chosenone
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Swego czasu "ostoja" obrony Realu!!! nadaje się jak rzadko który
1
@maroon szkoła przesiąknięta propagandą kształtuje człowieka od małego, tak wygląda to w krajach autorytarnych i pan Czarnek też tego chce i nawet jeśli masz inne poglądy to propaganda w szkole będzie bardzo mocno wpływała na twoje dziecko. Gdyby tak nie było to w ZSRR dzieci nie kapowałyby swoich rodziców, dokładnie to samo dział się w Rzeszy, Kambodży pod rządami Czerwonych Khmerów itp. Więc jeśli rząd będzie tworzył system nauczania oparty na propagandzie a nie nauce ten kraj cofnie się do najciemniejszych kart historii.
2
@Barca1992 myślisz, że ich i ich wyborców to obchodzi. Oni są już tak pewni siebie, że będą robić co im się podoba bo wiedzą, że przed wyborami bandę idiotów uda się omamić zakłamanymi patriotycznymi hasłami i wroga też się zawsze jakiegoś znajdzie (na prowadzenie się wybija UE i nie zdziwię się, że tak ugniotą społeczeństwo, że za 3-4 lata sami zagłosują za wyjściem, widać to nawet tutaj, liczba kłapiących hasełkami o suwerenności itp. rośnie z dnia na dzień).
1
@tristan87 musisz zrobić bo jesteś automatycznie na kwarantannie, jeśli pomimo skierowania nie zrobisz a policja cię nie zastanie w domu na kwarantannie możesz dostać chyba do 30 tys kary.
1
@Kettger mam od dnia premiery i jak na razie genialnie się sprawuje a co najważniejsze pracuje jakby jej nie było, całkowita cisza i w salonie dorosłego chłopa z rodziną prezentuje się elegancko a jak wiadomo żona by nie zaakceptowała takie tworu jak PS5 koło telewizora:]
15
Czytając wypowiedzi p. Czarnka człowiek może za głowę się złapać, jak to możliwe, że za tak ważną dziedzinę życia ludzi jaką jest edukacja odpowiada taki troglodyta intelektualny zakorzeniony w średniowieczu. Jarek widać już idzie na ostre zderzenie ze wszystkimi którzy są przeciw PISowi i chyba obrał strategie Hitlera, jak nie oni to nikt.
10
@Criss18Barca no niestety u nas jeden mądrzejszy od drugiego. Praktycznie codziennie walczymy, szczególnie z typkami koło 30-40, o to żeby zakładali maseczki w przychodni. Najlepsze jest to, że tacy inteligenci mają oczywiście argumenty przygotowane rodem z la ramblii a co najgorsze za tym ciągną swoje dzieci. Najlepsze jest straszenie nas policją a jak wzywamy policję to albo szybciutko się zmywają, albo idzie tłumaczenie, że nie wiedzieli albo ktoś im mówił, że nie trzeba nosić
4
@tobiasson92 już nawet kumple z grupy wyszehradzkiej się od jareczka i matiegi odwracają. Mam nadzieje, że w przypadku weta które w moim rozumieniu liczy się jako działanie na szkodę państwa ludzie wypierdziela ich w kosmos i w Warszawie zamiast 100 tys wyjdzie milion. W tym co robi PiS nie ma żadnej logiki tylko chronienie własnej dupy przed wymiarem sprawiedliwości.
1
@MensculinVeB sorki chodzi o tysiąclecia. zaspany rano pisałem
0
Najstarsze piramidy powstawały między 3a 2 wiekiem p.n.e a mamuty wyginęły między 10 a 8 wiekiem, wystarczy trochę posprawdzać, a nie kopiuj wklej, bo od razu mi to śmierdziało
0
@victor dzisiejsZa inżynieria pozwoliłaby taka piramidę wybudować pewnie w kilka miesięcy a nie w wiele lat.
0
@zadafcb sam Paweł mówił ze PIS to bolszewicka partia:)
0
@Survier no widzisz mam swoją rodzinę i pewnie jestem sporo starszy od ciebie i jak widzę ludzi którzy wykrzykują o "suwerenności" itp. to mnie nerw bierze. Nigdy w naszej historii nie byliśmy bardziej suwerennym wolnym i bezpiecznym państwem niż teraz. Widzisz mam swój biznes i państwo nic mi nie musi dawać tylko, że państwo musi mieć urzędników i ludzi którzy je prowadzą administracyjnie bo inaczej byłaby anarchia i rozpierdziel. Im bardziej UE jest biurokratyczna ty dla obywatela lepiej bo nie rządzą pseudo wataszki i populiści rodem z twojego avatara (jak i pewnie hiper partia konfa) tylko machina prawna. Najczystszy rodzaj pełnego kapitalizmu masz w USA i jak wielkie podziały to stworzyło widać gołym okiem, jakość życia w stanach jest w tym momencie zdecydowanie poniżej krajów starej UE gdzie jeszcze 20-30 lat temu było odwrotnie. Już nie raz tutaj o tym pisałem na liście państw z najwyższym wskaźnikiem jakości życia przytłaczająca większość to kraje rządzone przez socjaldemokratów i to często jest w tych krajach tradycja a to już o czymś świadczy. Libertarianizm i tym podobne poglądy sprawdzają się co najwyżej na kartkach a nie w prawdziwym życiu.
8
@Survier hahaha i co bez tej UE zrobimy. To jak wygląda w tym momencie nasz kraj to zasługa UE a gadanie o piesku itp. przemilczę bo to obnoszenie się z dumą Polaków już w historii nieraz nas pogrążyło. Poza tym avatar wskazuje super poglądy polityczne, na szczęście jeszcze ogół społeczeństwa nie zdurniał do tego stopnia żeby być nastawiony anty unijnie.
2
@Borneo tutaj nie ma się co oszukiwać to co robią w PIS to zabezpieczenie sobie stołków na przyszłość a nie dobro Polski i jak widać ludzi są nadal tak rypnięci, że łapią się na te prymitywne patriotyczne hasła.
0
@MensculinVeB na samym początku napisałem, że nie umniejszam jego umiejętności, ale jeśli ktoś ma niby być najlepszy w historii to jego kariera musi być najlepsza a Diego może umiejętności miał najlepsze, ale karierę poprowadził źle z powodów osobistych zaprzepaścił swoją szanse na bycie największym.
0
@AlexDark00 To mnie zrozumiałeś bo mi chodziło o to, że przez swoje życie prywatne zniszczył karierę, więc przez to podejście dla mnie wypada z top 3.
0
@AlexDark00 no prywatne życie nie pozwoliło mu wykorzystać swoich umiejętności w 100% procentach, do czego sam w zasadzie przyznawał się mówiąc, że nie mamy oceniać jego stylu życia.
0
Ja osobiście uważam, że stawianie Diego na pierwszym miejscu jest grubą przesadą. Oczywiście umiejętności miał wybitne, ale nie tylko o to chodzi w piłce, jak sam przyznawał żył jak chciał i to w mojej ocenie wyrzuca go nawet z pierwszej trójki. Jest wielu piłkarzy którzy zdobyli więcej w piłce klubowej, reprezentacyjnej czy indywidualnie. Myślę, że gdyby nie był Argentyńczykiem to nie byłoby tego kultu jednostki. Dzięki nałożeniu się kilku sytuacji jak wojna o Falklandy to ręka Boga nie byłaby tak spektakularna i zwycięstwo na mundialu nie wywołałoby takiego uwielbienia. Legenda stworzyła się dzięki latynoskiej gorącej krwi Argentyńczyków i to uwielbienie przejął świat tylko to jest bardziej fenomen niż efekt jakiejś długiej super wybitnej kariery. Gdyby chłop urodził się w Niemczech to byłby zapamiętany jako wielki piłkarz i tyle nikt by teraz nie wychodził na ulice i w pogrzebie nie uczestniczyłoby "pół" kraju.
0
@barcelonaLM wiadomo, że to nie będzie wyglądało tak, że mamy szczepione i za 2 dni cudownie. To będzie długi proces a co do samoistnego wygaśnięcia patrzyłbym sceptycznie bo nie widać żeby koronawirus był mocno sezonowy więc ciężko żeby z populacji zniknął. Patrząc na hiszpankę mówi się, że trwała przez rok, ale jak się doczyta to jeszcze dużo osób na nią umierało jeszcze przez kilka lat po prostu to najgorsze minęło po roku. Można zawsze liczyć na jakąś łagodniejszą naturalną mutację.
2
@Borneo oby była skuteczna to pierwsze efekty gdzieś po 3-4 miesiącach będzie widać, może w końcu wrócimy do lata do normalności bo już chyba wszyscy mają dosyć tej sytuacji.
2
@Survier sanepid nie dzwonił i raczej nie będzie do ciebie dzwonił, pracuje z pacjentami i dostają od nas z ośrodka informacje o dodatnim a sanepid raz zadzwoni nieraz wyślą sms o długości izolacji. Standard to 7 dni jeśli dalej są objawy to następne 7 dni przedłużają, współlokatorzy 14 dni.
1
@Survier ja byłem na kwarantannie 5 dni i nikogo nie było musiałem tylko ściągnąć apke. Zależy od tego jak policja jest obłożona i czy akurat nie pałują protestujących lub nie ochraniają domu słońca narodu.
0
@cules96 Trump nie ma wyboru, ma biznesy i pójście na wojnę z administracja państwowa z obu stron w zasadzie niszczy mu życie a nie-zapominajmy, że i tak zaraz rusza zaległe procesy wiec chłop i tak ma nad głowa ciemne chmury. Tak czy siak ośmieszył się tymi zarzutami o zostanie raczej zapamiętany jako jeden z gorszych prezydentów szczególnie przez swój charakter i sprowadzenie standardów polityki do rynsztoka (mówię o standardach prawdziwych polityków a nie naszej parlamentarnej chołoty).
0
@barcelonaLM czy Iran był fajniejszy?! Był na pewno bardziej europejski i amerykański, ale nie zapominajmy, że szach Iranu był tyranem mordującym własnych obywateli. Trafili z deszczu pod rynnę pod batutą radykałów populistów.
0
@student97r nie wiem czy było, ale w ładnym wydaniu przez ostatnie lata poszła u nas LeGuin, a to klasyka si-fi wręcz ikona i twórca pojęć. Uciekając od książkowych oczywistości fajny cykl powstał Kerra o 2 WŚ, świetny ken liu, koło czasu czy z polskich dukaj(lód, tak klimatyczna książka i osadzona w naszej historii, że mogłaby być lekturą)
7
@ArdoFCB jako UE jeśli chcemy się liczyć ja świecie powinnismy dążyć do jak najmocniejszej unifikacji. Jeśli chcesz potwierdzenia ile nam dała unia jedz na Ukrainę, kiedy wstępowaliśmy nasza gospodarka była słabsza od ukraińskiej a w tym momencie przekroczenie granicy wyglada jak cofnięcie się w czasie o 20 lat.
0
@tobiasson92 jakieś tam pojedyncze przypadki ponownego zakażenia są, ale na razie wydają się to odstępstwa od reguły (organizm mógł wytworzyć zbyt mało przeciwciał lub jakaś patologia układu odpornościowego), ale gdyby się to potwierdziło to w zasadzie z chwilą wejścia na rynek szczepionki powoli można by zapominać wirusie. Bo jeśli organizm byłby odporny powiedzmy 2-3 lata to do tego momentu raczej koronka zniknie z obiegu.
1
@NaFazieHitman republikanie rzucają oskarżenia na Busha, oj czuje, że po wszystkim może być ostro w partii. W ogóle będą mieli ciężki orzech do zgryzienia bo jeśli okaże się, że zarzuty są wyssane z palca to Trump powinien poleciec z partii tylko, że dużo wyborców trumpa głosowało na niego nie z powodu przynależności partyjnej tylko z powodu jego jako osoby i nazwiska i w takim przypadku republikanie dużo tracą i ciężko będzie im przepchnąć kogoś w przyszłych wyborach bez poparcia Trumpa. Maja na pewno ciężka zagwostke a styl bycia Trumpa nie pozwala im planować na spokojnie przyszłości bo równie dobrze może mu się coś odwodzie i będzie za 4 lata pluł na kandydata republikanów.
0
@NaFazieHitman przecież to od dawna wygląda na zakłamywanie rzeczywistości, taką mają prace adwokaci morderców chociaż wiedzą, że klient zabił i tak będą z całych sił go bronić bo na tym polega ich praca.