0

@Chakalaka
Ano szkoda, ale Blu-ray też spoko ;)

4

"Jak dowiedział się portal naEKRANIE.pl, na polskim wydaniu Blu-ray produkcji Quentina Tarantino "Pewnego razu w... Hollywood" nowych scen będzie aż 7. Na razie nie ujawniono jednak, co dokładnie ma się w nich znaleźć - nie wiemy też, czy będą to sekwencje, w których pojawiał się ekranowy Roman Polański, Rafał Zawierucha.

Na płycie znajdą się również następujące materiały dodatkowe:
- Quentin Tarantino i jego list miłosny do Hollywood
- Bob Richardson - Z miłości do filmu
- Rozmowa - Samochody w 1969
- Odtwarzanie Hollywood - Scenografia w filmie Pewnego razu... w Hollywood
- Moda z 1969

Polskie wydanie Blu-ray filmu Pewnego razu... w Hollywood zadebiutuje 11 grudnia. "

Mimo, że film był bardzo hermetyczny, osobliwy i nie miał struktury, bardzo chętnie kupię tą wersję Blu-ray i obejrzę jeszcze raz :) WIele wątków w tym filmie nie było dopowiedzianych do końca, a chciałbym się dowiedzieć po prostu jeszcze więcej. Poza tym dużo osób mówi, że po obejrzeniu filmu "Once upon..." kolejny raz, ten film ma jeszcze inny wydźwięk.

0

Fajny wywiad z Johnem Mamaisem, który odpowiada za krakowską część CDP Red. W wywiadzie opowiada o technologicznych aspektach Cyberpunka :)
https://www.ausgamers.com/features/read/3621825

M.in.:
"- John wspomina, że zawartość w otwartym świecie Wiedźmina 3 zaczęli implementować dosyć późno, w przeciwieństwie do Cyberpunka, w którym dążą do tego aby wszystkie poboczne aktywności, wydarzenia oraz historie, na jakie można natknąć się w trakcie eksploracji, stanowiły integralną część świata, nadając mu głębszy kontekst i stwarzając więcej możliwości do budowania swojej postaci poza wątkiem głównym. Ogólnie uważa, że w porównaniu do Wiedźmina 3, otwarty świat Cyberpunka 2077 jest "dużo bardziej zajebisty".

- odnośnie zadań pobocznych określanymi jako Opowieści Ulicy, są to zlecenia wykonywane poza wątkiem głównym dla różnych gangów i stronnictw w świecie gry, które pozwalają nam na zwiększenie naszej reputacji z tymi grupami, co odblokowuje kolejne zlecenia, nowe historie w otwartym świecie, specjalnych handlarzy oraz inne korzyści związane z danym gangiem

- w większości przerywników filmowych zachowamy kontrolę nad naszą postacią lub kamerą

- w grze nie zaimplementowano jeszcze wszystkich "ficzerów" i nie jest w pełni grywalna od początku do końca. Chociaż ciągle jest testowana, nieustannie dodawane są nowe rzeczy, co prowadzi do różnych problemów blokujących postęp prac, z którymi muszą sobie poradzić. Obecnie planują zaimplementować wszystko jeszcze przed końcem 2019 roku"

26

"Jak Pep Guardiola przestraszył się Wisły Kraków!

Kiedy przejął stery pierwszej drużyny Barcelony - wielu pukało się w głowę, że to przecież jeszcze za wcześnie, że nie ma wielkiego doświadczenia. Pukali się w głowy tym bardziej, że od razu odsunął od składu największego czarodzieja, czyli Ronaldinho. Nie chciał pracować z tymi, którzy nie angażują się maksymalnie. Deco też się o tym przekonał. Guardiola przed sezonem lał wszystkich jak leci. Hibernian - 6:0. Dundee United - 5:1, New York Red Bulls - 6:2. To była tylko rozgrzewka. Przyszedł czas na poważne spotkania. Pierwszym przeciwnikiem Guardioli w oficjalnym meczu o stawkę była... Wisła Kraków w czwartej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Katalończyk podszedł do przeciwnika z wielkim respektem.

Po co tu się w ogóle przygotowywać? Mam w składzie Puyola, Xaviego, Iniestę czy Henry'ego, a tam jakiś Małecki, Boguski, Pawełek, bracia Brożek. Nawet nie ma sensu sobie zawracać głowy. Barcelona powinna przecież rozjechać polski klub w dwumeczu, grając z zawiązanymi oczami. Obsesja Guardioli nie pozwoliła jednak na to, żeby myśleć w ten sposób i kompletnie nic nie wiedzieć o Wiśle Kraków. Znalazł na to pewien sposób. Szybko dopasował do siebie elementy układanki i przypomniało mu się, że barwy Beitaru Jerozolima reprezentuje właśnie Sebastian Abreu, z którym grał razem w meksykańskim klubie Dorados de Sinaloa, gdzie zakończył karierę piłkarza.

Wisła Kraków w drugim meczu z palcem w nosie ograła drużynę z Izraela - 5:0. Guardiola był pod wrażeniem tego wyniku, dlatego też zadzwonił do starego kolegi klubowego, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o polskim zespole: "Słuchaj Sebastian, jak ci Polacy w ogóle grają? Podchodzą wyżej czy zostają niżej? Na kogo szczególnie uważać? Czy napastnicy są schematyczni? Skrzydłowi łamią do środka? Kto zrobił na tobie największe wrażenie? Jak ich złamać? Jakich mają pomocników w środku pola?". Guardiola pytał o jak najwięcej szczegółów, zadał Urugwajczykowi dobre kilkanaście pytań.

Abreu podsumował to później w ten sposób: "Choć miał wielką drużynę złożoną z gwiazd, to bardziej przejmował się Polakami. Po tej rozmowie zrozumiałem, że będzie wielkim trenerem". Wisła przegrała na Camp Nou 0:4, ale w rewanżu zapisała piękną kartę w naszej historii europejskich pucharów, ogrywając "Dumę Katalonii" 1:0. W tamtej edycji Barcelonę w Lidze Mistrzów pokonały tylko dwie drużyny: Szachtar Donieck i Wisła Kraków.

Kolejna mało znana CiekawoZTka z Zawód:Typer"

0

@Jakchcesz
Jasne, może tak będzie. Ale póki co jest trochę przesłanek, że Koeman tutaj przyjdzie i tego się póki co trzymam ;)

1

Informacja z #Tiki-taka
Jak dla mnie dużo rzeczy wskazuje na to, że w sezonie 20/21 trenerem Barcelony zostanie Koeman. Przed sezonem widziany był w biurach Barcelony, jacyś ludzie ze sztabu szkoleniowego Holandii się o Nim wypowiadali i o Barcelonie, wczoraj spotkanie z Kluivertem i de Jongiem. Nie musi to oczywiście oznaczać w całości powiązania z Barceloną, ale wg. mnie coraz bardziej staje się prawdopodobne, że Koemana ujrzymy na ławce trenerskiej.
Czy to dobrze? Nie wiem. Nie znam Go aż tak bardzo. Raczej nie jest to jak dla mnie idealny trener, ale tak czy inaczej ciekawy jestem jak wyglądałaby ta drużyna. Holandia wygląda nieźle, więc może i Barcelona wyglądałaby lepiej. Będzie na pewno bardzo ciekawie.

0

7

@Janiama
Ok, skoro jest to inna kwestia, to w takim razie jest winny złego dobrania sobie ludzi prawda?

13

@Socjopata
No to Valverde średnio sobie dobrał tych ludzi, skoro jest jednym z najbardziej kwestionowanych trenerów Barcelony w XXI wieku.

0

@Azi
Poniekąd odpowiedziałem na to w poście do @sebo939 . Problemy nie znikną, ale trzeba próbować z trenerami o innej charakterystyce. Takie jest moje zdanie. Trener ma po prostu dużo do gadania, szczególnie jeśli mamy zawodników wypalonych.

0

@sebo939
Generalnie się zgadzam z tym, że takie rzeczy jak strzelanie w słupek etc, to nie zależą od trenera. Jednak sfrajerzenie się Atletico z Juve było jak dla mnie po prostu wypadkiem przy pracy. Myśmy się sfrajerzyli nieporównywalnie bardziej. Oczywiście, u nas problem trwa od długiego czasu, jeszcze przed Valverde. Ale jak dla mnie, zarząd powinien poważnie zastanowić się nad trenerem, który ma jakąś konkretną, charyzmatyczną i kreatywną wizję. Nie wiem czy jest taki trener na rynku, myślę że paru by się znalazło. A tymczasem postawiono na trenera pragmatycznego, aż nazbyt spokojnego i pozbawionego jak dla mnie pierwiastka charyzmy przez co zawodnicy również są pozbawieni jaj. Jak dla mnie, możliwe by było by ta stara gwardia ruszyła na podbój Europy jeszcze raz, ale potrzebny byłby ktoś, kto ich po prostu ze sobą "weźmie" na tę podróż, za którym zawodnicy po prostu pójdą i który będzie dla Nich prawdziwą inspiracją. Taki był Pep. Takich trenerów o takiej charakterystyce powinniśmy szukać. Oczywiście nie każdy trener się sprawdzi. Ale trzeba próbować. A nie brać trenera, który jest po prostu inny.

0

@Azi
Wg. mnie ze wszystkich zawodników da się wyciągnąć znacznie więcej, co łączy się z... "Ja nie widzę wielkiego problemu z motywacją. Widzę ze to, że nie ma ładu między formacjami.", czyli z ładem w formacjach. Bo jeśli tego ładu nie ma, to i zawodnicy będą nie grać w pełni swoich możliwości. A więc znowu: za to właśnie wg. mnie też odpowiada trener.
A co do zatrudnienia kogoś z charyzmą, to mimo wszystko lepiej żeby był to sam trener, o takiej charakterystyce, jeśli jest w takim klubie jak Barcelona. Ewentualnie oczywiście, można byłoby kogoś takiego zatrudnić, ale to Valverde dobierał sobie resztę sztabu szkoleniowego. Więc dlaczego kogoś takiego sobie nie dobrał?

4

@Ratamahatta
No właśnie, ludzie tak wyśmiewają żyjących trenerów meczem, którzy "szaleją" przy linii, ale wg. mnie to też wpływa na zawodników. Widzą, że trener jest żywiołowy, to na Nich pewnie działa. Atleti wielokrotnie pokazywało jaja, tak samo LFC. Jak widzisz trenera, który energicznie reaguje na ławce, to jednak sam stajesz dużo lepiej nastawiony do walki.

3

@Chaoss
"Za czasów Pepa byli młodzi, nie zdobyli tyle nagród, trofeów, a teraz jest co jest."
Tak, dlatego czyż nie trener jest od tego, by ich odpowiednio nastawić, zmotywować?
Poza tym jeśli Valverde jest taki biedny i Go piłkarze nie słuchają, to po co został na sezon nr. 3?

10

Od czego w takim razie jest trener? Bo ciągle czytam od niektórych osób, że to w większości piłkarze są winni. Że w sumie to sami powinni się motywować. Że w sumie to są na tyle doświadczeni, że powinni mocno zapierdzielać. Że nawet jak taktyka jest nieodpowiednia, to powinni umiejętnościami to "naprawiać". Jakie zadania w takim razie ma trener?

Ja rozumiem, że nie wszystkie negatywne rzeczy są po stronie Valverde. Parokrotnie udowadniał zmianami, czy podczas meczów, że robił przemyślane zmiany taktyczne i zmieniał zawodników na tych, którzy rzeczywiście coś wnosili do gry. Pomijam fakt, że wg. mnie takich rzeczy było mało. Ale czy trener nie jest również od tego, by jednak trochę motywować zawodników? Każdy potrzebuje motywacji. Szczególnie piłkarze, którzy wygrali już wszystko w przeszłości. Szczególnie piłkarze, którzy przez ostatnie 2 lata kompromitowali się w najbardziej prestiżowych rozgrywkach. A tą motywację powinien dawać jak dla mnie właśnie trener, swoją charyzmą, swoim doświadczeniem, powinien być w pewien sposób liderem. Szczególnie, jeśli w drużynie kogoś takiego nie ma jak kiedyś (Puyol).

Kwestia motywacji to jedno, ale sama gra, samo to że zawodnicy przykładowo odpuszczają po 1/2:0 (również w meczach domowych) to również nie jest w pełni wina zawodników. To, że Barcelona się cofa, to że ma dziury w obronie, to że brakuje pomysłów na rozgrywanie akcji... to są jednak rzeczy taktyczne, za które w pewien sposób odpowiada trener. To trener ma pomóc zawodnikom odnaleźć się na boisku, tak ich poustawiać, by nie tylko jak najczęściej zwyciężali, ale też czerpali z tego radość. A tutaj o dużym procencie zwycięstw przesądzają indywidualności.

Nie twierdzę, że Valverde jest temu wszystkiemu winny. Wina leży po stronie trenera, jak i zawodników. Ale takie na siłę wybielanie trenera "bo zawodnicy powinni sami wygrywać takie mecze" jest sporą przesadą. Xavi i Iniesta przed Guardiolą nie grali na 100% swoich możliwości. Dopiero po przyjściu Pepa osiągnęli swój szczyt. Bo trener im w tym pomógł. Pomógł im wzrosnąć. A kto u Valverde rzeczywiście wzrasta jako piłkarz? Mam wrażenie, że nikt, ewentualnie jakiś bardzo mały %. I to jest smutne i dowodzi na to, że trener jednak ma w tej farsie swój udział. I to nie mały.

0

@Chwytliwy
Ok, spoko ;)
Dla mnie akurat często mówi bardzo dobrze, gorzej z formą materiału.

35

"Hiszpańskie media informują, że gdy Barça straciła bramkę, Messi z kamienną twarzą patrzył na Ernesto Valverde przez ponad 10 sekund. Kiedy Bask to zobaczył, odwrócił się i spoglądał na piłkarzy Slavii."

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/73308228_1061321404210014_413898572317065216_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQk9jP7oEryG1Cnhd69BFIbcIK_v3JEHVHiNDbwkq2EgzkZLpJIimQa1-b731snbgH4&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=76bc9f44e05803f0e90224e2200b486a&oe=5E17A9A1

0

@Chwytliwy
Uważam, że mój imiennik ma sporo mądrego do powiedzenia ;)
Tylko nie zawsze forma mi odpowiada, ale to już kwestia gustu. Tak czy inaczej, z tym trafił w sedno. Tak samo (jak dla mnie) z transferem Neymara.

4

Stosunkowo rzadko Go oglądam, ale po raz kolejny Footroll świetnie podsumował problemy Barcelony, które są już od paru lat.

"Mógłbyś wygrać wszystko, lecz przegrywasz.
Czemu? W kadrze masz Higuaina... w Barcy Bartomeu."


6

@Lamora
#TeamCocaCola

1

@tristan87
Bardzo wylewna. Zagotował się wręcz ze złości.

0

@Kluivert_P
Co na to rodzina?

2

@Jakchcesz
Aaa, to bardziej uniwersalny jest ketchup :)

3

@Jakchcesz
Zależy do czego.
Do pizzy ketchup, czasami do kanapek też, a do kiełbaski, czy do frankfurterek musztarda.

0

@Criss18Barca
Ta muzyczka by się tutaj przydała:


0

@nwchades
Raczej średnio :D
Ale w sumie może. Takie dziwne rzeczy pojawiały się w przeszłości, człowiek wchodził, bo śmieszne i to zapamiętało, że lubię dziwne rzeczy :D
Ten renifer z tęczową grafiką z d*py też ostry...

1

@Ogorinho1974
Tak. Wydało się. Jutro kupuję tęczową koszulkę.

0

@nwchades
Specjalnie zrobiłem screena, by Ci udowodnić że u mnie jest :)
https://zapodaj.net/859df09ae86d5.jpg.html

3

Klient zażyczył sobie już kartkę świąteczną. Więc szukam jakichś świątecznych zdjęć/materiałów. Na popularnym stocku ze zdjęciami, wpisałem po prostu "christmas". Na pierwszej stronie, od razu, pokazało mi się to:
https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/happy-family-and-christmas-gm1097450158-294708273

:/

18

Dla wielu miły fakt:
Dokładnie za 2 miesiące będziemy zasiadać do wigilijnego stołu.
Boże Narodzenie już za 61 dni!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?