4

@mmaciass @Martwy
Do końca życia będę Jego darzył największym sentymentem. Chyba najmocniejsze emocje mam związane z Messim, mimo że to przez również legendarnego R10 zacząłem interesować się piłką i Barceloną. Ale Messi dał mi nie tylko niesamowite chwile sportowe, ale też pomógł mi samą swoją osobą, inspirując i pobudzając do działania :)

Dziś Messi jest innym zawodnikiem. Dojrzalszym, ale też mniej dynamicznym. Wciąż potrafi spektakularnie minąć paru zawodników, ale oczywiście to już nie to co kiedyś. Tak czy inaczej można powiedzieć, że mądrze się starzeje.

6

@VamosRakieta
Nerwy? Wybaczcie, jeśli mój komentarz wydaje się nerwowy, ale nie miałem tego na myśli :) Bardziej brak mi sił już do takich komentarzy...

7

@VenoM
Przewidywalny komentarz. To było niemalże pewne, że coś takiego się pojawi. Na zdjęciu Deco ewidentnie schodzi, a ja specjalnie napisałem: "Boiska na świecie zaczęły gościć (...)" by dać jak najmniej powodów do takiego komentarza. Ale nawet to nie uchroniło. Ech, żeby to chociaż było śmieszne... a to oklepane jak Ramos w El Clasico przez Messiego.

48

Tego dnia, 15 lat temu, futbol zmienił się na dobre. Boiska na świecie zaczęły gości w opinii wielu, najlepszego zawodnika wszech czasów. A w mojej opinii, najbardziej inspirującego zawodnika, któremu zawdzięczam nie tylko wiele radości, ale też właśnie ogromną ilość inspiracji i autentycznego pobudzenia pasji.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/73472512_890573451336303_2335796639416975360_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQlqMaG1rfp2rrFQBmXsldi7Djg_rJca1Mdorxv1My7G-0rXANqdIMA0jEZY8GzFWh4&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4cb50a9a96166b1d9deb6eae5bfdc78e&oe=5E258289

5

@kris81
Chopaki, zdecydowanie.

0

@Chwytliwy
Zaraz możesz zostać zbombardowany :D

48

"W trakcie odpowiadania na pytania internautów Janusz Korwin-Mikke postanowił publicznie podzielić się swoją oceną wyborców partii rządzącej. - Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS - powiedział jeden z liderów Konfederacji."

Korwin zaczyna swoje szoł.

0

@NeroTFP
Nie Ty pod stóóóóół!!!!

13

"Krystyna Pawłowicz po dwóch kadencjach żegna się z Sejmem. Kontrowersyjna posłanka PiS nie omieszkała w swoim stylu pożegnać się z dziennikarzami. Na nagraniach, które opublikował na Twitterze reporter TOK FM Roch Kowalski, widać Krystynę Pawłowicz otoczoną przez przedstawicieli mediów, którzy zadają jej rozmaite pytania. Ona natomiast, w swoim stylu, odgraża się. „Dam wam jeszcze popalić”."

:D
Będę tęsknić za Jej mądrością i miłością do bliźniego.

1

@Criss18Barca
To jest smutne patrząc z perspektywy naszej piłki. Naprawdę czasem mam wrażenie, żeśmy narodem często głupim. Mając dużo okazji do poprawy, nie potrafimy z tego skorzystać.

0

@Bykunn
Uśmiech dwóch bombelków z 500+.
Na izi te głosy kupią.

2

@Socjopata
GOAT

4

Ciekawy wywiad z Kamilem Kulą, aktorem który podłoży głos pod męską wersję V w Cyberpunku 2077 :)
Jak kogoś interesuje temat, to polecam:
https://gry.wp.pl/taki-projekt-zdarza-sie-raz-w-zyciu-albo-wcale-kamil-kula-o-roli-v-w-cyberpunku-2077-6433220604192385a

"- Czy gry komputerowe mogą być dziedziną sztuki?
- Gry komputerowe są dziedziną sztuki.
- A czy są tak odbierane przez społeczeństwo i osoby, które zajmują się innymi dziedzinami, np. filmem lub teatrem?
- Nie. Ale ci, którzy tak uważają, zatrzymali się mentalnie w latach 80, na etapie Tetrisa. Przecież np. historia Krwawego Barona z Wiedźmina 3 była tak napisana i tak zagrana, że do tej pory przechodzą mnie ciarki na samo wspomnienie. Scenarzyści zarówno Wiedźmina 3, jak i Cyberpunka 2077, to nie są ludzie z przypadku. W obu tych grach przez cały czas towarzyszą i będą towarzyszyć nam poważne dylematy moralne."

1

0

@Colon
Chyba nic. Ale może gdzies jest. W artykule pełnym.

2

@norbi77
W jednym zdaniu idealnie opisałeś partię PiS. Jarek też uważa że fajnie tak :)


:(

16

@Colon
Nad Niemnem. Ale nie skończyłem. Może kiedyś wrócę. Jak autorka dostanie Nobla.

1

@Colon
Żeby był dowód.

1

@Colon
Wyślij mejla i się spytaj.

41

Światowe media komentują wyniki wyborów w Polsce:

"Prawo i Sprawiedliwość podporządkowało sędziów politykom, a media publiczne zredukowało do roli klakiera budząc obawy wewnątrz kraju i w Brukseli. Polska będąca symbolem ekspansji UE na wschód skręca w stronę coraz bardziej nietolerancyjnej demokracji." - Financial Times

"Polscy populiści zdołali utrzymać władzę po tym jak wyborcy odrzucili obawy o autorytaryzm i nagrodzili PiS za hojne programy społeczne. Prawo i Sprawiedliwość utrzymało mandat, bo odwołało się do idei skrzywdzonego narodu, która zyskała poparcie na wsi i w miastach na wschodzie Polski." - New York Times

"W ciągu czterech ostatnich lat Prawo i Sprawiedliwość było oskarżane o podeptanie konstytucji, ingerowanie w sądownictwo i ograniczanie mediów. Po 25 latach budowania demokracji po upadku komunizmu Polska pełznie w kierunku zwiększenia autorytaryzmu. Kolejne cztery lata rządów partii mogą wyrządzić nieodwracalne szkody instytucjom kraju." - Washington Post

Ostro.

34

@norbi77
Co by nie mówić, to PiS w większości wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych. A to, że są one szkodliwe dla społeczeństwa, gospodarki i ogólnie durne, to już inna sprawa.

2

@Arkon
Właśnie, problemem KO jest m.in. to że nie mają charyzmatycznego przywódzcy jakim był niegdyś Tusk i jakim jest Kaczyński w PiSie. Ktoś wczoraj porównał to świetnie do Ronaldo i Realu i podobnie jest z Tuskiem, gdzie po Jego odejściu partia nie potrafi sobie za bardzo poradzić. A Kidawa - Błońska jest osobą wg. mnie bardzo mądrą i potrafi wzbudzić zaufanie, jednak wydaje mi się, że jeszcze minie trochę czasu zanim stanie się osobą wiodącą w tej partii.

0

@barcelonaLM
Oczywiście. I z jednej i z drugiej strony tak nie powinno być.

1

@barcelonaLM
Dokładnie tak samo jest z ludźmi, którzy chodzą do kościoła, a chwilę później mówią np. że Tuska powinno się powiesić. Niczym się to nie różni. Niczym.

12

@rDinho
A tego już nie podasz? :)


0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@ksobi
Bo to w zasadzie jest sekta :D

EDIT: Chociaż pamiętam, że na Tuska też wołano "Do-nald Tusk!". Jednak ewidentnie dużo większe uwielbienie przywódcy jest w partii Tego Największego i Najwspanialszego :)

11

@FC1899Barca
Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Ja-ro-sław!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?