lukasz222
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Sortello a gdzie premia za podpis i dla Mino?
0
@Sortello ciekawe z czego chciałbyś płacić pensje Donnarumy
2
@dariooo po prostu nie mieli nigdy 'przyjemności' mieć zawał za każdym razem, gdy piłka leciała w stronę bramki bronionej przez Valdesa, zwłaszcza w pierwszych latach jego kariery. MATS spadł z formą, ale mówienie że nigdy nie był dobry, albo wyzywanie go od ręczników świadczy tylko o poziomie komentującego
1
@Andy83 bo jest gruby i bezproduktywny. Nikt nie gra za nazwisko, a gole zdobywane w przeszłości nie przesłonią olewania treningu i dbania o siebie. Sentymentami graj sobie w Fifie. Nie oni pierwsi i nie ostatni zdobywali trofea dla tego klubu, a za darmo tego też nie robili
4
@ElTomas dla fanboyów i tak jesteś niegodny miana kibica, bo stawiasz klub i zespół wyżej niż ich boga, więc szkoda tłumaczyć
0
@mati14 zobaczymy, bo póki co nawet Mingueza, który niby chce odejść, nie może znaleźć klubu
0
@rk rozliczą go wyniki
@mati14 jak zauważył użytkownik, który ma dobre rozeznanie w rezerwach (nie pomnę nicku), Mingueza był jednym z mniej utalentowanych ŚO w szkółce, są tam nadal bardziej obiecujący zawodnicy. Fakt, że Mingueza jest za słaby tak na prawdę wyszedł po czasie, ale szanse dostał. To samo było z Bojanem czy Jeffrenem, weszli z buta i wyszli tylnymi drzwiami. Podkreślę to po raz ostatni - nie jestem przeciwny transferom, ale na litość gdzie jest sens kupować ŚO, kiedy w drużynie jest ich 6 (wiem, że dwóch na wylocie, ale wciąż tu są i pobierają pensje), a w razie potrzeby możemy się podeprzeć jakimś wychowankiem?
0
@Moov nie, nie może. Skoro w kontrakcie nie ma wpisanej wypłaty zależnej od wyników sportowych i własnej dyspozycji, to choćby samobóje strzelał seryjnie, to trzeba mu płacić tyle, ile ma wpisane w umowie
0
@Jacob94 za Guardioli Barca nie była marką globalną? Chyba żartujesz..
@mati14 nie wskazałem, bo innych nie było. Nikt nie mówi o tym, żeby co drugi mecz wystawiać skład z młodzików, chodzi jedynie o to, by dawać im czasem zagrać i komponować ich w zespół, żeby później nie latać jak kot z pęcherzem w piaskownicy i kupować pół składu. Mamy ponad 30 zawodników w składzie, gdzie sens kupować kolejnych, gdy jedyny poważny brak to LO
0
@syngoku1 z tym Gudjohnsonem , Keitą czy Edmilsonem, to żeś ostro pojechał. Larsson to też tylko joker, dobry, ale nie odwalał tyle roboty co inni. Poza tym wyraźnie napisałem, że weszła na szczyt robiąc transfery, które uzupełniały pozycje, których la masia nie pokrywała dla pierwszego zespołu, więc nie wiem, po co to powtarzasz
0
@mati14 widzisz, ja zawsze byłem zwolennikiem rotacji, dlatego z takim Villarrealem spokojnie mógł zagrać Balde z Umtitim, a ten drugi nawet z Getafe, bo Lenglet i Mingueza swoje szanse w sezonie dostawali. I to od deski do deski jeśli kondycja pozwoli, a nie tylko wejście z ławki. Balde mógł spokojnie ogrywać się w ciągu całego tego półrocza, ile szans dostał chociażby w końcówkach? Dziś chcą kupować byle kogo w postaci Alonso, żeby tylko mieć zmiennika na LO.
@Jacob94 wszystko spoko, ale Gavi, Nico czy Araujo to też było ryzyko trenera, że daje im szanse. Właściwie Gavi i Nico są dziś tu gdzie są, bo były braki kadrowe. Nie mówię, że w ogóle należy nie robić transferów, ale nie jestem zwolennikiem kupna kolejnego obrońcy za srogi hajs, kiedy w kadrze kilku ich jest, a z trzech, którzy mieli odejść, póki co tylko jeden jest wypożyczony.
0
@burza1982 3-2-1-4 to dla mnie formacja z 3ma obrońcami, więc wprowadziłeś tu lekko w błąd. No i spoko, tylko w tym ustawieniu rozgrywający muszą chodzić jak mały samochodzik tam i z powrotem, gdzie tu widzisz rolę dla Leo?
Odpowiadając na Twoje pytanie - Guardiola grał zazwyczaj czterema obrońcami, z czego Alves podłączał się do akcji ofensywnych a Messi wchodził bardziej do środka, wyjściowo to wciąż było 4-3-3, tyle że płynnie przechodzące i wymagające wysokiego pressingu, więc ponawiam pytanie z pierwszego akapitu - gdzie tu widzisz rolę dla Leo? Sorry, ale mając jego w środku pola, musisz obok pivota postawić takiego Toure czy Kessiego, który będzie zapierdzielał i łatał dziury, więc Pedri odpada
0
@mati14 co to za pytanie ilu miał dać szansę? A ilu dał chociażby wtedy gdy już nie graliśmy o nic? Ani nie grali młodzi, ani zawodnicy na wylocie, żeby zachęcić ewentualnych kupców
1
@BarcaFanSince2006 @escarabajo może po prostu nie chcą zostać bez obrońców przy takim obrocie spraw, wpadliście na to?
0
@rk Messi był też kiedyś słabszy od Ronaldinho, ale dostawał możliwość rozwoju na najwyższym poziomie i to zaprocentowało, Guardiola testował wielu młodych piłkarzy, którzy okazywali się za słabi, ale mógł to dopiero stwierdzić po czasie, na boisku. Ale cóż, on z pewnością nie był takim geniuszem jak ty
0
@Calc tyle, żeby nabierali doświadczenia do zastąpienia takiego Alby czy Pique w przyszłości.
0
@mati14 a ilu młodym dał szanse Xavi? Bo nawet w meczach o nic taki Balde nie dostawał minut
0
@burza1982 chyba zapominasz, że tu gra się 4-3-3
1
@burza1982 a jako rozgrywający to za kogo? Olewamy rozwój Pedriego? Nierealne jest go zmieścić w zespole
0
@Jacob94 Barca wyszła na szczyt robiąc transfery uzupełniające La Masie, a nie robiąc z siebie drugie Galacticos za hajs. Wygląda na to że Xavi albo nie ma pojęcia jak wdrażać młodzież, albo nie ma na to odwagi
0
@Jacu327 może ma zwolnienie na siłownię jeszcze z w-fu, tak by to wyglądało
1
@rozkrak no i właśnie - chcą kupować kolejnych zawodników, którzy znów wyjdą ponad limit, a kadra nie uszczupla się o zawodników na wylocie. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Optymizm jest spoko, ale pieniądz potrzebuje też chłodnych kalkulacji
1
@olsen z tym wracaniem na szczyt to się za bardzo nie rozpędzajcie. Wyobraź sobie, że wiem, że Barca nie ma debetu na koncie i ma swoje przychody, tylko jakoś nie do końca widzę potrzebę płacenia po 60+ milionów na kolejnych piłkarzy, średnio potrzebnych jak Kounde, kiedy jest dziura w budżecie płacowym do zasypania
4
Jak to jest, że z tej całej drugiej dźwigni chcą wywalać ładną sumkę na transfery, nie mając kasy na zarejestrowanie tych piłkarzy, którzy już tu są? Przestaje dziwić, że Hiszpania o mało nie została bankrutem, widać na południu Europy taka kultura ekonomiczna
0
@Sebolinho takie pierdoletto na kolację? Dorośnij trochę chłopie, bo ciężko u ciebie z konsekwencją i merytoryką, a uciekanie od sedna sprawy jest co najmniej śmieszne
0
@usztafik to zupełnie jak z Napoleonem, Europa uważa go za zbrodniarza, a Polacy go hołdują
@Wilczeq polska szlachta, w tym spolonizowany Wiśniowiecki, też lubiła traktować ludność Ukrainy niczym konkwista Indian. Nie mówię, żeby robić z Chmielnickiego bohatera, ale gdyby brać takie standardy, to żaden wojskowy z tamtych czasów nim być nie może, bo pacyfikowanie wsi i miast to była wtedy wojenna norma niestety
1
@usztafik a co jest nie tak z Chmielnickim?
@PaulinhoPL nie zebym bronił Ukraińców, ale mieszkanie przez kilka lat w akademiku pełnym Polaków uświadczyło mnie, że są ludzie gorsi od zwierząt i serio współczuję do dziś sprzątaczkom, które muszą pracować w takich przybytkach
1
@Sebolinho Lewy najpierw sam stękał o zmienników na swoją pozycję, a teraz się obraził, bo chcieli kogoś młodego i na wysokim poziomie? Myślałem że ambitnych i profesjonalnych sportowców rywalizacja napędza, ale widać w dobie komerchy to już nieaktualne. Gość miał rok kontraktu i kończy 34 lata i mówisz, że był zdziwiony, że Bayern szuka dla niego następcy? Rozumiem, że w tych Twoich wydumanych "normalnych warunkach" (które specjalnie teraz ściągasz na medialną gownoburze, która kwestii transferu Haalanda nie dotyczy), powinni mu wysłać laurkę z przeprosinami, że coś takiego przyszło im w ogóle na myśl i proszą o autoryzacje? Spoko.
Zrobili z siebie głupków? Raczej pokazali, że era post-bartomeu w Barcelonie nie zmieniła szastania kasą na transfery. Przytulili 45 mln za zawodnika, który miał tylko rok kontraktu i jest bliżej zakończenia kariery niż dalej. Kto z siebie zrobił głupka? Oni bo spłacili z nawiązką transfer Mane, czy Barca bo kupiła 3go napastnika przy problemach w obronie?
0
@Sebolinho ale co znaczy na normalnych warunkach? Mają wszystkich informować i latać do mediów jak Laporta? Negocjacje lubią ciszę. Ciekawe, czy Lewy informował BVB o ofercie Bayernu, zanim jego agent siadł z nimi do stołu
4
@Pawel13sz albo z Bawarii, albo szwabski, to dwie różne krainy geograficzne. Ten klub za 34-latka z rocznym kontraktem wyjął blisko 50mln euro, jedynie Perez ze sprzedażą Ronaldo do Juve może pochwalić się większym majstersztykiem, więc nie wiem skąd w was tyle poczucia wygranej, ogólnie gratuluję poczucia realizmu