2

@K_Potocki
Bo prawie wszyscy spadkobiercy tych Polaków mieszkają teraz w Izraelu?
Ilu dzisiaj w Polsce mieszka Zydów/Polaków pochodzenia Żydowskiego?
Z tego, co pamiętam to ok 1000.
Tam Państwo dba o swoich obywateli i w ich imieniu występuje.

A tak na marginesie, to żadnych odszkodowań dla żadnych Państw nie będzie - Polski dla Izraela, Niemiec Dla Polski, Rosji dla Polski itd.
To tylko piana bita przez prawaków, obliczona na wzrost niechęci/nienawisci wobec innych narodow.
Jedyne odszkodowania jakie mają szanse mieć miejsce, to z powództwa prywatnego.

13

@NeroTFP
Jak Amber Gold zdefraudowalo kilkaset mln (najczęściej padające sumy to od 300 do 800 mln), to byla afera, którą żyły wszystkie media ( a szczególnie prawackie) przez kilka lat, powołano komisję sledczą.
A tutaj? Cicho sza.
Wyprowadzaniem pieniedzy z państwowej kasy organy państwowe do tego powołane nie interesują się.
Biznesmen w sukience z Torunia jest nietykalny.
Minister Mniej Niż Zero Ziobro nie zrobi mu krzywdy, bo partia, która ma w nazwie "prawo" i "sprawiedliwość" roztoczyla nad nim parasol ochronny.

1

@Janiama
Wzruszyłem się czytając fragment o Krzysztofie Nowaku.

0

@Coutinho123
Pierwszy raz spotykam się z tą marką.
Jakiś no name z Chin.
Osobiście nie zaryzykowałbym.

3

@LuisSalvano
"jak bardzo się z tym afiszuje oraz domagając się nie wiadomo czego, całkowicie zraża do siebie ludzi i wzbudza w nich skrajnie negatywne emocje. "

No właśnie, nawet nie wiesz czego.

Gdyby było tak, jak twierdzisz na początku, że Polacy jednoczą się przeciwko ludziom lgbt jak jeden mąż, to by takich marszy w ogóle nie było.
A jest ich coraz więcej i uczestniczy w nich co roku coraz więcej osób.
Proponuję sprawdzić sobie badania opinii publicznej od początku lat 90-tych do dzisiaj, które mówią o poparciu dla osób lgbt, bo wyraźnie nie wiesz, co się dzieje.

https://oko.press/rekordowe-poparcie-dla-zwiazkow-partnerskich-i-rownosci-malzenskiej-sondaz/

0

@snoopdegie
Jak to się w ogóle stało, że taki piłkarz, za tak śmieszne pieniądze przechodzi do Betisu?
Rok kontraktu mu został, czy co?

4

@jakub6623
Whaaat????
"mało która osoba homoseksualna popiera środowiska lgbt"????
No to kto je popiera? Sami hereroseksualni tylko, no nie?

Albo coś Ci się pomyliło, albo nie wiesz co piszesz.
Lgbt to tylko skrót, którego nie muszę chyba rozwijać. To nie żadna organizacja czy zrzeszenie.
Jeśli jesteś homoseksualny, to siła rzeczy jesteś członkiem środowiska lgbt.


0

@takisobiektos
Święta prawda.

0

@Jericho
Głupoty dla niekumatych.
Tak się składa, że od kilku lat inwestuję na GPW, a do niedawna nawet (jakieś 5-6 msc temu) miałem w swoim portfelu właśnie Orlen.
Przepisz te "rewelacje" z powyższego linku na forum PKN na bankierze.pl lub Money.pl to Cie wysmieją.

0

@ProMILs
Mogę prosić o naukowe dane na potwierdzenie tego, o czym mówisz?
Czy tylko tak paplasz dla samej paplaniny?

0

@kerouac
W drugim poście ten nadczlowiek jest wzięty w cudzysłów.
W języku polskim taki znak graficzny oznacza, że nie odczytuje się znaczenia tego słowa w sposòb dosłowny, liberalny.
Nie wiem, co miał autor na myśli, bo nie siedzę w jego głowie, ale to miała być chyba jakaś forma ironi, żartu z tego okreslenia, przesmiewcze nawiazanie do pierwszego postu.

6

@Suzu
Cóż, typowy wyborca pissu - żyje tylko po to, by brać. Jak pasożyt.
Dlaczego w ogóle tacy ludzie mają prawa wyborcze?
Prawo głosu powinni mieć tylko ci, co płacą do kasy państwa więcej niż sami z niej otrzymują.

0

@Pogba
Może jest niepełnoletni?

0

@kamilek20039
Zależy, co napisane w regulaminie lokaty.
Zwykle jest to jednak 1-2 dni robocze.

5

@AdrianGajewski2005
Kto to k**** jest Kruszwil?

1

@IronSanHybrid
Ja drzewami na razie się nie martwię.
Wciąż czekam na realizację obietnicy 3 mln mieszkań w osiem lat.

1

@GoLem Czyli jechali za chlebem , prawda?
Czyli robili to samo, co imigranci z Afryki dzisiaj.
Jakby wtedy były zasiłki, to Wlosi by też po nie jechali.
Skoro zasiłek zapewnia im godziwe życie nie pracując, to dziwisz się, że nie chcą pracować tylko się lenić na bezrobociu?
Ja się nie dziwię.
Wystarczy zmienić zasady przyznawania zasiłków. Podobna sytuacja do tej z Polakami w UK za czasów rządów Camerona - zmieniono zasady z powodu właśnie naszych rodaków.
A najlepiej to prawie 90% calego socjalu zlikwidowac, bo dziala on demobilizujaco na ludzi, co widac u nas w kraju.


0

@antylegionista
Niemcy przyjęły prawie 2 mln! ludzi, także ten...
Tak na marginesie, jak ulał pasuje do tej sytuacji powiedzenie "zapomniał wół, jak cielęciem był".
W latach 40tych i 50tych miała miejsce duża fala emigracyjna Włochów w kierunku... RFN i Francji właśnie.
O przełomie wieków XIX i XX nie wspomnę i kilku mln emigrantów do samych tylko Stanów Zjednoczonych.

3

@kerouac
Wolę się poddać fatalistycznym wizjom i popaść w paranoję i ewentualnie się miło zaskoczyć, niż niemiło konsekwencjami, które bedą grzechem zaniechania.
Nawet jeśli okaże się, że bicie na alarm było przesądzone, to przynajmniej będziemy mieli o wiele czystsze powietrze, wody, glebę - a to już wymierne korzyści dla naszego zdrowia.
Tak czy siak, to na tym(na walce z ociepleniem) zyskamy.

"oczywiście, jednak jeżeli zna się na rzeczy"
Czyli rozumiem, że Ty znasz się na rzeczy, a wszyscy inni się mylą? Np naukowcy, którzy latami badają tę sprawę zawodowo?

0

@Fawrf
A ty i tobie podobni nie obrażacie wartości, ktore są dla innych wazne?
Widać to właśnie podczas takich marszów - kamienie lecą w stronę ich uczestnikòw, jak np niedawno w Lublinie.

14

@macio_944
Ciekawe z czyich pieniędzy idzie finansowanie tej żenady?

1

@IAmBackCules
Piss - i wszystko jasne.

1

@Szogunisko
Jednak potwierdziłeś moje przypuszczenia. Intelektem to ty nie grzeszysz, skoro tak prostej paraleli twoje nieliczne szare komórki nie łapią.

1

@Szogunisko
Ileś lat temu, to czarny był niewolnikiem i podczlowiekiem, a właściwie to był na poziomie zwierzęcia. A skoro był, to chyba nadal powinien być, no nie?
Supremacja białej rasy nad wszystkimi innymi rasami.
Ileś lat temu kobieta była niewiele więcej warta niż czarny. To tylko puch marny był.
Dlaczego nadal nie jest, skoro był?
Ileś lat temu azbest był ok.
Skoro kiedyś był ok, to dlaczego dzisiaj jest beee?
Ileś lat temu dodawanie ołowiu do wielu produktów (farb, lakierów) było ok.
Skoro kiedyś było ok, to i dzisiaj powinno takie być, no nie?
A jednak nie jest.

Widzisz analogię?
Czy może bystrość umysłu masz na poziomie poniżej przeciętnej?

2

@Konriii
Wykłada tyle, bo my płacimy 30 mln za ich bramkarza. Normalnie, to żaden z nich by za tyle nie poszedł, ale najwidoczniej z jakiegoś powodu (zdaje się, że aby lepiej zakończyć rok obrachunkowy Barcy) oba kluby umówiły sie na wyzsze kwoty.

0

@damianex10
Mam identyczne, co twoje, doświadczenie z dzieciństwa. I też miałem wtedy coś koło 13 lat.

0

@Gaucho
Tylko czy my nie zawarliśmy 10 mln brutto?
Juve może dawać 7 mln na rękę, a to zmienia postać rzeczy.

0

@mandigal
Od małego się zajadam.
Sam nawet na działce uprawiam trochę.

0

@Lamora
Ten edytor to tylko marna kopia.
Trzeba mieć naprawdę nieprzecietny "talent", żeby te kretynizmy wymyślać.
Nawet AI nie dała by rady.

0

@kerouac
Wymierne efekty to są, chociażby pod tym linkiem.
O korzyści pewnie trudniej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?