0

@LUPR
odpisze tylko xD bo bękę mam z Ciebie niesamowitą

wszystko opierasz na liczbach hipotetycznych:) a my ani na pensje nie wydaje 497 mln:) udowodnij ze tyle wydajemy to pogadamy, bo źródła wszystkei pisały o 150-250 mln przekroczeniu budżetu

limit płac = wynagrodzenia + amortyzacja

a i jedno i drugie sporo spadnie i spadło

strata za ten rok spowodowana jest między innymi testami na trwałą utratę wartości i wrzuceniem to w koszty stąd tak duża starta w tym roku - ma to 2 cele: laporta chce miec jak najgorszy wynik w tym roku by startowac na nastepny do porównania z jak najlepszego pułapu, obniżenie amortyzacji na na następny rok - właśnie przez testy na utratę wartości i wrzucenie w ciężar tego roku tej utraty

ale ty pewnie nie masz pojęcia co to jest:)

a ciężko się z tobą rozmawia bo jesteś lekko mówiąc ignorantem ekonomiczny, nie znasz się ale coś próbujesz pisać

jak się douczysz co to starta, limit płacowy, testy na utratę wartości, co to jest EBITDA itp. to pogadamy na razie nie mamy pola do rozmowy bo jest za mały na te klocki

0

@Bagsik88
Holandia choćby była w finale LN 2019, więc wyniki mają:)
no i ale z Norwegią grają jeszcze rewanż, rozłożyli na łopatki ostatnio Turcję
w LN wygrywali i z Niemcami, Francuzami czy choćby Anglkami
Dania na takie 6 meczów z potęgami ostatnio ma bilans 1-1-4

Niemcy się zgodzę że nie mają ostatnio specjalnych wyników, ale uważam że pod wodzą Flicka ten zespół gra znacznie lepiej

nie deprecjonuję Danii, ale oni tak na prawdę pokazali się na jednym turnieju EURO, gdzie jak przyszło zmierzyć się im z kimś mocnym to polegli, kwalifikacje są mało miarodajne bo nie mają tam choćby przyzwoitych przeciwników

jak zaliczą udane MŚ, kolejne LN to zaliczę ich pewnie do TOP, dla mnie jednak na ten moment patrząc na skład i potencjał są słabsi od Holendrów i Niemiec

czas pokaże, ja nie twierdzę ze są słabi ale nie uważam ich za TOP

masz inne zdanie i tyle


0

@LUPR

https://www.fcbarca.com/101835-oficjalnie-fc-barcelona-przewiduje-zanotowanie-zysku-w-budzecie-na-sezon-2021-2022.html

nikt nie przewiduje zysku na ten rok?

strata/zysk finansowy to pojęcie które odnosi się do danego roku, wiec odejmujemy startę w tym roku i w limicie za ten rok

za rok już tego nie będzie

przykro mi to mówić ale o ekonomii masz "zerowe pojęcie"

i to był już rzeczywiście mój ostatni wpis bo z ignorantami ekonomicznymi szkoda mi czasu za darmo, wiec musiałbyś mi zapłacić za lekcję zwyczajową stawkę za lekcję 300/h, jak byś chciał to zawsze mogę cię poduczyć z ekonomii

0

@Yoshi94

tak obwiniam koeman że de jong nie trafił do pustej bramki - sam wybrał sobei takiego napastnika

tak obwiniam go za te mecze - bo zespół nie miał żadnego pomysłu na grę, wrzutki niczym real kiedyś, chaos, słaba obrona, ogólnie słaba organizacja gry

tak zniszczyli go taktycznie jak każdy trener, wsyatrczy szczelnei bronić wyjść jedną kontrą i po koemanie

Holender nie nauczył przez ten czas nic zespołu, nie ma schematów, kondycji, nie ma żadnych pomysłów, generalnei nic nei ma, nawet szczelnej obrony po roku czasu

tak mam na myśli piłkarzy Valencii czy Pijanić, czy piłkarza Southampton, jakoś ta podstarzał gwiazdka Joquin ciągle radzi sobie w piłkę i gra pożądnie

rep. Holandii - dostał złote pokolenie z de ligt, de jong itp. to reprezentacja zaczęła jakoś grać

jakoś wszędzie gdzie był Koeman wywalali go na 4 litery bez zastanowienia bo na końcu kazdy widział że jest to po prostu słaby trener i jego mizerne osiągnięcia o tym swiadczą

0

@LUPR
"straty to nie tylko stadion??"
koleś czy ty czytasz co piszesz?

gdzie jest podane że płacimy obecnie 500 wynagrodzeń???
były artykuły że przekraczamy obecny limit o ca. 150-250 (tego jeszcze nie wiadomo),

2021
limit na ten sezon wynosi 97, ale byłby znacznie wyższy, niestety od limitu odejmuje się starty z tego sezonu bez tego byłoby 400czy 500 coś mln

2022
za rok uwaga limit można szacować 800*0,7 czyli 560 mln
przewidywany jest zysk wiec nic nie będzie odejmowane
jedynie przekroczenie z limitu z tego sezonu czyli ca. 150-250 mln

mozna wiec wstepnie oszacować limit za rok 310-410, prościej chyba nie mogę tego opisać, ale widzę że ty tego nie ogarniasz jeszcze, aż niewiarygodne

jeśli przekroczysz za rok ten limit to bedziesz mógł podpisywać piłkarzy na nowy sezon wg zasady za kazdy mniej 1 euro w wyniku obcięcia pensji albo 1 euro więcej w wyniku sprzedaży 25% możesz wykorzystać z tego na podpisanie zawodnika

czy przekroczymy limit za rok - pensje są obniżane, amortyzacja wrzucona w tym roku w koszty aby właśnie zmniejszyć koszta wiec za rok będzie zupełnie inna sytuacja

i tak w lato 2022 powtarzamy ci X razy bedzie inna sytuacja niż nawet zimą 2021, w lato 2022 bedziesz miał nowy limit, w zimę 2021 obowiązuj limit obecny, może nie kumasz ciągle ale starta 2020/2021 - jest uwzględniona w tym wyniku

w sezonie 2021/2022 przewidywany jest wynik +/-0 więc nie wpłynie on na obniżenie limitu

jeśli nadal nie rozumiesz to współczuję

żegnam

2

@HansFCB
niby tak, ale jego pozyskanie chyab zalezy od tego czy dembele przedłuz umowe

zreszta jesli mialby tyle kosztowac to wolałbym gdzie indziej przeznaczyc kase, ja kdla mnie on z roczny mkontaktem nie jest wiecej wart niz 30-40 mln

1

LIMITY PŁACOWE

ludzie widzę był artykuł tutaj ale dużo osób dalej nie kuma

radzę poczytać ze zrozumieniem limity płacowe 2021 a 2022 to zupełnie inny temat

nie sugerujcie sie wiec tym co mogliśmy zrobić w to lato a co będziemy mogli zrobić za rok

tych bardziej inteligentnych z tej strony pozdrawiam

3

@SIWY SIX
doczytaj a potem komentuj

ludzie limity płac 2021 a 2022 to odrebne 2 tematy

0

@LUPR
popełniasz kardynalny błąd, to że w tym roku jest 97 nie oznacza ze za rok będzie mniejszy

w tym roku był tak niski bo odejmowaliśmy od tego ogromne starty finansowe

w budżecie na przyszły rok prognozowany jest niewielki zysk

jeśli więc limit liczony jest od przychodów to zakałdajac 800 mln przychodów limit wyniesie 560 mln - przekroczenie limitu z tego roku, które jeszcze nie jest znane ale były szacunki na 150-250 mln

wiec limit wyniósłby 310-410 mln, wiec to chyba większa liczba niż 97? nieprawdaż?

a czy ja mówiłem o Haalandzie zimą czy latem 2022? gdzie wiec zaoranie? ty chyba żyjesz w swoim świecie i chcesz widzieć to co chcesz widzieć

a co do długo? no i co z tego? myślisz ze jak przedsiębiorstwo ma długi to nie może wydawać kasy? oświecę cie ale większość dobrze funkcjonujący firm ma długi bo koszt pieniądza własnego jest wiekszy niż pożyczonego, ważne jedynie aby miał on zdrowy poziom i najlepiej nie przekraczał leverage 2 -2,5, a samo przedsiębiorstwo zarabiało na poziomie operacyjnym

a pensje latem - mogą się sporo zmneijszyc jeszcze - wszystko zalezy od sytaucji tez umititi, coutinho, dembele

zresztą jak na zawoąłnei pojawił się nawet artykuł że nie będzie to łątwe ale pojawia się swiatełko w tunelu i isteniej taka możliwość

https://www.fcbarca.com/101987-sport-barcelona-ma-mozliwosc-sprowadzenia-erlinga-halanda.html

a ja kończę z tobą rozmowę bo jak widze coś przeczytałeś zasadach limitu ale ze słabo i za słabą masz wiedze ekonomiczna aby dalej prowadzić z tobą dyskusję

0

@Bagsik88
????????

0

@LUPR
akurat na finansach się znam widać w przeciwieństwie do Ciebie

nigdzie nie powiedzieli że nie mamy wolnej kasy ani limitów kredytowych, co więcej z podanych wyników finansowych widać że kasa jest, więc mijasz sie z prawdą

limity są przekroczone na ten moment - to po pierwsze
po drugie - mamy wolny limit na transfery jakies już nawet zimą co sami mówili
po trzecie - sprzedajac i zmneijszjac pensje te wolne fundusze na wynagrodzenia beda
po czwarte - w lato 2022 będziemy mieli nowy limit płac

a co wartości - wartości oddają jednak to ile są warci piłkarze w danej kadrze- to uwzględnia ich wiek i umiejętności piłkarskie, jeden do jednego nie porównuje się tego bo jeden piłakrz może być młody a drugi stary ale odwzorowuje to idealnie całą kadrę gdzie powinna być zarówno mieszanka młodosci jak i doświadczonych zawodników

skoro tak się czepiasz Pedri - czemu każdy młody piłakrz nie jest wart 80 mln? odpowiedz sobie na to pytanie

a swoim wpisem potwierdzasz po raz kolejny że nie wiesz czym jest limit płacowy i nie odróżniasz tego od kasy

kończę bo nie mam zwyczaju rozmawiać z ludźmi co o matematyce i ekonomii mają znikome pojęcie


0

@Bagsik88
wygra raz w LN, a ja mówiłem o EURO, gdzie jak grali z mocniejszym od siebie przeciwnikiem do przegrali zarówno z Belgią jak i z Anglią:) na ostatnei mecze z mocniejszymi przeciwnikami mają 3 porazki z Belgią, jedynie z Anglią jako tako to wyglada bo 1-1-1, ale z Anglikami i my dobrze wygladamy wiec dla mnie to średni odnosnik:)

a jednak potencjały grają w piłkę bo mistrzem Europy są Włosci, LN -Francja, MŚ - Francja, Copa - Argentyna a poprzednie EURO i LN - Portugalia

nie widzę tutaj niespodzianek jak Polska, Dania, Szwecja czy odpowiednio Paragwaj czy Kolumbia

Włosi mają mega mocna kadrę, jedną z najlepszych na świecie i tylko ignorant by to podważył, zresztą to samo tyczy się Portugalii
Nie rozumiem wiec do końca do czego bijesz?

0

@kingJAMES
ale co ma wynik sprzed 7 lat do obecnej sytuacji?

0

@Yoshi94
no nie są gówno warto bo jednak oddają obecną potęgę i poetancjał zespołu

to jasne że na wartość składa się wiek zawodnika i jego długość kontraktu

powiedziałem ci sprawdź sobie i wróć jak policzysz te wartości:) widzę boisz się wrócić bo wiesz ze brniesz w głupoty

Cadiz, Granada, Benfica - wszyscy ci trenerzy zniszczyli ostatnio Koeman taktycznie, ale wg ciebie to są chyba tuzy piłki nożnej

popatrz na przebieg kariery trenerskiej Koeman i zobacz jak został wszędzie wyrzucony na 4 litery bo był po prostu słaby- ale rozumiem że wszędzie się nie poznali na jego talencie

piłkarze też się nie znają?:)

0

@LUPR
że co? Messi to akurat mógł grać za darmo ale widocznie nie chciał

kadrowo TOP10 - sprawdź sobie nawet wartości rynkowe piłakrzy np. transfermarket, to że mamy słabego trenera i gra jest poniżej oczekiwań to druga sprawa

koleś pozatym mylisz 2 pojęcia jak wiekszość osób na tej stonie

limit płac to nie jest kasa, sprzedaliśmy greizmann ze wzgledu na to że nic nie grał wartościowego u nas i ze względu na jego wynagrodzenie - limit płac na ten sezon, to czy mamy fizyczną gotówkę + wolen limity kredytowe na transfery to zupełnie inne pojęcia

nie myl proszę tak trywialnych pojęć jesli chcesz ze mną dyskutować na tej stronie, bo nie trawię niewiedzy ekonomicznej u ludzi

0

@Danny Gaucho
nie jest specjalny nadużyciem bo zasadniczo taka jest idea i jednak najcześciej tak było
w latach 90 był rogrywany co 2 lata to fakt, w latach 2000-tnych co 3 lata
od 2011 idea jest co 4 lata, w 2016 była specjalna edycja na uczczenie 100 lecia Conmebol, 2019 - jako naturalan kontunuacja co 4 lata po 2015, ale później postanowione że turniej będzie co 4 lata i w latach rozgrywanai EURO żeby się pokrywało stąd też COPA AMERICA 2020 a kolejne będzie w 2024:)

także teraz jest zasada co 4 lata, która była też w przeszłości najczęściej i będzie teraz kontynuowana

0

@LUPR
jak nie jesteśmy TOPowym klubem? koleś wartościowo to ciągle TOP10 w Europie, a bycie mocniejszym to tylko kwestia trenera plus kilku transferów z czego kilka może być darmowych lub nisko kosztowych wiec jest to do zrobienia

a jaka kariera w tym Bayernie, 3 lata Lewy i Muller odejda i tyle będzie z Bayernu

0

@Jakchcesz
a mi się wydaje że za rok będziem yswiadkami nowej ery La ligi

Mbappe kontra Haaland

Real i Barcelona to są jedne z największych jeśli nie największe marki i sądzę że to kwestia tylko krótkiego kryzysu jak znów bezie walka na noże na najwyższym poziomie

0

@Jakchcesz
Barcelona to ciągle Barcelona:) liczy się też to jaki masz projekt, a jeśli zobaczy że Barceloan zacznei działać, np. pomoże nam jakis fundusz, przybędzie bogaty sponsor koszulek, przyjda np. tacy zawodnicy jak Gaya, Kessie/Zakaria to zobaczy że klub zaczyna działać

0

@Jakchcesz
skąd wiesz ze Haaland nie, nigdzie tak nie powiedział

0

@Bagsik88
a Duńczycy też mega mocni 4-2 i 2-0 od Belgii w LN:)
no Niemcy przegrali jeden taki mecz, ale mają też nowego trenera Flick i ciężko ocenić mi ich reprezentacji z tego względu

fakty są takie że obecnie ani jedni ani drudzy nic nie wygrali, Dania zagrała fajne EURO, ale po drodze z nikim wielkim nie grała, a to co grała to przegrała czy to z Belgią 2-1, czy Anglią również 2-1, kwalifikacje są niemiarodajne bo tam też z nikim mocnym się nie spotykają, swoją hipotezę wysuwasz wiec na podstawie jednego turnieju gdzie owszem zagrali dobrze ale drabinka też im pomogła dojść tak daleko, bo ani w LN ani w MŚ żadnego szału nie było

a w piłce jednak potencjał się liczy bo taki zespół jak Niemcy ciężko ocenić też skoro nie grali z nikim mocnym za kadencji Flick, ja jednak znając trenera i nazwiska jakimi dysponuje wyżej stawiam Niemców i pewnie najbliższe turnieje jak MŚ i LN to zweryfikują

a ocena top10 jest subiektywna i możesz się z nią nie zgadzać, mnie Dania jednak nie przekonuje

0

@Kajman10
jak wszystko jak LM nie wygrał?

0

@Bagsik88
mimo wszystko postawiłem ich wyżej niż Danię ze względu na potencjał, bo oprócz ostatniego EURO, Duńczycy nie pokazali nic extra, na EURO 2016 ich nawet nie było, a ciężko patrząc też na obecne kadry porównywać ich do Niemców pod wodzą Flicka

a Dania regularnie leje słabszych od siebie ale w starciu z mocarzami już to tak różowo nie wygląda, na pewno TOP 10 w Europie ale czy są mocniejsi niż Niemcy obecnie? szczerze wątpię

no cóż może się przekonamy w najbliższym czasie kto mocniejszy - MŚ, LN najbliższa

0

@Yoshi94
sprawdź sobie wartość pierwszej jedenastki Benfica i Barcelony z ostatniego meczu to pogadamy:) już nie mówię o porównaniu z 11 Cadiz czyGranada

to co biedniejsze kadry mieliśmy w tych meczach? czkema na twoją odpowiedź
no nie wiem czy Gavi nie gra lepiej w reprezentacji jeszcze

a Koeman to taki typ trenera że jakby miał w kadrze Mbappe ,benzema i Messi to w starciu z Cadiz czy Granada narzekałby na kalendarz, że rywal nie chce grać w piłkę albo że kolorowe spodernki sędziego rozpraszały jego rywala

taktycznie jak ktoś powiedział jest niszczony anwet przez trenerów dużo słabszych ekip

0

@Kamilos84
stracił w moich oczach, ale to nie zmienia faktu ze nie może być innego werdyktu niż Messi, po prostu

Lewego dałbym na 3 miejscu, na drugim wg mnie niedoceniony Benzema, który oprócz tego że jest dobrym strzelcem am coś czego nie ma Lewy, jest playmakerem, drugim podobnym napastnikiem pod tym wzgledeme ostatnich lat jest Suarez, który jednak obniżył loty

0

@FCB24
wszystko zależy od branży, obecnego poziomu zarobków, doświadczenia itp.

0

@Bagsik88 @Rust_Cohle
Dania ja rozumie super EURO i tu się zgadzam, ale kwalifikacje ze Szkocja, Izrael itp. to żaden wyznacznik, w LN w grupie przepadli z kretesem

jednak te 8 ekip z Europy co wymieniłem raczej ciągle są w czołówce w ostatnich latach i kadrowo wg mnie mocniejsze, najbliższe MŚ + LN zweryfikują Duńczyków czy poratfią grać z najmocniejszymi czy są mocni, ale tylko wystarczjaco mocni aby lać słabszych regularnie a z mocarzami już sobie nie radzą

0

@Kengo
mi się wydaje że nie chodzi o kasę, tylko Laporta dał się głupio przekonać żeby dać mu szansę i nie ma konkretnego nowego trenera
obstawiam że marzy mu się ktoś taki jak Ten haag czy Tuchel ale nie da sięich wyrwać w połowie sezonu
a głupio zatrudnaić jedynego dostępnego xavi na pół-sezonu, choć wg mnie Koeman już nie ma racji bytu i dla dobra wszystkich powinno się go zwolnić

a co do kasy to mam 2 argumenty że to nie jest główny problem
1) i tak trzeba mu by było zapłacić tą kasę, wiec dodatkwoy ksozt to wynagrodzenie nowego trenera
2) istenieje ryzyko że jesli koeman zostanei to wiecej bedzie nas to kosztować- chyba nie muszę pisać ile jest za zwycięstwo w każdym pojedyńczym meczu w LM, czy za awans do fazy pucharowej:) także jesli Koeman zostanie obawiam się że stracimy wiecej kasy niż koszt zatrudnienia nowego trenera, a nie daj boże nie awansujmy do LM na przyszły rok

po Lucho widac co to znaczy wierzyć w młodych piłakrzy, a nie jak Koeman grać nimi i na koferencjach narzekać po meczach z Granada czy Cadiz czy Benfica - sic nie mam kim grać:) a kadrę ma kilka albo kilkanaście razy wiecej warta niż każda z tych ekip

2

Włochy, Hiszpania, Francja, Belgia, Holandia, Anglia, Portugalia, Niemcy, Argentyna, Brazylia - to obecnie TOP10 reprezentacji na świecie i czy komuś się to podoba czy nie raczej ciężko z tym dyskutować:) u mnie kolejność przypadkowa, ale wy jak widzielibyście te klasyfikację?

@Janiama @Ojciec5tkidzieci @VamosRakieta @Kgorecki2500 @Barca1992 @pele1282 @Bobo25 inni

swoją drogą zobaczyłbym takie MŚ z 24 zespołami, 4 grupy po 6 zespołów, gdzie wychodzą tylko 2 ekipy z grupy, a później nawet przegrani w ćwierćfinałach grają play-off o miejsca 5-8 bo za każde miejsce wyżej jest sporo kasy:)

wyobrażacie sobie taki turniej? z Europy max 12 zespołów, AP - 4 zespoły, Ameryka Północna - 2 zespoły, Azja - 2 zespoły, Afryka - 3 zespoły, Ocenia - 1 zespół
i np. Grupa jakby Polska awansowała - Włochy, Niemcy, Argentyna, Senegal, Polska, Japonia:) ależ byłoby co oglądać i na takich MŚ co najmniej 5 meczów by się zagrało jakby się awansowało:)


1

@Kengo
ten koleś nie ma szacunku nawet do własnych piłkarzy - patrz jak jedzie po młodych piłkarzach, ja więc chce tylko aby jak najszybciej odszedł bo trenerem jest słabym i tyle

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?