1

@Kengo
też zauważyłem mało agresywnie wczoraj

rewanż będzie nasz:)

0

@Pressinho
no właśnie nie zamierzam, od tego mamy drugie auto, te typowo do dowozu do pracy (po drodze przedszkole) i z powrotem na bardzo krótkiej trasie

0

@pt9
ja mam dokładnie taka sytuację na razie w mieście, ale też będzie przeprowadzka na wieś podmiejską, wtedy będę miał 6 km do pracy, ale 200m drogi żwirowej do asfaltu, ale to za pewien czas, ale dzięki za opinię

0

@Kidd
no ja Kielce i dystans miejski to 1200 -1500 km:)

wszędzie indziej jeździmy drugim autem

0

@dawidinho
na tak mały przebieg nie starczy? to jest tak na prawdę auto tylko do dowozu mnie i córki do przedszkola na krótkim odcinku

pytam bo nie używałem nigdy wielosezonowych a zastanawiam sie czy dają w ogóle radę

nie jeżdżę tym autem na żadne trasy itp. tylko krótki odcinek po mieście

1

OPONY WIELOSEZONOWE

Ktoś z Was używa? Dają radę?

Potrzebne mi są do drugiego auta które używam sporadycznie - dojazd do pracy + dowiezienie córki do przedszkola (ca. 1,5-2 km w jedna stronę), czasami zakupy po pracy
1200 -1500 km rocznie robię tym autem rocznie

za wymianę opon plus przechowywanie płacę 100 +80, czyli 180 x2 to 360 PLN rocznie, trochę spora sumka jak na auto sporadyczne, w 5 lat to koszt 1800 PLN

a jak dodam już wymianę opon w drugim aucie 120, to robi 300 PLN co pół roku

znalazłem takie opony

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-navigator-3-205-55-r16-94-v-xl#374979777

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-all-season-205-55-r16-94-v-xl#382953488

czyli koszt zakupu od 1000- 1400 PLN, na ile takie opony wystarczają? 5-6 lat przy tak małej jeździe i raczej bez ostrego hamowania itp.

0

cieszy kolejny mecz bez porażki, wiadomo trochę słabszy ale nie jest źle, rewanż jest nasz:)

co do kadry widać jest brak zmienników wartościowych na PO, LO a także na 9, Auba mimo wszystko musi mieć konkurencję

co do Adamy na wypożyczeniu bym go zostawił ale uważam że potrzebny jest na jeśli Dembele odejdzie porzadny skrzydłowy jak Raphinha

0

@P33ck
zdecydowanie w Budeslidze bardzo mocny Bayern i 3 dobre drużyny ale nie aż tak mocne BVB, Bayer, RB Lipsk i wg mnie ta czwórka głównie walczy LM (Bayern), udział w LM (pozostałe), reszta stawki trochę odstaje

niby jest Wolfsburg, Eintracht, Freiburg itp. ale one już odstają

we Włoszech o udział w LM walczy Milan, Inter, Juve, Napoli, Atalanta, a szansę realną walczyc mają też Roma i Lazio, Fiorentina

wiec wg mnie walka jest większa

2

@P33ck
fajnie jakby historia tych klubów pisała się dalej, ale Atalanta będzie miała ciężko się załapać następny sezon do LM, ale może to lepiej i za rok wygrają LE:)
bo w tym roku Barcelona to bierze:)

fajnie też jakby te drużyny w kraju coś osiągnęły - mistrzostwo, puchar- w tamtym sezonie Atalanta była blisko ale jednak, w tym RB Lipsk może zgarnąć Puchar Niemiec


1

@AmigoBlancos
dlatego mam ogromną nadzieje że Villarreal zagra dobrze w drugim meczu i awansuje:)
szkoda tylko nie zobaczyć min pseudo ekspertów w TVP:)
w Polsat Sport Premium chyba tak się nie podniecają

a Villarreal zwycięzca poprzedni LE:)

2

@Janiama
może po prostu dużo osób nie lubi Bayernu, co w tym dziwnego, a gole i dobra forma pomagają Lewemu

mnie też to cieszy że nie strzela goli bo to zmniejsza szanse Bayernu

nie bawmy się w TVP Polski klub Bayern tu na stronie:)

druga kwestia to może część osób go docenia jako napastnika ale lubi i cenii inny rodzaj napastników jak Suarez, Benzema, Ronaldo

ja zawsze ceniłem i lubiłem takich piłkarzy z finezją, technika, przeglądem pola niż typowych lisów pola karnego ale Inzaghi

1

@Bocheno1 @Piorun

zgadza się West Ham jesli byśmy i oni awansowali to byłaby nowość, z Lyon ostatnio było sporo meczów

jakoś jednak wydaje mi się ze awansuje Lyon, tak po prostu

0

@Transu96
jakoś rok temu było takie same gadanie i co z tego wyszło:)
nie ta jakoś piłkarzy co wtedy

2

LM: City- Liverpool
LE: Barcelona- RB Lipsk

i sądzę że to byłby najlepsze z możliwych finałów w tym roku:)

2

dziś znów mecz:) nie ma to jak czekać na mecz z utęsknieniem:)

Oby udało się wywalczyć zaliczkę przed rewanżem i ostatecznie wygrać LE:)

ogólnie ciekawe mecze West Ham- Lyon, coś czuję że Francuzi skupią się na LE i awansują,
RB Lipsk - Atalanta, jeszcze kilka miesięcy temu Włosi, dziś chyba RB
Braga- Rangers, sądzę że piękny sen Szkotów potrwa jeszcze jedną rundę
i oczywiście nasz awans:)

a Wy jak obstawiacie?

1

@AmigoBlancos
dopiero teraz to widzę kryminał:)

1

co tu wczoraj była taką histeria LM Real

jeszcze są półfinały i finał, gdzie są City, Liverpool, Bayern ciągle w grze

ludzie trochę zdrowego rozsądku, zresztą jeszcze są rewanże, co do Chelsea to chyba ostatnia ich porażka u siebie z Brentford 1:4 nie była przypadkiem tylko spadek formy

a tak naprawdę dziś najważniejsze wydarzenie czyli LE:) i mecz Barcelony

1

@JohnNash
+ zmniejszenie inwestycji itd. idzie łańcuszek

0

@JohnNash
i śmieszne jest też to że większość myśli że firmy nie mają kredytów i ich to nie dotyczy:) no za pewne większość firm będzie ten koszt ponosić na klatę nie przekładając na klienta końcowego:)

1

@bartas97
w ciągu jednego spotkania byłby w stanie ci pokazać i przekazać jak podstawowe funkcje (np formatowanie można) sobie ustawić w pasku szybkiego dostępu + podstawowe skróty klawiaturowe

1

@bartas97
potrzebne ci to do pracy? ciężko powiedzieć bo ja widząc z praktyki w pracy rzadko korzystam z VBA, mam napisane kilka skrótów z których korzystam na co dzień/ napisane raz mi wystarczają

myślę że o wiele ważniejsze są skróty, optymalizacja paska szybkiego dostępu, funkcje tekstowe, formuły tablicowe, tabela przestawna, proste funkcje sumy warunków

już stosując skróty czy to dotyczące formatowania czy formuł można znacznei przyśpieszyć pracę

bo na końcu najważniejsze jest aby przekaz w Excelu był prosty i zrozumiały dla odbiorcy informacji a wiele osób o tym zapomina

1

@bartas97
VBA:) nie VPA, jest sporo osób co prowadzi takie kursy, w tym ja, jeśli stawka 100PLN/h ci pasuje napisz na priv

0

@jareksk100
tutejsi pseudo znawcy ekonomicznie nie kapują że niewypłacalność gospodarstw to nie jest pożądany efekt ani przez gospodarkę ani przez banki, który de facto zależy aby ludzie byli wypłacalni

0

@Bykunn
jakie 2.,1% i 1%:) sprawdź sobie najpierw dane a później komentuj

0

@Fenelon
a co mnie obchodzi że dodałeś, fakt jest taki że wzrost nośników energii trzeba przeżyć a podnoszenie stóp procentowych nie wpłynie na ich zmniejszenie i tyle a może w dłuższej perspektywie przysporzyć gospodarce więcej problemów

0

@Bykunn
no jakie były? o ile cię lubię to w niektórych kwestiach gadasz bzdury od 2005-2006 a nawet wcześniej max poziom to było 5-6 %, od 2012 głownie w pasie 4 z hakiem do 2%

jest wiele czynników makro którymi nie wyhamujesz inflacji podnosząc stopy - gaz, prąd, benzyna

2

@Fenelon
rozumiem że podnosząc stopy procentowe z dnia na dzień wyhamujesz związaną głównie m.in. ze wzrostem źródeł energii:) polewka

0

@LosBlankos
1. Eto'o bez dwóch zdań - najbardziej utytułowany - 3x LM, 2x potrójna korona, strzelał bramkę w 2 finałach LM, w lidze hiszpańskiej jednak sporo strzelał 108 goli/144 mecze w Barcelonie, w Interze 33 gole w 67 meczach,

2. Drogba
3. Van Pesie
4. Luca Toni

0

@damian.09
czy ja wiem czy dłużej zapewni jakość? Auba jest młodszy

0

@AmigoBlancos
do 83 w pierwszym meczu 4-1, przy czym real na 4-1 strzelil w 81:)
do 70 minuty w tym meczu było 1-1

a w rewanzu po pierwszej połowie było 1-1 a już w 48 minucie 2-1 dla Monaco

nie nazwałbym tego frajerstwem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?