kamiVeB
Dołączył/a: styczeń 2013
Bydgoszcz
14 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
"Co tydzień siadaliśmy, jak do telenoweli" to dzisiaj usiądziemy raz jeszcze. O 21 w Hejt Parku człowiek który zmienił oblicze polskiego sportu a "plam" na jego wizerunku prawdopodobnie nie znalazłby nawet Chakalaka.
0
@Veb1233 No ale jak mówię niektórzy to już na siłe bo co niektórzy grywają na skrzydle czy jako napastnik i ich nie powinniśmy brać pod uwagę. Reasumując typowych pomocników można by było znaleźć 30 lepszych od Piotrka ale mówiąc o 100 to lekkie przegięcie. Chyba że wymieniając w tym gronie Messiego,Neymara,Coutinho którzy często pojawiają się w środku ale nie w tym rzecz.
0
@Veb1233 Mam tak. De Bruyne,Modric,Kante,Busi,Kroos,Pogba,Silva,Thiago,Fernandinho,Casemiro,Veratti,Bruno F,Saul,Allan,Rodri,Milinkovic Savic,Koke,Matuidi,Witsel,De Jong, van de Beek,Parejo,Fabinho,Wijnaldum,Alli,Naby Keita,Gundogan,Eriksen,Havertz,Sabitzer,Goretzka,Fabian,Radja,Ramsey,Alejandro Gomes,Pjanić,Dybala, Reus,Fekir,Canales,Partey,Jorginho,Lo Celso,Ndombele,Torreira,Brandt,Maddison,Kovacic,Vidal,Arthur
0
@Veb1233 Tak sobie wymieniam i faktycznie ciężko żeby było nawet 50 lepszych znaleźć. Mam 40 nazwisk a nie chcę na siłe dokładać młodych np. Fede,Nkunku,Aoura,Fodena czy Zaniolo bo nie każdy się zgodzi że są oni lepsi już w tym momencie od Piotrka.
0
@Veb1233 100 to mocna przesada, ale 50 osobiście pewnie bym wymienił
0
@Janiama No to oby mu w końcu przeskoczyło
0
@AnnaMarianna Komplet stroju Neymara po sezonie gdy wygraliśmy Ligę Mistrzów
3
Mazurek to jest gość. Mega inteligentny na dodatek potrafi wnieść to coś w rozmowie lub wbić szpileczkę każdemu swojemu gościowi nie ważne z jakiej partii pochodzi.
Dzisiaj świetnie podsumował Czabańskiego i jego wywód o 2 miliardach złotych na Telewizję Polską. Po prostu mistrzostwo.
A to jego genialna rozmowa z Budką
Na szczęście Borys wybrnął w tej rozmowy znakomicie.
2
@ngif Na moje musi być zachowana równowaga którą gwarantuje tylko normalna rodzina. Ojciec to nie matka, a matka to nie ojciec. Matka martwi się o ciebie bardziej niż ojciec, troszczy się o ciebie, chroni jest przy tobie zawszy i wydaję mi się że kocha bardziej. Ojciec zaś uczy cię wszystkiego od podstaw, dba o bezpieczeństwo twoje i rodziny. Jest panem domu który jest odpowiedzialny za rodzinę i dba o to żeby nic jej nie zabrakło. Mógłbym tak pisać i pisać. Nie wyobrażam sobie abym posiadał dwie matki albo dwóch ojców.
3
@DLFCB "Ostatni klaps,
Teraz inny czeka Cię świat,
Ostatni kadr,
Światła zgasły skończona gra,
Kończy się coś,
Czas zapomnieć wczorajsze sny,
Reżyser los,
nowy angaż podsuwa Ci, ooo
Więc podpisz go." Ten ostatni wers chyba skierowany do Dudy
15
@Martwy Ja myślę że to spadająca gwiazda który spełnia sny
1
Ależ fatalnie fizycznie wyglądała Brema. Leverkusen przynajmniej o dwie klasy lepszym zespołem było w dzisiejszym meczu.
1
@Chwytliwy Mi by było po prosto szkoda tego dziecka. Z pewnością nie jest łatwe posiadać dwie mamy czy dwóch ojców możemy to dostrzec na przykładzie np. Sex Education.
0
@kamzar Ten syf zaczał się głównie za pontyfikatu Ratzingera, a nawet jeśli pod koniec kadencji naszego papieża to nie spodziewajmy się cudów po człowieku już schorowanym i starym.
2
@tristan87 Nie załapał chyba :D
1
@NeroTFP Na wstępie zaznaczę że to nie jest mój tekst bo aktualnie jestem w trasie i nie za bardzo mam czas na szybko napisać swój:
"Nie ma wątpliwości, że Jan Paweł II wywarł wielki wpływ na kształt współczesnego Kościoła. Po śmierci Ojca Świętego Kościół katolicki był
inny od tego, którego przewodnictwo Papież przejął 16 października 1978 r. Wielką jego zasługą było to, że wprowadził nowy styl sprawowania urzędu Piotrowego i nakreślił jego wyraźną linię, od której nie ma odwrotu, co pokazał pontyfikat Benedykta XVI, a o czym w jeszcze większym stopniu świadczy posługa papieża Franciszka.
Papież Polak, niczym św. Paweł Apostoł, był w nieustannym ruchu. Obliczono, że poza Watykanem spędził prawie 600 dni, czyli 7 proc. swego pontyfikatu.
Ten nowy styl obejmował nie tylko pielgrzymowanie, ale w ogóle relacje z ludźmi: audiencje generalne i prywatne, wizytacje parafii rzymskich,
spotkania poza Watykanem, podróże na terenie Włoch. Miliony ludzi na świecie ma fotografie z Ojcem Świętym, miliony ludzi go dotknęło, ucałowało go w
pierścień lub uścisnęło jego dłoń. Poprzez łatwość kontaktu, bezpośredniość i serdeczność Jan Paweł II ostatecznie
rozprawił się z mitem Najwyższego Pasterza niedostępnego w swoim pałacu.
Jan Paweł II dzięki swojemu geniuszowi, charyzmie i świętości wyniósł autorytet i prestiż papiestwa na niebotyczne w czasach współczesnych wyżyny.
Stał się globalnym przywódcą, przekraczającym granice nie tylko swojej wspólnoty, ale liderem wręcz panreligijnym.
Był powszechnie uznawany za rzecznika wszystkich wykluczonych i tych, którzy nie mają głosu, za herolda pokoju i pojednania wszystkich ludzi.
Andrea Riccardi, autor znakomitej biografii Jana Pawła II, która ukaże się niebawem po polsku, napisał: „Papież pochodzący z Europy
totalitaryzmów i zimnej wojny był papieżem rodzącego się zglobalizowanego świata. Jest to bardzo ważny aspekt jego pontyfikatu i nie można go pominąć.
Jan Paweł II rodzi się i działa jako papież czasu zimnej wojny, ale staje się papieżem globalizacji”.
Wielkim uproszczeniem jest postrzeganie Jana Pawła II przede wszystkim jako grabarza komunizmu i papieża, który wprowadził nowy styl
sprawowania urzędu Piotrowego. Ojciec Święty zostawił nam olbrzymie dziedzictwo w postaci Katechizmu Kościoła Katolickiego i nowego Kodeksu prawa kanonicznego, a także swojego nauczania. W dobie kryzysu Kościoła zachodniego, zwłaszcza w Europie, ulegającego laicyzacji i relatywizującego nauczanie kościelne, sprecyzował i pozostawił nam obszerną i dogłębną wykładnię wiary, nie pozostawiając wątpliwości, co jest katolickie, a co nie.
Jan Paweł II zostawił Kościół bardziej otwarty na dialog – zarówno w podzielonej rodzinie chrześcijan, jak również z innymi religiami oraz z ludźmi, którzy nie mają łaski wiary."
To tak w bardzo dużym skrócie o tym co zrobił dla Kościoła ale można jeszcze wymieniać dużo więcej m.in szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego,
czy dodanie tajemnicy światła do modlitwy różańcowej. Napisałbym jeszcze oddzielny komentarz o tym co zrobił dla Polski ale to jak znajdę czas.
2
@Przemo91 Co wy macie z tą pedofilią, która szerzyła się już w Kościele dziesiątki lat przed wyborem Wojtyly na papieża. Pierwsze sekrety w tej sprawie były już zatajane w XX wieku. A to że osiągnęło apogeum podczas pontyfikatu Jana Pawła II równie dobrze mogło przypaść na kadencję innego papieża.
2
@Przemo91 No to jeśli stawianie Jana Pawła II obok wymienionym przez Ciebie osób jest obrazą to okej, nie było tematu
2
@dniel Kościuszko, Piłsudski
0
@Munio Ja swoich oświadczyn nie wyobrażam sobie nigdzie indziej jak w Barcelonie
0
@Przemo91 Jestem ciekawy kto był wybitniejszy? Tylko nie pisz mi proszę Małysz, Szewińska
1
@l0Messini nie no w porównianiu do PS to pad od Xboxa nie ma sobie równych
1
@Chakalaka A widzisz dla wielu papież Franciszek to jeden z najgorszych papieży, pewnie dlatego że hołduje zupełnie inne poglądy i nie wszyscy się z nim zgadzają ale również uważam że wprowadził dużo zmian do Kościoła niekoniecznie dobrych co dla niektórych ale jednak.
1
@dominik127pl Mam nadzieję że zadzwoni Najman i wyzwie go na pojedynek.
4
@Chakalaka Każdy ma coś za uszami. Każdy! To nie zmienia jednak faktu jak wielkim był człowiekiem i ile zrobił dla kościoła i całego świata. Równie dobrze mogę napisać to co zrobił dobrego i z pewnością nie byłoby to 6 akapitów jak w Twoim wpisie tylko o wiele wiele więcej. Najgorsze jest jednak szkalowanie papieża, nie wiem co takie osoby mają w głowach i zachęcam ich do zapoznania się z życiorysem Karola Wojtyły bo ile ten człowiek przeszedł żeby stać tym kim był to się w głowie nie mieści.
7
Adam Małysz będzie gościem w środowym hejt parku. Super sprawa.
0
Jakie jest WaszeTop 3 zasadniczego sezonu NBA który prawdopodobnie dobiegł już końca.
Mój to:
1.Giannis
2.Doncic
3.Kawhi
0
@Barney No ja Cię nie przekonam
1
@MarioVeB! Coś nie pykło
0
@escarabajo Marcin Najman, Tomasz Hajto