7

@Joe_Pesci W Niemczech wiedzą jak przeciwdziałać kryzysowi, w Polsce najważniejsze, żeby elity nie straciły swojego koryta. Zamiast pobudzać popyt obniżając podatki, w Polsce te podatki podnosimy, żeby "państwo nie straciło płynności", czyt. żeby nie trzeba było ciąć wydatków.

6

"Tymczasowa" podstawowa stawka VATu 23% utrzymana już bez konkretnej daty końcowej. Warunkiem obniżenia stawki do 22% jest spadek długu publicznego poniżej 43% PKB, czyli nigdy. Pięknie rządzą nami POPiSowe elity, mija właśnie dekada od "tymczasowego" wzrostu najważniejszego podatku w Polsce.

1

@Brashearr Nic się nie zmieniło, prawdopodobnie zmieni się za rok.

1

@Fabik87 Jak przedłużali kontrakt z Umtitim to każdy bił brawo. Gość był top3 na świecie i klauzulę 60 mln euro. Nikt raczej nie przewidywał, że będzie się bronił przed operacją i siedział dłużej na rehabilitacji niż na boisku. W tej akurat sprawie bez sensu jest jechanie po zarządzie, tym bardziej, że wszyscy byli zadowoleni, że udało się zatrzymać takiego piłkarza.

1

@Breakdrowser Wiceminister finansów, który bierze na barki wszystkie koszty pandemii bohatersko ratując obywateli.

0

@masq Co drugi dzień jest otwarty dla podatników, pracują codziennie.

2

@Hushovt Na jednej mam 200, na drugiej 1600, a na trzeciej 4400 :D

1

@viscajasiek @Comentateiro To jest totalna głupota, narzucanie obsady czy też nawet zatrudnionych w procesie produkcyjnym czy promocyjnym. To producent danego filmu ma decydować z kim chce pracować i komu płacić, a nie dostosowywać się do chorego zdania gremium. Ale jak zwykle winna "kasta białych mężczyzn", ależ piękny byłby ten świat, gdyby oni wyginęli. Nawet tak absurdalne decyzje chcecie bronić...

1

@Jacu327 Nikt tego nie wie, to zależy od wielu czynników.

12

@sebasek99 Czyli popierasz protest polegający na siadaniu na ulicy i blokowaniu przejazdu setkom ludzi?

0

@Coutinho007 O tym mówił Messi, że to jest czas na zmiany. Oczywiste, że jest najlepszy na świecie, ale jego odejście mogło zrobić więcej dobrego niż złego. Ale tego na razie się nie dowiemy.

0

@Coutinho007 Jak już Daily Mail informuje to trzeba się żegnać z Francuzem.

0

@DonMatteo901 I jeszcze do tego nie zdążył xd

0

@PatrykGhost Klauzula nie będzie ważna czy kontrakt, bo to trochę różnica :D

0

@Pilka_jest_okragla Piłka stale dąży w stronę intensywności i fizyczności, Busquets chyba najbardziej na tym cierpi. Po prostu nie nadąża za dzisiejszą grą.

1

@Mathew86 A to wszystko za gościa z rocznym kontraktem, podczas którego pół sezonu się leczył i strzelił jedną brameczkę.

0

@Granto Patrząc na ostatnie mecze to oczywiste jest, że Thiago jest w dużo lepszej formie. Pytanie tylko który transfer, przy obecnej kadrze, da nam lepsze wyniki, na pozycję Thiago mamy teoretycznie De Jonga. Wijnaldum jest "lepszym Vidalem" i to on może okazać się efektywniejszy.

0

There's a debate at Barça between signing Thiago or Wijnaldum.
Wijnaldum is believed to be the favourite. [Catalunya Ràdio]
Ciekawe, ciekawe.

0

Niezły Thiago Silva, Borek się dostosował do poziomu Szpaka :D

3

"Inwazja koprofagów
Koprofagowie istnieli zawsze – ale dopiero dziś stali się modni. Ponieważ nie wszyscy Państwo wiedzą jeszcze, co to jest „koprofagia” - cytuję Wikipedię:
„Koprofagia u ludzi. Objaw niektórych zaburzeń psychicznych polegający na spożywaniu kału. Może wystąpić bardzo rzadko u pacjentów cierpiących na schizofrenię, depresję czy picę. Koprofagii wynikającej z zaburzeń psychicznych nie należy mylić z praktyką zjadania kału własnego bądź partnera wynikającej z zaburzeń preferencji seksualnych (dewiacji).
W seksuologii: zaburzenie preferencji seksualnych, w którym źródłem podniecenia seksualnego jest zjadanie własnego bądź partnera kału. Inne czynności seksualne związane z odchodami (jednak nie z jedzeniem go) noszą miano "koprofilii”.
Tym, co spotkało ludzkość, jest właśnie koprofagia w sensie seksualnym. Z tajemniczych powodów koprofagów zrobiło się jakby więcej – a może jest to tylko złudzenie. Może jest ich nadal tyle samo, co przedtem – tylko dawniej raczej wstydzili się swojej odmienności i nie przyznawali się do niej. Oddawali się jej w odosobnieniu, czasem z innym, przypadkowo spotkanym, koprofagiem. Jednak z czasem, dzięki internetowi, zaczęli nawiązywać między sobą kontakty – i stwierdzili, że przecież nie są samotni; koprofagów jest tak naprawdę całkiem sporo...
Zaczęli więc robić „coming out”-y, odważnie przyznawać się do swojego zboczenia. Ba! Zaczynali twierdzić, że nie jest to żadna „dewiacja”, lecz jeden z równoprawnych sposobów osiągania satysfakcji seksualnej! Zaczęli tu powoływać się na rozmaite akty ONZ (w Europie również: Unii Europejskiej), które zakazują dyskryminacji z powodu odmienności seksualnej!
Zaczęli domagać się, by restauracje oprócz „potraw niefekalnych” podawały również kał serwowany pod rozmaitymi postaciami. Niestety: restauracje z niezrozumiałych dla nich powodów jakoś nie chciały ulegać ich żądaniom...
W związku z tym koprofadzy poczuli się dyskryminowani. Również z uwagi na nazwę, która była, ich zdaniem, obraźliwa. Ci, co dokonali odważnego „coming out” -u domagali się, by nazywać ich „fajnymi” (od „fine” - „fekalia illuminated natural eaters”) i zaczęli urządzać demonstracje „fajnych” - jednocześnie domagając się karania „koprofobów”. Przy czym nie mogli zrozumieć, że „koprofobowie” nie mają nic przeciwko koprofagii uprawianej prywatnie po domach – natomiast na widok demonstracji, na których „fajni” niosą dymiące lekko talerze ze swoją ulubioną potrawą, „korpofobów” po prostu bierze obrzydzenie. I nie przekonuje ich słynny argument naszego wielkiego pisarza, p.Waldemara Łysiaka: „Jedzcie g***o: miliardy much nie mogą się mylić”. Bo przecież ten, kto odrzuca ten argument, demaskuje się jako „anty-demokrata” - co w dobie niemiłościwie nam panującej d***kracji jest strasznym przecież przestępstwem, a przynajmniej odchyłką od normy.
Wśród nonkonformistycznie nastawionej części młodzieży koprofagia stała się modna. Zaczęli ją uprawiać aktorzy i prezenterzy telewizyjni. A gdy Kościół Rzymsko-katolicki (i inne Kościoły) zaczęły koprofagię potępiać - twierdząc, że jest ona sprzeczna z Pismem Świętym - tysiące młodych ludzi zaczęło ją (dobrze maskując obrzydzenie) uprawiać – na złość Kościołowi i w ogóle fideistom.
Ciekawe: czy ta moda będzie przejściowa – czy będzie się nadal szerzyć?"

Janusz Korwin-Mikke o dzisiejszej sytuacji koprofagów, piękny tekst.

26

@FafitFCB Ciemno koło 16? ;d

3

@Persyfl Najważniejsze, że Wiosna nie jest marginalna.

0

@Napoleon_I Tak myślałem.

1

@Napoleon_I Wiem wiem, majątki po śmierci powinny być przejmowane przez państwo i rozdane wśród obywateli. Nastanie wtedy równość i wszyscy będą żyli na wspaniałym poziomie gospodarczym. Oczywiście każdy, niezależnie od wykonywanej pracy, powinien zarabiać dokładnie tyle samo wedle potrzeb ludzi.
BTW. zrozumiałeś co przekazał Dziambor w tej wypowiedzi czy nie bardzo?

0

@Napoleon_I Na szczęście bogaci POPiSowcy już się nachapali.

2

@Bykunn Ale jak tak można się w TV zachować, on nie wiedział, że jest nagrywany? XD Jeszcze nikt na to uwagi nie zwrócił :D

3

@DonMatteo901 Najlepszy jest ten z PSLu "trzeba się dzielić" :D

0

@justfootball Początki zrozumiałe, od maja tragedia.

0

@Moriarty Nie mam pojęcia, ale ciekawy jestem którą stronę popiera nasza lewa społeczność.

1

@Coutinho007 Thiago jest pół roku młodszy od Wijnalduma. Po co nam kolejny typ na 3 lata góra?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?