0

@tobiasson92 Nie, zostali przez nich wybrani, a reszte ludzi maja w d***

4

@prokofiew a nawet klikac w "rozwiń"

8

A moim zdaniem taki artykuł był potrzebny ponieważ dziaki jadą tu po Bussim jak po burej suce. Akurat komentarze pod tym artykułem są kulturalne, natomiast każdy kto czyta Ramble wiel jakie tam wyzwiska pod jego adresem się pojawiają. Natomiast co do formy, regres w ostatnich latach jest oczywiście widoczny, natomiast nie mamy na tę chwilę w kadrze lepszego defensywnego pomocnika, więc sadzanie Sergio na ławce, sprzedawanie go itd nie ma w obecnej chwili żadnego sensu. Mam wrażenie że stal się jednym z kozłów ofiarnych podobnie jak Roberto, który po przejściu Desta akurat notuje zwyżkę formy, tym bardziej szkoda jego kontuzji.

0

@pax No co Ty? Przecież Leo już jest od jakiegoś czasu w tym gronie ;)

6

@FCMichalo Nie no, jeszcze na rozp****ol radiowej Trójki :)

1

Ale ten Messi przecież nic nie gra już. Poza tym nie lubi Antułana i tęskni za Lułisem. Odkąd kibicuję Barcelonie to przecież Messi zawsze był najlepszy i gole strzelał i w ogóle. Przyszedłem z drugiej zmiany specjalnie na mecz i ja stanowczo żądam, że mają wygrać, a Messi ma biegać. W d*** się przewraca za takie miliony, jakie on ssie z kasy klubu. Wampir! Idę po Harnasia, bo tego Messiego nie da się oglądać. Już się na pewno dogadał z Pepem. Zdrajca jeden! Zawsze najgorszy na boisku. I jeszcze sieje terror w szatni. Sprzedać póki jest coś wart. Do tego to jego spacerowanie. Nie wiem, tam się w klubie nie znają na taktyce, czy co? Chyba przełączę na Bajern. Oni to umieją wygrywać i biegają i nie mają Messiego, który im mecze zawala. A Bundesliga to wcale nie jest jakaś gorsza liga, jak tu niektórzy piszą...

3

@pax W punkt, ale tu niestety jest tu spora grupka, która nie wie, na czym polega kibicowanie i potrafi jedynie grzać się w cieple sukcesów, a po porażkach wylewają jad, bo przecież ich kosmita nie bije już kolejnych rekordów... ehh

1

Bardzo fajna nowa fryzura grizza ????

1

@NeroTFP jednym slowem, naciaganie

8

@MESSIah16 Tylko pytanie, czy City to gotowy projekt dla Messiego? Messi wygrał z Barcą LM kilkukrotnie, a City jeszcze nigdy.

0

@Borneo Jest tu tylko jeden mały haczyk. Nikt nie potrafił robić tego, co Messi.

3

@Don-Corleone Partyzant z wyciętego lasu to mój-Twój ulubiony tekst :). Pozdrawiam ciepło!

6

@juliacicha , ale mi teraz zaimponowałaś :0

0

Ciekawe ile dni po wyborach zwycięzca oficjalnie stanie na czele klubu i będzie mógł decydować o transferach. To jest teraz kluczowy aspekt.

2

@stone80 Do tego zaszkodził sobie tą błazenadą z filmem. Trudno sobie wyobrazić taki teatrzyk w wykonaniu poważnych zawodników jak np. Ter Stegena, Puyola czy Xaviego.

0

@neeed Dokładnie tylko te dwa teamy mają minimalnie więcej, więc jak na klub który od 5 lat dostaje lanie w LM, to trzecie miejsce w rankingu nie wydaje się takie złe ;)
Źródło:
https://www.insidesport.co/european-football-top-10-shirt-sponsorship-deals/

16

@neeed Ale jednocześnie powiedział, że dochody ze sponsoringu to 1/3 budżetu, więc jeżeli każda umowa sponsorska zostanie obniżona o blisko połowę, tak jak w przypadku Rakutena, to wyjdzie już poważna kwota.
Poza tym pozasportowy zysk z posiadania Messiego w kadrze to wiele innych obszarów, jak choćby ilość kibiców na trybunach, sprzedaż koszulek, gadżetów, mecze pokazowe poza Europą, prawa telewizyjne i wiele innych. Jeśli odejdzie to odbije się to całościowo na przychodach klubu, Dlatego śmieszą mnie teorie ramblowych "ekonomistów" że zaoszczędzimy na jego pensji...

15

Don Stanislao tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że KK to organizacja przestępcza. Argumenty, że są to pojedyncze przypadki, a większość księży jest nieświadoma i wspaniała, są trochę niedorzeczne. Sądzę, że jednak większość wie, na co się pisze. Nie wstępuję w szeregi PZPR, Camorry czy Guerilli z myślą czynienia dobra. Wystarczy zapoznać się z historią danej organizacji, żeby wyrobić sobie własne zdanie i zdecydować, czy chcę ją firmować własnym nazwiskiem. A tu od setek lat nie jest za wesoło. Kiedyś palenie na stosie, inkwizycja i święte wojny, teraz pedofilia i Radio Maryja. Jasne jest, że KK nie chce się zmieniać, ponieważ pieniądze i władza są jak narkotyk. A władzę mają ogromną, bo nic nie wyzwala w ludziach większej determinacji do działania, jak system kar i nagród, a na tym bazuje właściwie każda religia. Tak więc KK nie chce zmian, chce jedynie pudrować swe niecne uczynki, ale to, mam nadzieję, zaczyna się zmieniać.
Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaką włożyli w ten reportaż dziennikarze TVN, zdając sobie sprawę, jak trudno jest przełamywać opory w tym środowisku, a także wśród ofiar, gdzie nierzadko sami rodzice stają po stronie księdza, nie dopuszczając do siebie myśli mogących zaburzuć obraz przykładnego duszpasterza. Wydaje się, że u nas najtrudniejszą pracę wykonał Sekielski, przecierając ścieżką i wskazując, że można te opory przełamywać. Teraz jest czas, żeby pójść za ciosem i w końcu pokazać światu prawdziwe oblicze Watykanu.

0

@pax Polecam pokaz fontann w Campeche, miałem okazję widzieć w tym roku w zimie, tuż przed pandemią :)
Pierwszy z brzegu filmik:



4

Tyle było płaczu, a tu jesteśmy tylko 1 remis za Realem.

13

@juliacicha Tromba wodna XD? Poprawcie tego otrografa, bo tu dużo młodzieży maturalnej wchodzi ;)

5

@YoNoEntiendoNada U nas przeważający elektorat Dudy opiera się na trzech podstawowych grupach wyborców:
- kościółkowcy - zawsze zrobią to co ksiądz każe
- nieroby - pozostają poza rynkiem pracy, wybierają socjal
- pelikany - łykają wszelkie populistyczne, narodowościowe slogany, teorie spiskowe ect.
To jednak trochę inaczej niż w Stanach...

0

@pomi11 Z drugiej jednak strony, ostatnie zdanie akapitu brzmi: "Nie zgadzam się z Setienem, ale szanuję go."
Skoro Setien powiedział, że trudno jest zarządzać Messim, a Koeman się z tym nie zgadza, to można wyciągnąć logiczny wniosek, że nie jest to trudne, przeciwnie - łatwe.

0

@Gaspar Z innej beczki: widzę statystyki wszystkich zawodników wyzerowane. Tak było od początku, czy coś się "popsuło"?

0

@Barca1922 Nic nie pobije komentarza gry Messiego chyba sprzed 2-3 lat. Maradona przy piłce ;)

0

@wodnik_szu Zauważyłem pewne podobieństwa w komentowaniu np. Dembele przy piłce po tym, jak został 10 minut temu zmieniony przez Fatiego, ale oni przecież tacy podobni ;)

12

"Dobra zmiana"... nie kracz :P

0

@Janas11224 Wprowadzane ustawy są niesmaczne.

1

Kiboli to już odpowiednio "przewidział" Kazik wiele lat temu. Zawsze w przypadku tego Pana, tekst ponadczasowy:

Znowu wieczorne przygody
Gdy wchodzę na kamienne schody
Zaczepia mnie pijanych meneli wielu
Jutro spotkają się w kościele
Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu

0

@NeroTFP Niestety musi przeminąć pokolenie kosciółkowców, aby rządowi kalkulowało się przeprowadzenie takich reform. Póki co granie na uczuciach religijnych stanowi pokaźny kapitał polityczny, więc nikt nie podetnie gałęzi, na której siedzi, nawet lewica jakby jakimś cudem doszła teraz do władzy. Tak więc na to potrzeba tylko czasu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?