1

Poczytaj, postudiuj, porozmawiaj z profesorami i dojdziesz do wniosku, że w tym wypadku grafolog nie znaczy nic. Absolutnie nic.

1

Cała przemiana zaczęła się w latach 70'. I te lata 70' miały największe przełożenie na początek lat 90'. Mógłbym cały referat na ten temat napisać.
Prawda jest taka, że nie zmieni się absolutnie nic nawet jeśli udowodniliby Wałęsie wszystkie winy. W oczach Polaków i tak będzie bohaterem. Nagrodę Nobla ma, poparcie w społeczeństwie ma. To wystarczy. Trzeba kilku pokoleń, żeby postrzeganie znacznej liczby społeczeństwa w tym aspekcie się zmieniło.

16

2/2
Wyborcza rzecze "Lechu! Jesteśmy z Tobą". Czemu taka stagnacja i cisza jeśli chodzi o KOD? Gdzież oni się schowali? Czyż to nie jest głos narodu apelujący o demokrację? O wolność prawdę i godność narodu polskiego jak sami siebie przedstawiają? Jest takie piękne powiedzenie - "po owocach ich poznacie". Pytanie brzmi czy teraz nie nastał czas zbiorów, kiedy owe rośliny wydają swoje kwiaty, które pokażą nam Polakom, gdzie leży prawda. Mój tata wierzył w uchwałę lustracyjną, która nie ujrzała światła dziennego. Ja wierzę, że my młody naród, przyszłość tego kraju, rozliczymy tych sukinsynów.
Czołem Wolnej Polsce.

Mój wpis. Nie banujcie. Będę grzeczny.

14

1/2

Całe gro osób, które w chwili obecnej nie może pogodzić się z sytuacją dotyczącą Lecha Wałęsy, twierdzi, że nie wolno oceniać nam historii skoro nie żyliśmy w tych czasach i nie doświadczyliśmy wszystkich tych historii. Ja oczywiście również nie żyłem w tym czasie. Tkwię w przekonaniu, że część ludzi składała podpis pod tym co podsuwało im się pod nos, ponieważ się bali czy też ponieważ chcieli osiągnąc osobiste korzyści czy też po prostu robili to dla świętego spokoju. Ta sprawa jest jednak zgoła inna. Jest jednak pewien człowiek, który przez 26 lat utwierdzał nas w przekonaniu, że poświęcając życie, rodzinę, bliskich, poświęcając się dla ogółu, narażał życie dla Polski, dla Polaków obalając komunę. Z tym, że żadnego obalenia komuny nie było. Wesoła świta jaśnie nam panująca jedynie się przebranżowiła. Nic więcej. Świetnym obrazem tego chociażby jest to, że miłościwie wtedy panujący Jaruzelski posiadał wszelkie kwity i papiery na Lecha Wałęsę czy jak kto woli "TW Bolka ;)". Był w posiadaniu dokumentów, których nikt w obecnej Polsce się nie spodziewał. Dokumenty te, obalają wszelkie przekonanie na temat tej persony. Pytanie dokąd to dąży? Zmiana treści podręczników do historii czy WOSu? Oczywiście, że tak! Ponieważ największy bohater. Jednostka gloryfikowana w każdej szkole, na każdej uczelni okazała się po prostu kłamcą i oszustem. Który laureat pokojowej nagrody nobla, po takim sukcesie jakim jest domniemane obalenie komuny przyznałby się do takiego poniżenia? Sam fakt, że w aktach znalezionych u Kiszczaka znajdują się dokumenty świadczące o donosach Wałęsy za pieniądze, powinny być podstawą do postawienia tego człowieka przed sądem.

0

Zaraz coś wstawię, ale przeczuwam w powietrzu bana i usunięcie tematu. niechaj będzie.

2

Bardziej do Realu by pasowało i ich żałoby jeśli chodzi o puchary. Och, jaki ja złośliwy.

1

Zacząłem pisać swoje polityczne publikacje. Chciałbym podzielić się tym z ludźmi tutaj i podyskutować na tematy związane z Polską, czy gospodarką światową, aczkolwiek moje wymagania są chyba zbyt wygórowane.

0

Są tu jakieś nocne Franki? Żeby nie było Marki?

0

Ja również ! Ale kurde, wyobrażasz sobie prestiż tej walki? Ile Bedorf zyskałby na takim starciu? Kimbo to żywa legenda. Która mam nadzieje nadal pierze skórę. Oby za godzinę to potwierdził

1

Komentarz usunięty

0

Ano.
stójka Kimbo jest rewelacyjna. Chciałbym go zobaczyć z Bedorfem na KSW ;D

1

Przyjaciel gangstera

0

Tak ! Ponieważ Atletico pod względem stylu gry jest mega podobne do Chelsea (co zapewne wynika z tego, że Simeone był uczniem Mourinho.)
Ok. Ujmę to może inaczej. Dla mnie tiki-taka była za czasów Pepa. Rekordowe liczby podań niemal w każdym spotkaniu. Usiłowanie wejścia z piłką do bramki. Znikoma liczba strzałów z dystansu. Brak prób bezpośrednich zagrań również cechowała grę za czasów Guardioli.
Teraz gramy klepką dlatego, że taka jest filozofia Barcelony. Nigdy nie będziemy grali tak bezpośrednio jak robi to nie wiem... przykładowo Borussia Dortmund. System szkoleń, system gry, wieloletnie tradycje związane z "szanowaniem piłki" sprawiają, że Barcelona obecnie gra w taki sposób anie inny.
Utrzymywanie się przy piłce za Guardioli było codziennością, czymś oczywistym w meczu z KAŻDYM przeciwnikiem. Czasami liczby sięgały rzędy 85% (przykład meczu z Espanyolem bodajże w 2011 roku. Napisałem wtedy komentarz, że Espanyol miał swoje 5 minut w tym meczu). Dzisiaj jest to czymś NATURALNYM, lecz nie oczywistym, ani nie jest to kwestia, której domagają się kibice.
Dzisiaj większość chce oglądać skuteczną, widowiskową szybko grającą Barcę, która JEDNOCZEŚNIE szanuje piłkę. To jest to, czego dokonał Enrique, mając u boku Messiego, który jest głównym reżyserem, Neymara który jest scenografem i Suareza, który mówi "cięcie". Tak bynajmniej ja to postrzegam.

0

Patrząc z perspektywy tego, że zostało nieco ponad miesiąc do el Clasico na Camp Nou. Czym Waszym zdaniem będzie się różnił ten mecz od Gran Derbi na Santiago? Spodziewacie się bardziej wyrównanego meczu? Będzie ciężej? Jaki wynik obstawiacie?

1

Dla nocnych marków polecam dzisiaj Bellatora 149. Zobaczyć Kimbo Slice'a na żywo to zaszczyt :D Uwielbiam gościa.

7

Ja na lato preferuję tzw. "jezus-lacze".

0

Po przyjściu Lucho już nie ma tiki-taki jako takiej. Gramy o wiele bardziej bezpośrednio. Taktykę się tworzy po zawodników i filozofię klubu, a nie swoje "widzimisię" :)

0

Czuję, że Chelsea z Simeone na czele odpali. Uwielbiam tego trenera, chciałbym, żeby kiedyś usiadł za sterami Barcy. Charyzma, moc, kontra, szachy, taktyka, wyciskanie z zawodników maksimum. Ten człowiek jest dla mnie numer trzy na liście ulubionych trenerów ;) Ale przegrywa jedynie przez sentyment.

0

Krótki kaszel :P

0

Nie zadzieraj z fryzjerem ;)

1

Na TVP Historia leci "TW Bolek" Brauna. Polecam :)

1

No może dlatego, że to strona kina :P Ale co ja tam wiem.
Idź do kina, doceń polski film i wydaj te kilkanaście złotych.

9

0

Chyba najlepsza dziewiątka w historii. Zawsze go podziwiałem. I ten jego trójkącik na czole.

0

Będzie cholernie ciężko, ale czemu nie? :) Super by było.

0

Toya to nie jest no-name. o.O
Przynajmniej za wszystkie kanały nie płacę prawie 100 zł jak w nc+ tylko niecałe 50. A eleven i tak będzie bo prowadzą negocjacje. Wystarczy poczekać.

0

Toya również :/

0

Będą wykonywać.
Aczkolwiek koledze raczej chodziło o to, że w niejednym meczu rzut karny ważył o losach spotkania.

0

Co to jest za komentator. O.o

0

Jaka jest jego prawdziwa orientacja seksualna

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?