jacobFCB
Dołączył/a: listopad 2010
32 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
A ja za to w swojej pracy maturalnej, której tytuł pamiętam do dzisiaj - "Sceny batalistyczne w filmie, malarstwie i literaturze" napomknąłem o Słowianach, co spotkało się z dużą aprobatą. :)
W niektórych kręgach takie zjawisko nazywa się zabijaniem swoistej przynależności czy to kulturowej, czy nawet świadomości terytorialnej. Ale to długa i stara brocha ;)
0
Problem w tym, że więcej jest o egipskiej niż słowiańskiej. Sam w swoim podręczniku - oczywiście już nieaktualnym, mam co nieco o mitologii egipskiej.
0
Oczywiście, że o wiele dłużej. Heh, można tak dywagować bez ustanku. Od tego tematu, który Ty zapodałeś, o wiele bardziej denerwuje mnie inny ( nie ujmując oczywiście Twojemu), czemu tak wielki nacisk kładzie się w szkołach na mitologię grecką a nie słowiańską? Na Boga, przecież na ziemi wyznawców czy zwolenników tej wiary dzisiaj żyjemy. Co dzisiaj wiemy o bogach słowiańskich? "yyy no był ten... Świętowit i no yyyy Jarowit. " I na tym się kończy. Natomiast bogów greckich czy egipskich wymienialiby bez końca.
Nie wspominając o bredniach dotyczących Biskupina, głoszących, że jest to osada prapolska ;)
1
Kwestii obyczajowości w tym narodzie nie zmienisz, Cochise, kimkolwiek byś nie był. Może nas to razić, denerwować, "warchać" jak mawiali nasi w XVIII w. , lecz to nic nie zmieni. 11 listopada naturalnie cieszę się z kolejnej rocznicy, jadę do Warszawy bawić się z innymi patriotami (nie mylić z zamieszkowcami) i jest okej. Natomiast w daty splamione krwią wpadam w konsternację, zamykam się i myślę o ofiarach, które poległy. To nie jest niższa forma upamiętnienia.
3
Myślę, że ostatnia historia Polski jest naznaczona bólem i rozpaczą, tęsknota po bliskich. To może w pewnym stopniu przyczynić się do tych jakże smutnych i jałowych świętowań.
Dlaczego nie świętuje się zwycięstw? Według mojego wykładowcy ś.p. pana Mirosława, Polacy nie chcieli osiadać na laurach. Proste wytłumaczenie, może nawet naginające rzeczywistość... ale może prawdziwe. Zwróć uwagę ile tych zwycięstw było osiągniętych w wyniku obrony. Czy terytorialnej, czy własnego imienia. To też ma znaczenie.
0
Jesteście do tego zdolni. Ale Wolfsburg jest na tyle ambitny, że się wybroni :)
17
Tak jak pisano poniżej powstała Facebook'owa grupa fcbarca.com.
Dołączajcie - integrujmy się !
https://www.facebook.com/groups/997988400267667/
0
A admini tam są? :P
0
Jesteś tam? :P
3
Ten ostatni to w ogóle jakiś kretyn nie z tej Ziemi. Nowoczesna jest wentylem bezpieczeństwa Platformy.
1
Przykro mi, nie oglądałem. Ale chyba rozumiem do czego dążysz :)
0
Sądzę, że 6-2 na Santiago oglądało mi się najlepiej. Szczególnie ze względu na gol Puyola. Uwielbiałem jego celebracje. Charyzmatyczne i emocjonalne.
4
Nie chcę wybrzmieć przesadnie, ale moim zdaniem, wchodzimy powoli w tryb państwa totalnego. Ludzie musza na prawdę się obudzić.
0
Dobra, katastrofa największa w historii Polski, czy może nawet Europy. Ale robienie z tego polityki jest słabe.
Upamiętniać - tak, robić z tego propagandę i politykę - NIE. Stanowcze NIE
0
Pytanie czy mówisz o kibicach, czy tak zwanych wiatrakach.
0
Ja dostałem na tydzień jakiś czas temu. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że absolutnie się z tym nie zgadzałem.
2
Przypomina się komuna i obowiązkowe wyjścia do kin na propagandówy PRL.
0
Dwie świetne jednostki w jednym filmie :D
1
A co wiara sądzi o obowiązku szkolnym wyjścia do kina na film fabularny o Smoleńsku? :)
1
Fakt, dyskusja prowadzi czasem do nałogu. Ja w zasadzie ochłonąłem już po godzinie. Trzeba było przepić tę kroplę dziegciu :)
0
Zerwałaby gdyby ktokolwiek miał go kupić.
0
Mam pytanko, macie jakieś gry na dwie osoby godne uwagi za darmo z PSN na PS3? Byłbym wdzięczny
0
W takim razie byłby w sejmie. :P
1
A ja co oglądałem Schalke to grał świetnie. Wyprowadzal akcje, dryblowal, robił różnice.
1
W każdym kraju tak jest. Wszyscy Ci kibice lecą z prądem. Zawsze tak było, jest i będzie. Nie ma co z tym walczyć :P
2
Ma ktoś link do sytuacji z Jureckim? :D
0
Ależ bomba Dericka Lewisa! Gonzaga nieprzytomny
0
Każdy wynik tego meczu będzie cieszył :)
0
A ja nie rozumiem jak można wystawić Rafinhi wyższą ocenę niż Messiemu czy Neymarowi. Rafinha nie istniał w tym meczu.
0
A powinien być?