1

Przepraszam jaka forma? Widziałeś w Borussi mega formę Dembele? Na niemieckie ogórki to może i była mega forma. Wątpię czy w ogóle Dembele będzie miał formę odpowiadającą wymaganiom Barcy.

0

Wyjdzie na to, że faktycznie zapłacimy te 150 mln euro. Po sezonie zacznie się kolejna opera mydlana z szejkami w tle bo przecież Cou będzie kuszony przez PSG i Neymara. W efekcie stracimy i Neymara i co gorsze S Roberto. Zostaniemy z ręką w nocniku.

2

I tak nikogo nie kupią albo maksymalnie przepłacą za sam transfer i pensję. Nóż się w kieszeni otwiera. W MC De Bruyne zarabia 6 mln rocznie i chce podwyżkę. U nas Dembele dostał ponad 10 mln. O czym tu w ogóle gadać. Zarząd się kompromituje.

1

Przypomnij sobie mecz z PSG lub Realem. To chcę więcej takich wychowanków. Nikt nie oczekuje od niego klasy światowej. Tak wiem, lepiej kupić Cou za 200 mln.

17

Mam gdzieś Cou, Dembele, Neymara. Zbrodnią będzie ewentualne wypuszczenie z klubu S Roberto. On jest nam niezbędny.

26

To już wolę biegających i walczących jak lew S Roberto D Suareza i innych niż wydawać tyle kasy na Cou.

1

Ty chyba z choinki się urwałeś. Co to znaczy pensja adekwatna do transferu? Chyba do umiejętności powinno być a i tak takiemu klubowi jak Barca nie przystoi.

13

Jego pensja to kpina i nie ma już znaczenia czy netto czy brutto. 12 mln ustawiła go bardzo wysoko w drabince płacowej co odbije się czkawką już niedługo. Inni zawodnicy będą chcieli podwyżek a budżet klubu nie jest z gumy. Byłem od początku przeciwny temu transferowi. Już nie chodzi mi o jego kontuzję, a wyłącznie o pensję.

0

Po wczorajszym meczu tego właśnie oczekuję od zmienników. Trochę jazdy bez głowy, jęzora na brodzie, walki o każdą piłkę. Mam gdzieś ich ewentualne braki techniczne. Mają walczyć o każdy milimetr mierdowskiej skóry na boisku. Niech wchodzi na boisko D Suarez i walczy przez 20-30 minut. Niech Paulinio swoją siłą fizyczną wchodzi w pole karne. Może będą z tego karne....... No i jeszcze jedno. Wczorajsza akcja Dembele jak stracił piłkę i poszła kontra. W ogóle nie zapierniczał za akcją. Truchtał sobie. Skandaliczne zachowanie. Powinien dostać za to po głowie.

2

Rola Rakiticia to zadaniowiec. Facet od niewidocznej roboty. To ma robić najlepiej jak potrafi. Czego mi brakuje? Większej roli (ok, teraz kontuzja) S Roberto. Chciałbym, aby był pierwszym wyborem w linii pomocy.

0

Dlatego liczę na przeładowaną linię pomocy i częste rotacje. Jeśli D Suarez, Paulinio, Gomes, Iniesta, Rakitić, S Roberto, Busi zaczną biegać, walczyć, napierać, nawet kosztem techniki (poza Iniestą) to jest znowu szansa na wygranie wszystkiego co się da. Presing to klucz do wygranej, ale to wiemy od lat. Liczę, że Dembele też będzie zapierniczał w obronie, walczył z jęzorem na brodzie.

2

Bo grał słabo

2

Jestem daleki od wychwalania formy Barcy po jednym meczu. Espaniol zagrał słabo. Zaskoczyła mnie na plus postawa boków obrony. Ciekawi mnie czy tego wymaga od nich trener bo wczoraj zagrali kozacko. Czego wymagam od Gomesa/Paulinio? Walki do upadłego po każdą piłkę. Jak mają wejść na boisko jako zmiennicy to chcę widzieć zadzior w ich graniu. Wali mnie ich technika. Siła, walka - tym mają nadrabiać..... Co co Dembele to wszystko już powiedziałem w innych postach. Za drogi transfer którego swoją grą nigdy nie spłaci.

1

W czarnej..... . Juve się po nas przejedzie. Barca zobaczy na żywo w jakiej formie jest Dybala bo gra obecnie świetny futbol. Ogólnie Juve trzyma mocny poziom.

0

Pytam się co to ma być? Gdzie jest S Roberto?!!!!!! To co, żegnamy się z nim po sezonie? Będzie jak z Thiago. Kupili Paulinio za 40 mln a oddadzą za tyle samo S Roberto! To są jakieś żarty. Czemu jeszcze z nim kontraktu nie podpisali, nie zwiększyli odstępnego? Mam dosyć tego cholernego zarządu.

0

Racja. Rozbiegli się po europie jak wszy po grzebieniu.

2

I tak za mało powiedziałeś bo Hazard to jedyny crack z prawdziwego zdarzenia, który byłby dla Barcy pewniakiem. Niestety nie jest do wyjęcia. Nawet nie chodzi o gole, ale o możliwe asysty w grze z Messim i Suarezem.

Moja jedyna nadzieja na najbliższe lata to albo La Masia wypuści kolejne magiczne pokolenie (naiwny jestem) albo szejkowie znudzą się piłką i opuszczą PSG, MC. Wtedy będzie możliwość kupna kilku świetnych zawodników za stosunkowo nieduże pieniądze (jeszcze bardziej naiwny jestem)

1

Nie potrzebuję żadnej weryfikacji, aby wierzyć Liverpolowi. Kolejny przykład jak się hańbi markę Barcy.

1

Zastanawiam się co może zmienić nowy zarząd? Krytykować łatwo. Gorzej jak przyjdzie do spełnienia wyborczych obietnic. Obecny zarząd otworzył puszkę pandory i kolejny będzie miał naprawdę spory problem aby to uporządkować. Na pewno nie zrobi tego w przeciągu jednego roku. Barco mamy problem..... Nowy zarząd będzie chciał oczarować kibiców nowym crackiem. Będą chcieli pokazać, że można. Pytam się po pierwsze kto to miałby być?. A ponadto za jakie pieniądze tj. kwota transferu i pensja?. Można być pewnym, że Barca będzie nadal przepłacać. Nawet jeśli nowy zarząd będzie lepiej negocjował i będzie w tym skuteczniejszy to mamy już "casus" Dembele. Albo budujemy drużynę opartą na młodych talentach, na rezerwach, schodzimy z pensji zawodników, budujemy nowy projekt oparty na wcześniejszej filozofii, być może nawet kosztem wyników, albo idziemy w stronę MC lub PSG i zadłużamy drużynę na maksa, stajemy się pośmiewiskiem jak dziś tj. Gomes, Turek czy też Paulinio. Barca to klub który zawsze miał autorytet. Dziś go już nie ma.

Czego oczekuję od nowego zarządu?

1. Projektu sportowego. Tego dziś nie ma. Mamy kołomyję, co wynika z ruchów transferowych. Chcę, aby Barca się określiła czego chce i jak chce to osiągnąć.
2. Wywalenia szrotu w postaci Turka/Gomesa i innych. Nawet kosztem zaniżonych kwot transferowych. Tym samym koniec z takimi eksperymentami.
3. Nowej umowy dla S Roberto bo coś widzę, że obecny zarząd tego nie zrobi.
4,5,6,7 itd to już każdy z nas może sobie dopowiedzieć.

Wiecie co jest niestety w tym wszystkim najgorsze? Po czym mogę dodatkowo ocenić obecny zarząd? Po tym co zostawia swoim następcom. Zostawia zgliszcza. Nadal będę się upierał, że Dembele to był błąd. Nie w aspekcie sportowym bo może ten dzieciak będzie crackiem. Aspekt finansowy bierze jednak, przynajmniej dla mnie górę nad sportowym.

1

Chodzi mi o drabinkę płacową. W barcie powstał "wirus" Dembele z chorymi zarobkami. Jak np w przyszłym roku Barca ma ściągnąć jakiegoś cracka za mniejszą pensję niż Dembele. Kwestia 3-4 lat i wyjściowa w drużynie będzie 10 mln netto? Tak nie może być.

0

Pewnie, że nie. Myślę, że dobre negocjowanie to nie dostałby nawet połowy tej kwoty. Faktycznie marzenie grać dla Barcy w takiej sytuacji.

2

No i ciągnąc ten wątek dalej.... Gdzie w tym wszystkim są zarobki Isco i Asensio? Nóż w kieszeni się otwiera.

6

Od tygodni o tym piszę, w wielu wątkach. Byłem setki razy hejtowany, ale widzę, że są tacy, którzy rozumieją, czują Barcę jak należy. Pique/Alba/Busi i inni niedługo zapukają do drzwi zarządu z żądaniem, nie prośbą nowej, lepszej umowy. Bo niby czemu mają zarabiać tak nisko w stosunku do Dembele? W imię czego? Kiedyś gra w Barcie to był dla zawodnika zaszczyt, największy punkt odniesienia. Obecnie to wyłącznie dojenie pieniędzy dla piłkarza, menadżera i klubu sprzedającego. Dlatego ciesze się, że nie przyszedł Coutinio bo jemu pewnie daliby podobne pieniądze. To są jakieś jaja, żarty. Wolę Barcę na 3 miejscu w tabeli, max 1/8 LM, ale z charakterem, tożsamością, filozofią. Tego już nie ma. Przyjście Dembele rozpierniczyło wszystko. Pytam się, gdzie jest nowa umowa dla S Roberto? Naprawdę mam nadzieję, że za rok będzie nowy zarząd i wypierniczy Dembele do innej drużyny. Jedyna szansa na uratowanie kręgosłupa moralnego Barcy.

30

Mam nadzieję, że to żart, nieporozumienie lub cyfry mi się przed oczami mieszają. Netto czy brutto? Pewnie netto..... Barco gdzie zmierzasz? Czemu stajesz się pośmiewiskiem europy? Czym różnisz się od PSG czy MC? Barca nie ma już tożsamości/magii jak jeszcze kilka lat temu. Obecny zarząd wszystko zniszczył.

1

Żartujesz sobie? Denis/Gomes/Rafinia/Arda to nie jest półka Barcy. Na początku sezonu to Denis akurat walczy, chce. Zobaczymy jak długo. Paulinio komentować nie będę bo gdzie go widzisz w pierwszym składzie? Będzie grał jako zmiennik i nic więcej. Iniesta choruje. Rakitic równia pochyła. Jedynie to S Roberto może i pewnie tak będzie wniesie jakość do środka pola.

0

Dla mnie tłumaczenie z dupy tak naprawdę bo wystarczy wymienić kilka głośnych nazwisk których mimo chęci, starań nie udało się pozyskać. Dodać jeszcze należy też te nazwiska które od razu, w przedbiegach odpadły. Barcelona przestała być aż tak atrakcyjnym kierunkiem jak jeszcze kilka lat temu. Są i inne dobre, mądrze zarządzane drużyny, które stanowią realną konkurencję. A będzie jeszcze gorzej bo do głosu zaczyna dochodzić liga włoska. Oj, ciężko widzę najbliższe lata.

Nie mam złudzeń że za rok będzie łatwiej na rynku transferowym. Wszyscy nadal będą doić Barcę, która...daje się doić. Nie potrafią nikogo sprzedać w sposób sensowny. W pamięci będzie przecież kasa którą jeszcze w sejfie za Neymara. I niby o kogo Barca będzie się za rok starać? Znowu Cou, Veratii, Eriksen, Hazard, Griezmann i kilku innych? To już nie jest nawet śmieszne.

0

Cou dopnie swego, ale w przyszłym roku jak zawita w PSG. I tak by tam trafił po maksymalnie 1 roku gry w Barcie. Absurd transfer i cieszę się, że nie doszedł do skutku. Cou pogra jeszcze w Liverpoolu, powalczy w lidze i LM. Rok szybko zleci.

0

A nie pomyślałeś dlaczego? Dlaczego kolejny transfer za wszelką cenę? Najlepiej naściągać i nawydawać kupę kasy, kosztem czego. Najchętniej wydałbyś 500 mln na transfery. Gimnazjalisto.

0

Trzymam kciuki żeby nie przyszedł. Jeszcze trochę muszę poczekać.

0

tragedia. Poziom gimnazjum. Brak świadomości czym jest Barca. A raczej czym była.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?