0

@vlbmadridista
na ten moment wydaje się w tej 5 najmocniejszych zespołów, rok temu rywalizował z Liverpool i lipy nie było z Chelsea też niedawno podjął walkę

rozumiem że uraziłem twoją kibicowska dumę nie wymieniając Realu:-p

1

@Kurkmen
Onana, Zakaria, Ferran, Cavani i wydaje mi sie ze kazdy z takich ruchów zimą byłby zadowolony

latem ŚO, skrzydłowy, Gaya

2

@Hubsao
niech robi, co nam z tego jak gdzieindziej bedzie dobrze grał może jak tu gra ostatnio poniżej oczekiwań

patrzmy na siebei i szukajmy piłakrzy co beda u nas dobrze grali wtedy inni nie beda nas interesowac

7

Xavi był bardzo zły na piłkarzy w przerwie meczu. Powiedział: „niektórzy z was nie wiedzą, co to znaczy grać dla Barcelony”. Panowało duże napięcie. [Toni Juanmarti]

z tym się zgadzam, czas postawić na wychowanków plus tych co chcą tu grać ale dla klubu a nie dla kasy, czas wakacji się skończył

bardzo podoba mi się że Xavi się nie ceregieli tylko próbuje działać

teraz czas na Laporte

4

"Jeśli do klubu wpłynie oferta w wysokości 40M euro za Ter Stegena to będzie ona rozważona. Tak samo w przypadku Frenkie'ego de Jonga tylko przy nim oczekuje się oferty w wysokości 80M euro. [gerard Romero]

1

@Woland10
ter stegen spokojnie kolo 40-45

0

@vlbmadridista
czemu? w fazie grupowej przeszli Sporting i BVB bez problemu, w lidze też grają świetnie

czemu mam im umniejszać w tym sezonie?

tylko oni i Bayern i Liverpool skończyli fazę grupowa z 18/18 pkt.

Bayern zlał Benfice 4-0 i 5-2
Benfica awansowała mając 8/18 pkt:)

ostatnio przegrała w lidze ze Sportingiem u siebie 1-3, gdzie Ajax chyba znasz wyniki z tym samym Sportingiem

z portugalskich zespołów Sporting jest w tym momencie blizej Bayernu niż Benfica, która też jest solidnym zespołem, ale nic więcej

0

@masq
dodałbym do tego ter stegen

1

@Laramblaessa
jakiego eriksena?

a to już na zawsze gramy w LE?

a zakaria cz gaya czy inni to graja w lepszych klubach?

koleś obudź się bo podajesz arguemnt z du..
to ciągle FC Barcelona a nie żaden no name, kazdy ma wzloty i upadki

Ferran, Zakaria, Onana już wyrazili chec gry, Cavni ponoc tez sie oferował

0

@Marik1234
czemu optymizm, duża część to darmowe transfery

zakaria i onana już wyrazili zainteresowanie, gaya wydaje sie tez naturalnym ruchem z naszej strony, Ferran też chce dołączyć, cavani tez wyrażal zainteresowanie

Chelsea kilka sezonów temu grała w LE a po 2 sezoanch wygrała LM

umititi, coutinho, dembele - jakby odeszli to bardzo duzo w limicie płac się zwalnia

poza tym trzeba sprzedawać tych na których mozna zarobić a obecnie zawiedli - ter stegen, dest - to łakome kąski na rynku

to jest do zrobienia ale na kilku frontach trzeba działać równocześnie
1) Xavi musi podać piłakrzy jakich chce do klubu - na kazda pozycje 1-2 kandydatury
2) Xavi musi okreslic kogo definitywnie nie chce
3) Dembele musi sie okreslic
4) zarząd i Xavi musza omówić z kogo z "gwiazd" można sprzedać aby mieć na transfery gotówkowe
5) od stycznia już umówić sie z piłakrzami z pkt 1 co są bez kontraktu od lipca
6) od stycznia sprzedawac już tych niepotrzebnych
7) Laporta musi szybko znależć sponsora
8) zarząd i Xavi jak najszybciej musza dokończyc przebudowe kadry od przygotowanai fizycznego i personelu medycznego

jest to sporo pracy ale wiele z tego można zrobić inawet trzeba

0

@AmigoBlancos
jest jednak delikatna różnica między Bayern a Benfica

Bayern to obecnie jeden z 5 najlepszych klubów w Europie obok City, Liverpool, Ajax i Chelsea

Benfica natomiast to zespół gdzies w granicach 14-20 pozycji w Europie, gdzie Barcelona w kryzsie powinna z takimi zespołami walczyć, ale jak widać forma u nas słaba na razie i dostalismy od Benfiki wpierdziel

już z portugaliskch Sporting Lizbona obecnie jest mocniejszy

1

TRANSFERY IN

zakaria (2022), onana (2022), mazaouri (2022), cavani?, ferran, gaya, azpilicueta (2022), christensen (2022), adeyemi, kessie (2022), kamara (2022), insigne (2022), romagnoli (2022), dybala (2022)

trochę tych piłakrzy jest do wyciągnięcia, sporo darmowych w lato (2022)

skupiłbym się też na sprzedazy niektórych aby mieć kasę na wzmocnienie zespołu

OUT
ter stegen - 50-60 mln?, dest 20-30?, braithwaite 10? lenglet? umititi? s.roberto (nie przedłużyć kontraktu), coutinho 20-30?, neto 10? puig? depay?

jak dla mnie powinni zostać tylko:

BR: Pena
Obrona: Alves, Araujo, Garcia, Balde, Pique (jako 4 obrońca środkowy)
Pomoc: Nico, Gavi, Pedri, De jong, Busi
Atak: Fati, Dembele (jeśli bedzie chciał zostać)

czy jest możliwe zakontraktowanie do nich kilku piłkarzy za darmo

BR: Onana
Obrona: Mazaouri/Azpilicueta, Christensen/romagnoli
Pomoc: Zakaria/Kamara
Atak: Insigne, Dybala - chciałbym go za Depaya

można się wtedy skupić na zakupie Gaya (kontrakt do 2023), Ferran, Adeyemi

opcji jest sporo Xavi musi mieć plan jakich z tych piłkarzy chce, bo można zbudować w lato na prawde fajny zespół


1

@horang
Onana z nikim nie jest dogadany, ciągle jest do wyjęcia

3

Muller choć go nie lubię powiedział madre słowa- technicznie Barceloan jest OK ale nie wyrabiają z intensywnością, fizycznei nie są gotowi na ten poziom

i sądzę że ma dużą rację, ale na to potrzeba czasu, mam nadzieję że Xavi to ogarnie i odpowiednie treningi przyniosą efekty, bo bez tego będzie ciężko, na świecie w tych najlepszych klubach trenują jednak intentywniej i już Laporta o tym mówił na poczatku sezonu jakoś

no cóż pora przełożyć słowa w czyny i zapierdzielać:)

3

AMBICJA

gra zespołu nie powala i już nie takie zespoły w tym sezonie robiły kuku Bayernowi, fakt jest jednak taki, że zespół musi zacząć od zera, przygotowanie fizyczne, motoryka, ambicja, waleczność - przez te wszystkie tłuste lata zostało gdzieś to zmargalizowane i wydawało się że mecze same się wygrają, niestety od 2-3 lat widać że Europa ucieka, dziwią więc słowa Aguero że on przyjeżdżając godzien przed treningiem zobaczył zamknięte drzwi gdzie w City trening to była norma - kurde tak sie nie da trzeba ostro trenować

liczę na Xavi bo widać że pomału ten burdel fizyczno-medyczny ogrania, trzeba jednak na efekty poczekać do nastepnego sezonu a w tym spróbować ugrac to co sie da jak najwiecej czyli TOP4 i jak najdalej w LE


Vamos Barcelono:)

0

@ferdas_rawa
Koles jestes tak denny ze Szkoda pisać.

Rozmawiamy o UOP a ty wyjeżdżasz z wynajmem. Co ma piernik do wiatraka? Faktem jest ze napisałem Ci ile dostają ludzie na rękę z pensji brutto i widać że bogaci dostają mniej. Primo maja wiec większy klin podatkowy. Co matematyka cie boli?
Rozmawiamy o wynagrodzeniach nie rozumiem po co dajesz wuec koszty pracodawcy? Negocjując pensje interesuje cie ile to będzie brutto a netto. Nikogo nie interesują koszty pracodawcy z punktu widzenia pracownika.
Mój pracodawca po pierwsze nie musi podnosić cen usług po mojej podwyżce to primo. Pomijasz takie podstawowy asoekt jak nowe źródła przychodu. Po drugie wzrosty cen to coś naturalnego w gospodarce. Ważne tylko aby były one w normalnych widełkach.
No ja tez jestem ekonomista i nie uważam aby polski lad znacząco przyczynił się do wzrostu cen.
Nie tedy droga. Poza tym ja wzrosty pensji ma po kilka tysięcy:) wiec mi to rybka.
A ludzie sami sobie napędzają inflację przez niepotrzebne konsumizm. To trochę jak samo przepowiadajaca się przepowiedniaja. Czy tak na prawdę ciężko znaleźć alternatywy na niektóre produkty które rosna nieproporcjonalnie szybko.

Kończę bo widzę próbujesz zabłysnąć po przeczytaniu jakich pseudo artykułów sle średnio ci to wychodzi.
Nara

1

Ja pierd..o co tu chodzi, jesteśmy żałośni, to nie są aż tak skabi zawodnicy a kolejny mecz o cis wpierdziel. Zero dynamiki, oczywiście nie oceniam tu Xaviego ale ten zespół wygląda jakby nie miał jaj. Serio czy im jest niewstyd?
Jak można grac tak słabo. No cóż ten zespół potrzebuje charakteru

0

pojutrze Gran Derbi w koszykówkę w Eurolidze:) bedzie się działo:)

3

@Emhyr
przecież 0:2 to nasza wygrana:) jakbys napisał 2-0 to co innego

2

POLSKI CRAP

jak to mówił Mateuszek Kłamczuszek, bo bogatsi płacą niższe podatki

proszę bardzo niżej porównanie klinu podatkowego



przykład



5 000 brutto/mies - rocznie 60k, na reke 42,8,czyli 71,3%

8 000 brutto/mies - rocznie 96k, na reke 68,2,czyli 71,1%

10 000 brutto/mies -120 i na reke 82,9, czyli 69,08%

15 000 brutto.mies- rocznie 180 i na reke 119,1, czyli 66,1%

20 000 brutto.mies- rocznie 240 i na reke 158,2, czyli 65,9%

50 000 brutto/mies- rocznie 600 i 392,6 na reke, czyli 65,5%





i jak to jest kto ma większy klin podatkowy:)? dane z bankier.pl



to jak to było zabieram lepiej zarbiającym bo i tak płacą za mało %?

to Państwo zmierza w stronę komunizmu, niedługo nie będzie się opłacało pracować

0

@ferdas_rawa
koleś kompletnie się z Tobą nie zgadzam, skoro zarabiasz mniej to zyskasz

powtarzam mówię tu tylko o czystym wynagrodzeniu na rękę, nic więcej, nie odnosze się dio inflacji itp.

ale to nie jest mit że ktokolwiek będzie miał więcej tylko fakt

siła nabywcza pieniądza to kolejna zupełnie inna kwestia i akurat polski ład nie wiele wpłynie na inflacje - tu były inne kwestie covid, braki podaży, rząd pompujący pieniądze bez umiaru w gospodarkę, niskie stopy procentowe itp. itd.

a co to jest wg ciebie klasa wyższa? bo jakoś osoby zarabiające po 30-50 tys na Uop płaca składki

a co bogatsi nie płacą dużo wyższych podatków? widzę uwierzyłeś kłamczuskowi Mateuszowi

przykład

5 000 brutto/mies - rocznie 60k, na reke 42,8,czyli 71,3%
8 000 brutto/mies - rocznie 96k, na reke 68,2,czyli 71,1%
10 000 brutto/mies -120 i na reke 82,9, czyli 69,08%
15 000 brutto.mies- rocznie 180 i na reke 119,1, czyli 66,1%
20 000 brutto.mies- rocznie 240 i na reke 158,2, czyli 65,9%
50 000 brutto/mies- rocznie 600 i 392,6 na reke, czyli 65,5%


i jak to jest kto ma większy klin podatkowy:)? co cwaniaku - dane z bankier.pl

nie obchodzi cię że mi zabiorą bo myslisz małostkowo, ale tacy ludzie jak ja placa na to państwo wiecej niż ty mimo wszystko dostaje taka sama słuzbe zdrowia

szkoda że każdy nie płaci tyle samo na słuzbe zdrowia to może byś to odczuł ile to kosztuje

i masz racje poradzę sobie bo już mam kolejną podwyżkę i premię ale lepiej słuchać Mateusza niż liczb

1

@Ojciec5tkidzieci
a ja pamiętam 2009 rok:) co to była za demelka, w rewanżu już zagraliśmy tylko aby dograć jak najmneijszym nakładem sił a i tak Keita strzelił mega bramkę po cudnej akcji:)

0

@Pilka_jest_okragla
bez przesady - 2013 rok byliśmy psychicznie rozbicie przez problemy śp. Tito,
ostatnei 2 mecze wiadomo dużo słabsi z trenerami parodystami

wyjmując takie 4 mecze ten bilans już nie jest tragiczny, ale niestety się wydarzyły i zaburzają trochę obraz

obysmy na nich trafili ja ksami beda mieli takei problemy

0

@ferdas_rawa
haha

koleś musisz dopsiać sobie jakąć cyferkę z przodu przed 2220 aby wiedzieć ile zarabiam netto:)

ja na Polskim Ładzie stracę i zasadniczo go krytykuje bardzo

ale mylisz to o czym piszę, bo pisze że do zarobków jakiś tam chyba ca. 13 k brutto na samej pensji osoby nie starca albo będą 0+, stracą natomiast ci powyżej i niektórzy bardzo dużo

i to mnie wkurza w tym Ładzie, że na to aby osoby zrabaiajace 5000 czy 6000 dostały wiecej na reke zapłacą osoby zarabiajace 13k + pomimo że i tak płacą wieksze podatki 32% powyzej II progu, maja jedynei jeden czynnik łagodzący 30-krotnosc ZUS, ale do pewnej kwoty niewiele to zmienia

czy przez Polski Ład będzie dalej pędzić inflacja?
ciężko powiedzieć z jednej strony chyba jednym z elementów ma być podatek od obrotu i on może mieć wpływ negatywny, mniej zarbaiajacy beda mieli wiecej w kieszeni - ale nie sadze czy aby na tyle aby wzmocnic bardzo popyt, z drugiej strony klasa średnia wyższa i wyższa bedzie miała mniej kasy

czy koszty jednoosobowej działanosci nie maja wpływu na koszty podstawowych produktów spożywczych

i tak niestety za koszty Polskiego Ładu zapłacą bogaci ludzie na UoP - z czym sie nie zgadzam bo i tak % płacą bardzo dużo podatków

albo nie zrozumiałeś albo nie chcesz zrozumieć o czym pisze - odnoszę się tu tylko do pensji netto ludzi w polskim ładzie

abstrahuje od jego wpływu na inflację, a zasadniczo największe zmiany dotyczą UoP i to niestety przelewanie kasy z jednego worka do drugiego plus zostawienie dużej części tego dla siebie (rząd)

1

POLSKI ŁAD

czy tylko ja stracę czy jest więcej osób tutaj co robią w bambuko?

0

@Odcinkowy
??? chyba mnie pomyliłeś z kimś, choć fakt nie miałem preferencji Duda trzaskowski a na wyborach oddałem nieważny głos

0

@ferdas_rawa

??? ale człowieku o czym ty mówisz? ja tu piszę o polskim ładzie a ty o inflacji

0

@Kozinho.
tylko głównie ceny paliw, gdzie znaczenie ma również cena baryłki

jaką energię sprowadzamy z zagranicy labo jakie towary? banany i niektóre owoce, jednak znaczna cześć żywności itp. rzeczy jest produkcji polskiej

pyzatym importerzy mają też politykę holdingową aby zabezpieczyć się przed np. słabnącym złotym, nie jest tak że wzrosty przenoszą 1:1, jest też konkurencja itp.

oczywiście rosną ceny ale nie złoty jest tego głównym czynnikiem

2

@chavez
nieprawda najlepszym strzelcem jest Haller - obecnie 10 bramek, przed wczorajszym meczem też 9

2

POLSKI ŁAD

w nawiązaniu do bezczelnej broszurki ze skrzynki

"ile stracicie na Polskim Ładzie":)? - "w broszurce było ile zyskacie"

podobno w niektórych dzielnicach Wawy tego nie wrzucali aby nie wkurzać ludzi

gdyby znali Kielce na moim osiedlu też by nie wrzucili:)

a takto znów wkurzyli bezczelnym stwierdzenie że do 13 000 PLN - nie stracisz albo reforma będzie neutralna podatkowo

Rozumiem że jak ktoś ma więcej to złodziej wg Państwa:(

a kysz z tym rządem i ich reformami

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?