1

nigeryjczyk, kamerunczyk... ja pierdziele. ten komentator to z lapanki spod zabki?

1

Taa, dodatkowo jeszcze gruby na bramke ;)

0

serio?
"Barça board are clear that Lucho will not renew his contract with the club. Current contract expires at end of the season." [MARCA]

16

Wlasnie to napisales. Lepiej spij w ubraniach, bo o 6 zapukaja mili panowie w graniturach.

0

O jaa... faktycznie, pomylilo mi sie z filmikiem, ktory ogladalem godizne wczesniej, jak kobieta dostala w glowe pilka z rzutu wolnego, bo byla zajeta telefonem czy czyms tam. No debil...

0

I to jest piekne :) Instant karma. Nie interesuje cie mecz? Siedzisz za bramka a jest akurat rzut wolny? To masz gapic sie na pilke, chyba ze jest siatka. Nawet jak chodzilem kilkanascie lat temu na mecze i siadalem za bramka, to podczas rzutow wolnych jest zasada - jak zawodnik kopie pilke to masz sie patrzec na pilke, bo jak nie to headshot.

0

Gdzie moge znalezc caly wczorajszy mecz Sev - Real po polsku? Strona Eleven odpada, bo tam trzeba miec platne konto.

0

Moze to i dobrze

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Ale to co wymieniasz to oczywiscie muzyka taneczna. Przeczytaj dokladnie - ja w powyzszym poscie nie napisalem, ze to tylko disco polo. To co ty wymieniles + linekpark post wyzej jak najbardziej sie nadaje. Poza tym nie wiem czemu rozmowa zeszla na rodzaje piosenek, skoro glowna polemika dotyczyla "dretwosci" autora wpisu. To, ze nie potrafi sie bawic lub tanczyc to tylko i wylacznie jego problem. Wiedzial na co sie pisze.

1

Owszem jest z nim cos nie tak. Idac na bal czego sie spodziewal? Chopena i Bacha? Czy moze Liroya/Popka/Behemota? Logiczne, ze bedzie muzyka taneczna. Na balu nie trzeba sie koniecznie bawic tanczac. Mozna brac udzial w zabawach, pogadac z kims innym. Ale skoro on sam siedzi jak palec przy stole to chyba nie powiesz mi, ze to jest normalne zachowanie? Nie pasuje mu muzyka taneczna? Spoko, nie kazdy lubi, ale po co szedl na bal? Wypic lampke szampana?

5

Komus sie jeszcze nie przejadlo to samouwielbienie i samoubostwienie Zlatana?

16

Sam napisales: "siedzę jak ostatni idiota , bo chyba jako jedyny mnie to nie fascynuje". Nikt nie bedzie ukladal playlisty pod jedna osobe. Skoro reszta tanczy i sie bawi, to widocznie z toba cos jest nie tak. Disco polo zawsze bylo na weselach/baletach/studniowkach i kazda kategoria wiekowa sie dobrze bawila, a jak dodatkowo bawi sie pod wplywem %%% to kazdy moze sie poczuc Zenkiem Martyniukiem i krolem baletu.

0

Eee tam Boateng... przy ciele bylo.

0

Nie, akurat to nie sa suche statystyki. Te staty maja duze znaczenie.

0

Bajka jest zajebista. Wreszcie jakas bajka dla doroslych ;) A ci, ktorzy uwazaja, ze to jest prostacki film to po prostu polkneli kija.

5

Raczej nikt nie chce czytac subiektywnych opisow meczu, bo chyba kazdy ogladal. Wiem, ze nie pisalas, ze na boisku, ale nigdzie nie jest napisane, ze z MSN. Cale tridente zagralo spektakularnie bez wyjatku. Skoro go nie lubisz to nie powinnas podejmowac jego oceny, skoro nie potrafisz tego zrobic w obiektywny sposob. Nie byloby problemu z tym artykulem, gdyby nie fakt, ze to twoja ktoras taka wpadka.

15

Nie musisz byc najwieksza fanka, ale piszesz artykuly i powinnas byc obiektywna, a nie subiektywna.

23

Neymar najgorszy na boisku? Co za bzdury xDDDD

0

Bajka jest spoko (oczywiscie nie dla dzieci). Mozna sie usmiac ;)

1

Sausage party - polecam, wlasnie obejrzalem ;)

2

Rozumiem, ze Turana tez sprzedawales po miesiacu gry?

1

No wlasnie. Tego brakuje, bo jak zamkniemy mecz w 45 minut lub nawet 60, to pozniej 3 zmiany i pilkarze sa mniej zmeczeni z meczu na mecz. A tak to trzeba zasuwac cale 90 minut. Nie jestem za zwolnieniem trenera, ale Lucho sie musi obejrzec, bo na chwile obecna chyba zwykly kibic zaczalby wprowadzac inne taktyki albo robic chociaz zmiany. Taktyka kuleje od konca poprzedniego sezonu.

2

Dlatego wypisanie tych roznic chodzilo za mna od dluzszego czasu, ale jak wczoraj czytalem komentarze niektorych uzytkownikow, ze "przeciez sedzia nie jest nieomylny". Oczywiscie, ja sie z tym zgadzam, ale w naszym przypadku sedzia myli sie zawsze na nasza niekorzysc i na korzysc Realu. Pal licho, ze sedzia nie podyktowal przewinienia, ale tu chodzi o brak gola dla nas, brak karnego albo brak czerwa dla przeciwnika. I tak jak powiedziales - chodzi glownie o ta dysproporcje. Daleki jestem od stwierdzenia, ze to zasluga Florka (chociaz patrzac na przekrety w Fifie w ogole by mnie to nie zdziwilo). Na to moze miec wplyw ulubiony kolega z trybun Gerarda Pique, komisja sedziowska albo nawet sami sedziowie, ktorym juz sie znudzila dominacja Barcy, aczkolwiek w to ostatnie nie wierze, bo wtedy bledy bylyby raz na korzysc Barcy a raz nie, a tutaj w kazdym meczu nam dowalaja i tyle.

2

Gralismy padake, Niech ostatnie kilkadziesiat minut 2 polowy nie przysloni ci oczu. W pierwszej polowie mielismy moze 2-3 dobre okazje a reszta czasu to derptanie, chodzenie po boisku. Czemu nie molgismy grac tak od poczatku meczu jak w ciagu ostatnich 25 minut meczu (jeszcze przed czerwona kartka)? Na chwile obecna gra Barcy to jak najmniej wysilku, a moze wpadnie bramka. Nastepnie zmiana polow. Gdy nadchodzi 65 minuta to wtedy przy remisie Barca wrzuca wyzszy bieg. Nie daj Boze jak przeciwnik prowadzi, to Barca wrzuca najwyzszy bieg i wtedy to jest dopiero pokaz sily. No ale pytanie, dlaczego my nie mozemy zamknac meczu w pierwszej polowie?

0

Ja bym dal Rakitica. Dlaczego? Otoz Denis pokazal sie z bardzo dobrej strony w meczu z Herculesem, ale wtedy nie gral Messi i Neymar! To jest mega wazne, bo jak Messi jest na boisku to niemalze kazda pilka z pomocy idzie od razu do niego. Serio uwazacie, ze Denis bedzie probowal sie przebic a Messi bedzie stal z boku i sie przygladal? Rakitic chociaz posyla dobre pilki, chociaz moze martwic jego forma.

48

Jako, ze mi sie nudzilo, to postanowilem zrobic male porownanie w zlych decyzjach na korzysc zarowno Realu jak i Barcy.

Krotka legenda:
Round x - kolejka nr x
Pierwszy wynik to po prostu wynik meczu
Drugi wynik to zle decyzje na korzysc danej druzyny.
Trzeci wynik to niejasne decyzje na korzysc danej druzyny. Dla przykladu w 2 kolejce Atletic mialo 6 zlych decyzji na nasza niekorzysc i 6 niejasnych decyzji przy 5 naszych. W rezultacie sedzia na korzysc Atleticu puscil 12 sytuacji (6 klarownych i 6 niejasnych) oraz 5 na korzysc Barcy (5 niejasnych).

Zle decyzje to brak odgwizdania przewinienia na ewidentnym faulu, zagraniu reka, spalonym. Ogolnie za to powinna byc kartka, karny, uznany gol lub po prostu odgwizdany faul.
Niejasne decyzje to decyzje sporne - sedzia mogl podyktowac przewinienie lub nie.

Ponizej rozpisalem (na podstawie strony laligareferees.blogspot.com) wszyskie mecze Barcy i Realu, w ktory rezultat skonczyl sie roznica 1-2 bramek lub remisem, a wiec decyzje sedziego moglby wplynac na wynik lecz NIE MUSIALY. Pomijam goleady obu druzyn typu 5-0, bo tam sedzia za bardzo nie mogl wypaczyk wyniku, ze wzgledu na roznice poziomow druzyn. Jesli jednak sedzia dal na poczatku jakies czerwo lub podyktowal karnego, a pozniej byla goleada to przepraszam. Zaczynamy:

Round 2 : Athletic 0-1 Barcelona
Złe dec.: Athletic 6-0 Barcelona
Niejasne dec.: Athletic 6-5 Barcelona

Round 2 : Real Madrid 2-1 Celta
Złe dec.: Real Madrid 7-3 Celta
Niejasne dec.: Real Madrid 0-4 Celta

Round 3 : Barcelona 1-2 Alaves
Złe dec.: Barcelona 1-3 Alaves
Niejasne dec.: Barcelona 3-6 Alaves

Round 3 : Real Madrid 5-2 Osasuna
Złe dec.: Real Madrid 7-1 Osasuna
Niejasne dec.: Real Madrid 3-1 Osasuna

Round 5 : Barcelona 1-1 Atletico
Złe dec.: Barcelona 2-3 Atletico
Niejasne dec.: Barcelona 3-6 Atletico

Round 5 : Real Madrid 1-1 Villarreal
Złe dec.: Real Madrid 4-0 Villarreal
Niejasne dec.: Real Madrid 4-4 Villarreal

Round 6 : Las Palmas 2-2 Real Madrid
Złe dec.: Las Palmas 2-3 Real Madrid
Niejasne dec.: Las Palmas 7-7 Real Madrid

Round 7 : Celta 4-3 Barcelona (tutaj dupy dalismy przedewszystkim my, a nie sedzia)
Złe dec.: Celta 7-1 Barcelona
Niejasne dec.: Celta 6-5 Barcelona

Round 7 : Real Madrid 1-1 Eibar
Złe dec.: Real Madrid 2-0 Eibar
Niejasne dec.: Real Madrid 6-3 Eibar

Round 9 : Real Madrid 2-1 Athletic
Złe dec.: Real Madrid 4-4 Athletic
Niejasne dec.: Real Madrid 11-5 Athletic

Round 9 : Valencia 2-3 Barcelona
Złe dec.: Valencia 13-4 Barcelona
Niejasne dec.: Valencia 8-4 Barcelona

Round 10 : Barcelona 1-0 Granada
Złe dec.: Barcelona 0-4 Granada
Niejasne dec.: Barcelona 3-12 Granada

Round 11 : Sevilla 1-2 Barcelona
Złe dec.: Sevilla 6-0 Barcelona
Niejasne dec.: Sevilla 10-3 Barcelona

Round 12 : Barcelona 0-0 Malaga (ta komedie chyba kazdy pamieta)
Złe dec.: Barcelona 3-9 Malaga
Niejasne dec.: Barcelona 2-5 Malaga

Round 13 : Real Sociedad 1-1 Barcelona
Złe dec.: Real Sociedad 7-3 Barcelona
Niejasne dec.: Real Sociedad 14-6 Barcelona

Round 13 : Real Madrid 2-1 Sporting
Złe dec.: Real Madrid 5-2 Sporting
Niejasne dec.: Real Madrid 7-6 Sporting

Round 14 : Barcelona 1-1 Real Madrid
Złe dec.: Barcelona 3-13 Real Madrid
Niejasne dec.: Barcelona 3-15 Real Madrid

Round 15 : Real Madrid 3-2 Deportivo
Złe dec.: Real Madrid 7-2 Deportivo
Niejasne dec.: Real Madrid 20-6 Deportivo

Round 17 : Villarreal 1-1 Barcelona
Złe dec.: Villarreal 6-2 Barcelona
Niejasne dec.: Villarreal 7-6 Barcelona

Podsumowujac mecze Barcy:
Zle decyzje:
-> na korzysc Barcy 19
-> na korzysc przeciwnika Barcy 64

Niejasne decyzje:
-> na korzysc Barcy 43
-> na niekorzysc Barcy 80

Lacznie:
-> na korzysc Barcy 62 (19+43)
-> na niekorzysc Barcy 144 (64+80)

Podsumowujac mecze Realu:
Zle decyzje:
-> na korzysc Realu 52
-> na korzysc przeciwnika Realu 14

Niejasne decyzje:
-> na korzysc Realu 73
-> na niekorzysc Realu 36

Lacznie:
-> na korzysc Realu 125
-> na niekorzysc Realu 50

Wnioski: Jak widac ponad 2 krotna przewaga bledow na niekorzysc Barcy (144 do 62). Pomijajac nawet niejasne decyzje to mamy 64 do 19 zlych decyzji na korzysc przeciwnikow, czyli praie 3,5 krotnie!
Jesli chodzi o Real jest zupelnie odwrotnie - 2,5 krotna przewaga bledow na korzysc Realu (125 do 50). Pomijajac niejasne decyzje wychodzi nam 52 do 14, czyli ponad 3,5 krotna! Kolejny wniosek jest taki, ze w kazdym z tych meczow mozna zauwazyc, ze zawsze przeciwnik Barcy ma wiecej bledow na ich korzysc, a Real zawsze ma wieksza ilosc bledow na swoja korzysc.

Mozecie to teraz zobaczyc czarno na bialym. W kazdym meczu mamy podstawy do oskarzenia sedziow o nieprawidlowe sedziowanie, ale tego nie robimy bo mimo tego wygrywamy mecze. Problem pojawia sie w takim meczu jak z Villareal - mimo, ze gramy padake, to sedzia dodatkowo wbija nam noz w plecy i rzuca klody pod nogi, smiejac sie w twarz i po prostu remisujemy wtedy mecz. To jest chyba juz ewidenty dowod dla niedowiarkow, ze to nie jest zadna teoria spiskowa, tylko fakty. Komus bardzo nie pasuje dominacja Barcy w LL. Kolejny dowod: dlaczego w Lidze Mistrzow nie ma tylu przekretow? Bo na LM patrzy caly swiat, a wladze LL nie maja zadnego wplywu na rozgrywki w LM.
Glebsze wnioski pozostawiam wam.

źródło: http://laligareferees.blogspot.com/

3

O jaki nasz wujek Tebas kochany

2

Nie pewnie, nic sie nie dzieje. Wszystko jest ok xD Tylko nie rozumiesz jednej rzeczy: Nucho nie moze oficjlanie powiedziec, tego co powiedzial Pique, bo zostalby zlinczowany w gazetach, a wtedy watpie czy podejmowalby madre decyzje taktyczne itd. Jeszcze nam tego brakuje, zeby prasa madrycka siadla na Lucho. On jest bardzo dyplomatyczny w swoich wypowiedziach, a zapewne jest tak, ze mowi to przez zeby, bo doskonale wie co sedziowie odwalaja.

0

Ale ty nie dalej nie rozumiesz. Wiem, ze nie usprawiedliwiasz sedziow, bo tylko debil lub kibic Realu usprawiedliwialby ich gdyby zle dyktowal decyzje na niekorzysc Barcy. Chodzi mi o to co napisales tutaj:

"(...) ale w tym co powiedziała jest też sporo racji. Jedna strona medalu to tak, gdzie można zauważyć tendencję sędziów do podejmowania złych decyzji na niekorzyść Barcelony. Druga z kolei to ta, gdzie kibice i przede wszystkim zawodnicy z trenerem powinni uderzyć się mocno w pierś. W tym sezonie przeciwnicy wytrącili nam ewidentnie kilka atutów z rąk (...)"

Taktyka i przygotowanie do meczu to jedno, ale usilne powodowanie, zeby Barca byla niesprawiedliwie traktowana na boisku to drugie. Jak wspomnialem, tu nie ma zadnej strony medalu. 2 strona medalu bylaby, gdyby Barca byla zle przygotowana do meczu i w ogole nie wiedziala co robic (wtedy moglbys napisac: sedziowe nam nie pomagaja, a 2 strona medalu jest taka, ze Barca gra totalne gowno). Az w takim dolku nie jestesmy. Gdyby sedziowie byliby sprawiedliwi lub bylyby POWTORKI VIDEO to dam sobie reke uciac, ze przewaga wynosilaby max 4 punkty niz 8. Zrozum, ze takie sedziowanie nie odbija sie jedynie na 1 meczu, tylko na kazdym kolejnym, bo skoro wychodzisz na boiska i masz w glowie, ze sedzia od 2 spotkan traktuje Barce jak szmate to za 3 razem pewnie tez nas wydyma, wiec graja gorzej, bo gdzies w tyle glowy siedzi ta mysl.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?