1

zero taktyki, zero schematów, zero płynności, a to nie jest tak słaby skład jak go Koeman maluje - to po prostu on jest trenerem słabym

zamieńmy się trenerami z benfica wczoraj i sądze ze by benfica dostała

najgorzej że widać marazm i brak ambicji po piłkarzach, jesteśmy wolniejsi, mało ruchu do piłki jest, już nie mamy messi i xavi, iniesta, mecze trzeba wybiegać pokazywac sie na pozycje

mam nadziej ze Laporta jak najszybciej zwolni Koeman bo to nie idzie w dobrym kierunku

oczywiście transfery też sie przydadzą ja licze na Gaya, pogba/kessie, napastnik i środkowy obrońca jakiś - pewnie do jakiś wymian dojdzie w lato ale ja bym nawet zaryzykował wymiane ter stegen na jakiegoś obrońcę dobrego a w jego miejsce Onana bym sprowadził

4

@Bobo25
to mnie najbardziej dziwi że wszystkie takie piłki stykowe wygrywali gracze benfiki, no kurde

no ktoś mi powie że z takimi grajkami jak pedri, de jong, depay, dest - nie można oddać celnego strzału w meczu z benfica?

gdzie na wahadle jest s.roberto - WTF? on nigdy nie był i nie będzie demonem szybkości ani taki żywiołowym grajkiem

ter stegen też powinien zostać na ławce bo ostatnio nic nie broni, lubię go ale takei są fakty

araujo, garcia, dest, busi, pedri, de jong, gavi, depay, fati - już jakiś trzone zespołu teraz jest, ja rozumiem ze potrzeba jeszcze z 3 dobrych piłkarzy ale na benfice powinno to wystarczyc, albo chociaz do jakiegoś stylu powinno to wystarczyc

11

Panie Koeman - wartośi wyjściowych jedenastek z wczoraj

Benfica -159 mln EUR
Barcelona - 400 mln EUR

Ludzie a ten trener jeszcze twierdzi ze nie ma kim grać:):) przecież to aż śmiesznie żałosne

0

dramat jest 9 rano a Koeman jest nadal trenerem Barcelony

przecież jako trener on jest fatalny i nas kompromituje

twierdzi że brakuje mu ludzi w ataku a sam wybrał sobie luuk de jong - nie bede tego komentował

niech Laporta go już zwolni wolę aby zespół trenował już jego asystent bo gorzej nie będzie

a prawda taka ze po Valverde - który był trenerem dobrym, gdyby nie tak LM to można by powiedzieć ze b.dobrym, nie miał moze stylu ale były wniki

a Setien i Koeman to trenerzy po prostu słabi i tyle powyżej Betis czy Souhampton nie powinni prowadzić klubów nigdy

Koeman OUT Koeman OUT Koeman OUT

1

Jak tam zwolennicy tego marnego trenera Koemana

Halo gdzie jesteście? W drugiej połowie bez strzału.
@Janiama zdaje się że ty go broniłeś?

0

@Pilka_jest_okragla
Dlatego dzis po meczu out. Albo poczekają do przerwy reprezentacjii

0

@Nihas
Ale przegrywamy i to się liczy. A de jonga wybral sobie sam koeman

4

Koeman out.
Kiedy ten słaby trener odejdzie.
Sobie wybral marnego napastnika. Ten de jong w klubie ekstraklasy by mial problem. Zenada.
S. Roberto tez super ze dinozaur pilkarski gra.
A mingueza coutinho ławka.

Oby laporta mial jaja i go zwolnił natychmiastowo

0

0

@Encore
wszedłem na oficjalna stronę la liga, są tam różne oświadczenia, ale tego nie ma

ja nie wiem tylko dopytuje, może jestem ślepy:)

0

@Colon
skąd masz takie super odtworzone zdjęcie?

0

@YNS
po mojemu 1-3 dla nas:)

0

@macio_944
ale szczepionki są niebezpieczne, sam jestem na to żywym dowodem

2

skoro redakcja napisałą o oficjalnych limitach płac na ten sezon wypadałoby wrzucić link bo ja na oficjalnei stronie la liga nie widzę tego potwierdzenia

1

@JarekS
tylko to był limit na ten sezon na 2022/2023 będzie zupełnie inny

sądzę że jednak transfery będą

a użytkownicy nie wierzyli bo nigdzie nie było jasny zasad tylko poszlaki jak to się liczy

za rok już nie będzie tylu strat wiec limit będzie znacznei wyższy

1

oki czyli wszystko jasne to limit na ten sezon stad te

jeśli dobrze czytam do przychodów liczą się tez przychody ze sprzedaży graczy:) za rok ten limit może być wiekszy o sporo wiec nie ma co narzekać

generalnie jeslki dobrze rozumiem limit liczony jest jako przychody*70%-straty finansowe-przekorczenia limit z poprzednich lat

za rok wiec jeśli przychody beda ca. 900 mln to limit wyniesie 630 - przekroczenei limit z tego roku co może być 150-300 mln wiec limit moze wyniesc za rok 330-480 mln, i powiniene sie on poprawiac z roku na rok

0

@blazeq
dzięki, szkoda że nie ma nigdzie oficjalnych informacji jak to się liczy bo dla mnie za mało danych jest a za dużo poszlak

wg mnie nie jest tak źle z limitem skoro planuja transfery Olmo, Gaya itp.

0

@blazeq

dzięki, czyli jak te przekroczenia z poprzednich lat zmniejszaja limit na obecny to wszystko brzmi lepiej

300 mln przekroczenia to chyba trochę za dużo, nie sadze aby ten limit był az o tyle przekroczony

od 800 mln 70% to 560, jesli te amortyzacje to rzeczywiscie 140 rocznie jak ktos pisał 420 na same pensje - przekroczenia z poprzednich lat

ale rozumiem że raz wykorzystane przekroczenei się zeruje, bo inaczej nie miałoby to sensu

a co do samej sprzedaży piłakrza to chyba wiecej sie powinno uwolnić, nawet jesli jest ta reguła 25% od przychodu ze sprzedaży to jeszcze uwalnia się jego pensja i niezamortyzowana czesc

rozumiem tez ze jest to liczone na biezaco? do przychodów LTM? czy za poprzedni rok? bo koszty pensji rozumiem liczone są na bieżąco?

NP. limit masz 200, ty masz pensje i amortyzacje na 240, ale sprzedałeś piłakrza co maił pensje i amortyzacje 60 wiec spadłes do 180, rozumiem że jestes ponizej limitu i mozesz do 200 zakontaktowac goscia, czyli dac pensje 20, a nie wg tej reguły 25%?


podasz źródło informacji?

trochę wyjasniłes ale jak dla mnie tak ekonomisty to wciaż niestety za mało i za dużo niewiadomych ciagle mam

0

@normasubiektywna

wzór na pensje? nie ma czegoś takiego jak wzór na pensje:)

wszędzie mówią o limicie na pensje 70% przychodów, czesto też przewija się stwierdzenie że limit 70% jest na pensje i amortyzacje piłkarzy, przy takich założeniach przychodów 97 na same pensje wydaje sie abstrakcją, szczególnie zważywszy na to że przychody maja byc wyższe, amortyzacja mniejsza

1

@paulbruno
dzięki, czyli gołym okiem widać że te dane o 97 to musi być jakis fejk

0

@normasubiektywna
na zdrowy rozsadek to jest fake, i to bez dwóch zdań, 750*70%=525, nawet jakbys tu wliczał amortyzację to musiałbyś miec prawie 430 mln amortyzacji, co by zoanczało zakup piłakrzy którzy obecnie są w kadrze za blisko 1,6 mld EUR, bo najczęściej piłakrze podpisuja kontakty za 4 lata, kurde ludzie serio w takie rzecz wierza?

chyba że jakoś inaczej liczą te limity ale nigdzie nie słyszałem o tym

0

@normasubiektywna
ja nie mylę pojęć przychody, dochody, koszty jak ty

wiesz wszystkie źródła mówią o limicie jako % przychodów, co miałby sens, pokaż przepis że wliczane są w to inne kwestie

powiedz mi w jaki sposób zadłużenie miałoby wpływać na limity? to co jak przedsiębiorstwo ma 1 mln przychodów a zadłużenie np. 3 mln to znaczy że nie mogłoby nikogo zatrudniać? co ty w ogóle gadasz?

no właśnie jakim- ktoś z gazety pewnie niefinansowy napisał 97 i ty to traktujesz jak prawdę objawioną

0

@Murazor
to te limity liczone są od przychodów czy od jakiegoś wyimigowanego współczynnika przychody - strata? zreszta czy ty czytasz to co piszesz? to by znaczyło że limit wynagrodzeń liczony jest od samych kosztów?

0

@normasubiektywna
koleś ale co ty pierdzielisz

jest jasna zasada wynagrodzenia nie mogą wyniesc wiecej niż 70% przychodów wiec liczysz to w prosty sposób 70% * przychody, koszty nie maja tu żadnego znaczenia

czyli np. 1 000 *70% -= 700 i tyle, to czy dalej w te 700 mln wchodzi same wynagrodzenia czy też amortyzacja to kolejna sprawa, bo np. jeśli amortyzcja też wchodziłą by w ten limit to też proste działenei matematyczne np. amortyzacja zawodników to 100 to wtedy 700 - 100, czyli zostaje 600 pln na same wynagrodzenia

ale widzę próbujesz coś powiedzieć a o finansach nie masz pojęcia w ogóle

ludzie przychody to nie są koszty, przychody to nie dochody ani zyski czy straty a widzę tak ty jak i większość używa tego zamiennie

0

@normasubiektywna
został podany budżet przychodów:) także pudło, czy takie będą? nei wiadomo ale odchylenie raczej nie będzie wielkie max 10% wiec te dane co tu podane można o kant dupy rozbić

0

to jakiś fake albo błąd w tłumaczeniu

limity wynagrodzeń m=niy miałby być 70% przychodów gdzie my sam budżet na następny rok mamy chyba 750 mln? dobrze pamietam?

czyli by to było ca. 525 mln EUR a nie 97:)

śmierdzi malizną z daleka

0

@Amigo_Blanco
w Polsce jest ten problem że jest płatne 80% stad podejrzewam wiele osób chodzi do pracy

3

Ceferin obsrał zbroje:) a taki był chojrak

0

@Destroyer_of_Worlds
nowa octavia i camry maja te wszystkie systemy i więcej, nie wie mieć po co szukasz używki i to jeszcze z później niż 2019 - kto normalny sprzedaje roczny albo 2-letni samochód?

tempomat adaptaycyjny stop&go? chyba trochę mylisz pojęcia bo albo chciałeś napisać tempomat adaptacyjny i system stop&go



poza tym polecam bardziej liftback niż sedan, o wiele lepszy dostęp do bagażnika

0

@norbi77

wiesz co odpuszczę odpowiadanie na takie prostackie zaczepki jak twoje bo szkoda mojego cennego czasu

żegnam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?