3

To nie jest kwestia zaglądania "ludziom" w portfel. Napisałeś mi kiedyś, że się ośmieszam. Teraz robisz podobnie. Jacy ludzie? Kto? Gdzie? Od dawna piszę o tym, że Barca miała swoją filozofię, kulturę prowadzenia zawodników, ale niestety rynek wymusił na nich płacenie absurdalnych kwot. Nie mam na myśli wyłącznie kwot transferu a pensji, które są za duże. Dembele nie powinien zarabiać tyle ile ma, w tak młodym wieku, bez doświadczenia. Uważasz, że opera mydlana z pensją, podatkami, kwotami odstępnego za Neymara była prawidłowa, słuszna i godna takiego klubu? Rzygać to Ci się zachce jak klub przekroczy limit w budżecie na pensje i zacznie się problem.

0

Fakt. Jeszcze Hiszpania. Pomoc kosmiczna. Wolę jednak żeby szybko odpadli. Mniej wysiłku dla naszych zawodników, więcej czasu na regenerację przed sezonem. A może Anglii coś w końcu wyjdzie, kto wie.

2

Przedłużenie kontraktu z Umtiti i S Roberto to priorytet. Na tym powinni się skupić jak najszybciej. Nawet bardziej niż ściąganie Griezmana lub inne ruchy kadrowe. Pique młodszy już nie będzie, tak samo jak Verma. Barca musi mieć na dzień dzisiejszy pewnego obrońcę na następnych 10 lat. S Roberto to samo. Po co szukać innych pomocników skoro mamy kilera na R Madryt. Koleś z piłką u nogi na połowie drużyny i pachnie golem.

0

Zdziwiłbyś się. Do Anglii poszedłby bardzo szybko.

9

Mistrzostwa dzielą się swoimi prawami, ale jakoś Argentyny nie widzę nawet w półfinale. Chciałbym, żeby Leo wygrał Mundial. Nie zdziwię się nawet jak Portugalia psim swędem coś ugra. Dla mnie faworyt jest jeden, Francja. Takiej siły (na papierze) nie ma żadna inna reprezentacja, poza Belgią, ale to tylko moje zdanie.

0

Meczów w których nie zagra będzie więcej bo jakoś ciężko uwierzyć mi, że Valverde będzie go wystawiał np w meczu z Chelsea w LM. Chyba, że końcówki.

0

Znając możliwości Pereza to pewnie puści go za 100 mln

0

Może to będzie kontrowersyjne, nie chcę prowokować, ale wczoraj na E11 oglądałem studio po meczu Barcy i jeden z redaktorów powiedział fajną rzecz. Tzn. po odejściu Neymara kilku zawodników w Barcie odżyło, złapali drugi oddech, drużyna gra inaczej. Zresztą jak pamiętamy to coś podobnego powiedział Messi. I taka mnie naszła myśl. Co by było gdyby w Barcie nie było Messiego?

1

Nie, że sugeruję, ale myślę, że Pique jest z tych nietykalnych zwłaszcza w decydującej fazie sezonu. Tylko naprawdę spore babole mogłyby pozbawić go pierwszej jedenastki. No, ale jak to będzie to zobaczymy.

1

Jejku, wiem, że Pepe już nie w drużynie. Poza tym nie przypominam sobie, żeby Busi kiedykolwiek deptał po rękach jakiegokolwiek piłkarza.... Ironia, chłopie, to była ironia :)

0

Tak, ale fajnie byłoby jednak cieszyć się grą Vermy w pierwszym składzie. Umtiti jest młody, niech troszkę posiedzi na ławce :)

0

Szanuję Twoje zdanie, ale totalnym brakiem klasy w meczach ElClas. i grze Realu jest zachowanie Ramosa, Pepe, Marcelo itd. Ich chamskie faulowanie, deptanie naszych zawodników, prowokowanie, domaganie się dziwnych karnych, spalonych.

0

A to inna sprawa, że Pique mógłby usiąść na ławeczce, co jest mało realne w kontekście zbliżających się mistrzostw. Pewnie będzie grał ile fabryka dała.

0

to była ironia :)

2

Garść uwag po wczorajszym meczu:

1 - Valverde zrobił z Barcy potwora mentalnego. Wczoraj odniosłem wrażenie, że nic drużyny nie rusza. Są zimni, wyrachowani, pewni siebie. Fizycznie to też zupełnie inna drużyna.
2 - Podajcie mi proszę chociaż jeden powód dla którego Umtiti miałby wygryźć Vermalena z pierwszego składu? Po tym poznam charakter trenera. Jeśli odpuści i Umtiti wróci to trochę się rozczaruję.
3 - Dembele. Obym się mylił, ale koleś pasuje wyłącznie do gry szybkiej, z kontry i przy naszym klepaniu może się nie sprawdzić. Nie chodzi mi o jego brak ogrania, powrót po przerwie. Wygląda mi na zagubionego w organizacji drużyny. Presja transferu, pensji, oczekiwań, "porównań" do Neymara. Ten sezon już jest dla niego stracony. Valverde nie będzie na niego stawiał w LM. Nie ma się co łudzić.
4 - Mina. Trzymam za niego kciuki, ale za dużo szans dostawać nie będzie. Chciałbym, aby trener wpuszczał go na końcówki meczów w La Liga przy pewnych wygranych. W Copa nie pogra, nie ten etap rozgrywek, w LM tym bardziej.
5 - Patrząc na Dembele i Cou zaczynam porównywać (wiem, trochę na wyrost) z przyjściem, przerwą i beznadziejnym wejściem w drużynę Vidala i Turana. Mam nadzieję, że Valverde okaże się super trenerem, profesjonalistą i to będzie dla mnie prawdziwy papierek lakmusowy jego warsztatu. Wprowadzić, poukładać, dać wszystkim jeść na boisku.
6 - boję się czy obecna forma nie pryśnie i w marcu zacznie się dołek. Jest to możliwe.
7 - kocham Barcę.
8 - jestem szczęśliwy, że Madryckie szmaty wróciły do swojego wg mnie normalnego poziomu, bez głupiego szczęścia, pchania przez sędziów, wpływu na LM Pereza.

3

Jakiś czas temu pisałem o tym, że Turan opierniczał się na treningach i stąd problem z jego przydatnością do gry. Część forumowiczów mnie krytykowała, obrażała stąd moja prośba do autora tekstu, aby rozwinął temat "lenistwa" Turana. Stanęło na moim. Hejtujących mnie wtedy forumowiczów serdecznie pozdrawiam.

Do rzeczy" Turan gdyby tylko chciał to nie byłoby u nas Gomesa. Turek w formie, przystosowany do naszego systemu byłby bardzo ciekawą opcją w pomocy. Niestety, kasa wywalona w błoto.

2

Ciężko będzie go ocenić bo pewnie mało lub prawie w ogóle nie będzie grał. Sezon wkracza w decydującą fazę. Pique, Umtiti, Verma będą grać do bólu. Mina nie dostanie za dużo szans nawet w CdR.

1

Ciekawe za ile sprzedałby go Perez? Pewnie za 50 mln też by dał radę.

1

Jedyny zawodnik którego bym wypożyczył a nie sprzedał. Niech się ogrywa np we Włoszech i w razie czego wróci jak będzie potrzebny. Coś czuję przez gacie, że Dembele nie wypali w Barcie i trzeba go będzie puścić. Nie kieruję się tym co dotychczas widziałem na boisku, ale zwykłe przeczucie. Mniej lub bardziej trafione.

0

Dzięki za super art. Podoba mi się mapa aktywności Cou na boisku. Mam nadzieję, że potrafi też bronić, cofać się po piłkę bo tego też od niego oczekujemy. Nie jak Modrić w grudniu za Rakiticiem. Oby faktycznie wniósł wartość dodaną do drużyny.

0

A skąd wiesz, że będą rotacje? Siedzisz w głowie trenera. To nie MC, gdzie Guardiola musi rotować bo wszyscy grają padakę lub średnią padakę. Verma się sprawdził, póki co, póki jest zdrowy. To niby czemu ma oddać miejsce Umtitiemu? Przy czym nie wiemy jak to będzie, ale chciałbym, aby Valverde pokazał jaja i zostawił Belga w pierwszym składzie.

1

Nie dziwi mnie dyspozycja Vermy. Całkiem serio teraz mówię, ale szukam konkretnego uzasadnienia dlaczego Umtiti po powrocie z kontuzji miałby wygryźć Vermę ze składu. Trener wie lepiej, ale póki co, stawiałbym na Belga.

2

Jak sprzedadzą to max 10 mln. Więcej barca nie wyciągnie od makaroniarzy.

0

Niestety, ze stratą dla nas. Mam nadzieję, że poczeka troszkę w końcu wejdzie w miejsce Rakitica na stałe.

23

Czekajcie, przewidziało mi się, czy błąd redakcji? ILE kosztował A Gomes? Potrafimy robić transfery nie ma co.

1

Zgadzam się z Tobą. Kwestią czasu może być Neymar w RM, co paradoksalnie jest dla nas dobrą wiadomością. Machina marketingowa swoje zrobi. Wzrośnie zainteresowanie, prawa do transmisji ligi hiszpańskiej, co przełoży się na więcej pieniędzy w budżecie dla Barcy..... W jednym aspekcie Real bije nas na głowę tj polityka sprzedaży zawodników. Stać ich będzie na spektakularne transfery bo mają kogo sprzedać i to za niezłe pieniądze. My nie potrafimy pozbyć się Turana. Przykre to.

3

Też się obawiam o miejsce w składzie dla S Roberto i wolny korytarz dla Alby. Valverde będzie miał niezły orzech do zgryzienia.... Czuję przez gacie, że Cou wypali, a Dembele nie.

0

Tak, to mam na myśli. Dzięki

1

Zgadzam się. Wielokrotnie o tym mówiłem. Pewnie zaraz usłyszysz, że co Cię to obchodzi, nie ze swoich wydajesz itd. Mam te same obawy co Ty. Była mowa o nieprzekroczeniu pewnego pułapu budżetu na wynagrodzenia. Barca pewnie odlicza tych zawodników których sprzeda. Poza tym odpadła pensja Neymara itd. Natomiast trzeba mieć na uwadze pensję Dembele, teraz Cou, podwyżka - uzasadniona gwoli ścisłości - S Roberto. Mowa była o chęci kupna Griezmana. Mało osób rozumie, że niedługo po podwyżkę ustawi się reszta drużyny, i słusznie bo obecnie dostają tylko po dupie. 10 mln rocznie to wkrótce norma w Barcie, czego przeboleć nie mogę.... Zaraz poleje się fala hejtu, najwięcej na pocztę. Trudno, taki mam punkt widzenia w tej kwestii.

8

Żebyś się nie zdziwił

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?