2

Barcelonie podobnej bramki nie uznano xDD

3

Ty to jest Civic?

2

@Comentateiro
To nie wiem gdzie wy chodziliście jak ja takie coś miałem.
Nie pamiętam jakie to były klasy, ale był to przedmiot chyba wychowanie do życia w rodzinie.
Zajęcia były raz dzielone na chłopcy osobno, dziewczynki osobno jak trzeba było porozmawiać typowo o problemach danej płci.

Były również lekcje razem, na które zaproszono świeżo po studiach parę (pewnie była po jakimś kierunku z tym związanym), która mówiła o antykoncepcji, chorobach itp. (to już na pewno pamiętam, że to było technikum).

Ja to wszystko miałem a szkoły kończyłem kilkanaście lat temu.

14

@Witekk10
to jest jak ten mem co lew liże własne jajka xD to dokładnie kremówka i szakala.

0

Komentarz usunięty

0

@IronSanHybrid
To że podreperuje budżet to swoją drogą.
Ja jestem przekonany, że większe mandaty odstraszą cześć społeczeństwa od łamania przepisów.

0

@IronSanHybrid
No tak Rondo zawsze jest fajne, tylko jak masz zwykle skrzyżowanie i chcesz postawić tam sygnalizację świetlną (która ograniczy przepustowość, ale poprawi bezpieczeństwo) to jest koszt średnio 300 tysięcy.
Średniej wielkości rondo w tym miejscu musisz liczyć już 15mln złotych.

Nie jesteśmy jeszcze tak zamożnym Państwem by wszędzie infrastrukturę tworzyć tak jak to robi zachód.
Polska w zasadzie buduje drogi od 30 lat (jak uwolniliśmy się spod okupacji).
Holendrzy, Niemcy te drogi mają od x lat dalszych czasów.

0

@IronSanHybrid
Co z tego, że są idiotyczne oznakowania na drodze jak na drogach klasy A i S jest u nas dzicz jadąca ponad 140km/h?
Poprawa oznakowania na skrzyżowaniu nie sprawi, że ktoś kto nagminnie w terenie zabudowanym łamie przepisy (mowa tutaj o prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadku) nagle będzie jechał wolniej.
500zł, 1000zł, to są śmieszne kwoty. Jak kwoty zaczną sięgać kilku tysięcy, zabieranie uprawnień na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o 30 to na pewno w Polsce będzie jeździło się bezpieczniej.

Edukacja, wskaż czym się ona różni od zachodu. Podejście w Niemczech czy Polsce jest takie same, uczysz się by zdać kurs a potem uczysz się jeździć.
A w Niemczech jednak na Autobanie jak jest ograniczenie do 100km/h to nikt więcej nie jedzie.
Infrastruktura? Jest u nas coraz lepiej.

0

@IronSanHybrid
"Zacznijmy od zmian infrastrukturalnych i oznakowań"
Proszę bardzo, pierwsza ciekawostka, by sporządzić Projekt Organizacji Ruchu (oznakowanie poziome/pionowe danego odcinka) nie trzeba mieć żadnych studiów skończonych, uprawnień, certyfikatów.
Może go sporządzić każdy.
Zmiany infrastrukturalne, jeżeli nie widzisz jaki wielki progres Polska zaliczyła od momentu wejścia do Unii to jesteś w ignorantem.
Polska na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wykonała bardzo duży postęp i idzie tylko ku lepszemu.

Przepisy zmienia się pod wpływem badań, opinii. Policja choćby co roku wypuszcza raporty o ciężkości i ilości wypadków na Polskich drogach.

GDDKiA stale monitoruje natężenia ruchu na drogach (co 5 lat aktualizuje prognozy na podstawie, których projektujemy drogi).

A jeżeli chodzi o opinię, sam takie wydawałem jak swego czasu pracowałem na UTP w Bydgoszczy. I oprócz opinii drogowca, opiniuje to również Policja, samorząd.
To, że coś jest sprzeczne z Twoim rozumowaniem nie znaczy, że jest złe.
Zwykle takie osoby jak Ty mają małe pojęcie o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego bo czerpią jedynie wiedzę z własnych doświadczeń, yt i innych mas mediów.

1

@TheNekro94
Przede wszystkim musi być samozaparcie i czas.
Ja miałem taki czas na studiach, rok intensywnego chodzenia i fajnie się patrzy z perspektywy czasu na fotki.
Polecam robić jak najwięcej zdjęć :).

0

@IronSanHybrid
Co mają? W Polsce na drodze jest jak w dziczy. Gdziekolwiek jadę, Niemcy, Holandia, nie mówię już o Państwach Skandynawskich. Jak jest ograniczenie do 50km/h to wszyscy niemalże (zawsze ktoś się wykruszy) jada te 50km/h.
W Polsce jak jest ograniczenie do 50km/h to Lka tylko do tego się stosuje.

Nie ma u nas żadnego poszanowania dla przepisów ruchu drogowego.
Moim zdaniem duża podwyżka mandatów (obojętnie czy z % od dochodu czy stałe kwoty) sprawi, że chociaż część kierowców w strachu będzie przestrzegać bardziej KD.

0

@AlicjaFCB
Osobiście bardzo czekam na duże podwyżki mandatów karnych za łamanie przepisów ruchu drogowego.
Jeżdżenie w Polsce przepisowo jest odbierane jako coś nienormalnego, może odrobinę to utemperuje kierowców.

1

@Peszko07
Rok temu raz wracałem z roboty i byłem wściekły, że przez tych baranów byłem godzinę później w domu.
W dupie niech sobie strajkują a nie utrudniają dzień zwykłym ludziom.

0

@LuisSalvano
Jednego obecność 1 czy klątwa straszy drugiego bawi jak mnie, kwestia gustu.

0

@LuisSalvano
Klimat i budowanie napięcia oraz sama historia. Film jest do myslenia i interpretacji o co w nim w zasadzie chodziło (ja takie filmy lubię).
@kamilkrycha Mnie również zaskoczyło zakończenie bo jest w zasadzie wolną furtką i każdy może sobie dopowiedzieć sam jak się to zakończyło i o co chodziło.

0

Wróciłem właśnie z kina, film pt. "Dom Nocny". Jeżeli ktoś szuka nietypowego horroru bez jakiś przejaskrawionych potworów, które bardziej bawią niż straszą (np. jak w Obecność 3), to polecam.
Solidne 7/10.

5

@kuz
2cm spalony ok, 3cm nie okej? Gdzie by była granica xD?

8

Ma ktoś filmik jak Ronaldo ściąga koszulkę robi Si i dowiaduje się, że jest spalony :D?

0

@Kurkmen
Póki co nic bym nie zmieniał.

0

jakieś ciekawe filmy w TV dzisiaj?

5

@Joe_Pesci
Lewactwa nie trzeba orać bo ono zawsze było zaorane :D

6

Ale bym posłuchał Wolskiego krzyczącego DEPAAAAAAY przy bramce..

19

Depay strzela taka bramkę a Wiśnia nic xDD
To jest najgorszy komentator jakiego słyszałem, całe spotkanie mi obrzydzil.

7

Ale ten Wiśnia jest dramatyczny komentator. Kotłuje się u nas w polu karnym a ten cisza..
Wolski wróć

4

De Jong zablokował strzał?
-2 do oceny końcowej

0

@AlwaysBlaugrana Nic w zasadzie nie dobierałem oprócz felg 19' zamiast 18'.
Tak to zwykła Skoda Octavia w wersji Sportline (1.5TSI 150km, 7 biegowy DSG), półka niżej niż RS.

0

@AlwaysBlaugrana
Skoda Octavia zamówioną miałem w Grudniu 2020, termin wtedy był na Lipiec 2021, z uwagi na problemy z elektroniką mam październik..

0

@edi81
Zalosna jest Twoja nadinterpretacja, w moich postach negatywnie nacechowane są chwile takie jak darcie się bez powodu (niemowlak nie powie), robienie w gacie, brak rozmowy. Tyczy się jak to napisałem dzieci 0-3.

Podkreśliłem, że starsze dzieci które już zrobią sobie kanapkę są interesujące.
Na resztę pierdol o byciu niedojrzałm, czy tego że ktoś lubi bardziej pieski niz niemowlaki szkoda czasu tracić odpowiadać.
Pieluchy za bardzo wam chyba czaszki grzeją.

0

@rocky5
Mam niespełna rocznego jamnika, który akurat jest usluchany.
Jak idziemy do knajpy gdzie pieski są respektowane w Toruniu to na chillu śpi na kolanach.

0

@YeastMoss
Dokładnie, presja jest ogromna.

Moj brat ma już rocznego syna i dalej denerwuje go jego darcie się (bardzo marudne dziecko), stanie w pieluchę i w zaden sposób tego nie idealizuje.
Plus na każdym kroku mi zazdrości jak słyszy, że gdzieś sobie jade.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?