2

Riqui to zaraża tym uśmiechem. Widząc jego pogodną twarz, japa sama mi się śmieje :) Jakby nie grał, życzę takim ludziom powodzenia, bo są mega pozytywni.

2

Jeśli chodzi o obronę to Araujo jest tam w tej chwili szefem - solidny mecz.
Alba aktywny na skrzydle i bez większych pomyłek w obronie.
Od Mingezy, za wyjątkiem jednego małego błędu i jednego wielbłąda, specjalnie bym się nie przyczepiał. Starał się, miał kilka fajnych odbiorów i starał się podłączać na skrzydle. Na pewno nie jest to jeszcze zawodnik na pierwszy skład, a tu nie dość, że musi grać każdy mecz, to jeszcze nie na swojej nominalnej pozycji.
Umtiti zrobił dzisiaj klasycznego "Boatenga", ale to co mnie u niego dziś irytowało, to przetrzymywanie piłki przed niemal każdym zagraniem do przodu. A przecież wiemy, jak potrafi być dobry w wyprowadzaniu piłek z własnej połowy. Potrzebuje jeszcze trochę minut...

1

Trincao w końcu zagrał odważniej. Nie wiem czy to dlatego, że Elche grało jednak dość biernie w defensywie, ale trzeba odnotować, że dał całkiem fajną zmianę.

3

Busquets, dobre spotkanie. Jako jeden z niewielu starał się dziś grać z pierwszej piłki.

8

@dariooo Ustawienie z trzema stoperami miało sens wtedy, gdy na skrzydłach atakowali Alba i Dest. W obecnej sytuacji taki wariant chyba niewiele by dał...

5

@D1OS Gwiazki pozamiatały ;)

4

@masq Ładną akcję udało się rozkręcić :) Gratuluję pomysłu!

1

@macio_944 Zaorałeś :)

1

@shinthps Teraz idą w morsowanie

2

@VamosRakieta Potwierdzam, bardzo dobry serial.
@didzejos @Ermitano Po szklaneczce whisky i dobrej wyżerce wchodzi wyśmienicie ;)

2

@Xavyol Jeśli chodzi o Netflix, to generalnie w ostatnim czasie oglądam głownie filmy / seriale hiszpańskie, ale BB jest tu wyjątkiem. Jednego pięknego dnia syn zaproponował i tak już którąś sobotę szykujemy meksykańskie tacos, wyciągamy coś swojskiego, zasiadamy całą rodziną i oglądamy. Piękny serial, polecam jako relaks na sobotnie wieczory.

0

@MesQueUnClub_87 Nie widzę, martwię się, nie pisze, nie dzwoni...

2

@Encore @tristan87 @4drian0 @Bartunek Jesteście wspaniali :)

0

A @Danny Gaucho to jakiegoś permanentnego bana wyłapał czy wyemigrował, bo nie jestem w temacie?

0

"(...) w tym kabarecie Messi był jedynie aktorem, reżyserem zaś kto inny."
Szacuneczek ;)

0

@normasubiektywna Na skrzydłowego się nie nadaje, bo w ogóle nie ma dryblingu. Nominalny skrzydłowy robi mu miejsce ściągając bocznego obrońcę, ale jakby Alba grał wyżej, to wydaje mi się, że nic by z tego nie wyszło...

2

@RobsonPL Semedo był słaby i z przodu i z tyłu, ogólnie był po prostu... słaby, co potwierdza jego dotychczasowa "kariera" w Anglii.

0

Przegrana przegraną, ale boli że w tak frajerski sposób. Młodzi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, ale mam wrażenie że Liderzy nie sprostali zadaniu. Najgorsza wiadomość na chwilę obecną to fakt, że nie mamy wartościowych zmienników. Gratulacje dla Basków. Pokonali Real I Bsrce, naprawdę duży wyczyn.

2

@pax Nie przejmuj się dzieciarnią (myślę, że się nie przejmujesz) wychowaną na ostatnich sukcesach, która pod wpływem frustracji słabszą grą, zawsze będzie szukać kozłów, głównie wskazywanych przez dość przeciętnych merytorycznie komentatorów Eleven. Często brnąc pod prąd głównych ramblowych nurtów, przyznam, że czasem lekko przeginasz swoje komentarze w drugą stronę, ale ja nie odczytuję tego jako zakłamywanie rzeczywistości, lecz raczej formę tworzenia potrzebnej przeciwwagi mającej na celu przywrócenie jako takiego obiektywizmu w dyskusjach na tej stronie. Mówiąc prościej, jeśli ktoś wychwala zawodnika X, a ktoś inny wychwyci i wskaże błędy, to łatwiej wyrobić sobie swoje własne zdanie na temat jego gry. I to jest główną przyczyną, dla której czytam Twoje analizy. Moim zdaniem wzbogacają ogólną wiedzę o futbolu i nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzam, to znajduję tam interesujące tezy dot. np. gry obronnej czy przesuwania krycia, których nie byłbym w stanie wychwycić oglądając mecz na żywo. Tak więc rób dalej swoje, bo jestem pewien, że jest tu spora grupa, zwłaszcza starszym użytkowników, dla których ma to wartość.

0

@FC1899Barca Piękny mecz. W tamtym tygodniu odświeżyłem sobie 5:0 i 6:2, były czasy!

1

@Rust_Cohle Zgadza się. Omar w roli główniej, znany z Nietykalnych - świetna rola, polecam, jeśli nie widziałeś ;)

0

@SuperPatsonFCB Si, claro ;)

1

Real przestraszył się klasyku ;)?

1

@Bartunek Przez dłuższą chwilę wkręciłem się, że to było na poważnie...

5

Piękna zima, jak za dawnych lat! I w końcu pierwszy raz od trzech lat ulubiony sport czyli odśnieżanie, tak więc swojska wiśnia pod pachę i łopata w ręce ;)
Pozdrawiam odśnieżających !

0

@arasz1819 Chlopie, czepiaszsie tego, ze kolezanka @juliacicha przetlumaczyla artykul z dziennika sportowego? Badz gentelmenem, powiedz ladnie "przepraszam" I nie brnij w jalowa dyskusje. Przyznanie sie do bledu to zaden wstyd, wiec masz szanse uratowac twarz.

0

@kkbarca Piątą grafika - jeśli ktoś ma dzieci to zna to z autopsji ;)

2

Puig zero kluczowych podan? A to do Dunczyka to co to bylo?

3

Nasza linia ataku (Messi, Griezmann, Dembele, Trincao, Braithwaite) mieli w sumie w całym meczu 1 (słownie: jeden) udany drybling, a jednak gra dłuższymi fragmentami wyglądała dość atrakcyjnie. Powoli, ku mojemu zadowoleniu, w miejsce szarpanego futbolu i akcji opartych na indywidualnych popisach, zaczyna działać model gry kombinacyjnej, gdzie bardziej liczy się szybsza wymiana piłek na jeden-dwa kontakty i podania finalizujące między liniami czy na wolne pole. Oby nasza gra nadal ewoluowała w tę właśnie stronę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?