1

@Xonar znajdziesz nawet na tej stronie, w końcu te symulki to "dla dobra drużyny" i są nieistotne patrząc na jego zasługi, jak to kiedyś tu przeczytałem

0

@totalcrack problemy z czytaniem w całej rozciągłości jednak? :) zdrówka życzę

0

@totalcrack ustal najpierw, czego właściwie chcesz bronić, bo najpierw burzysz się, że ktoś gościa, który ma staty w danym klubie podobne do Ronaldinho w Barcy, stawia jako tego, który pociągnął zespół do sukcesów, a teraz wychodzi, że masz problem, bo ktoś go postawił wyżej w hierarchii transferów niż Lewego.
Ad1 Jeśli twierdzisz, że Ribery przyszedł do gotowej, ukształtowanej drużyny, to Ronaldinho również, bo przecież zmieniło się tylko parę nazwisk. Ba, nawet era Guardioli nie przyniosła rewolucji kadrowej, po prostu kilku sprzedał, kilku kupił i tyle.
Ad2 nie ma czego ustalać, bo w wywiadzie masz to jak krowie na rowie napisane, o jakim okresie mowa, a Ty wyjeżdżasz z Matthausem z lat 90tych.
Ad3 patrz punkt drugi, nikt nie stawia Riberyego nad Matthausem czy Kahnem, w całej historii Bayernu, bo mowa o konkretnym okresie, trzeba było czytać uważnie.
Jeśli chcesz wiedzieć, czemu Rummenige zmienił zdanie, to musisz zapytać jego samego, ja tego nie wiem i nie mam zamiaru dorabiać do tego filozofii jakiejkolwiek, w tym kłamać, że ktoś Roberta określił mianem piłkarza których Bayern miał 'na pęczki'. Nigdy nie napisałem, że Ribery jest piłkarzem lepszym od Lewego, natomiast nie widzę końca świata w tym, że ktoś sobie subiektywnie stwierdził, że dla niego Francuz był ważniejszym transferem od Polaka (bo nawet nie powiedział wprost, że bierze pod uwagę umiejętności czysto piłkarskie). Jeśli chcesz się o to dalej pluć i dorabiać sobie argumenty, to proszę bardzo, ale we własnym zakresie, bo śmieszne jest to twoje podejście i bredzenie o czyimś odklejeniu, do którego Ty pierwszy tu pasujesz ;)

0

@sebo939 był zamieszczony fragment z konferencji, w którym tłumaczył, że nie chce go nadwyrężać i że w meczu z Barceloną bardziej będzie potrzebny przecinak jak Sabitzer

0

@totalcrack coś tam kojarzysz, coś Ci dzwoni, ale ewidentnie nie wiesz w którym kościele. O jakim nowym pokoleniu Niemców Ty tu bredzisz? Znasz chociaż skład z tamtych lat? Ribery przychodzi w 2007, Niemcy zdobywają MS w 2014, faktycznie "za chwilę" :) w tym czasie kiedy Franck wchodzi do zespołu gdzieś tam dopiero przebija się Kroos do pierwszej drużyny, Hummels jest bez żalu oddany do BVB. Z Francuzem przychodzi Luca Toni i Klose, poza tym nikt specjalnie wybitny i tylko tych dwóch pierwszych daje rade i praktycznie wręcza Bayernowi mistrzostwo kraju na tacy. Ale skąd, to nie on był wiodącą postacią, tylko mityczne nowe pokolenie Niemców, z kopiącymi się po czole Podolskim i Schweinsteigerem, nieskutecznym Klose, starym Kahnem i jedynym solidnym Lahmem. Gratuluję znajomości faktów.
Cóż, nie moja wina że chcesz widzieć w Riberym zawodnika 1:1 jak Ronaldinho. Okoliczności były podobne, ale ty na siłę chcesz umniejszyć roli Francuza w Bayernie, tak jak z tym szukaniem dziury w całym z Robbenem. Gość przyszedł 2 lata po Riberym, w tym czasie ten drugi zaliczył 82 występy i 40 asyst, jak Cię tak boli ten Robben, to sam sprawdź ile razy jeden drugiemu asystował ;) widocznie dla Bayernu liczył się efekt końcowy w postaci wyników, skoro trzymali ich w zespole tyle lat.
I jeszcze to wyjeżdżanie z Mattheusem, kiedy Rummenige mówi o transferach w ostatnich 15-20 latach. Czytanie ze zrozumieniem kuleje?
Widzę, że należysz do tej grupy odklejeńców, którzy na siłę w każdym zdaniu szukają umniejszania Robertowi, bo 'te złe Niemcy...'. Nie mamy zatem o czym dyskutować

0

@totalcrack nie miał takiej roli jak Ronaldinho? Obaj byli 'tylko' twarzą nowego projektu, który tworzył się w ich nowych zespołach. Nigdzie nie napisałem, że grali ten sam futbol, ani że mieli te same umiejętności, napisałem tylko ze ich transfer do zespołu i wkład w wyniki są porównywalnym wydarzeniem w historii klubu. Turbo samolubny powiadasz? 425 spotkań, 182 asysty w Bayernie, Ronnie 207 spotkań, 90 asyst w Barcy. I kto tu farmazony podaje?
Kiedy Ribery trafił do Bayernu to razem z Tonim ciągnęli ten zespół za uszy, a grę zespołu wreszcie można było oglądać bez krwotoku z oczodołu.
Nigdzie nie nazwałem go najlepszym skrzydłowym świata, nigdzie nie stawiam go na piedestale najlepszych graczy Europy, ewidentnie widzisz to, co chcesz widzieć, wciąż tylko nie wiadomo po co.
Fakt jest taki, że był wymieniany wśród faworytów do ZP. Faktem jest również, że ludziom związanym z Bayernem kojarzy się jako piłkarz który popchnął ten zespół do przodu i przez wiele lat był jego nieodłącznym elementem. To czy dla ciebie jest tego wart nie ma znaczenia, bo mowa jest o tym jak go widzi wieloletni piłkarz i działacz Bayernu. Można by się czepiać, gdyby postawił go tylko nad Lewym, ale skoro widzi go nawet nad Neuerem, to chyba coś jest na rzeczy. Tyle ode mnie, odklejona opinio

0

@totalcrack jeśli fakty są dla Ciebie farmazonami, to mogę to tylko śmiechem skomentować, bo w sumie co innego można zrobić, gdy ktoś podważa, że Francuz jest legendą tego klubu.
'crap'? Kolejny poddany króla brytyjskiego, który forgot jak się speak in polski? :)

0

@totalcrack nie ma to jak podejść bez argumentów i mówić, że ktoś ma odklejkę ;)
Wiesz coś lepiej to to przedstaw, a jak masz bić pianę jak dzieciak, to daj sobie spokój

0

@totalcrack nową jakość gry na skrzydle po dretwych próbach zainstalowania tam Schweinsteigera i mistrzostwo po tęgich bęckach w sezonie przed jego przyjściem. Później przez lata był liderem z aspiracjami do Zlotej Piłki.
W skrócie - wyobraź sobie czas, kiedy do Barcelony przybył Ronaldinho i przełóż to na grunt Bawarczyków

0

@LionelKessie pod punktem 'najwięcej goli w Bundeslidze' nadal widnieje Gerd Muller

4

@LionelKessie ma kilka rekordów, ale nie wszystkie, nawet nie wszystkie strzeleckie. Dał Bayernowi wiele radości, ale nie dał tego, co Ribery i nie znaczy tyle co Neuer. Każdy ma prawo do własnych osądów i klasyfikowania, nie rozumiem po co tu na siłę dodawać jakieś narodowościowe uprzedzenia, skoro Lewy był uwielbiany w Monachium

0

@LionelKessie zajrzyj sobie koniecznie na rekordy Bundesligi, ewentualnie zweryfikuj znaczenie słowa 'wszystkie możliwe'

10

@LionelKessie takie coś może napisać tylko osoba, która nie ma pojęcia jak Ribery najpierw sam, a później do spółki z Robbenem wyciągnęli ten klub z przeciętności i bylejakosci

0

Nie wiem czy nie lepiej z samym zawodnkiem pogadać o obniżce kontraktu i niech w przyszłym sezonie siedzi na rezerwie zamiast Depaya. Z jakiej racji mamy iść Atletico na rękę?

1

@totalcrack Hoeness jest znany z dość konserwatywnego podejścia do biznesu, a Nagelsmannowe 'nie mam pojęcia skąd wzięli pieniądze' traktowałbym raczej jako dosłowny brak pojęcia o pewnych rzeczach. Tak czy siak Heiner nie rzucił tutaj nawet drobnym kamyczkiem do naszego ogródka

3

@Chlebek23391 oni wpuścili inwestorów do zarządu i pozyskali stały kapitał, w Barcelonie to by było nie do pomyślenia, bo klub należy do socios, u nas panuje demokracja, czyli nie zawsze ludzie dobrze wybiorą kierownictwo. Poza tym kultura pieniądza w Hiszpanii i Niemczech jest też różna, ciężko 1:1 porównać sytuację obu klubów

0

@kinioo może być i po hiszpańsku, byle miało ład i skład, bo coś dzisiaj nie za bardzo z tym u Ciebie

0

@kinioo a tak po polsku da radę?
Czy oczekujesz, że zamiast odpowiadać rzeczowo na pytania, będzie każde zdanie zaczynał 'a to złe, niedobre PSG...'?

0

@kinioo gdzie w jego wypowiedzi masz krytykę pod kątem finansów Barcelony?

1

@MesQueUnClub_87 bo kolega widocznie myśli, że z Rasiaka zrobi Ronaldo jeśli zapewni mu dobre podania, co jest oczywistą głupotą. Inna sprawa, że Lewy, zwłaszcza w ostatnich latach, trafił na jedną z najlepszych generacji piłkarzy w Bayernie i dobrego trenera (Flick), a dokładając do tego swoje umiejętności osiągnął co osiągnął. Normalne jest, że w średniaku ligi by tego nie zrobił, ale niektórzy lubią deprymować osiągnięcia, bo zespół jest dobry i gra na niego - a może właśnie dlatego zespół jest dobry, bo gra na niego ;)

0

@MesQueUnClub_87 rozumiem do czego pijesz, aczkolwiek szanujmy się - Gomez miał zadatki na super strzelca, ale spękał, zaś Mandzukic, a już tym bardziej Pizzaro to nie jest poziom Lewego ;)
Mandzukic to był spoko napadzior, ale to bardziej taki Benzema z okresu gry z Ronaldo, a nie goleador

0

@waletpl bo byłeś zindoktrynowany jak większość dzieciaków i myślałeś że to bałwochwalstwo są te dobre uczynki

0

@maciach zgoda, tylko na to wystarczą zawodnicy z mniejszym kontraktem i podobnymi umiejętnościami, tymczasem na mocnych rywali mamy nominalnego ŚO

1

@Firestone z drugiej strony po co trzymać zawodników, których strach wystawić przeciw komuś mocniejszemu. Aczkolwiek podzielam obawy, w defensywie nie daje pewności

1

@Lionel_Messi10 uważaj, bo mi jeszcze przykro będzie, że mnie mentalne dziecko zignoruje ;)

3

@Lionel_Messi10 pyskówki i odzywki jak z podstawówki, priorytety życiowe jak u sebixa po OHP, masz wielki problem o żałobę narodową i terminarz ligowy w obcym kraju, a teraz próbujesz to zamieść pod dywan i twierdzisz, że napisałeś post luźno, choć nie trzeba wielkich myślicieli, żeby zobaczyć, że tak nie jest - no faktycznie, widać jaki jesteś dorosły ;) niestety wiek to tylko liczba, o ile chociaż ją masz

0

@Lionel_Messi10 to ty masz życiowy problem i płaczesz na publicznym forum ;)

0

@FC1899Barca śmiech przez łzy, póki jeszcze nam ciepło w tyłki i jest co do baku wlać, albo raczej za co ;)

0

@Lionel_Messi10 ja to bym szybko pisał pismo protestacyjne, a jak nie posłuchają, to ogłosił w całym świecie żałobę narodową z powodu odwołania spotkań piłkarskich w jednym kraju przez żałobę narodową. To jest po prostu straszne, jak można odwoływać najważniejsze rzeczy w twoim życiu, bo coś komuś się ubzdurało i może nawet mu łezka pociekła?

0

@Bagsik88 jak szukasz atencji to źle trafiłeś, wolę dyskusje z ludźmi, którzy mają cokolwiek mądrego do powiedzenia i nie udają głupiego kiedy wychodzi, że nie mają racji. Bajo, pozdrów przyjaciela

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?