1

@osa91 Śmiertelność nie wynosi globalnie 5% tylko około 0,22%, co podało samo WHO. Chyba nie myślisz, że ta liczba zakażonych w Polsce i na świecie jest prawidłowa?

0

@Explode No ten chłop jest wyjątkowo oporny na prawa ekonomii. Skrajna lewica chyba pod każdym względem, ale nawet z takimi czasami warto się posprzeczać :D

0

@Persyfl Przyznali, że działają na "chwytliwych" hasłach (jak z resztą wszyscy w polityce) i to w sprawach światopoglądowych. Hasła te dokładnie wytłumaczyli, ale już pewnie do tego nie dotrwałeś. Nigdzie nie przyznali, że "mówią to, co podbija im słupki, a nie to, co planują".
Kryzys w Szwecji był na początku lat 90., ale doprowadziła do niego polityka finansowa socjaldemokratów w latach 80.

1

@Persyfl I co w tym planie jest niemożliwego do zrealizowania? Myślałeś, że Konfederacja chce znieść wszystkie podatki czy spełni wszystkie obietnice na pierwszych obradach Sejmu?
Szwecja od początku XX wieku, będąc jednym z biedniejszych krajów w Europie, stale się rozwijała z wyjątkiem socjaldemokratycznego rządu w latach 80., który prawie doprowadził do bankructwa. Teraz tylko bazuje na tym, co wypracowali przodkowie.

1

@Persyfl Na pytanie dlaczego najbogatsi mają płacić podatek 75% odpowiedziałeś "bo teraz płacą mniej". Jak mam pociągnąć ten temat i odpowiedzieć na tak porażająco celny argument?
"Primo, Konfedeacja by zapewniła coś przeciwnego."
Rzeczywiście, obniżenie podatków i redukcja biurokracji zaburzyłaby finanse Polaków.
"Właśnie w tym problem, że im się to nie bilansuje i sporo więcej obcięliby przychodów państwa niż zaoszczędziliby na wydatkach. Już to tutaj kiedyś liczyłem."
Pokaż te wyliczenia.
"Akurat w wydaniu Konfy przyniosłoby głębokie rozwarstwienie społeczne, rozrost organizacji przestępczych i gospodarczą zapaść."
Na jakiej podstawie prognozujesz tę gospodarczą zapaść?
"Pewnie dlatego najbogatsze kraje stosują inną strategię, ale żeby to pojąć musiałbyś posiadać inne argumenty niż wycieczki osobiste."
Najbogatsze kraje stosują inną strategię, żeby cieszyć się władzą i pieniędzmi z nią związanymi. Wystarczy prześledzić historię Szwecji, żeby stwierdzić, który ustrój polityczny przyniósł im największy wzrost gospodarczy. Polska nie powinna śledzić najbogatszych państw świata tylko ich historię i przebieg, który doprowadził ich do tej sytuacji i pozycji na świecie.

2

@Persyfl Mówisz o politycznej mafii, która kieruje wszystkimi spółkami skarbu państwa? Wiem, że to dla ciebie trudne do zrozumienia, ale to obywatele powinni być bogaci, a nie państwo. Drastyczne zmniejszenie dochodów państwa z jednoczesnym drastycznym zmniejszeniem wydatków przyniosłoby rozwój gospodarczy niespotykany dotąd w Unii, ale żeby to pojąć musiałbyś przeczytać jakąś pozycję ekonomiczną.

2

@Persyfl I co w związku z tym, że dla najbogatszych? Dlaczego najbogatszy ma płacić taki podatek?
0% dla osób zarabiających do 11 091 zł rocznie, świetnie.

0

@tristan87 To ta partia, która wygrała wybory głosząc hasło 3x 15%?

8

@Persyfl 75% podatku Zandberga lepsze, wiadomo.

2

@Wossi61FCB Pięknie Szymek zaczął tworzyć swój team.

0

@D1OS Z jednej strony tak, z drugiej jest to też ingerencja w to dziecko, a "wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Ta kwestia jest nie do rozwiązania, dlatego obecny konsensus według mnie powinien pozostać. Konfederacja jako jedyna jest po prawej stronie gospodarczo i raczej nie widać alternatywy.

0

@D1OS Pod jakim wnioskiem? O podatku cukrowym? Przecież od początku wyśmiewają ten pomysł.

0

@D1OS Nigdy nie będzie polityka, który dogodzi w 100%. Też nie rozumiem tej walki o całkowity zakaz aborcji, ale na ten moment są jedyną wolnorynkową opcją. Patrząc na inne partie, i tak są najlepszym wyborem.

0

@D1OS To na kogo teraz oddasz swój głos?

0

@macio_944 Dlatego, że Unia w obecnym układzie jest rakiem współczesnej Europy.

7

@marcin62 Oby nas wywalili.

0

@NaFazieHitman Przecież już masa PiSowców ma stanąć przed trybunałem stanu, niech tylko potężny Borys stanie na czele rządu.

3

@danio1899 Ma zagrać, dzisiaj trenował indywidualnie.

1

@MesQueUnClub96 Atletico 1:0

0

@AlexDark00 Niezły Breithwhite :D

2

@DonMatteo901 Pan redaktor codziennie gęga, że śmiertelność koronawirusa wynosi 3%, bo tak wychodzi jak sobie podzieli z oficjalnych statystyk. Nawet wielkie WHO, które podało 0,22% go nie przekonało.

1

@Odcinkowy Ty chyba nie rozumiesz jak funkcjonuje państwo.

1

@klemens100 A mnie na studiach ekonomii uczyli, że w czasach kryzysu należy pobudzać popyt obniżając podatki, oczywiście przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Ekonomia nie jest jednowymiarowa. Jeśli chodzi o VAT to są sobie równi, podwyżka wprowadzona w 2011 roku miała obowiązywać do 2013.

13

@Tasde
Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych:
2007: 22 mld zł
2008: 46,3 mld zł
2009: 99,5 mld zł
2010: 107 mld zł
2011: 76,5 mld zł
2012: 61 mld zł
2013: 69 mld zł
2014: 63 mld zł
2015: 47 mld zł
2016: 44 mld zł
2017: 29 mld zł
2018: 5 mld zł
2019: 17 mld zł.

Gdzie on "zostawił" te pieniądze wydane na socjal? @Odcinkowy naprawdę myślisz, że PiS operuje pieniędzmi, które "wypracował" rząd Tuska?

0

@Sergio_Devils Barca miała na niego 25 mln, to La Liga zablokowała transfer z powodu przekroczenia limitu płacowego.

1

Gamrot z bonusem 50k$ za walkę wieczoru, co prawdopodobnie przewyższa jego gażę. Myślę, że to w pewnej części rekompensuje tę porażkę :D

0

@kaamil1910 Po zmasakrowaniu Parke'a straciłeś do niego wiele szacunku? :D

0

@Roni/VEB Czyli nie tylko Hiszpanie mają problem :D

0

5 fauli zawodników Cadiz i 4 rożne Realu przez cały ten mecz. Wystarczy wykluczyć stałe fragmenty Kroosa i Madryt nie wie co ma robić.

4

@cules_ Bliżej tam było 3:0 dla Cadiz niż 1:1.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?