0

I zaś. 1 pkt ugrany. To jest mentalność.

6

Chłopaki z Munsiengladbach! Zostawicie ich, oni w to pierwszy raz grają.

3

@BarcaInfo ustawiam sobie jako budzik. będę wstawał z uśmiechem.

5

Dziś pije piwko. Za tego BartomeOUT.

12

Nie myślałem, że kiedyś to napiszę ale... W punkt.


0

@Vhaeraun nieźle! Ja będę czekał z dwa lata aż na kompa uzbieram xd

"Wolałbym żeby okres mojej dziewczyny opóźnił się o 21 dni niż premiera tejże gry"

0

Jedyne na co czekam to dziś wiadomości w TVP.

2

@PatrychoO teraz to trzeba mieć przy sobie pałkę teleskopowa i kastet xd

0

Kaczor się odkleił xd

8

Cyberpunk 2077 przełożony na 10 Grudnia....


2

@GIGAKOKS Uniwersum Skubi du > Wszystkie inne uniwersa razem wzięte.

7

Z Twittera.

"Wychowali nas na romantyzowaniu powstań, kamieni na szaniec, akcji małego sabotażu, na dystopijnych młodzieżówkach, a potem się dziwią że mają co mają"

12

@NeroTFP nie no. To już lekka przesada.

1

@Ansufati123 Proszę, masz wywiad z autorką błyskawicy. No chyba, że ona też nie wie co zrobiła i zaprojektowała.

"W Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego delegalizującej dotychczas obowiązujące przepisy dopuszczające aborcję ze względu na wady medyczne płodu. Stałym spotykanym symbolem na demonstracjach jest twarz kobiety z maseczką i błyskawicą. Jednak to błyskawica zwraca szczególną uwagę i jest wykorzystywana jako symbol protestów.

Jej pomysłodawcą jest Ola Jasionowska - graficzka, ilustratorka, feministka, pracuje w urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Jak tłumaczy w rozmowie z "Newsweekiem", błyskawica mówi: "uważaj, ostrzegamy. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich podstawowych praw".

Wyjaśnia również, że ostrzegawczy charakter tego znaku jest czytelny dla wszystkich ludzi na świecie, niezależnie od kraju czy języka, jakim się posługują. - Czerwona błyskawica miała kontrastować ze statycznym profilem kobiety, którą narysowałam na plakacie - mówi Jasionowska.

Odniosła się także do materiału TVP Info, w którym oskarżano, że błyskawica jest odniesieniem do symboliki nazistowskiej. - W przypadku naszej błyskawicy zarzut prawicowców jest absurdalny, nie taki był mój zamysł. Nie wiem jak jeszcze mam wytłumaczyć, że walka kobiet o prawa reprodukcyjne nie ma z tym nic wspólnego - powiedziała."

0

@prucnalkam jasne ale księża mniej mają do powiedzenia w związku, niż kobiety 20 letnie - nawet bez męża czy chłopaka - bo ten problem może ich dotyczyć w przyszłości. Chyba zgoda?

1

@prucnalkam za to księża mają pojęcie o rodzinie i współżyciu żeby o niej uczyć xd

1

@Majkel34 Szkoda tylko, że wcześniej nikt nie chciał rozmawiać i TK zrobił to co zrobił a teraz wielce wszyscy zdziwieni.

Mam inne podejście do aborcji niż cytowana Pani ale szanuję jej wypowiedź i rozumiem jej punkt widzenia. Bo mówi mądre rzeczy i pewnie gdyby je wprowadzić w życie świadomość w ludziach byłaby inna. Edukacja seksualna, rozmowa, psycholodzy, prawdziwe wsparcie. Ale jak dla niektórych posłów słowo "członek" jest takie śmieszne to w tym kraju się chyba nie da...

4

@marcin62 To już wynika, że jak coś się dzieję źle z dzieckiem to większość facetów odchodzi od takiej kobiety i zostaje pozostawiona sama sobie. Decyzja zawsze jest wspólna i powinna być poparta rozmową (bo ona w związku jest najważniejsza) - na protestach widzę również wielu mężczyzn, chłopaków, mężów kobiet, które walczą o swoje prawa.

1

@Szicek10 Skończyłem "Green Town" Raya Bradbury'ego :) Bardzo polecam. Świetna książka, jeśli ktoś lubi opowiadania, lato i nostalgię w jednym :)

24

Jeśli chcecie słowo od głównej głowy Strajku Kobiet to proszę bardzo. Odpowiedź na pytanie czy martwią ja wtargnięcia do kościołów.


0

@FanBarcy22 spoko - jeśli jest prowokatorką (chciałbym zobaczyć dowody albo wcześniejszą część filmiku) to okej... choć nie do końca ale to i tak słabe zachowanie w stosunku do starszej kobiety mimo wszystko.

1

@tobiasson92 jak widać z emerytami tylko potrafią :) Sad.


2

Nie no. Pinglarz coś kręci xd

Julia - bardzo dobra robota.

0

@juliacicha przeczytam i nawet kliknę tam tarcze

1

@mr_robot To projekt czysto hobbystyczny :) Przejrzałem kilak pierwszych stron i wg mnie jest bardzo spoko. Wpłacisz 10 zł na jakiś cel i masz podręcznik kibica - przyjemne z pożytecznym ale wiadomo. Nie namawiam.

I wypraszam sobie, że ekrany wyparły czasopisma! Zapach książek nigdy mnie nie opuści!

2

@Jersi Bo nawiązujesz do symboliki. Proszę, masz wywiad z autorką błyskawicy. No chyba, że ona też nie wie co zrobiła i zaprojektowała.

"W Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego delegalizującej dotychczas obowiązujące przepisy dopuszczające aborcję ze względu na wady medyczne płodu. Stałym spotykanym symbolem na demonstracjach jest twarz kobiety z maseczką i błyskawicą. Jednak to błyskawica zwraca szczególną uwagę i jest wykorzystywana jako symbol protestów.

Jej pomysłodawcą jest Ola Jasionowska - graficzka, ilustratorka, feministka, pracuje w urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Jak tłumaczy w rozmowie z "Newsweekiem", błyskawica mówi: "uważaj, ostrzegamy. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich podstawowych praw".

Wyjaśnia również, że ostrzegawczy charakter tego znaku jest czytelny dla wszystkich ludzi na świecie, niezależnie od kraju czy języka, jakim się posługują. - Czerwona błyskawica miała kontrastować ze statycznym profilem kobiety, którą narysowałam na plakacie - mówi Jasionowska.

Odniosła się także do materiału TVP Info, w którym oskarżano, że błyskawica jest odniesieniem do symboliki nazistowskiej. - W przypadku naszej błyskawicy zarzut prawicowców jest absurdalny, nie taki był mój zamysł. Nie wiem jak jeszcze mam wytłumaczyć, że walka kobiet o prawa reprodukcyjne nie ma z tym nic wspólnego - powiedziała."

2

@Jersi Z tym pozdrowieniem to ponoć kłamstwo ale musiałbym odkopać jeden artykuł. Może go kiedyś znajdę. A swastyka nadal jest używana w Azji jako symbole szczęścia i pomyślności. Kojarzy się źle i jasne - ma prawo nam, szczególnie w Europie. Ale zwykła błyskawica mi kojarzy się z siłą i nieustępliwością - komuś kojarzy się z oddziałami SS - to już jego interpretacja. Ale jak mamy sięgać źródeł to to róbmy. Run nie wymyślili naziści. Skąd wiesz, że Strajk Kobiet nie bierze znaczenia od właśnie protoplasty, co?

2

@Jersi O, a to bardzo ciekawe. To może cofniemy się skąd się taka runa wzięła i co symbolizuje co? Bo run nie wymyślili naziści - tylko je sobie przywłaszczyli :) Pani Ogórek chyba też o tym zapomniała co np. znaczy runa podobna do pioruna i co symbolizuje zgodnie z FUTHARK czyli pismem runicznym.

0

7

@Jersi co wy macie z tym znakiem. Jak masz na skrzynce od elektryczności pioruna to też Ci się z nazistami kojarzy?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?