1

@lithotripter haha, tak to każdy by chciał :D Za łatwo. Mi by wystarczyło wiedzieć tylko, żeby Barcelonę częściej oglądać, fajnie byłoby przeżyć prime Barcy jeszcze raz

7

@Kosmici a jaka była umowa między USA, a Ukraina zawarta za czasów Bidena? Że tę kasę mają zwrócić? No nie wiem. Poważne państwo dotrzymuje umów. Poza tym Ukraina biorąc ten sprzęt płaciła życiem swoich obywateli. Ukraińcy ginęli nie tylko za swój kraj, ale również za obronę amerykańskiego prymatu, którego jednak już nie ma. Jesienią 2022 była szansa odzyskać co najmniej Donbas.

2

@MesQueUnClub96 Jeżeli już nie mówi, to przykro mi.

4

@FabianekMrozek Raczej koniec Pax Americana.

3

Turcja nie zaakceptuje amerykańskiego planu przejęcia Strefy Gazy i wysiedlenia Palestyńczyków z tego regionu, taki pomysł popierają tylko USA i Izrael - oświadczył szef MSZ Turcji Hakan Fidan

0

@Marian_Pazdzioch Biden dał im zapasów na rok

0

@IronMan43 do NATO nie wejdzie, ale ma swój przemysł zbrojeniowy, który może być rozwijany z państwami regionu, chociażby z Szwecją, czy Turcją. Turcja szczególnie jest zainteresowana niepodległą Ukrainą, a Rosja na pewno nie chciałaby mieć problemów z Erdoganem. Chodzi o to by Ukraina pozostała po wojnie państwem podmiotowym, a nie żeby USA czy Rosja ustalały sobie z kim mogą wchodzić w sojusze, a z kim nie. Kwestia chińska też pozostaje otwarta.

4

@IronMan43 Ukraina może wojnę przegrać, ale na obecnych warunkach USA przegrywa też pokój. Dlatego Zełeński twardą postawą próbuje chociaż uratować pokój. Przecież Zełeński bardzo dobrze wie, że odbicie Donbasu i Krymu jest niemożliwe. Gra toczy się o zapewnienie trwałego bezpieczeństwa Ukrainie, a nie pozostaniu przy "pieredyszce" i kolejnej odsłonie wojny za 2-3 lata.

2

Z ust Trumpa i Vance'a wyszła frustracja, że Ukraina nie chce kończyć wojny, stąd ich teksty, że Ukraina nie ma żołnierzy (więc jakim cudem chcą kontynuować wojnę?) i proszenie się o wdzięczność.
To tylko i wyłącznie oznaka słabości. USA nie mogą już rozstawiać świata, nie mogą decydować o wojnie i pokoju. Było już tak za Bidena i teraz mamy tego kontynuację. Putin, Xi Jinping i Netanyahu zadowoleni.

14

PiS i PAD cisza. Ależ tam musi wrzeć na Nowogrodzkiej. W poszukiwaniu linii narracyjnej.

0

@FcPortoFan1999 Wisełkę znowu czeka koszmar majowych baraży.

0

@Damiain Niedługo? Rok jeszcze co najmniej mogą walczyć. Ukraina ma rozwinięty przemysł dronowy więc mogą nękać ruskich, atakując chociażby elektrownie w głębi Rosji. Rosji pozostaje tylko eskalacja przy użyciu taktycznej broni jądrowej

4

Ukraina może przegrać wojnę; Zełeński ma tego świadomość. Ale nawet przegrywając wojnę, można wygrać pokój.
Jednakże obecna postawa USA tego pokoju nie gwarantuje i to też Zeleński rozumie.

9

@LeoMessiiBarcaPepa Wdzięczność nie jest walutą w relacjach międzynarodowych.

3

@AlexDark00 a za jaką cenę podpisać ten pokój? Żeby się okazało że te dziesiątki tysięcy poległych było po nic? Milion ludzi jest na froncie. Jak Zełenski ich sprzeda to zaczną wojnę domową

0

@Krzty oni to wiedza od dawna i dlatego rozpoczęli wojnę 3 lata temu

0

PiS ma 3 opcje: 1) zdystansować się natychmiast od strategii Trumpa ws. Ukrainy
2) zmienić nastawienie do Ukrainy o 180 stopni i zacząć ich atakować za brak posłuszeństwa względem USA
3) przemilczeć temat i podkreślać, że Trump "troszczy się" o Polskę.

Myślę, że będzie 3) opcja grana, ale 2) też może się pojawiać coraz chętniej. 1) uderza bezpośrednio w fundament obecnego PiS więc wątpię.

1

@michal26 Turcja :)

1

@LeoMessiiBarcaPepa "Jedna śrubka" mniej więcej do tego się sprowadza :)

1

@MesQueUnClub96 w przeciwieństwie do Polski Japonia i Korea Płd. mają silne armię i są o "jedną śrubkę" od posiadania broni jądrowej. Tajwan jest w najgorszej pozycji, ale tutaj USA mogą walczyć za te wyspę. Za Ukrainę nie będą.

8

Amerykanie zapomnieli, że to już nie jest 1945 i w naszej części świata może być państwo, które jest podmiotowe i chce decydować o sobie nie ponad głowami innych.
Lekcja dla Polski. Obawiam się jednak, że "przyjaźń" będzie dla naszych polityków ważniejsza niż interesy.

0

@VegetaPolska kiedyś tak było na pewno, ale teraz już nie ma;)

0

@VegetaPolska Nie przychodzi, przecież jak blokujesz osobę to jest informacja, że osoba nie dostanie powiadomiona o tym. Jak ktoś jest zablokowany to nie widzi statusu aktywności drugiej osoby oraz wiadomości są zawsze na "wysłanym", ale nie "dostarczonym"

11

@D10SLEO gdyby tylko Owsiak dostał takiego maila...

1

@Arden tak będzie grubo, że większość treści będzie "redacted"

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@michal26 No wiesz, ale oni tam ciągle się cope'ują w PL2050, że będzie powtórka z 2023 ;)

2

@Barceloniarz987 18/19. 17/18 to taki surowy Valverdyzm po odejściu Neymara. Wyniki się zgadzały, ale meczów spektakularnych było jak na lekarstwo. W 18/19 było tego więcej.

5

@Borneo Akurat tutaj kto wygra wybory ma drugorzędne znaczenie. Chodzi o przyszłość polityczną Hołowni. Jeżeli jako Marszałek Sejmu dostanie nędzne kilka % i przegra z Mentzenem to projekt PL2050 będzie można zamknąć.

20

Hot take na 2025: Hołownia skończy jak Gowin. Po słabym wyniku wyborach prezydenckich jego partia się rozleci, rozłamowcy na czele z Pełczyńską-Nałęcz wejdą do Koalicji Obywatelskiej, oczywiście z gwarancją miejsc biorących na listach przy następnych wyborach oraz utrzymaniem miejsc w rządzie. Przy Szymku zostanie część lojalnych posłów, ale będzie ich zbyt mało by Hołownia mógł doprowadzić do utraty większości w Sejmie przez obecny rząd (czyli jak Gowin w 2021). Dodatkowo, PSL wyjdzie z koalicji Trzeciej Drogi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?