Ciebie Ernesto?
Ernesto Valverde: Eeee.... Yyyyy.... No jest Rakitić, jest piłeczka i grają sobie chłopaki.
1
Fajnie, ze wygraliśmy, ale oczy mi krwawią...
3
„Kibic” ;)
4
I czym ty się chwalisz? „Kibicu”... chciałeś się cieszyć z wyrównania, goli i remisu? Kiedy nie kibicujesz im, jak przegrywają to nie rób tego tez, jak wygrywają :)
5
Nie my, tylko ty :) mam nadzieję, ze świętować jakiegokolwiek trofeum nie będziesz
0
Najlepsi OBROŃCY - Ramos i Marcelo - chyba mam trochę różne zdanie na temat najlepszego OBROŃCY XD
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
TVP Sport
0
W sytuacji z karnym, gdzie faulowany był Mbappe nie powinno być tylko wolnego? Faul zaczął się przed polem karnym. Bo chciałbym wiedzieć czy to błąd sędziego czy nie.
1
Messi zasługuje, ale reszta drużyny? Muszą realnie martwić się o wyjście z grupy...
0
POMOCY!!!
Czy zawodnik faulowany nie musi podnieść się z murawy, by sędzia mógł puścić grę? Oczywiście pytam kontrowersji przy bramce, ale nie złośliwie, było minęło, choć niesmak wobec hiszpańskich sędziów już pozostał.
0
Transmisja radiowa z meczu Bayernu? Ktoś? Coś?
11
Gdy patrzę na grę tego 19-letniego Tielemansa to uważam, że powinniśmy zainwestować w niego każdą sumę.
3
Oprócz awansu najbardziej cieszy mnie, że ten pajac Ramos jednak spokojnie spał nie będzie! Vamos!
7
i utwierdzasz się w przekonaniu o mocnych bokach obrony juventusu, gdy jeden asystuje drugiemu przy bramce! :)
1
Łukasz Piszczek daje prowadzenie BVB!
14
Decyzja ta jest żałosna i pokazująca, że tak naprawdę w piłce liczy się aktualnie tylko kasa. Nie piszę tego bo kibicuję Barcelonie, tylko dlatego, że zapewne podobne odczucia ma kibic każdego zespołu oczywiście poza Realem. Dla wyjaśnienia. Czym jest słynny przepis 19 o który jest cała afera? Każdy zawodnik który nie ukończy 18 lat (dla osób z innych kontynentów niż Europa) lub 16(Europejczycy) nie ma prawa zmieniać kraju zamieszkania jeśli przyczyną jest gra w piłkę. Jeśli powód jest inny to zgodnie z tym zapisem nie ma problemu. Barcelona miała sprawdzanych ok.40 młodych piłkarzy. Ostatecznie przyczepiono się do 10. Dla ich "dobra" zakazano im grać w Barcelonie do ukończenia 18 roku życia :) Wśród nich był między innymi Takefusa Kubo, 11 letni Japończyk - co jest tu dość istotne, ale o tym zaraz. Nie znam dokładnie oskarżeń względem Atletico ale klub ten z godnością przyjął karę. Barcelona walczyła, ale nic nie ugrała. Prawo to prawo i powinno być takie samo dla wszystkich. Przepis miał chronić dzieciaki przed kontraktami, wyjazdami. Ktoś nie chciał by tracili dzieciństwo dla karier. Może to i słuszne ale czy piłkarski rozwój i życie w fajnych warunkach jest gorsze od dzieciństwa w krajach afrykańskich? Raczej nie ;) Skoro jednak przepis jest to trzeba go respektować. No i mamy Real. Nie zbadano nawet sytuacji dwóch, uznanych za nalepiej rokujących graczy drużyn młodzieżowych Realu - argentyńczyka Coria i Japończyka Takehiru Nakai. Przecież nikt nie uwierzy w to, że do Madrytu przyjechali, żeby poprawić sobie opaleniznę :) Biło się o nich pół Europy, a oni ot tak wpadli do Madrytu i zupełnie przy okazji grają dla Realu... Czym różni się Japończyk z Barcelony, który musiał opuścić to miasto przez 19 przepis FIFA, od swojego rówieśnika i rodaka z Realu, który nadal może grać dla królewskich? Kolejna sprawa. W Madrycie zbadano przypadki ponad 90 dzieciaków !!! Wśród nich piłkarze z ameryki południowej, afryki i azjii. Przyczepili się do synów Zidane'a? A co za różnica skoro przykładów łamania tego przepisu można pokazać znacznie więcej w tym klubie. Kara skrócona? To kpina i o ile nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych to widać gołym okiem, że gdzie Perez nie może tam kasę pośle ;)W piłce są równi i równiejsi. Wystarczy prześledzić oficjalne informacje z tego kto i ile kar otrzymał przez ostatnie lata od działaczy La liga, Uefa i FIFA - Real zero, Barca kilkanaście. Warto zerknąć o tym jakie kary dostawali zawodnicy za kartki - W Barcelonie kilkumeczowe zawieszenia za rzekome teksty rasistowskie względem piłkarzy Espanyolu czy obrażanie sędziego. Piłkarze Realu za uderzenia rywali - Pepe i Ronaldo mięli anulowane kartki bądź skracane kary. W Barcelonie w poprzednim sezonie przeprowadzono 17, niezapowiedzianych kontroli antydopingowych po treningach. W Realu była aż jedna....wnioski niech każdy wyciągnie sam :)