chosenone
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ObiektywnyKibic121 bzdura bo mamy na horyzoncie szczepienie, a według oficjalnych (powtarzam oficjalnych) liczb mamy sytuacje względnie opanowaną. Więc jeśli w styczniu lutym wyszczepimy służby i osoby z grup ryzyka pandemia nie tyle wyhamuje co po prostu odciążymy szpitale bo reszta która się nie zaszczepi do tego momentu w znacznej większości przechodzić będzie bezobjawowo. Lockdown przy 30tys dziennych objawowych przypadków popierałem.
0
@ObiektywnyKibic121 hehe widzę, że brak argumentów jak zwykle skutkuję używaniem bzdurnej hiperboli jakby mi o to chodziło. Strzelasz ślepakami po omacku i to są te twoje niezwykłe rozwiązania trudnych sytuacji.
0
@Barca1992 a czy ja powiedziałem, że popieram to co nasz rząd robi? uważam, że to co wprowadzili teraz to jedna wielka bzdura, nasi to w żadnym momencie pandemii nie mieli planu i działają tylko pod publiczkę
0
@ObiektywnyKibic121 ale co ma do tej dyskusji twoje wyczekiwanie na lekarza. Ja się śmieje z tego, że według ciebie jest taka prosta recepta na sprawę z którą nie może poradzić sobie cały świat. Jeśli będziesz myślał tak prostolinijnie to możesz mieć problem żeby zostać lekarzem.
0
@DaPi Jarosław z Porozumienia Centrum
3
@ObiektywnyKibic121 jeśli będziesz miał jakieś poważne problemy ze zdrowiem to tylko nie idź do lekarza albo szpitala, lecz się według własnego widzimisię i swojego potężnego mózgu.
1
@NaFazieHitman czemu odpuszczamy PISowcom, chyba wiadomo, że najwięcej spustoszenia w naszym kraju zrobił zawistny mały człowiek i każdy wie o kim mowa.
3
@ObiektywnyKibic121 no tak nad opanowaniem pandemii głowią się największe mózgi świata w danej dziedzinie, a wystarczyłoby wejść na la ramble i recepta gotowa.
1
@lucca87 no to ci wytłumaczyłem, że ktoś może być aktualnie ciężko chory przez c podatniejszy na zakażenie albo czekać na ponowne szczepienie i tu znowu nie chodzi o ciebie tylko o osoby z grupy ryzyka. Tak poza tym skoro masz odpowiedź na każde zagadnienie związane z medycyną wirusologią to nie wiem czemu ludzie uczą się na uniwersytetach medycznych skoro mogą się zwrócić do Ciebie. W ogóle to powinieneś kiedyś się przejść na jakiś Uniwerek i ośmieszyć tych profesorków i konowałów za pięć groszy.
0
@lucca87 dlatego, że mogą być rezerwuarem wirusa i przenieść go na osobę osłabioną albo taką która już straciła odporność i czeka na następne szczepienie. Na tym polega epidemia ty możesz nie odczuć a innych pośrednio zabić. Jeśli chcemy wrócić do normalności powinno się wyszczepić jak najwięcej ludzi. Gdybyśmy kiedyś nie zmusili wszystkich do szczepień na polio odry itp to te choroby do teraz zabijałyby miliony ludzi. Różnica jest taka, że teraz macie wybór i zależy to od waszego zdrowego rozsądku i dobrej woli. Obawiam się, że czasy się zmieniły a ludzie nie, bardziej ufa się szarlatanom niż naukowcom. Gdyby kiedyś dano wybór w sprawie szczepień byłyby te same cyrki co teraz.
1
@tobiasson92 rozsądne podejście u tych co chcą po jakimś czasie, najpierw i tak powinni być zaszczepieni ci którzy mają kontakt z dużą ilością osób i osoby z grup ryzyka. Początkowo to powinno w znacznym stopniu odciążyć służbę zdrowia. Co do tych co kategorycznie nie chcą szczepionki bo się boją to jednak paplaniny Górniakowych, Godek itp. padają na podatny grunt.
1
@NaFazieHitman to nie było do ciebie tylko do kolegi który mi tu już wypisuje, że może faktycznie filmik o niczym ale jednak nasi politycy tak robią
2
@sokot hahah najpierw podnietka, że filmik ukazujący oszustwo światowego spisku a teraz ale przecież..... jak wy mnie bawicie.
1
@NaFazieHitman z tego co kojarzę to filmik ma dobrych kilka lat i nie ma nic wspólnego z koronawirusem:]
0
@lucca87 ale ja przecież o tym pisze gdyby ludzie byli odpowiedzialni nikt by nie musiał zamykać hoteli.
0
@lucca87 jak wy mnie śmieszyło najpierw krzyki, że szczepionka nieprzebadana, a teraz chcecie leczyć nieprzebadanym w tym kierunku lekiem
0
@lucca87 i o tym właśnie mówię ciebie nic nie obchodzi życie innych póki nie dotyczy to ciebie.
0
@lucca87 Szwecja tak pięknie sobie radzi, że notuje ostatnio rekordy zakażeń, a najpiękniejszym przykładem kraju gdzie wszystko leci samopas jest Białoruś. Oczywiście oficjalnych danych o zarażeniach Białoruś nie podaje, ale musi do WHO raportować liczby zgonów i jakoś oczywiście przypadkowo w ostatnim kwartale mają dwukrotnie więcej zgonów niż analogicznie do roku poprzedniego.
2
@lucca87 w Szwecji jest odmienna sytuacja bo mają śmiertelność na milion mieszkańców jedną z najwyższych na świecie. Poza tym jest to odwracanie kota ogonem bo Szwecja to specyficzny kraj geograficznie i demograficznie, widomo, że wirus tam nie ma możliwości przenoszenia tak łatwych jak w zaludnionych krajach. W aglomeracji Tokijskiej mieszka ponad 30 mln ludzi i gdyby tam do tego podchodzili jak u nas lub w USA to byśmy mieli NY razy kilka a zmarło w NY masę ludzi przez własną głupotę. Poza tym główny epidemiolog Szwecji sam przyznał, że ślepa wiara w odporność stadna była błędem i z tego powodu poumierało np. bardzo dużo ludzi w DPS ale według was ludzie w takich miejscach i tak zaraz mieli umrzeć wiec to nie ważna statystyka. Łatwo się przelicza i szachuje liczbami jeśli cię to nie dotyczy osobiście.
0
@lucca87 ja pisze o zachowaniu obywateli. Rozumiem, że restauratorzy czy hotelarze dostają po dubie i uważam, że zamykanie ich nie ma sensu gdyby obywatele zachowywali się odpowiedzialnie. Restauratorzy jak na sytuacje próbują sobie radzić w sposób wspaniały sam co 2-3 dzień zamawiam obiad z lokalnych restauracji a jak byłem na izolacji codziennie. Latem byłem w hotelu z żoną i nie mam nić do zarzucenia hotelowi jeśli chodzi o przestrzeganie procedur, szwedzki stół podawany przez kelnerki co drugi stolik wolny, pościel prana ręczniki wymieniane, ale co może taki hotel na grupki znajomych którzy przyjeżdżają niby oddzielnie a później pół dnia siedzą i chleją w jednym pokoju. Gdybyśmy my to wzięli na klatę jak to zrobili w Azji to nikt by nie zamykał hoteli i restauracji.
1
@against_modern_football jeśli nic nie dają to czemu w krajach azjatyckich mają spokój?
13
@lucca87 tak jak nie popieram teraz tej decyzji rządu tak profesor ma trochę racji. Gdyby od początku wszyscy przestrzegali obostrzeń jak należy a nie cwaniakowali to bardzo prawdopodobne, że nie byłoby w ogóle mowy o żadnych zamknięciach gospodarki na przełomie roku. Przykład niech idzie z państw azjatyckich gdzie obywatele się spięli i teraz mają w miarę spokój i zostały im szczepienia i będzie po problemie. To u nas cwaniactwo i mądrowanie się na rzeczach na których większość się nie zna doprowadza do zwycięstwa pychy nad zdrowym rozsądkiem.
0
@LuisSalvano może to żeby cała gra była równa a poza fabuła główną nie ma nic ciekawego i innowacyjnego. Miasto jak i NPC jak bym grał w grę z przed 10 lat (bardziej interaktywne miasto było w GTA z przed 7 lat), zadania poboczne w zasadzie sprowadzają się do jeżdżenia od grupki typków do grupki typków i ich wybicie żeby zajumać jakąś teczkę. To już ciekawsze zajęcia poboczne są w nowym AC. Strzelanie też jakieś takie bezjajeczne w zasadzie każda broń taka sama, nie umywa się do zaledwie kilku ale jak zróżnicowanych broni w RDR. W mojej opinii REDzi ni wykorzystali potencjału tego świata, obiecywali złote góry a wyszła połączona ale gorsza wersja wieśka z gta. W Polsce oczywiście gra jej na siłę broniona bo NASZA, ale po cyrkach jakie z nią wyniknęły raczej za granicą nie pozostawiają na niej suchej nitki (nie patrzeć na recenzje przedpremierowe gdzie dziennikarzom zaprezentowano wersję na superkompach, po czym sami twórcy przyznają się, że nikomu nie pokazano wersji np. na generacje na którą gra miała bazowo być tworzona)
0
@DwayNee gra na series x wygląda po łatkach ładnie, ale nic nie zmieni faktu, że po prostu jest przeciętna. Dobra fabuła główna i grafika nie wywinduje gry na szczyty.
1
@norbi77 wiadomo, że świat będzie uboższy w średniowiecznej Anglii od antycznej Grecji która była centrum świata wtedy. Gdyby ci zrobili Assassins Creed Slavian Party z Mieszkiem w roli głównej to byś się z lasu nie wydostał:)
0
@Damian11 skoro sytuacja się w miarę unormowała to czekać na szczepionkę i kasę państwa przeznaczyć na zachęcanie ludzi do szczepień. My się do szczepień jako przychodnia zgłosiliśmy żeby jak najwięcej ludzi miało dostęp i mamy nadzieje, że nam bardziej zaufają niż tym pożal się Boże politykom. PIS robiąc tą wielką kupę tylko zniechęca ludzi do szczepień.
1
@Majkel34 jestem w miarę pewny patrząc po naszym społeczeństwie, że wygrają nie z taką przewaga i nie będą mieć samodzielnej większości, ale wygrają bo w głowach starych i niewykształconych to jedyna słuszna patriotyczna partia broniąca nas przed strasznym zachodem. To samo mamy w Rosji czy na Węgrzech wszędzie tam gdzie bardziej ogarnięte społeczeństwo czyli Moska, Petersburg czy Budapeszt hegemoni w wyborach przegrywają ale to za mało na motłoch idący za pseudopatriotyzmem.
1
@Kusco15 może być też jakaś bibka z episkopatem
1
@IronSanHybrid w punk! Jak to mówi legenda:)
6
Za takich rządzących trzeba podziękować rolnikom i mieszkańcom wsi którzy przez pół życia nie ruszają się ze swojego kur.idołka dalej niż 5 km, ale na życiu znają się najlepiej i dali się omotać jak dzieci tym populistom.