lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Przemek2323
to akurat kwestia słabej złotówki, jaki jest sens przeliczać to na euro? skoro większość ludzi i tak zarabia i wydaje w kraju we własnej walucie?
już nie mówiąc o tym że w pewnym momentach jest sztucznie specjalnie osłabiana przez rządzących naszym krajem
ważna jest siła nabywcza pensji i to ile ludzie moga kupić dóbr za swoja pensje, czy jak w tym wypadku minimalna pesnsję
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Odcinkowy
mnie nie musieliście ostrzegać, niestety większość zyska i dla nich to oki,a dla mnie to zwykła grabież na uczciwych ludziach, którzy po prostu zarabiają trochę wiecej ale tez i płąca ogromne podatki
0
@usztafik
do 12 k nie tracisz (pi razy oko + 20-30 PLn/mies na tym jestes), nawet chyba do 13 k nie tracisz
później wiadomo tracisz na poczatku mneijsze kwoty przy 15k chyba już ponad 100 PLN/m a później to już kilka setek miesiecznie
dla mnie to poroniony pomysł, duzo osób renegocije teraz umowy bo jednak przywyczaili sie do jakiejs pensji netto bo brutto to tylko papierek
0
@Cvzx
to po co pomijasz 3-0 dla nas:) to jest też ostatnie 6 meczów
0
@usztafik
czyli masz chyba to szczęście że jesteś na pograniczu 0+ na nowy ład?:)
wpadasz w drugi próg podatkowy a to już czysta grabież na obywatelu, jeśli dobrze widze na kalkulatorze a spradzam na bankier .pl od pewnego momentu masz 1,5 k PLN mniej na reke - po prostu złodziejestwo
popatrz na to jednak z tej strony ż jak mówię jakieś 60%-70% społeczeństwa arbai pewnie do 7 500 brutto
ja osobiście uważam że 2 próg powinien być na znacznie wyższym poziomie 240 tys. PLN i mniej % np. 30%
ogólnie sadzę też że płacenie składki zdrowotnej jako % zarobków jest nieuczciwe też
ale najśmieszniejsze jest mówienie że ci bogatsi % płacą mniej niż ci mniej zartabiajacy:)
2
POLSKI CRAP
świetny pomysł wyrównać szanse i tym co zarabiają mniej i płacą 17% podatku jeszcze dodać kasy a zabrać tym co zarabiają więcej i płacą 32% powyżej 2 progu:)
genialny i uczciwy pomysł
PARANOJA TEN KRAJ
6
@BARCA1899Messi
dokładnie liczę że odbudujemy się za 2-3 lata i będziemy klepali mordy tym naśmiewającym i pogardliwym
0
@usztafik
do 12 000 brutto ma być tu neutralne albo korzystne później będą tracili
nie sądzę aby powyżej 12 byli mega bogacze ale to ludzie co już dobrze zarabiają, ale jednak większość społeczeństwa to pewnie o 4-6 brutto zarabia a o 8-9 może pomarzyć
mimo wszystko zabieranie tym powyżej 12-13 jest świństwem bo i tak duże podatki płacą
0
@KapiFCB
de jong,depay, araujo, gavi, nico, busi, dembele, alba - no kurde to nie są źli piłakrze, owszem mamy pewne braki ale obecnie dodajac fati (jakby był zdrowy) i alves (od stycznia) - mamy 8-10 przyzwoitych grajków i z takimi piłkarzami można i trzeba nawet powalczyć i czkeać na lato i wzmocnienie 4-5 nowymi grajkami, zwłaszza że wielu może być darmowych to możliwe
0
@SamuraJack
czemu możliwe że coś podobnego będzie
Kamara z OM? jemu chyba też sie kotrakt kończy
ale wg mnie
dest będzie na sprzedaż aby była kasa na wzmocnienie ataku a collado i puig na wypożyczenia
wg mnie może Onana też przyjdzie na bramkę i chciałbym jednak jakiegoś transferu na ŚO (może rudgier darmowy w lato?)
0
@Cvzx
oj kłamiesz
ostatnio przegraliśmy 2-8 i 0-3, a wcześniej wygraliśmy 3-0 i w rewanżu przy pewnym awansie przegraliśmy 2-3
0
@Hubsao
mając już dawno awans zapewniony:)
0
@FC1899Barca
meczów tak ale to głównie przez ostatnie wpadki,
jeśli patrzymy na mecze o bezpośredni awans to w lidze mistrzów jest remis 2-2 (2 nasze awanse do dalszej rundy, 2 ich) a w Pucharze UEFA raz byli lepsi 0-1
3
jak czytam te wypociny o potędze Bayernu to mi się niedobrze robi.
niezłą mają tu mentalność niektórzy
może ktoś zapomniał ale jesteśmy FC Barcelona i trzeba wyjść i walczyć a nie poddawać się, jasne jesteśmy pewnie słabsi ale walkę powinniśmy podając i powalczyć o 3 pkt:)
a szwabski Bayern i tak nie wygra w tym roku LM bo wygra ją Ajax Amsterdam:)
0
@doc
ale kto Bayern czy my?
5
Ajax Amsterdam:)
Mamy to 6/6, 18 pkt, 20-5 w bramkach, piękna gra Ajaxu oby teraz dobre losowanie i conajmniej 1/4 LM:) szkoda słupka Martineza bo to była piekna bomba, szkoda również że Daramy się nie pojawił na murawie
w zespole potrzebne jednak wzmocnienia - mówi się o Bergwijn i Brobbey, choć nie wiem czy nie powinni przyjrzeć się Julian ALVAREZ lub Arhur Cabral
a Sporting mimo porazki to widać fajny poukładany zespół, na ten moment chyba najlepszy zespół w Portugalii - nie przez przypadek w weekend wygrali 3-1 z Benfica oraz wygrali mistrzostwo w zeszłym roku
pomimo tego że nazwisk nie ma wielkich ale mają świetnego trenera i świetną młodzież, super mecz Tabaty
to była fajna grupa bo i BVB to też zespół na 1/8 LM
AJAX AJAX AJAX:)
2
KADRA
w lato pewnie będzie więcej roszad ale mam nadzieję że już ten rok będzie kluczowy i zespół się pomału odbuduje:) wierzę w Xavi:)
czekam z niecierpliwością na Ferran, 9 (Adeyemi/ Cavani/Julian Alvarez) + jesi Dembele odejdzie to jeszcze jeden skrzydłowy, PO (azpiliceueta, mazraoui), ŚO (rudgier)?, zakaria
w lato sporo opcji będzie i dużo darmowych
dobrze jakby odeszli - l. de jong, umitti, lenglet, coutinho, dest?, braithwaite, s.roberto (nie przedłużyć kontraktu) - wówczas trochę się zwolni miejsca w budżecie płacowym
0
@Medium
pewnie mechanizm w zamku zamarzł, polecam nie myć auta w tym okresie, szczególnie na myjkach ciśnieniowych bo woda wleci do środka i przy tych temperaturach nie odparuje
jedyne co mogę polecić to rozebrać zamek, wysuszyć go na kaloryferze i powinno być oki następnym razem
0
@Medium
co to masz za samochód że masz problem z zamkiem?
0
@ranger3120
w miarę oki choć osobiście polecam z dodatkiem kaszmiru - bardziej delikatny jest i lepsza przewiewność i raczej polecam znane marki
bo wełna wełnie nie równa
jakiej marki patrzysz?
1
@FCBparasiempre
Rinus - legenda holenderskiej piłki, twórca potęgi Ajaxu i reprezentacji Holandii, na Barcelonie tez odbił swoje duże piętno:)
1
@Azi @hardmind
Panowie on napisał sprawozdanie finansowe a nie bilans
ma tam wiec również P&L, CF
@Mankind
kilka podstawowych rzeczy na początek, EBIT, EBITDA, wynik neto, CF z części operacyjnej, CF z inwestycyjnej, CF z cz. finansowej, przychody i koszty r/r, poziom zadłużenia, jeśli z notami to również wiekowanie zobowiązań, NAV (net asset value), możesz spróbować policzyć leverage, net debt
a to spółka giełdowa? jeśli tak to musisz też srawdzić ceny akcji historycznie i poczytać o spółce jeśli chcesz w nią wejść długoterminowo - czym sie zajmuje jakie ma przewagi kompetencyjne, czy rokuje na rozwój w przyszłości, czy jest na to moda
8
Ferran, adeyemi, fati - ale z chęcią zobaczyłbym wkrótce u nas taki atak:)
oby jak najszybciej kupić jakąś 9 i skyrzdłowego bo obok ŚO to nasze największe braki
będzie dobrze:) Xavi to ogarnie:)
0
@Criss18Barca
90 PLN max kablówka UPC z elevenami i polstami sport premium wszystkimi do 6 czy tam 8:)
canal plus online 25 pln - jest teraz oferta płatne z góry za 4 miesiace 100 PLN:)
także jak ktoś jest fanatykiem to moze to ogarnac za 115 PLN:)
oczywiście to sama kablówka i canal plus
do tego netflix premium 30 PLN/dziele z siostra, prime video (4pln - 49 za rok), internet 30 PLN i za 180 PLN mozesz miec praktycznie wszystko
1
Pierwsze koty za płoty:) bedzie dobrze:) porażka musiała kiedyś przyjść. Xavi to wszystko pouklada. Vamos Barcelona:)
1
@Transu96
daj spokój nasłuchali się i naoglądali TV a teraz myślą że są nieśmiertelni i wręcz wbiegają na pasy co niektórzy
ale tak robią zazwyczaj ludzie bez wyobraźni i co nie jeżdżą autem
bo jaki sens jest pchanie się na pasy aby zatrzymać auto jak za tym autem potem przez długi czas nic nie jedzie? gdzie tu ekonomika? czysta głupota i złośliwość
druga sprawa to często kierowcy pędzący rzed pasami
po obu stronach znajdzie się dużo czarnych owieczek
1
@Colon
piękna akcja:) kiedyś Rumunia miała fajny zespół
0
@Gappeq @MesQueUnClub_87
do podróży samolotowych głównie ma służyć + przy ewentualnych awariach prądu jako źródło energii
popatrzyłem na ten bo ma dużą pojemność, kilka wejść pod różne przedmioty
nie znam się na tym kompletnie dlatego pytam tu bo sądzę ze jest tu sporo osób mądrzejszych ode mnie w tej kwestii
0
@Comentateiro
artykuł w NATURE był o skuteczności amantadyny