macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Bykunn
To inna lista :D
2
Nowy film Pixara w przyszłym roku. Może być super :)
10
@ArdoFCB
Proszę, chyba Ci zabrakło:
https://f.allegroimg.com/s512/03b6aa/fac7a32645cf9d01f178c7936b3f/MASC-NA-BOL-DUPY-Cudowny-lek-na-problemy-ludzi
Tylko nie wiem, czy ten lek wyjmuje kij z tyłka. Mam nadzieje, że jednak tak. Powodzenia :)
27
Oficjalna informacja o tym dlaczego Tusk tak naprawdę nie będzie brać udziału w wyborach na prezydenta RP.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/74786451_2409737495944404_1220949465838387200_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQm1pu07UAs8DQn8zz0rwTX5gOMB2f3PJqR_OSNUYX3ED_xnSa-nGGCskbQS64UkscI&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=fdf860cffb91e6408bf2f238da136b4a&oe=5E17B570
2
@Janiama
Nie ma trenera idealnego. Ale trzeba próbować. Rynek trenerów w tym momencie jest ubogi jeśli chodzi o taki klub jak Barcelona. Tutaj trener musi być nie tylko dobry taktycznie, ale musi być praktycznie dobry we wszystkim. Trenowanie Barcelony to jedno z najtrudniejszych rzeczy w piłce. Generalnie osobiście oczekuje zmian, dlatego kto by nie przyszedł, to i tak będę zadowolony. Ta drużyna potrzebuje świeżości, dlatego zmiana trenera daje nadzieje na taką właśnie świeżość.
3
"Powstaje nowy dokument o twórczości Quentina Tarantino "QT8: The First Eight". Dokument omawiać będzie 8 pierwszych obrazów amerykańskiego reżysera, słynącego z gangsterskich odniesień i zabawy elementami kina klasy B.
Za stworzenie filmu odpowiada Tara Wood, amerykańska producentka i aktorka. W swoim najnowszym filmie, QT8: The First Eight (funkcjonującym także jako 21 Years: Quentin Tarantino) Wood zagłębia się w historię i twórczość jednego z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów naszych czasów. Robi to opowiadając losy Tarantino, począwszy od jego pracy w wypożyczalni kaset wideo, poprzez tworzenie kolejnych filmów: od Wściekłych psów (1992) po Nienawistną ósemkę (2015). QT8: The First Eight w grudniu trafi na jedną z platform streamingowych. Nie wiadomo na razie, czy będzie dostępny w Polsce."
0
@NaFazieHitman
Cóż, to już od Bartomeu zależy czy potrafi sprytnie przedstawić i zaproponować kontrakt.
0
@NaFazieHitman
Pewnie tak będzie, ale kontrakt na 4 lata nie zaprzecza zwolnienia jeśli będzie wciąż źle.
0
Jeśli Gallardo rzeczywiście przyszedłby w grudniu tego roku, to jestem jak najbardziej na tak. Z Valverde raczej znacząco lepiej nie będzie, a tutaj będzie szansa na długo wyczekiwaną świeżość. Poza tym przez ostatnie pół sezonu będzie można określić czy Gallardo jest tym kogo poszukujemy. Jeśli tak to super, a jeśli nie, to w wakacje będzie można rozejrzeć się za kimś innym. Nie jestem fanem zmieniania trenerów jak rękawiczki, ale sytuacja Barcelony jest dość poważna i tutaj trzeba próbować różnych wariantów, bo tracimy czas...
1
Poza Slavią, to Atalanta również jest jak dla mnie objawieniem tej LM z drużyn które oglądam. Z pomysłem, zupełnie bez kompleksów, odważnie, z jajami. Uwielbiam takie zespoły.
1
@hihohihox
Też mi się wydaje, że Zidane wcześniej odpadnie :)
4
Najgorszy karny w tym roku, bez dwóch zdań :D
1
@Encore
On też zasługuje, ale wg. mnie Guardiola trochę bardziej :P
Oczywiście LM nie zdobywa się za zasługi, ale tak z czystej przyjemności oglądania piłki, to chciałbym by Pep w końcu to wygrał.
19
Jeśli nie Barcelona, to chciałbym by City zdobyło LM. Oczywiście ze względu na Pepa. W każdej drużynie wprowadzał swój unikalny styl i to jest naprawdę wyjątkowe, że lata mijają, a Jego drużyny wciąż cieszą oko i grają tą piękniejszą odmianę barcelońskiego futbolu. Chciałbym by w końcu mu się w tej nieszczęsnej LM poszczęściło. Życzę mu tego.
22
Najgorzej... :/
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/74266348_2659336220822492_2022235753039265792_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQlSzUDU2o6p0n_FSndIhuBqdr2OwLlQAagDUd2JOxm_VhgPwl0pYBP75iK8y9dWHwg&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=e9550b6eb604509b7c869d94dba3ddfb&oe=5E4D8BDD
1
@Wichurek
Do usług.
2
@Grzesior667
Po inteligentnym scenariuszu, dobrej reżyserii, nieszablonowej fabule, artyzmie danej produkcji i wielu innych rzeczach. Poza tym jeśli wiele ludzi mówi, że dany film jest dobry, to jednak coś w tym musi być. Ale to co dzisiaj napisałeś przejdzie jak dla mnie do historii :)
0
@Grzesior667
"Jakby nie były najlepsze to by tyle nie zarobiły, chyba proste?"
O Boże... Proszę, chyba dziś zapomniałeś wziąć:
https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/03/niepierdol-max_2018-03-19_20-13-57.jpg
3
"NEWS ALERT - Eric Abidal has 3 firm candidates to replace Valverde next season:
- Erik Ten Hag
- Ronald Koeman
- Marcelo Gallardo [md]"
Niezbyt odkrywcza, ale miła informacja z facebooka. Najlepszy z listy Ten Hag. Ale Bartomeu jest osobą, która idzie po najmniejszej linii oporu, więc wątpię że postawi na błyskotliwego Ten Haga.
4
"Vladimir Putin chciałby, aby rosyjscy internauci mogli liczyć na prawdziwie niezawodną encyklopedię. Przedstawiciele Kremla wyjawili, że prezydent nie jest fanem Wikipedii tworzonej przez użytkowników, jako miejsca pełnego błędnych informacji i nieścisłości. Prezydent planuje więc wielką woltę w świecie rosyjskiego internetu.
W trakcie spotkania, którego tematem była przyszłość języka rosyjskiego, prezydent miał dosyć jednoznacznie wyrazić swoją negatywną opinię o internetowej encyklopedii: Jeśli chodzi o Wikipedię... to lepiej zastąpić ją nową Wielką Rosyjską Encyklopedią w formie elektronicznej. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić ludziom pewne źródło informacji w dobry i nowoczesny sposób."
:D Ciekawe, czy w planach Jarka też jest coś takiego. Wielka Polska Encyklopedia Elektroniczna. WPEE. Nie ma tam ani Wałęsy, ani Tuska, ani innych zboczonych i obrzydliwych rzeczy. Szata graficzna biało-czerwona, wszędzie hasła "Bóg honor ojczyzna" i dostęp tylko dla tych Prawdziwych Polaków.
1
"Diablo 4 stawia na mocną historię. Nad produkcją czuwa Sebastian Stępień, który przez ostatnie lata miał okazję pracować nad między innymi Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem 2077. Teraz dyrektor kreatywny ma przywrócić wyjątkowy blask grze Blizzarda. Czy to się uda? Wizja 100 wiosek i mocnej historii brzmi naprawdę dobrze... A fakt, że to Sebastian Stępień będzie dbał o produkcję sprawia, że jeszcze bardziej czekam na pierwszy moment, gdy będę miał okazję chwycić w łapy barbarzyńcę i zatańczyć z kilkoma demonami."
7
@cules100pro
Ja bym tam wolał żeby wygrali...
0
@PieN
Ten Haag byłby idealny. Ale wątpię, że zarząd postawi na tak odważny krok. Oni też idą po najmniejszej linii oporu i stawiają na trenerów, którzy nie będą kłopotliwi, ewentualnie którzy nie będą aż tak bardzo propagować idei Cruyffa. Sam Bartomeu kiedyś miał problem z Cruyffem i chce trochę od tego odejść, co widać coraz wyraźniej.
3
@Janiama
Mecz z Sevillą w finale PK to wg. mnie najlepszy mecz Barcelony Valverde w przeciągu tych 3 lat.
Hmm, nie wiem, może masz racje z tym, że Go piłkarze poprosili. Ale podejrzewam, że ta decyzja naznaczona jest faktem, że Valverde nie ma silnej ręki w szatni, nie ma charakteru i piłkarze czują się bezkarni. Tak czy inaczej uważam, że Valverde powinien pokazać w tamtej chwili jaja i po prostu odejść. Nie zrobił tego i każdy na tym cierpi, włącznie z Nim samym.
1
@Janiama
"Presja zaczyna zjadać Valverde i tak jak pisałem po meczu z Liverpoolem każda porażka będzie go przytłaczać jeżeli dalej zostanie trenerem. Wiele można zarzucać temu trenerowi ale taktycznie często pomagał zespołowi. Wczoraj ewidentnie przegrał z trenerem rywali."
Taktycznie wg. mnie nie często, a czasem pomagał zespołowi. M.in. w meczach z Realem, gdzie Jego dobre decyzje były bardzo widoczne. Ale też często bywało tak, że Messi ratował, lub inne indywidualności. Mniejsza o to. Zgadzam się z tym, że presja zaczyna zjadać Valverde i każda porażka będzie Go przytłaczać. Ty to wiesz, ja to wiem, inni to wiedzą. Dlaczego więc Valverde sam nie zrezygnował?
4
W sumie nie wiem co zarząd sobie wyobrażał zostawiając Valverde na stanowisku na trzeci sezon. Nie potrafię tego za bardzo pojąć. Jedna z najabsurdalniejszych decyzji Bartomeu.
Valverde jest jaki jest, zdecydowanie nie jest to typ trenera, którego bym podziwiał. Ba, wręcz przeciwnie, mnóstwa Jego decyzji i reakcji nie rozumiem. Tak czy inaczej, pozytywem Jego pobytu w Barcelonie są po prostu wyniki. Oczywiście, praktycznie do wszystkiego można się przyczepić, ale to 2x0:3 na Bernabeu i 5:1 na Camp Nou również powinno być zapamiętane. Tym bardziej, że 2 z tych wyników były ze znikomym udziałem Messiego, szczególnie mecz na Camp Nou, więc Valverde również ma swój niemały udział w tych wielkich zwycięstwach. Również poukładanie drużyny (jak na tamte możliwości) po haniebnym odejściu Neymara zasługują na szacunek i pochwałę.
Chciałbym Go pochwalić również za grę defensywną, za nauczenie Barcelony cierpieć etc... ale o ile 2 lata temu byłem skłonny w to uwierzyć, tak teraz totalnie tego nie widzę i dziwi mnie to, jeśli ktoś o tym wspomina. Barcelona nie potrafi cierpieć, Barcelona nie potrafi w tym momencie skutecznie bronić, niezależnie od tego czy się cofa do głębokiej defensywy, czy usiłuje zastopować kontrataki.
Ciężko jest cokolwiek innego, pozytywnego powiedzieć o Barcelonie Valverde, jak i o samym Valverde. Im szybciej ten toksyczny związek się skończy tym lepiej. Nie wierze, że z jakimś totalnym no-namem do końca sezonu który potencjalnie by się pojawił będzie jeszcze gorzej. Ta drużyna potrzebuje świeżości. A dostanie ją nie tylko poprzez zmianę nastawienia (które notabene również powinno poniekąd pochodzić od trenera), zmianę piłkarzy, ale i również zmianę trenera. I na to najbardziej czekam.
Porównywalną rzeczą na którą najbardziej czekam, to odejście Bartomeu, ale to temat na inną dyskusję...
9
@damianex10
"Dziś wygląda jakby tylko czekali na coś ekstra od Leo."
No w sumie to dziś to takie jakby parę lat.
2
@TR3YWAY
A to z kolei jest głupia przesada w drugą stronę ;)
Nigdy nie powinno się życzyć porażki. Nigdy.
4
@Kapitan hawk
Dokładnie, bo jak nie chcesz oglądać, to nie jesteś prawdziwym kibicem, prawdziwy kibic to kocha klup i oglonda zawsze i wgl nie krytykuje, tylko wspiera!
13
Abstrahując już od żenującej formy Barcelony, to jako Polak absolutnie zazdroszczę Czechom takiej drużyny jak Slavia. Powinniśmy od Nich brać przykład. Świetna drużyna, niesamowicie dobrze poukładana, bez kompleksów, z pomysłem, z pierwiastkiem szaleństwa i kreatywności. Właśnie takie drużyny powinny powstawać w naszym kraju i o takie drużyny powinniśmy się starać, walczyć.