0

@KapiFCB
Na koszulkę czy kubek ulubionego klubu Szkoda ci 30 czy 12 euro odpowiednio.
Kupując takie produkty realnie wspieramy klub.
Bedac na Camp No wydałem 300 cz 400 euro nie pamiętam dokładnie na wejściówki, zdjęcia, koszulki itp. Pierdół bo nawet jeśli są to ceny zawężone lekko to wiem ze wspierałem klub.
Nie wiem za ile kupujesz koszulki ale 120 zł za koszulkę to nie jest dużo. No chyba ze kupujesz na bazarku po 20 zł tylko tutaj wspierasz markę FCB.

0

@normasubiektywna
Nie masz racji. Laporta oowiedzial za darmo ale to bardziej w przenośni. Juz była taja sytuacja z Gasolm który grał w zespole koszykarskim za minimalna pensje dopuszczona prawem.
No tak żeby wybielić Messi zaraz wymyślimy ze Pique ma płacone pod stolem:)

12

@horang
jasne że mógł, ale chyba nie za darmo a minimalna pensję, tak jak np Gasol w kosza u nas

32

@normasubiektywna
jakie hiszpańskie prawo? pique jakoś nie przeszkadzało to zniżyc pensji grubo poniżej 50%

0

@KapiFCB
bez kurde przesady:) 120 złotych nie masz?

6

FC Barcelona - #WSPIERAMY!!!


tyle osób tu narzeka na obecną sytuację i kadrę, to może czas wesprzeć finansowo klub i zakupić kilka rzeczy u nich na sklepie - przesyłam link jakby ktoś chciał
https://store.fcbarcelona.com/en/

ja już chyba wybrałem sobie set na Święta:)

https://store.fcbarcelona.com/en/p/BLM1CPB3
https://store.fcbarcelona.com/en/p/72685
https://store.fcbarcelona.com/en/p/CV9940-451

ostatnio brałem tam kilka rzeczy a Ajaxu, nie dość że przyszło z Holandii po 2 dniach już, to jeszcze elegancki zapakowane w pudełko z logiem Ajaxu:) - bardzo mi tym zaimponowali

ciekaw jestem jaki standard jest w Barcelonie:)

PS. a skąd ten pomysł - ktoś tu pisał że kupując rzeczy z Nike itp. nie idą te pieniądze do Barcelony, ją dotąd nie świadomy tego kupowałem z Nike, r-gol, pod stadionem, ale od dziś dość tego wolę wspierać klub i żeby te pieniądze bezpośrednio szły do klubu, sądzę że jakby duża część z tylu milionów kibiców kupił nawet głupi kubek z tej strony to byłby to spory wystrzał przychodów dla klubu


@Janiama @Ojciec5tkidzieci @Kgorecki2500 @VamosRakieta @Barca1992 @Kengo @BarcaInfo i inni - podłączacie się, siła jest w nas kibicach jeśli chcemy aby klub podnosił się z kolan to wydaje mi się że warto chyba zainwestować i przy okazji mieć fajną pamiątkę z klubu choćby to miał być nawet kubek

0

@draxidox
czy ja wiem, jakoś specjalnie różnicy nie widzę

0

@_catalan
i dokładnei to robi LE, zupełnie przeciwnie Koeman

0

@arasz1819
a kiedy ma się z kimś pokłócić na reprezentacji to raz,
po drugie mówiliśmy o klubach
po trzecie nie wiem czemu uporczywie omijasz Barcelonę - problem z czytaniem rzeczywistości?

2

@BarcaInfo
@arasz1819 i inni obrońcy Koeman, widzicie tą zajebista różnicę w podejściu do zawodników?

0

@arasz1819
popatrz jeszcze raz i policz ile masz klubów:) rozmawiamy o klubach, czyatenie ze zrozumieniem się kłania

5

@arasz1819
nie masz racji 10 klub
https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Koeman

pokazali ci 4 kluby, ale chyba nie umiesz liczyć

u nas też robi bigos - o czym świadczą słowa Pijanicia choćby więc już będzie 5 klubów

ogólnie Koeman jako piłkarz dobry, jako trener mizerny jest i tyle, nie ma ani warsztatu ani osobowości do bycia dobrym trenerem

jednak ja kwielu co trenował nazywa go najgroszym trenerem w karierze o czymś to swiadczy

0

@arasz1819
ale jakich dowodów ty oczekujesz po tylu latach co mają ci przeszukać intenet a zapłacisz im za czas? stać cie na to?

0

@arasz1819
everton, valencia, southmapton, benfica - trenował 10 klubów nie jedenaście 4/10 a reszte ciezko sprawdzić

1

Ferran Torres - z perspektywy czasy lepiej było chyba poczekać rok i kupić jego a nie Griezmann, City zapłaciło duzo mniejszą kasę a sądzę że u nas dałby tyle samo co francuz a nawet więcej

ciekawe kiedy Oayrzabal zmieni klub - wg mnie Sociedad jest dla niego za małe i jeśli nie jest przywiązany to będzie kolejny łakomy kąsek na rynku transferowym

1

@Bobo25
busi jak dla mnie miał za dużo nonszalanckich strat wczoraj, gdzie zamaist szybko podać piłkę za długo ją trzymał i stracił w groźnej strefie boiska - z 2-3 sytacje takie pamiętam, nie to żeby zagrał źle busi, bo na jego szczeście odbyły sie tre starty bez konsekwencji ale wg mnie gavi zagrał lepiej, zwłaszcza w aspektach defensywnych - będą z niego ludzie

Ferran Torres - przeszedłza grosze do City, to byłaby lepsza inwestycja niż Griezmann, patrząc z perspektywy czasu i kasy, bo sądzę ze dałby tyle samo albo nawet wiecej u nas ale kasy zdecydowanie mniej by poszło na niego

0

@Przemas8411
pożyjemy zobaczymy, było ostatnio info że nowy sponsor ma dać więcej kasy niż Rakuten dawał obecnie, więc chyba tak źle nie jest

co do sytuacji finansowej i jej wpływu na markę się nie do końca zgodzę, bardziej wyniki sportowe mają wpływ, ale ciągle mamy jedną z największych ilości kibiców na świecie i mediach

3

HISZPANIA

Ciekawy zespół tworzy Lucho, może brakuje siły nazwisk z przodu jak kiedyś i pomocy ale Oryzabala, Ferran, Fati (jak wróci do kadry) to może fajnie i wygladać w przyszłosci niedalekiej - oczywiści brakuje kogoś takiego jak Villa ale może ta trójka da radę

Gavi wg mnie super zawody - aż dziwne że na whoscored i sofacore dostał najnizsze oceny z pomocy, gdzie busi wg mnie najsłabszy i elektryczny wczoraj dostał wyższe

ogólnie maja wreszcie fajna pomoc po kilku latach posuchy - koke, busi, gavi, pedri, soler, thiago, merino

a ten yeremy pino pierwszy raz go widziałem wczoraj ale grał fajnie, ta piłka do alonso place lizac

1

@monsterrize
Ale zdajesz sobie sprawę na czym polega sponsoring?
Spokojnie Barcelona jest tak medialna zewielu chce być z nią kojarzonych

0

@juliacicha
czyli to tłumaczenie artykułu, spoko tylko oni są za mało dokładni też, myślałem że był opublikowany taki raport z większą ilością danych

przejrzę to jutro i dam znać czy coś wyczytałe mz tego fajnego:)

ale na miłość Boską nie piszmy wydatki tam gdzie opisujemy koszty:) bo nie jest to tożsame - amortyzacja, testy na utratę wartości itp. moga bardzo zaburzyć obraz

pozdro

12

@Redakcja
Droga redakcja, trochę rzetelności mieszacie pojęcia wydatki to nie koszty i na odwrót

Tytuł jest wydatki a później w artykule mowa o kosztach księgowych - ludzie przecież jak ktoś się trochę zna na finansach to normalnie masakra to czytać

net debt/ ebitda -9,26? to znaczy że albo net debt jest ujemny albo ebitda LTM ujemna, w tym pierwszym nie mamy problemu w drugim wypadku już tak - wartałoby to podkreślić bo to znaczy że klub nie zarabia na poziomie operacyjnym,
jeśli macie wgląd do tych danych prosiłbym o podzielenie się to nastepnym razem pomogę wam napisać artykuł, bo jednak tak jego napisanie jest bardzo mylące i moze uzytkownik zrozumieć ze wydajemy nagle 1,136 mld EUR co nie jest prawdą, bo z tego co wnioskuje po waszym wpisie są to koszty w tym pozostałe koszty operacyjne i straty nadzwyczajne - a tu często pojawiają się pozycje one-off zakrzywiające obraz

0

@equwesta to dział w 2 strony:), poza tym jest takei coś jak ubezpieczenie należności

0

@monsterrize

brawo za kulturę wypowiedzi

to ja jeszcze raz powtórzę 12 mln i tak bysmy bydali na niego, różncia jest pensja nowego trenera, niech bedzie nawet ze to 8 mln - wolisz wydac 8 mln by zarobić 9,6 mln EUR - awans do 1/8 lm i np. po 2,8 mln EUR za każdy wygrany mecz w LM?

już nie mówiąc o tym ile bysmy kasy stracili jak z Koemanem nie awansujemy do LM na przyszły sezon

matematyka nie kłamie, boli ale nie kłamie

0

@Ghotti

no mieszkania to niesamowite aż mnie zastanawia kto to kupuje, tu nie ma pracy generalnie:)

kupno 100m2 mieszkania w CK to obecnie wydatek jak 150 domu

niby dużo ale jest komfort, po pewnym czasie o tym się tak nie myśli, to jest koszt który musisz zaakceptować za pewien komfort/standard
w końcu pieniądze są po to aby je wydawać

spoko wyśle ci maila na priv

powodzenia

4

@FC1899Barca
zobacz ile mamy też należności, to nie jest tak że tylko masz długi ale są też aktywa, spokojnie klub z tego wyjdzie

0

@Ghotti
jak masz jakieś zestawienie z kosztami budowy w excel to prośba o wysłanie na priv z góry dzięki:)

0

@Ghotti
tak widzę że SSZ 300, ale potem dopisałeś do koszty do developerki i wyszło wg tego co napisałeś 447, zaokrągliłem do 450:)

135 to powierzchnia całkowita czy użytkowa (bez kotłowni itp.)?

wydaje się dużo, ale moje mieszkanie e CK już chodzą na osiedlu u mnie po 7200-8000, więc aż tak drogo w porównaniu do mieszkania to nie będzie a powierzchnia większa

też kiedyś nie myślałem o garażu z domem,
ale jedno auto obecnie mam w garażu podziemnym a drugie na zewnatrz na moim miejscu postojowym i powiem ci nigdy wiecej auto na zewnatrz, zupełnie inny komfort życia, nie wchodzisz do auta a tu albo parzy od słońca albo napierdziela wiatr i deszcze, auto ciągle brudne

do tej pory było tylko jedno auto w środku to nie odczuwałem
już nie mówiąc o tym że auto na zostawione na ciągłe warunki atmosferyczne 24h na pewno będzie kiedyś bardziej parciało - elementy gumowe itp.

0

@Ghotti
to deweloperki stawiasz 300 +40+37+25+10+15+5+15, czyli ca. 450?

0

@Ghotti
nie jest chyba tak źle z kosztami:) swoją drogą nie kumam czemu nie robisz sobie od razu z garażem?

ja już się pogodziłem że będzie to 7 cyfrowa kwota nie licząc ogrodzenia i ogródka i od tego momentu śpię spokojnie:) wszystko poniżej mnie mile zaskoczy:)

0

@Janiama
pedzej ter stegen itp. beda sprzedani niż ktoś z tych piłkarzy

zresztą od lata beda nowe limit płac wyższe znacznei i nowe rozdanie, bo to one głównie są przeszkoda obecnie a nie płynność - nie mieszajmy tych dwóch kwestii bo to odrębne zagadnienia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?