macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@CalcioFan
Lewy mógłby być spokojnie w TOP 3 FIFA The Best, lub Złotej Piłki. Jest wielkim zawodnikiem. Ale są niestety 2 rzeczy, które temu trochę przeszkadzają: przeciętna reprezentacja i Bayern, który nie jest na tak wielkim poziomie marketingowym jak Real, czy Barcelona.
3
@Odesseiron
Myślę, że potrzebują czegoś tak dużego jak Gra o Tron. Kto wie, może Wiedźmin od Nich będzie w stanie nawiązać walkę... zobaczymy. Tak czy inaczej, myślę że się odbiją w końcu.
6
Bloomberg opublikował listę 50 najbardziej interesujących firm na 2020 rok.
Na 11 miejscu... CD Project! Co ciekawe, firma Iwińskiego i Kicińskiego znajduje się na 1 miejscu pod względem oczekiwanego wzrostu sprzedaży i oczekiwanego wzrostu zysku na akcję. Pod tym ostatnim względem, CD Project wyprzedził nawet Netflixa.
Całość wraz ze szczegółami tutaj: https://www.bloomberg.com/features/companies-to-watch-2020/
EDIT: Tutaj mały screen prezentujący w jakim doborowym towarzystwie jest firma z Polski.
https://pbs.twimg.com/media/EHim9FGX0AAXmGa.jpg
3
@Odesseiron
Heh, zaraz będzie zawieszenie w postaci 48 godzinnego bana :P
36
Czarny humorek.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_uvsKD4GloyOOP2qnETchVeHyM25mXxmJ,w400.jpg
0
Pamiętam, że kiedyś parę osób pytało się odnośnie jakichś darmowych programów do podstawowej grafiki etc.
Strona na którą często zaglądam - Grafmag - przygotowała taki zestaw, więc zachęcam wrzucam, może kogoś zainteresuje.
https://grafmag.pl/artykuly/darmowe-alternatywy-photoshopa-online
4
@Colon
Z całym szacunkiem, ale te staty ewidentnie mówią o dużo większej propagandzie i nieobiektywności niż TVN. Poza tym porównywanie Telewizji Publicznej z Telewizją Prywatną jest średnio odpowiednie.
1
""Boże Ciało" Jana Komasy może się pochwalić świetnym wynikiem w polskim box office (...) już w chwili premiery zaliczyło znakomity wynik, przyciągając do sal kinowych aż 165 tysięcy 666 osób. Od tamtej chwili produkcja cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyniki frekwencyjne nie spadają, a w ciągu ostatnich trzech dni wręcz wzrosły. Wyniki oglądalności tegorocznego polskiego kandydata do Oscara wynoszą, po drugim weekendzie, 488 tysięcy 463 widzów."
Bardzo dobra informacja. Fajnie, że ludzie chodzą/zaczęli coraz bardziej zwracać uwagę na kino ambitne, a nie tylko rozrywkowe, czy nie daj Boże kino Vegi.
1
Dejcie ten senat, oddejcie, to je nasze
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/72658034_2773849295993452_7709010827923161088_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQnnWxvjXSmh8Nw582Qvp_noMHlIFAsqyisUv4KhwiwwlOpIkH6TJhjnuGjd2LmxRHY&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=1d917e180da450810f6ab1a17749e050&oe=5E5A8BCA
1
@Jacu327
Czochranie Garfielda w pełnym słońcu.
4
@LloretDeMar
Fajnie, że masz takie podejście :)
Osobiście z dziedziną gier jestem bardzo powiązany, sam w zasadzie się uczę je robić, więc dla mnie to coś jakby dla Ciebie zapewne Polska reprezentacja w piłce była jedną z najlepszych ekip na świecie :P
Jestem mega dumny z Nich. I nie tylko, również z Techlandu, 11 bit Studios, Farm 51 itd. Sporo mamy firm, które robią dobre gry. Na czele z CD Projectem, który wyrasta na hegemona na świecie. Super, że coś takiego jest w naszym kraju. Dobra opinia na świecie.
9
Majo rozmach...
https://pbs.twimg.com/media/EHav7EQWkAEKMHx.jpg
0
@ForcaMilosz
Za dużo żelków.
1
@Quahoo
Czasami tak, ale nie zawsze. Śniło mi się kiedyś, że kąpałem się w kiślu truskawkowym. Autentycznie. A o żadnym kiślu truskawkowym nie myślałem, ba, nawet nie jadłem :P
6
@Quahoo
A od kiedy sny są wyznacznikiem życia towarzyskiego?
1
@kerouac @krzychu1526
Ok, teraz ogólnie się zgadzam. Warto jest po prostu wypowiadać się nie tylko skrajnie negatywnie, czy też skrajnie pozytywnie jakby to była wyrocznia. "Pisze świetne książki, fajnie że wygrała, ale nie zgadzam się z Nią w tym i w tym." I okej, to jest jak najbardziej w porządku. A nie, że "Kurła, taka osoba dostała Nobla, co za skandal, Nobel to g*wno" itd. Bo takie głosy niestety się pojawiały i pojawiają.
3
@kerouac
No ok. Ty deprecjonujesz od dawna. W porządku. Ale masa osób dopiero po Tokarczuk zaczęła żywić niechęć do tej nagrody. Bo po prostu nie zgadzają się z Jej poglądami. I tyle. Co jest wg. mnie absurdalne. Jakby np. Kaczyński dostał Nagrodę Nobla, to mimo totalnie innych poglądów, cieszyłbym się że jakas postać z kraju w którym się urodziłem go dostała. A to, że osoba która go dostała jest "z innej parafii" to trudno. Tak czy siak gratuluję i się cieszę. Podobnie z Oscarami. To, że wg. Ciebie jest to głupia nagroda oznacza, że mamy deprecjonować film Pawlikowskiego? Raczej nie. Super, że dostał tak prestiżową nagrodę (bo co by nie mówić, Oscary wciąż są prestiżowe i medialne).
Wg. mnie tutaj już wchodzimy w obszary charakterologiczne danej osoby. Ja tam się bardzo ciesze z czegoś takiego, niezależnie od tego kto dostaje. I nie mam zamiaru tego deprecjonować.
2
Niesamowite, że jako naród, mamy niesamowity talent do opluwania i deprecjonowania osiągnięć naszych rodaków. Praktycznie wszędzie widzimy wady, negatywy, wyciągamy jakieś cytaty, czy fakty sprzed 20/30/40 i więcej lat. Nawet w czymś tak "błachym" jak gry komputerowe, które stają się najważniejszym produktem eksportowym Polski i jednym z najbardziej imponujących rzeczy, potrafimy drwić. Wielokrotnie byłem świadkiem jak ktoś szukał dziury w całym odnośnie Wiedźmina 3, czy choćby zapowiadanego Cyberpunka. Zagranicą w zdecydowanej większości zachwyty. U nas szukanie dziury w całym i sceptycyzm. Tak samo Lewandowski. Januszowe memy "żeby w reprze grał tak jak w klubie" nie wzięły się znikąd. Podobnie jest z Tokarczuk. Ludzie u nas w kraju zaczęli deprecjonować Nagrodę Nobla, bo wygrała osoba kontrowersyjna, która ma po prostu inne poglądy. Ja też nie zawsze się z Nią zgadzam, niektóre Jej wypowiedzi są przesadzone, ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, by praktycznie każdą Jej kontrowersyjną wypowiedź poddawać negatywnej analizie, co teraz bardzo często ma miejsce. Prawda jest taka, że jesteśmy naprawdę często narodem zawistnym i zazdrosnym. Próbujemy wmawiać sobie, że tak nie jest, że jesteśmy jakimś mesjaszem narodu i bronimy patriotycznych wartości, a tak naprawdę pokazujemy często zawiść i zazdrość, niedopuszczając do głosu tych pozytywnych cech, które niewątpliwie mamy.
0
@MichalZZZ
Cóż, rozumiem. Życzę w takim razie szybkiego powrotu do zdrowia :)
0
@MichalZZZ
A co Ci dolega jeśli można wiedzieć? Słaba odporność i częste przeziębienia, czy coś poważniejszego?
2
Smutna informacja z mojej branży:
"W niedzielę 20 października zmarł Andrzej Heidrich. Polski grafik miał 90 lat.
Andrzej Heidrich był uznanym grafikiem i ilustratorem. Zaprojektował wszystkie banknoty, które od połowy lat 70. były w obiegu w Polsce.
Współpracował z Narodowym Bankiem Polskim od 1960 roku. W 1975 roku pojawił w obiegu się pierwszy banknot jego autorstwa – 500 złotych z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki.
– Byłem solidnie wzruszony. Chwytałem się na tym, że płacąc nim czy obserwując innych ludzi, myślałem: to moje dzieło – opowiadał swego czasu Heidrich.
Był również autorem poprawek godła heraldycznego Polski, wprowadzonych do obowiązującego obecnie herbu państwowego, a także insygniów Orderu Krzyża Wojskowego. W latach 1949-1990 był współpracownikiem Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik". Projektował dla niej okładki i ilustrował książki. Jego prace można znaleźć w książkach m.in. Ryszarda Kapuścińskiego, Jarosława Iwaszkiewicza czy Leszka Kołakowskiego. W 1954 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Był członkiem Szarych Szeregów, w czasie II wojny światowej uczył się na tajnych kompletach. Jego ojcem był Adolf Heidrich, naczelnik harcerzy ZHP.
Andrzej Heidrich otrzymał wiele odznaczeń, m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski w 2014 roku czy Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2006)."
0
@Bagsik88
Tak, chciałbym żeby jednak nie. Ale póki co trzymam się własnego zdania, że jednak to był błąd. No ale, sezon zweryfikuje. Mam nadzieje, że @Janiama będzie mieć rację i na przełom wiosny i lata będziemy się cieszyć z trofeów. Życzę mu tego :P
2
@A_Gomesinho_21
Napisałem "in progress", a więc w toku, a nie "done". Jak na ziomka z maturą, powinieneś to bardziej zrozumieć :)
0
@feiticeira
Nie używam tego, ale teraz muszę: xD
Ależ głupota. Mimo, że jesteś typem człowieka, z którym tak w 99,9% się nie zgadzam chyba we wszystkim i uważam Cię za cholernie nieprzyjemnego w relacjach, to z drugiej strony uważałem, że po prostu sporo wiesz i starasz się coraz więcej dowiadywać. Ale tutaj przeszedłeś samego siebie.
Po 1. Aktor, który to powiedział, zmarł w 1991 roku :D
Po 2. Wypowiedź pełna kultury (co zresztą jest typowe dla "Twojego", "prawego" środowiska...).
Po 3. Po 30 latach wyciągać taki cytat? To dopiero jest zawistność i ignorancja.
Poza tym "...i pełne pokory." -> Stuhr przeszedł ciężką chorobę. Prawie każda choroba w większości uczy pokory. Wypowiedź Romana Wilhelmiego sprzed 30 lat jest zupełnie nie na miejscu, wyrwana prawdopodobnie z kontekstu i strasznie idiotyczna, mając na uwadzę to jaką drogę przeszedł Stuhr przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Pomijam już fakt, że ten cytat jest totalnie wyjęty z kontekstu, nie ma żadnej całej wypowiedzi, a nie mam czasu żeby jej szukać. Więc może sam cytat być nieprawdziwy.
Przykro mi Panie @feiticeira, ale chybił Pan. Nie pierwszy raz zresztą. Mam nadzieje, że chociaż w łóżku jest Pan skuteczniejszy :)
19
"W drugim podejściu w Realu Madryt Zinedine Zidane ma gorszy współczynnik zwycięstw od Santiago Solariego (50% do 70,59%). Liczby Zizou są nawet gorsze, niż za Beniteza. Francuz wygrał dziesięć meczów, pięć zremisował i pięć przegrał." - AS
2 najgorsze decyzje w piłce w sezonie 19/20 in progress: pozostawienie Valverde na stanowisku i ponowne ściągnięcie przez Real Zidane'a.
1
@kerouac
To dobrze :)
Zobaczymy jak będzie to wyglądać w następnych meczach. Powinienem już oglądać normalnie. Dzięki!
2
@kerouac
Z pewnością to żaden sprawdzian, ale wiele razy było tak, że nawet słabe drużyny nas potrafiły trochę gnieść... co jest za każdym razem dla mnie smutne i przerażające. Stąd pytanie, czy Eibar miał takie momenty.
0
Nie mogłem za bardzo obejrzeć meczu z Eibarem, jedynie ostatnie 10 minut, kiedy już było pozamiatane. Jak graliśmy na przestrzenii całego meczu? Widać jakiś obiecujący progres w grze? Eibar miał jakieś groźne sytuacje?
3
@Odesseiron
Dla Xaviego przyjdzie jeszcze czas :)
Jeszcze zdecydowanie za wcześnie.
1
@Odesseiron
To prawda, ale mnie się wydaje że w Barcelonie poniekąd by się przystosował. Jego Holandia gra całkiem fajnie, bo ma świetnych piłkarzy. Barcelona też takich ma, tym bardziej że i tu i tu jest De Jong. Myślę, że gralibyśmy i tak atrakcyjniej niż za Valverde, trochę bardziej odważnie.