lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Survier
Koles ty jesteś pijany czy o co chodzi ?
Proszę nie komentuj wiecej bo się blaznisz
0
@Kwiatek67
A ile zmian mozna zrobic? Tylko 5.
F de jonga zmienil bo przeciążył łydkę.
A Bellerinowi pewnie chcial dać zagrać.
18
@Survier
Nie mam pretensji do gry. Napisałem tylko ze mize Xavi powinien z 10 minut wcześniej moze zrobic zmiany i tyle. Gdzie tu pretensje widzisz?
Naucz się czytać bo na razie skabo ci to wychodzi
35
Nie wierze. Wygrywamy spokojnie 3-0. Druga połowa na luziku a ludzie pretensje ze skabo w drugiej połowie.
Ja pierdziele kolejny mecz za 3 dni. Potem kolejny.
Jedynie wg mnie Xavi mógł z 10 minut wcześniej zacząć zmiany.
Jak by Real tak gral to kunszt, kontrola meczu.
Ludzie my właśnie kontrolowaliśmy ten mecz od 1 do ostatniej minuty. Villarreal nic nie zrobiło.
Jak polscy komentatorzy msja być obiektywni jak tu takie ameby narzekają na grę
Masakra
5
Ludzie czepiają się na siłę zmian a mi się wydaje że Xavi zmienił kluczowych graczy.
Lewy, Fati , Kounde i De Jong.
Mam nadzieję że oni będą grali od pierwszej minuty w kolejnych meczach.
Dembele wg mnie powinien grac z Fatim a Ferran i Raphinha jako rezerwa.
Szkoda ze minut nie dostali Kessie i Pablo Torres ale mam nadzieję że w kolejnych meczach dostaną swoją szansę.
Visca el Barca. Oby tak dalej.
1
@Bobo25
A czy ja pisałem o tym co może NBP zrobić? czy co rząd powinien zrobić
jak nie widzisz zależności politycznej pomiędzy NBP a rządem to spoko:) chyba nie mamy w taki razie o czym dyskutować
powinny być podniesione stopy rezerw, podatek Belki zniesiony i jeszcze kilka innych działań
a członków RPP wybiera prezydent, sejm, senat - no rzeczywiście RPP nie jest powiązane z rządem:) kompletnie niezależny twór
a dla uściśnienia to nie NBP podnosi stopy procentowe tylko RPP do której wchodzi też między innymi Prezes NBP
więc ja tu nie cisnę na NBP jako takie ale na rząd bo to ich ludzie oczywiście przez nikogo nie kierowani:) podejmują takie decyzje:)
2
@Bobo25
wiesz gdzie jest głównie podatek belki - inwestycje - lokaty, giełda
jeśli nie płaciłbyś podatku 19% to chyba chętniej zostawiałbyś kasę na lokacie w banku lub inwestował na giełdzie? czy nie?
bo wg mnie to ciekawa zachęta i np. zamiast 8,1 tysiacy z jakiejś lokaty dostałbyś po pewnym czasie 10 tysięcy itp.
więc tak jest to skuteczny sposób walki z inflacją bo zachęca do oszczędzania i trzymania kasy na lokatach, grania na giełdzie itp
tak samo jak stopy obowiązkowych rezerw bankowych ale o tym się nie mówi bo widać na twoim przykładzie że nie wiele osób to pojmuje
4
@GeneralXavi
ja się sprzeciwiam
są inne sposoby walki jak stopy rezerw obowiązkowych banków, zniesienie podatku Belki itp. itd.
ale Państwo polskie woli doić kredytobiorców aby banki państwowe w większości miały kasę, która trafi do budżetu państwa w postaci dywidendy i będzie na zakup wyborców w kolejnych wyborach (emeryci itp.)
wysokie stopy procentowe w dłuższej perspektywie wpłyną również na poziom inwestycji, rozwoju i w efekcie recesję, bo kredyty mają nie tylko ludzie ale też przedsiębiorstwa, spółki
powinni skupić się na przyczynach i mocno inwestować w to co było przez wszystkie rządu po kolei zaniechane jak alternatywne źródła energii - atom, farmy wiatrowe i fotowoltaiczne
powinni zamykać kopalnie ale nie na stałe tylko w takim momencie jak ten powinny być ponownie włączone by zwykli ludzie mieli co palić w domach
a przede wszystkim powinni dążyć do uniezależnienia się od innych, w tym tak niestabilnie emocjonalnie krajów jak Rosja już dawno temu
czyli własna energia - atom, wiatr, woda, węgiel jeśli będzie potrzeba, wiadomo z paliwem trudniej
ale o ociepleniu globalnym już 20 lat temu w szkołach mówili mi - przecież to było wiadomo że pro ekologiczna UE jest i ceny prądu z węgla będą rosły,
o tym że Rosja jest niestabilnym krajem emocjonalnie już nie raz w historii pokazali
ale nasze mądre głowy do dziś niczego nie zrobili aby choć w części nasz kraj był niezależny od nikogo
i nie mam pretensji tylko do tego rządu ale do kolejnych po sobie następujących przez te ostatnie 20 lat
0
MATCH DAY
ja dziś liczę tylko na jedno, że ten zespół wyjdzie na boisko po wygraną, żadnych wymówek, trudno ostatnie mecze nie wyszły ale na dobrą sprawę nic straconego w lidze, to dopiero 10 kolejka będzie jeszcze niemal 3 razy tyle a 25/30 to byłby super wynik
Xavi musi obudzić w nich pewność siebie bo skład jest bardzo fajny, są małe braki ale to jest kadra która może wygrać mistrza Hiszpanii i tego im i nam życzę
a jak będzie okaże się na wiosnę bo to ona będzie kluczowa, byle tylko teraz trzymać dystans lub wyprzedzić nawet real i tyle:)
0
@seblabs
wyniki typou 2-1 czy 1-0 to mecz pod kontrolą wg Ciebie?xd
gdzie każdy farfocel/ przypadek to może być gol remi i strata punktów
brawo Ty
0
@basuza
jeszcze nikt na jesień tytułów nie wygrał, a ja właśnie sądzę że się przejedzie
0
@pt9
Demebele poprzedni sezon najlepszy asystent ligi i jedne z najlepszych graczy ligi:) więcej nie dodam bo szkoda dyskusji
za mocno oceniasz piłkarzy po formie z kilku meczy ale luz
narka
0
@Zoker
dyrdymały to ty nagryzmoliłeś:)
oglądam, a to poczekaj do wiosny i zobaczysz gdzie Arsenal będzie, chyba że Arteta jest cudotwórcą i z bandy średniaków zrobi zespół na TOP3
co jest możliwe przy bierności i słabej formie liverpool oraz United
na ten moment wydaje się że Chelsea z nowym trenerem może ich dognić, bo o City jestem spokojny
0
@Zoker
który to piłkarz arsenlau bądż tooteenhamu łapał by się do większości kadr na swiecie?
g. , odeggard i może kane i son - aż tylu tych piłkarzy? sądzę że w najlepszych klubach może tylko oni mieliby miejsce z całą resztą mnie nie rozśmieszaj proszę
zasadniczo to u nas z tych zespołów chciałbym tylko Son i może Odeegard bo w pomocy przydałbym nam się taki ktoś i tyle
i ten tekst "reszta piłakrzy musi nad sobą popracować":) no nieźle taki tekst to można walnąć o większości piłkarzy na świecie bo wydaje ci się że mają potenacjał
a prawda taka że Manchester United kadrowo zjada Arsenal i Tottenham i tu nawet nie ma co dyskutować i im bliżej do Barcelony
narka
0
@pt9
dla mnie TOP - ter stegen, lewy, kounde, araujo, dembele, pedri
bardzo dobrzy - ansu, raphinha, gavi, de jong
dobrzy/średni/zagadki - ferran, kessie, busi, christensen, balde, bellerin, eric
raczej już nie na ten klub - alonso, pique, alba
widzę łatwo oceniać piłkarzy po ostatnich meczach jak forma całego zespołu jest średnia
ale pisanie że Dembele, Ansu czy Raphinha to średniacy zakrawa na śmieszność
widze oceniasz z zasadą jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz
0
@Zoker
ter stegen, araujo, kounde, christensen, pedri, gavi, de jong, dembele, lewy, fati - tu masz 10 piłkarzy
brakuje obrony bocznej ale uwazam ze to fajna szansa dla balde, ale na razie to jedno sezonowiec i wszystko się może z nim zdarzyć
dodałbym tu jeszcze raphinha ale jak typowy la ramblowicz pewnie powiesz ale bo koleś jest ostatnio pod formą, ale wg mnie to dobry piłkarz
arsenal i tottenham ma ten problem że oprócz 4-6 dobrych piłkarzy mają resztę średnią a ławki już kompletnie mizerne co wyjdzie w dłużej perspektywie
ale to tylko ocena kadrowa bo wiadomo na papiere takie United jest dużo lepsze niż Arsenal kadrowo ale tego na razie nie widać - może będzie to widać później a może nie, bo to wszystko zalezy od trenera i wielu czynników
ale kadrowo to już United wymieniłbym bliżej Barcelony i tamtych zespołów niż Arsenal czy Tottenham
0
@Zoker
na właśnie patrzę na ich składy i wyglądają mizernie/średnio
arsenal - g.jesus, odeggard, saka, saliba, partey i tyle 5 dobrych graczy
martinelli - to na razie jedno sezonowiec wiec poczekam z oceną
reszta gracze przeciętni
patrzę tottenham i widzę tam podobnie
to że Arsenal na ten moment prowadzi nie znaczy że tak będzie wiecznie, przyjdzie słabsza forma, 4-5 kontuzji i bedą dostawać bęcki od Cystal Place itp. zespolów
poza tym mówimy tu o ocenia kadry i potencjału a nie jak kto gra, bo na to składa się wiele czynników - trener, forma, kontuzje
0
@Zoker
arsenalu? ty tak serio? tottenhamu? czy juve które ma mega słabą kadrę jak na markę
0
@Gaz
wymień zespoły które mają lepsze kadry? bo ja może 5-6 naliczę
1
Youri Tielmans co o nim sądzicie? czy to piłkarz na miarę Barcelony i czy byłoby dla niego miejsce?
2
jutrzejszy mecz
mimo wszystko my ciągle mamy o co walczyć, strata do lidera to tylko 3 pkt i można uciec pozostałym zespołom z ligi + wreszcie trzeba zacząć punktować
nie ma co mówić ale kadrę mamy dosyć fajną, oczywiście są pewne niedociągnięcia jak ŚPD czy PO + te kontuzje w ŚO się zdarzyły, ale na szczęście Kounde już wrócił
Bellerin może już jutro wróci, Depay pewnei na niedzielę, teraz kolejny Christensen w kolejce
jutro zagrałbym chyba
Ter stegen
Bellerin - Kounde- Garcia - Balde/Alonso
Gavi - De Jong- Pedri
Dembele - Lewandowski -Ferran
a w niedziele dałbym chyba odpocząc wreszcie Pedri i Lewy może w drugiej połowie a za niego Depay
pisął tu już chyba @Rewolucja123 żę ustawił by skrzydła o innych walorach
w sensie prawa Dembele/Raphinha a drugie skrzydło Fati/Ferran i chyba na miejscu Xaviego też bym tak zrobił
po jednej stronie strucie pędziwaitry po drugiej skrzydłowi o innych walorach mogący grać głębiej, częściej wychodzący do prostopadłych piłek co mogłoby zrobić więcej miejsca Lewemu ale też i mogli by z nim fajnei pogrywać na małej przestrzeni, tylko wtedy po ich stronie musiałby grać ktoś taki jak Balde
0
@Xwowrak
nie ma jednak co porównywać komfortu jazdy nowymi samochodami a tymi starszymi
czy nawet komfortu użytkowania, bo to jest przepaść
to chyba jakaś błahostka więc może nie będzie tak źle
a w okolicy na pewno masz jakiś specjalistów od Peugeot - przeszukaj jeszcze raz neta
4
@taris
oby tak się skończyło:)
0
@GeneralXavi
a od kiedy to Arsenal jest lepszy niż Inter
może poczekajmy do końca sezonu z ocenami a nie mówmy że jakiś zespół jest lepszy w pażdzierniku gdzie w kwietniu arsenal moze byc np. poza TOP4 w Anglii i odpaść w LE wcześnie a Inter prowadzić w lidze i zajsc daleko w LM
na dziś skałdowo to wyrówanane zespoły się wydają
poza tym sprzedaż koszulek może być większa niz zakałdano w budzecie i np. w budzecie miałes 10 mln eur ze sprzedaz ya w rzeczywistosci bedzie 20 mln EUR
itp. itd.
1
@sebek794
restauracja messiego, jest tam dużo koszulek klubowych, dobre jedzenei i fajny klimat
pełnej nazwy nie pamiętam ale "del jardin" było w nazwie
1
@KlonaZepan
albo nie ropzumiesz angielskiego albo nie kumasz
jak Onana ma piłkę to najczęściej szybko wybija ją bardzo daleko urucjamiajac latauro albo wahadłowych
Xavi chciał aby wtedy wszyscy szybko się cofnęli i bronili zaciekle
tak ciężko to zrozumieć?
3
@Katalonbar
jak wygrasz 2 swoje pierwsze mecze to na nikogo nie musisz potem liczyć
tak na prawdę to zależy od ciebie, no ale jak to w życiu jak jakiś zespół sobie spierdzieli to musi potem liczyc na innych
0
@FC1899Barca
oby:)
0
@PatrychoO
ale nie przedłużyli, mówimy o faktach
bo równie dobrze możemy wróżyć że za rok zakontraktują za niego Rodri i Mbappe na skrzydło, tylko po co bawić się w gdyby i wróżenie
2
DO PISZĄCYCH O BUSI, PIQUE, ALBA
ludzie sprawdźcie najpierw do kiedy ci piłkarze mają kontrakty a nie piszcie kocmołuchy i durne pytania
Busi - 2023 (za rok go nie będzie)
Pique 2024 (ale podobno jest zapis o % rozegranych meczy, więc za rok też pewnie go nie będzie)
zostanie tylko Alba z kontraktem do 2024, jeśli będzie chciał zostać
domysły i pytania odnośnie męczenia się z wyżej wymienioną 3 są więc bezpodstawne