0

@cata_luna Nie jem za dużo słodkiego, ale dzięki:) Miałem nadzieję, że może jakieś "codzienne" pieczywo pójdzie w dół:)

1

@Colon oby nie poszedł drogą Jerzyka.

2

@Colon Świetna akcja:)

0

@cata_luna Jak dla każda cena w dół to plus:) natomiast księgowi mają przesrane:)

1

@cata_luna Nie wciągaj mnie w te "wojenkę":)

1

@rado_Barca wyżej wymienił @arkasath cwaniaku. jak również wyżej odniosłem się, że ludzie śmieszkują z obniżki VATu, więc ja się ODNIOSŁEM TYLKO do obniżek. Ale podnieśli niektóre rzeczy również. Proszę, jeśli ciężko znaleźć.

Podwyżki:
niektórych przypraw nieprzetworzonych (na przykład kmin, szafran, kurkuma) – stawka wzrośnie z 5 do 8 procent,

- homarów i ośmiornic, innych skorupiaków, mięczaków i bezkręgowców wodnych (między innymi kraby, langusty, krewetki, ostrygi, małże, ślimaki) oraz przetworów z nich, a także kawioru i dań sprzedawanych w placówkach gastronomicznych, których składnikiem są wspomniane produkty, dotychczas opodatkowane 5-procentowym VAT, teraz będą obciążone 23-procentową stawką,

- lodu używanego do celów spożywczych i innych celów chłodniczych – wzrost z 8 do 23 procent.

5

@Messibestplayerintheworld Ludzie narzekający na Messiego, głównie nie narzekają na to, że słabo gra. Ja też narzekam, bo uważam, że to nie trener jeden czy drugi, tylko właśnie Leo ciągnie za uszy Luisa do pierwszego składu. Nigdy się nie dowiemy, ale nie oszukujmy się, chyba Setien nie jest niewidomy, czy wcześniej Valverde, że Luis mimo kopania się po czole grał i grał i wciąż grał.. mimo, że wcale w wielu meczach tego co wyczyniał nie można było nazwać grą. Niestety uważam, że on ma wiele do powiedzenia co do wyjściowego składu.
Jest naszym zbawieniem ale obawiam się, że również przekleństwem obecnie.
Co nie zmienia faktu, że ten zarząd to dno:)

2

@Ghotti @Tomo1989 "Robią dobrze" przed drugą turą i to jest jasna sprawa. Jednak ja wolę, żeby tak robili dobrze również mi, osobie bez dzieci, nie mającej jeszcze 13, 14 i 20 emerytury, która głownie dopłaca do wszystkich "pakietów plus".
@MESSIah16 tak, ale to już @Ghotti Ci napisał.
@Kamil92 Ludzie, również tutaj czytając nagłówki w wiadomościach sportowych "Polak w Barcelonie" klikają myśląc, że coś nas ominęło, jakiś transfer Polaka do Barcy, potem się zawodzą, że to Polak w drużynie w piłkę ręczną i psioczą, że takie portale specjalnie mydlą oczy. Uważam po prostu, że Ty robisz podobnie. Takie wyrwanie z kontekstu i mydlenie oczu.
Jak wspomniałem wyżej, cieszą mnie wszelkie obniżki, ale mnie tym nie kupią:)

I jeszcze raz @Ghotti śmieszkują z obniżki VATu na musztardę, więc odniosłem się tylko do obniżek.

1

@Kajtek77 Kukiz mówił, że za:)

3

Do "śmieszkujących z podpasek i musztardy". Dziwni jesteście... Nowe obniżone stawki VAT:


Owoce tropikalne i cytrusowe, niektóre orzechy (pistacjowe, migdały, kokosowe) obecnie opodatkowane według stawki 8% objęte zostaną – tak jak pozostałe owoce – stawką 5%.

Pieczywo każdego rodzaju, włącznie z ciastkami, proponuje się objąć stawką 5% (obecnie pieczywo i produkty ciastkarskie są objęte trzema stawkami: 5%, 8% i 23%).

Zupy, buliony, żywność homogenizowana i dietetyczna, w tym również dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, objęte obecnie stawką 8% będą opodatkowane według stawki w wysokości 5%.

Musztarda, przyprawa słodka papryka, niektóre przyprawy przetworzone (np. pieprz, gałka muszkatołowa, tymianek), obecnie opodatkowane według stawki 23% będą objęte stawką 8%.

Książki wszelkiego rodzaju, a więc drukowane, na dyskach, taśmach i innych nośnikach, jak również w formie elektronicznej (e-booki) proponuje się objąć jedną – 5% stawką podatku VAT.

Produkty dla niemowląt i dzieci, tj. żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci, smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe są objęte obecnie stawką 8%. Proponuje się obniżenie stawki na te produkty do 5%.

Artykuły higieniczne (podpaski, tampony higieniczne) obecnie opodatkowane stawką w wysokości 8%, zostaną objęte stawką 5%.

Gazety, dzienniki i czasopisma drukowane, na dyskach, taśmach i innych nośnikach, jak również w formie elektronicznej (e-prasa) proponuje się objąć jedną – 8% stawką podatku VAT (z wyjątkiem czasopism regionalnych i lokalnych w formach innych niż elektroniczna, dla których utrzymuje się stawkę 5%).

3

@IAmBackCules Można się śmiać, ale warto napisać całość a nie "śmieszną część"

Owoce tropikalne i cytrusowe, niektóre orzechy (pistacjowe, migdały, kokosowe) obecnie opodatkowane według stawki 8% objęte zostaną – tak jak pozostałe owoce – stawką 5%.

Pieczywo każdego rodzaju, włącznie z ciastkami, proponuje się objąć stawką 5% (obecnie pieczywo i produkty ciastkarskie są objęte trzema stawkami: 5%, 8% i 23%).

Zupy, buliony, żywność homogenizowana i dietetyczna, w tym również dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, objęte obecnie stawką 8% będą opodatkowane według stawki w wysokości 5%.

Musztarda, przyprawa słodka papryka, niektóre przyprawy przetworzone (np. pieprz, gałka muszkatołowa, tymianek), obecnie opodatkowane według stawki 23% będą objęte stawką 8%.

Książki wszelkiego rodzaju, a więc drukowane, na dyskach, taśmach i innych nośnikach, jak również w formie elektronicznej (e-booki) proponuje się objąć jedną – 5% stawką podatku VAT.

Produkty dla niemowląt i dzieci, tj. żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci, smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe są objęte obecnie stawką 8%. Proponuje się obniżenie stawki na te produkty do 5%.

Artykuły higieniczne (podpaski, tampony higieniczne) obecnie opodatkowane stawką w wysokości 8%, zostaną objęte stawką 5%.

Gazety, dzienniki i czasopisma drukowane, na dyskach, taśmach i innych nośnikach, jak również w formie elektronicznej (e-prasa) proponuje się objąć jedną – 8% stawką podatku VAT (z wyjątkiem czasopism regionalnych i lokalnych w formach innych niż elektroniczna, dla których utrzymuje się stawkę 5%).

1

@Keson akurat obniżenie cen "codziennych" produktów odbieram za dobry pomysł. Co prawda większość tych objętych nowym VATem rzeczy, spadnie z 8 do 5%, więc to niedużo, ale zawsze coś. Pieczywo/ciastka mają spaść do 5 a są teraz w stawkach 5, 8 i 23, więc to już byłoby sporo. Natomiast niestety zgadzam się, że są to "tanie chwyty przed wyborami". O daninach cukrowych jakoś się cicho zrobiło.

edit właśnie doczytałem, że na lód spożywczy VAT zdrożeje z 5 do 23%. Ciekawe czy to "ochrona środowiska" czy to ma inne dno.

0

@MesQueUnClub_87 obniżyli vat na kilka rzeczy m.in spożywczych.

0

@escarabajo wyborcą* rzecz jasna:) ale nie mogłem edytować.

2

@Piotr777 sympatyczny mój imienniku, nie interesuję mnie co masz, ile zarobiłeś i czy dali ci rodzice. ja pracuje od 16 roku życia i daję sobie rade sam, rodzice na mnie nie "łożą". Tym bardziej, że jest nas trzech z braćmi. Jak już wspomniałem, nie jestem wyborcom PO, ale widać że ciężko z czytaniem ze zrozumieniem to raz, a dwa wycieczki "rodzinne" świadczą od twojej miałkości i maleńkości. Możesz produkować towar i wysyłać nawet na Himalaje, jak również mieszkać w pałacu wybudowanym własnymi rączkami, ale to nie moja sprawa i generalnie nie bardzo mnie to interesuję. ty nazywając trzaskowskiego "różwoym" pokazujesz swoje stereotypy i ideologię, z którymi ja się nie zgadzam, jak wspomniałem już wyżej.
Nie zapraszam do dyskusji.
ps w nocy w Warszawie była ulewa, mogą kolejne ulicę "płynąć", więc uważaj bo prezydent Warszawy nie zadbał o to, żeby znowu nie spadło za dużo deszczu jak ostatnio.

3

@Piotr777 "różowy" jak czytam takie komentarze, typowo z tvp to sobie myślę o co chodzi? Ciekawe jak daleko zajadą tym "straszeniem". Mi się wydaje, że tacy ludzie w dupie byli i gówno widzieli. Schować się w swoim miasteczku, słuchać jakie to geje i lesbijki są złe, jak tylko "różowy" zostanie prezydentem to zaleje nas fala "zboków". Oni czekają na Polskiej granicy jak w blokach startowych, żeby tylko móc legalnie wparować do naszego kraju i nas wszystkich straszyć swoją odmiennością. Do tego ci wielcy "patrioci" na wakacje pewnie tylko Mielno albo do Kazimierza, bo gdzieżby poza granice swojego ukochanego kraju (który swoją drogą jest piękny, ale istnieję inne miejsca:) ). Oczywiście można nie chcieć się ruszać dalej, ale ja będąc w paru krajach, na paru kontynentach mijałem tak facetów jak i kobiety trzymające się za ręce. I wiesz co? ufff na szczęście nie napadli mnie i mojej małży.

1

@kerouac Ciekawe czy będzie im zależało żeby zostać w lidze ta jak zagrali w ostatnim meczu (6:1) czy tak jak grali cały sezon (czyli, że muszą grać w barażach) :)

1

@lukasbarca86 jest z czego grać, przedwczoraj było dobrze:)
ale współczuję. Niech nie wejdzie 8 na 10, ale nie urwa jeden gol:(

6

@Piotr777 Ale zdajesz sobie sprawę, że są tacy których Ty nazywasz "bezmyślni oddają głosy jak im ich tvn-owskie media karzą", a im po prostu nie podoba się program i poglądy które reprezentuje Twój zbawca? Mój kandydat odpadł i w drugie turze pójdę właśnie na tego "bezosobowego, fałszywego kandydata w II turze, którego nikt o zdrowych zmysłach i zasadami nie poprze. " bo nie podoba mi się obecny prezydent z żoliborza. Jeszcze tylko dodam, że bezosobowy to według mnie taki nijaki ktoś i idąc dalej, raczej Bosak w porównaniu z Trzaskowskim czy nawet o zgrozo z Dudą, jest taki nijaki, bezosobowy, bez żadnej charyzmy. I żeby nie było, nie zgadzam się z Bosakiem, ale szanuję go za merytorykę. Wku**wiają mnie takie oszołomy wyzywające innych od, i tu się powtórzę "bezmyślni oddają głosy jak im ich tvn-owskie media karzą"

2

@Jaca27 ja spałem z otwartym balkonem, jak erdolnęło koło 4 to aż się wystraszyłem. mam nadzieję, że na dziś już po wszystkim:)

2

@Shapiro Tylko jedna osoba może mu kazać, myślę że ta sama mogła pisać pytania do jedynej prawdziwej debaty w jedynej prawdziwej telewizji. Ba! Myślę, że jaro mógł nawet do swoich pytań, napisać mu odpowiedzi.

3

@FC1899Barca Powtórzę się, tego pana jaki Cavaniego brałbym nawet i "dziś". Profeska 10.

8

@Ricardinio14 zależy czy by mu asystował Leo.

2

@rosser czekaj do końca:) powiedz ze chcesz rezygnować. Później dział utrzymania klienta zadzwoni sam:)

0

@marcin000019 odczep się, ja lubię gole :)
Ps ciekawe jak ta defensywa zagra z Barceloną:)

0

Mam nadzieje ze jutro dwa meczycha we Włoszech podtrzymają te strzelaninę:)

1

Wczoraj dwa mecze u ruskich i w obu drugie gole padły po 94 minucie. Przed chwilą kolejne dwa. W jednym karny w 92 na 1:1 i w drugim karny na 1:1 98 minucie. Doliczył 6 a jest 102 i wciaz grają:) trzymają ruscy w napięciu:)

0

Raul Garcia golazzo. Bilbao 2. Piękna bramka!

5

Auba i Arsenal 3:0. Do gola i asysta dorzuca kolejną bramkę:)

1

@NeroTFP ugryzienie mu wybaczyłem. Odpokutował, przeprosił. Buractwa się nie oduczył.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?