0

@tobiasson92 niedzielski to ekonomista, nie jest pracownikiem służby zdrowia

0

@Pawlak1992 Ludzie nie giną masowo bo masz 21 wiek i nowoczesna medycynę wiec nie ma żadnego porównania. Gdyby nie medycyna na koronkę umarłoby najprawdopodobniej tyle ile na Hiszpankę. Za dużo filmów postapokaliptycznych się naoglądałem i masz dziwny obraz pandemi

0

@Mathew16 kiedyś lekki ból powiedzmy dwugłowego nie eliminował cię z gry i lecieli dalej. Teraz wartość piłki nożnej i piłkarzy jest tak duża, że starcza lekkie naciągnięcie i już wskakuje na listę kontuzjowanych, nikt tym lalkom teraz nie da się połamać.

0

@horang jedna sprawa to przeciwko komu oni grają i jaki status mają w tej lidze. Druga sprawa, że grali w przeciągu ostatnich lat bardzo w kratkę jeśli chodzi o wyniki bo nie jestem w stanie powiedzieć jak to wyglądało na boisku. Nie ma co ich oceniać po jakiś pojedynczych powtórkach bo takie "pojedyncze" akcje z takim zaplecze przeciwko jakimś leszczykom to i nasi by teraz zrobili:]

1

@Guffi wiadomo, myśle ze z 70% ich produkcji to kino klasy c tylko ładnie wyprodukowane

1

@Guffi spodziewałbym się więcej patrząc po najbliższym otoczeniu

0

@tobiasson92 według producenta odporność nabiera się 8 dni po drugiej dawce więc koło miesiąca po 1

7

@pele1282 będzie mu ktoś patrzył na ręce! Jego samochód ma prawo robić co chce!

1

@Pawlak1992 jeśli po przeczytaniu artykuły uważasz, że przechorowanie jest bezpieczniejsze od szczepionki to masz problemy z matematyką i logiką. Znowu widzę powtarzanie bzdur o szybko robionej szczepionce bez badań nie znając w ogóle tematu. Kłamstwo powtarzane 1000 razy nie staje się prawdą. Co do przechorowanie widzę macie większa wiedzę od profesorów, ile w tym roku osób zmarło z powodu grypy?! Taki łagodny wirus a zabił więcej ludzi w rok niż ebola od początku wykrycia w latach 70. Gdybys miał szczątkowa wiedzę i kontakt z ludźmi chorymi to byś gadał inaczej a z za biureczka szachować życiem innych jest prosto. Osobiście mam nadzieje, że skoro jesteście tacy mądrzy to faktycznie będziecie mieli obostrzenia jeszcze długo a zaszczepieni będą mogli robić co chcą, w końcu wy ze swoimi wybitnymi umysłami sami wynajdziecie cudowny sposób zakończenia epidemii.

0

@Comentateiro mogą się podprogowe przestraszyć szczepionki.

1

@Chwytliwy raczej skierowanko na test dostaniesz i wtedy z automatu L4

0

@Pawlak1992 proszę cię prawy.pl z takimi źródłami to możesz zawojować wasz prawacki świat. https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/221171,narkolepsja-i-szczepienie-przeciwko-grypie-pandemicznej. Masz tu wyjaśnione krok po kroku o ile będzie Ci się chciało czytać.

0

@Valverde_In hehe medialna papka, nie ośmieszaj się idź do szpitala i tam podyskutuj z chorymi. Ważniejszy konkurs pożal się Boże dyscyplinki od czyjegoś życia.

0

@Valverde_In no tak ciekawe porównanie konsekwencji. W jednym przypadku nie wystąpią w jednym na 10000 nudnych konkursów a w drugim mogą kogoś zarazić kto w najgorszym przypadku umrze.

1

@michal26 nie mówię, że obowiązek szczepień tylko ludzie powinni być na tyle odpowiedzialni sami z siebie. Osób które nie przyjmą jest sporo, bo są to dzieci do 16 roku życia, alergicy z silnymi odczytami, osoby chore na ciężkie choroby przewlekłe, osoby chore na choroby autoimunologiczne czy osoby z osłabionym układem odpornościowym i tych osób jest sporo. Nie mówiąc o kobietach karmiących czy na razie kobietach w ciąży.

1

@Pawlak1992 wystarczy 5 minut poczytać żeby dowiedzieć się, że w zasadzie jedynym krajem gdzie zaobserwowano jakakolwiek zależność między szczepionka a narkolepsja to Szwecja i do teraz nie zostało to udowodnione bo przypadków była śmieszna ilość i w latach poprzedzających pandemie ilość przypadków w zasadzie była identyczna, w reszcie krajów nie znaleziono dowodów łączących jedno z drugim.

0

@michal26 niektórzy z powodu zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki i to głównie dla nich jest potrzebny duży odsetek wyszczepienia społeczeństwa.

1

@Pawlak1992 pierwsza i najważniejsza sprawa jest taka, że jak na razie są to domysły a nie potwierdzone przypadki. Druga ważna sprawa jest taka, że było to kilkanaście przypadków przy wyszczepieniu 80 mln, a teraz sobie porównaj ile osób ciężko przechodziło lub zmarło na AH1N1 w grupie 80 mln przypadków.

3

@Pawlak1992 to takie dziwne, że w kółko powtarza się bzdury zaczerpnięte z Internetu!było to już wałkowane tysiąc razy przez specjalistów a nie randomów których wiedza w tych tematach to dwugodzinne poszperanie w sieci.

5

@Pogba u mnie w pracy i z najbliższych znajomych i krewnych nie zaszczepi się tylko jedna osoba. Młodociani wyznawcy Konfy jak zwykle najmądrzejsi.

1

@IronSanHybrid jakby rozdawali wódziaki to do końca stycznia wyszczepiloby się 90%

10

@msmsms ja się nie szczepie bo moja sąsiadka ma znajomego w stanach który zna kogoś w Argentynie kto miał sraczke po szczepionce na grype

9

@tobiasson92 przecież od lat przodujemy w debilizmie względem szczepień. W takich stanach co roku na grypę szczepi się 90% personelu medycznego i na koronawirusa zostanie zaszczepiona podobna cześć personelu. Jesteśmy narodem który chleje pali łyka tabsy na potęgę i żre gips w suplementach ale szczepienia nad którymi prowadzi się poważne badania są złe. To świadczy tylko i wyłącznie o głupocie tego narodu.

2

@Mario96w u mnie zawsze pstrąg lub sandacz

0

@dorkizos każdy nasz napastnik który zaistniał na zachodzie przez więcej niż 1 sezon ląduje w 3. Ekstraklapa nie jest żadnym wyznacznikiem

0

@masq w przyszłym raczej małe szanse, dostaną ci pracujący na covidowych. Sam pracuje w szpitalu i POZ i prawdopodobnie na początku stycznia będzie dla reszty personelu.

0

@Azi to ma znaczenie w kontekście tej dyskusji i braku wiedzy naszego społeczeństwa. W Polsce boimy się szczepionek bo bardziej ufamy szarlatanom niż naukowcom.

1

@Azi przecież u nas wyszczepialność na grypę to całe 4% gdzie na zachodzie koło 70% więc można mówić tu o całkowitym braku wiedzy ogółu społeczeństwa.

0

@Azi przecież to jest tylko i wyłącznie wina naszego państwa które od wielu tak powinno prowadzić kampanie edukacyjne w sprawie szczepionek. Ja się w ogóle nie dziwie, że laicy mają takie podejście jeśli jedyna ich wiedza w tym zakresie pochodzi od kumpli, sąsiadów też na tym się nie znających. 90% tych ludzi powtarza mantrę jak to oni albo ktoś źle przeszedł szczepienie np. na grypę a z własnego doświadczenia 10letniego szczepienia pacjentów jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki ludzi którzy naprawdę źle się czuli po szczepieniu.

5

@MESSIah16 ja osobiście nie widzę żeby tu było coś obrażającego no chyba, że kogoś obraża kobieta z parasolką i w maseczce.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?