11

Nie trawię typa i nigdy go nie polubię, uważam, że rok temu dostał tą nagrodę niesłusznie, lecz teraz tak naprawdę nie ma konkurencji bo zamiótł ją pod dywan. CR wygra to z palcem w... ale z takimi osiągnięciami nie ma co się dziwić. Obronił z Realem LM, wygrał po długiej przerwie z Realem rozgrywki La Liga + KMŚ + Superpuchar Europy i bardzo możliwe, że Superpuchar Hiszpanii.

2 mecze ćwierćfinałowe LM z Bayernem i 2 mecze półfinałowe z Atletico: 8 bramek

Finał LM: 2 bramki

Łącznie: 12 bramek w Champions League.

Finał KMŚ: 3 bramki

dodatkowo ostatnie kolejki La Liga gdzie losy mistrzostwa nie były rozstrzygnięte aż do samego końca również robił to co powinien robić lider: bramka z Valencią, 2 gole z Sevillą, 2 gole z Celtą i bramka z Malagą w ostatnich spotkaniach.

Łącznie: 25 bramek w La Liga.

Podsumowując dla mnie to co wyczynił to istny kosmos, sezon należał do niego choć zaczynał niezdarnie i mizernie. Uwielbiam Leo i wiem, że jest lepszy niż CR, powinien mieć przynajmniej ze 3 Złote Piłki więcej niż Portugalczyk, ale miniony sezon to sezon Ronaldo i tym co sądzą inaczej proponuję trochę obiektywnie spojrzeć na sprawę ;)

8

Paulinho kiedyś Ekstraklasa, a teraz La Liga - co za zjazd :/

0

Pytanie co jest większą porażką: wczorajsza przegrana z Realem czy dzisiejszy zakup Paulinho ? :D

6

Busquets wystrzelał się z Chapecoense na cały sezon niestety :/ Nie wiem jak mógł zmarnować wczorajszą okazję...

4

Najlepsze jest to, że wielu twierdzi, że Neymar zrobił krok w tył idąc do PSG, a bardzo możliwe iż zrobił krok w przód patrząc co się zaczyna dziać w klubie ;D

0

Mają super obronę, magiczną pomoc i bardzo dobry atak.

8

Po jakim 1 meczu człowieku ? Myślisz, że oglądam jego grę od wczoraj ? Widziałem go w Barcelonie, później w Evertonie, później w Milanie i naprawdę nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, że na grę w Barcelonie ani nawet na ławkę w Barcelonie to on się kompletnie nie nadaje bo po prostu brak mu umiejętności. W Evertonie z niego zrezygnowali dlaczego ? Bo za dużo zarabiał ? Za dobry był ? Niee, za słaby był na Everton i go nie chcieli, a teraz raptem ma być jednym ze "zbawców" Barcelony... Śmieszne, albo nie raczej żałosne i smutne...

1

Panie i Panowie tu nie ma co się oszukiwać i na siłę szukać jakiś plusów, krótko i na temat:

Tacy gracze jak Turan, D. Suarez, Rakitic, Gomes, Deulofeu nigdy nie powinni grać w Barcelonie bo najzwyczajniej w świecie brak im do tego umiejętności i to się nigdy nie zmieni. Powiem więcej: tacy gracze nawet nie powinni się łapać na ławkę rezerwowych (no może od bidy ten Ivan) i w innych TOP'owych drużynach na świecie dokładnie tak by było, a u nas niektórzy z nich grają nawet w pierwszym składzie...To jest przerażające i smutne....Czekam aż zarząd w końcu zrozumie, że jeżeli nie będziemy mieli klasowych graczy w pomocy i normalnej ławki rezerwowych to będziemy dostawać po prostu lanie od czołówki europejskiej. Wiadomo, że zdarzy się, że wygramy Gran Derbi czy jakiś dwumecz z silnym rywalem bo to piłka nożna, wszystko może się zdarzyć, ale w ogólnym rozrachunku sezony będą kończyć się fiaskiem przy takich brakach kadrowych i to jest więcej niż pewne według mnie. Rok temu wygraliśmy CDR, w tym roku bez wzmocnień nawet o CDR będzie piekielnie trudno, już nie mówiąc o La Lidze czy LM, ale ja mimo wszystko dalej wierzę, że zarząd nie może być tak głupi i ślepy i że transfery są w toku i przyjdzie "chociaż" (piszę chociaż bo według mnie transfer tych 2 zawodników to i tak dopiero początek tego co musimy zmienić) Coutinho i Dembele i jakoś spróbujemy walczyć z Realem i resztą TOP'owych drużyn o wszystkie trofea.

3

Akurat 1 połowę obejrzy sie Neymara w akcji, a później Gran Derbi. Mówicie co chcecie, ale ja nadal lubię gościa i życzę mu jak najlepiej w nowym klubie tylko nadal cholernie mi szkoda że juz nie zobaczę go w koszulce Barcelony :\

1

Ja ostatnio wykupiłem sobie na miesiąc. 30 zł i masz kanały HBO i dostęp do HBO GO. Wykupiłem w sumie specjalnie dla GOT ;)

5

Na serio tych lamentów niektórych już nie da się nawet czytać.... Stracone okienko bo ten czy tamten nie przyszedł tak jakby koniec okienka miał nastąpić dzisiaj o 23:59... Tragiczne okienko bo przychodzi 29-o letni Paulinho za 40mln tak jakby oficjalka była już od kilku godzin...
Ludzie błagam was ogarnijcie się trochę bo połowa zachowuje się tutaj jak dzieci, które tylko siedzą przed kompem i narzekają na wszystko co nie jest po ich myśli...Odszedł Neymar, przyszedł Semedo i Deulofeu i jak na razie tyle, ale okienko ciągle trwa i jeszcze ponad połowa miesiąca do jego zakończenia także nic nie jest przesądzone jeszcze, nie jest powiedziane, że Paulinho do nas dołączy tak samo jak nie jest powiedziane, że nie przyjdzie Dembele i Coutinho. Może przyjdą wszyscy trzej, a może żaden...Poczekajcie do końca okienka i wtedy można płakać i lamentować nad nieudanymi próbami transferów, a nie teraz dramatyzować i popadać w jakąś rozpacz...
Głowa do góry, dzisiaj Leo i spółka poprawią wszystkim humory ;)

0

Ehh dzisiaj Gran Derbi, a ja jakoś tego nie czuję :/ Nie wiem czy to przez to, że odszedł Ney i jeszcze? nie przyszedł nikt ciekawy, czy to może przez to, że to pierwszy mecz w sezonie, nie wiem, ale jakoś nie ma tej ekscytacji przed meczem, nie ma tego gorączkowego wyczekiwania na pierwszy gwizdek, nie ma tego lekkiego stresu i adrenalinki :/ Może przez to, że jeszcze godzina wczesna...No nie wiem, ale jakoś inaczej niż zwykle, gorzej :/

0

Zginął*

23

Jakby mi ktoś 3-4 lata temu powiedział, że tak ciężko będzie Barcelonie kupić kogoś sensownego to bym płakał ze śmiechu. Teraz płaczę z rozpaczy jak widzę te nieudolne starania o jakiś dobry transfer :/

2

A tam, dla mnie jest tylko jeden piłkarz priceless i jest to Leo. Jego wartości nie da się przeliczyć na $, resztę piłkarzy jak najbardziej.

0

W sumie też racja ;) No mówię warto poznać opinię ludzi na ten pomysł, każdy może coś dorzucić od siebie :D

0

Ale ja też nie optuję mocno za tym, tylko po prostu zobaczyłem i tak luźno pomyślałem, że mogłoby to być fajne i wkleiłem tutaj żeby poznać zdanie reszty naszej grupy :D

0

Mam nadzieję, że nie masz na myśli mnie bo ja broń Boże takich zapędów nie mam ;)

0

Niech się przejmie mała część, zawsze to i tak by coś się zmieniło na + nawet w małym stopniu :D

1

Dokładnie też tak myślę, że wtedy poziom komentowania mógłby wzrosnąć i poziom bezsensownego spamu spaść :D

3

Jak chcesz czytać to czytasz wszystkie komentarze, jak nie to czytasz najlepsze bo już taka opcja jest, ale fajnie po prostu by się to odróżniało moim zdaniem właśnie pośród stosu nicków, głównie o to chodzi ;) Poza tym skoro jak mówisz, ktoś piszę rzadko, ale mądrze to miałby czy tak czy tak wysoką średnią bo tu nie chodzi o masę komentarzy tylko właśnie o mądre wypowiedzi które podobają się innym :D Nie wiem to nie mój pomysł, ale tak zobaczyłem i pytam o zdanie reszty, luźna gadka ;D

18

Ostatnio natknąłem się na taki pomysł:

Co możemy zmienić na FCBarca.com, by była jeszcze lepsza?

"Wprowadzenie przy nicku użytkowników gwiazdek oddających poziom komentarzy danej osoby."

"Przykładowo: ktoś ma 100 komentarzy, a jego ocena komentarzy wynosi + 200 czyli znaczy to, że ktoś te komentarze poleca, a co za tym idzie piszący te komentarze nie gada całkowitych głupot i komuś jego komentarze się podobają. Wtedy dzielimy 200/100 i wychodzi nam średnia 2 polecenia na komentarz. Zrobić jakieś rangi np.
średnia między 1-2 = 1 gwiazdka
między 3-4 = 2 gwiazdki itd.
To można oczywiście dopracować np. gwiazdki ustalić od minimum 100 komentarzy czy coś podobnego. Chodzi głównie o to, żeby można było po tych gwiazdkach rozpoznać od razu który użytkownik pisze z sensem, a kto po prostu praktycznie zaśmieca stronę niepotrzebnym i nikomu nie podobającym się spamem. Oczywiście wtedy mógłby zrobić się też pewnego rodzaju niezdrowy wyścig o polecenia i to mnie w tym pomyśle martwi, ale znowu każdy dodany komentarz pomniejszałby średnią więc może nie byłoby zbędnego spamowania ze strony łakomych na polecenia. Myślę, że takie gwiazdki byłyby fajną opcją szczególnie dla nas użytkowników."

Myślę, że to nie jest zły pomysł. Jak myślicie ? Fajnie przejrzyście by to mogło wyglądać pośród stosu nicków użytkowników takie gwiazdki czy coś podobnego ;)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

Jeżeli nikt już nie przyjdzie to nawet nie ma znaczenia czy odejdzie Arda czy nie, po prostu moim zdaniem sezon będzie spisany na straty totalnie. Bez dobrych rezerwowych nie da się zajechać daleko co pokazał dobitnie ostatni sezon, a tutaj dojdzie jeszcze brak Neymara więc przy braku jakichkolwiek wzmocnień widzę to bardzo bardzoo czarno.

5

Oj tam jeszcze jest przecież dużo czasu do zamknięcia okienka. Trzeba być dobrej myśli ;) Ja nadal wierzę, że Coutinho i Dembele do nas przyjdą, a wtedy okienko transferowe będzie mega udane.

15

Panie i Panowie !!!
Jutro rusza Premier League, za 3 dni pierwsze w sezonie El Clasico w Superpucharze Hiszpanii, za 6 dni drugi klasyk, a za nieco ponad tydzień rusza La Liga !! Boże jak człowiek na to czekał ! :D Ależ szybko zleciała ta przerwa wakacyjna ! ;)

0

Może kwestią 94 godzin :D

4

Ja tam na razie nie panikuję bo jeszcze jest prawie miesiąc czasu na transfery, ale im bliżej września tym bardziej będę się niepokoił. Najbardziej martwi mnie myśl, że w zarządzie Barcy mogą stwierdzić iż mamy kompletny skład i nie kupimy nikogo lub znowu zostaną zastosowane jakieś bezsensowne półśrodki zamiast konkretnego transferu/ów. Po odejściu Neymara kupno jednego, a nawet dwóch TOPowy graczy (1 jakiś młody perspektywiczny i 1 bardziej doświadczony) to absolutny mus. Jeżeli spełni się ten czarny scenariusz o którym napisałem wyżej to znowu według mnie sezon będzie spisany na straty i oby te transfery jednak doszły do skutku.

0

Kozak obrońca w ofensywie i bardzi szybki, ale w obronie często cienko szczególnie ze wzgledu na wzrost :/ A najbardziej denerwuje mnie jego marnowanie okazji gdy Leo rzuca mu piłkę za obronę, ale i tak lubię Jordiego i nie ma opcji moim zdaniem zeby odszedł bo nie ma wielu lepszych od niego. Braki w defensywie nadrabia ofensywą :D

4

Dobra zapytam jeszcze raz, w końcu to La Rambla:
Chcę sobie zrobić kurs instruktora piłki nożnej, a później kurs trenerski UEFA C, później B itd. Jak myślicie ten instruktor gó**o daje ? Czy warto mieć ? Chciałbym ogólnie pracować z młodzieżą, nie chcę być trenerem jakiejś drużyny seniorów w A klasie czy coś tylko chciałbym bardziej z dzieciaczkami pracować. Ktoś zorientowany może się wypowiedzieć ? ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?