messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kibicsportu nigdy tego nie lubiłem, zabija to cała przyjemność te zmiany na początku. Szczególnie jak teraz jednym przyciskiem zmieniasz formację i możesz sobie wszystko ładnie poustawiać. No ale najwyżej na N pójdzie Inaki, a na skrzydło za niego Fati/Vini/Rodrygo lub inna bestia nisko oceniona której jeszcze nie znamy :D. Może Machis lub Chimy Avilla będą mieć fajną kartę. Kubo pewnie za wolny na skrzydło.
2
@Survier zawsze mu kibicowałem. Smutno mi było gdy odchodził... Gdy odchodził z Barcelony 2 sezony za późno niż powinien.
0
@kibicsportu ja zazwyczaj gram Hiszpańską połączoną z duetem z PSG więc mnie taki deal nie urządza :D
0
Meh, liczyłem że Bale jednak zostanie. To była idealna karta do gry na N w fifie 21 na początku gry. Turbo szybki, turbo skuteczny i mocny na nogach, drybling trochę odstaje ale Bale na napastniku to zawsze klasa na start gry :D. Szczególnie, że jest tańszy połowę od napastników podobnej klasy ze względu na pozycję.
Jeśli Bale zostanie to 4-2-3-1
Bale
Fati/Vini - Dembele - Inaki Williams
De Jong/Marcos Llorente - Valverde
Obrona zależy od ceny, ale takie karty jak Kounde/Militao/Diego Carlos/Semedo/Gaya pewnie się tu znajdą.
A reszta graczy na LR w jakim kierunku idzie? Premier League, La Liga, Ligue 1, Serie A, Bundes? Może coś słabszego.
Ogólnie na pierwszy skład zawsze idę w bardzo tanią ale posiadająca fajnych ofensywnych graczy ligę portugalską, później La Liga lub Premier League
0
@zmorra to że Dzeko zarabia pewnie 4x mniej, jest w lepszej formie fizycznej.
3
Źle to nie wygląda. Na papierze to wciąż kadra top5 w Europie. Jakby Koeman zrobił taką robotę jak Flick to jest aspiracja do walki o wszystko!
0
@Bagsik88 zidane w Castilli był dramatyczny, jedna z najgorszych średnich punktów w ostatnich latach. Czasem pierwsza drużyna rezerwą to inna sprawa
0
Swoją drogą. Font jeśli wygra wybory (zagrozić mu może tylko Laporta) będzie miał chyba najlepszą sytuację do przejęcia klubu. Gość ma jedną wizję: postawić wszystko na Xaviego i La Masie. Prawdopodobnie nie będzie tu już Suareza i bardzo możliwe że Messiego. Na transfery wielkiej sumy nie będzie, ale za to zwolnić się ogromna część budżetu na wynagrodzenia. Idealna sytuacja, żeby zainwestować w młodych chłopaków. Nie będzie takiej sytuacji jak z Kubo, gdzie zarząd żałował tego miliona czy dwóch na wynagrodzenie - teraz kasa na to będzie. W ataku jeśli przyjdzie Depay to i tak będzie kim grać. Dembele, Depay, Griezmann to już europejska klasa. Fati i Trincao mogą tylko dodać jakości. W pomocy wciąż będzie Cou, De Jong, Pjanic + Puig czy Pedri - a w dodatku doświadczony Busquets (chociaż czuje w kościach, że to będzie jego ostatni sezon). Jak przyjdzie Garcia to Eric, Lenglet, Araujo + doświadczony Pique (też pewnie z marginalną rolą 3 lub 4 stopera). Na dobrą sprawę Font będzie mógł postawić na to co ma, ewentualnie skupić się na lewej obronie (na prawą będzie Emerson, Semedo/Dest, Roberto).
Nie musi wydawać ogromnych pieniędzy. Czy to Xavi czy Koeman - będą mieć kolejny sezon na sprawdzenie tego co mają, klubowy budżet odżyje trochę po pandemii, a od sezonu 21/22 można liczyć na jakieś większe transfery jeśli będzie taka konieczność. Kadra jest niezła, a przede wszystkim ma trzon młodych zawodników. Problemem są tylko Amigosi, którzy jak nie w tym to w przyszłym sezonie odejdą z klubu. Mi się podoba wizja Fonta - wydaje się że chłop ma tylko plan A budowy klubu na La Masii i Xavim, ale kiedy jak nie teraz? Można śmiać się z Floro, że kupuje po 50mln młodych brazoli, ale facet wydał w ostatnie 2 lata na Reiniera, Rodrygo, Vinicusa i Kubo jakieś 130mln. To tyle co my na Dembele. Byłbym za tym, by sprowadzać młodych zawodników jednak za mniejsze kwoty niż grubo ponad 100mln.
0
@jeyx77x pewnie myśleli, że za Rakiticia, Vidala, Suareza i Umtitiego da się skołować trochę siana, a wyszło tak że ciężko za darmo ich wypchnąć
0
Dramatycznie wygląda na tą chwilę okienko w naszym wykonaniu. Optymistycznie byłem nastawiony do tego okna. A tu prócz braków odejścia Suareza, Umtitiego i Vidala (ten trzeci jest blisko odejścia) to wciąż w klubie pozostają Rafinha, Todibo czy Braithwait. Nawet na dobrą sprawę nikogo nie wypożyczyliśmy (Monchu, Oriol, Collado, Matheus Fernandes?). Kadra na dobrą sprawę źle nie wygląda, prócz Depaya nie ma musu robienia na siłę jakiś transferów, ale te odejscia to dramat. Działamy zdecydowanie za wolno i niestety duży wpływ na to miało zachowanie naszego kapitana. Do zamknięcia okienka nieco ponad dwa tygodnie a w klubie wciąż około 10 zawodników których być już nie powinno. Skończy się na tym, że po prostu zostaną, nie wierzę w odejście Suareza czy Umtitiego, niech chociaż z wypożyczenia mi się ogarną
5
@kkbarca nie jestem fanem dziar z portretami, a już szczególnie postaci z filmu. Ale wykonanie bardzo dobre i wygląda całkiem spoko. Szczególnie że na wewnętrznej stronie nie będzie się mocno rzucał. No i props za Tommyego
0
@Barwindg cześć to może być np 10%, są też zmienne. Przypomnę że w przypadku Rakiticia też one były na poziomie ok 10mln.
0
@aleksande_r Pedri to nie jest zawodnik na regularną grę, on powinien zaliczyć taki sezon jak miał teraz Fati. Spokojnie wprowadzany na ostatnie 15-20min lub od początku w meczach z dołem tabeli. Co innego Fati, on powinien iść do przodu. Myślę, że Depay i Griezmann obsadzą 9. Dembele, Fati, Trincao, Pedri i czasem Griezmann podzielą między siebie oba skrzydła, a na 10 zostanie Leo i Cou. Nie widzę tu miejsca dla Braithwaita, bo o ile Pedri, Fati czy Trincao to bardzo młodzi zawodnicy i z całą pewnością jeśli rozegrają po ok. 1500min w sezonie to będzie dobry wynik i wystarczającą ilość dla ich rozwoju, tak nie ma sensu trzymać tu Martina tylko po to, by grał w pucharze króla.
Z drugiej strony w każdej drużynie jest taki Martin (Mariano w Realu, Choupo w PSG, Llorente, Ighalo itd)
0
Nie no jak Puig będzie 5 stoperem a przed nim w hierarchii prócz De Jonga i Pjanicia będzie Busquets i Aleña to mocno bym się na miejscu Rikiego wkurzył
4
Emerson w defensywie zawsze dawał radę, nabity jest skubaniec, a do tego dobra szybkość i potrafi czytać grę. Gorzej to wyglądało z przodu, ale dziś super mecz. 1/1 drybling, 5 kluczowych podań, cały mecz na dobrym procencie celnych podań. Oby tak dalej. Taki Maicon z najlepszych lat bardzo by się przydał, a to profil podobny
0
@ChampionLW tzn? Gruby jest czy ugryzł kogoś?
14
@Encore mnie też niestety niedługo to czeka u jednej i drugiej babci, dziadków już musiałem pożegnać. Niby człowiek wie że mają już grubo ponad 80 lat i ten moment musi nastąpić, ale ciężko jest pożegnać tak bliską osobę, która dodatkowo wychowywała Cię rok w rok całe wakacje.
4
@DarekFCBnaZawsze jeszcze Puig, De Jong, Lenglet - też fajni wciąż młodzi zawodnicy
1
@Huberc1kk nie jest to głupi pomysł, oczywiście szansa że wypali na boku obrony jest niska, ale zawsze jakaś jest
1
@ddanioofcb Gomes
4
@RosjaninBut Suarez ma dobre liczby, ale jest fatalny w grze bez piłki. Zero pressingu, mało ruchu żeby zrobić innym miejsce, on całkowicie to zatracił. Do tego fatalne przyjęcia i gra na jeden kontakt. Liczby wykręca bardzo dobre, ale chyba to nie to jest problemem. Druga sprawa to fakt jak oddziałuje mentalnie na całą grupę. Zobacz jak wygląda teraz Cou, jak poprawił się fizycznie Dembele, a ten grubas co rok wraca z wakacji z nadwagą i tego samego dnia udziela wywiadu że będą walczyć o wszystkie trofea, że da z siebie wszystko.
2
@NaFazieHitman to idealny przykład, że miejsca na boisku wtedy było zdecydowanie więcej i czasu na podjęcie decyzji też
1
@Tomo1989 druga sprawa, że Real Mou to nie była drużyna która grała jakiś wybitny pressing. Oni raczej murowali. Pamiętam mecze gdzie w pomocy grał Khedira, Pepe i Alonso. Ustawiali zasieki przed własnym polem karnym i plaster na Leo, to nie miało nic wspólnego z Gegen pressem
2
@Tomo1989 mimo wszystko ostatnio największe sukcesy odnoszą drużyny "rzemieślnicze". Live gra Hendersonem, Fabinho i Ginim, w Bayernie Muller czy Goretzka to też nie są wirtuozi. Jedynie Thiago to pomocnik w starym romantycznym stylu.
Ja nie mówię że technika jest mniej ważna, ale uważam że już nie jest czynnikiem kluczowym. Bez techniki jak widać da się grać wielką piłkę, ale bez motoryki i odpowiedniego przygotowania? Ciężko. Najlepszym sposobem jest to wypośrodkować tak jak zrobił to Bayern Flicka
2
@nitey De Jong zawsze taki był jak grał najbardziej defensywnego pomocnika. Problem w tym, że u nas zagrał tak może z 5 spotkań i każde z nich były bardzo dobre. On nie potrafi grać wyżej bo nigdy tak nie grał. W Ajaxie grał albo na stoperze albo jako defensywny pomocnik (jeden z dwóch) i nagle został wyrzucony do gry na 8. Dziwisz się?
13
Intensywność w piłce doszła do granic możliwości. Kiedyś Best czy Cruyff palili fajkę przed meczem, a po nim butle whisky. Teraz zawodnicy ubierają specjalne skarpety na podróże samolotem, sztab fizjoterapeutów, hejt na nich spada jak zjedzą pizzę. Wymaga się dużo, bo zarabiają dużo, ale trzeba im oddać że dzisiejszą piłka nie ma nic wspólnego z tą sprzed 30 czy 40 lat. Ba, jest dużo szybsza i intensywniejsza niż jeszcze 10 lat temu. Gegen press to kolejny wyznacznik gry po tiki-tace, dlatego uważam, że tacy zawodnicy jak Busi powinni już odejść na emeryturę. Z całym szacunkiem bo to legenda, ale w dzisiejszym futbolu równie ważne co technika są motoryka, wydolność i ogólne przygotowanie fizyczne. Nie ma miejsca dla takich graczy jak Sergio, może gdyby był młodszy to zdołał by się dostosować i nadrobić braki w inny sposób, ale teraz?
Ciekawy jestem jak wyglądałby Pirlo, Xavi, Iniesta czy Zidane wychodzący spod pressingu Liverpoolu czy Bayernu - drużyn które całe 90 min grają na 100% intensywności. Czy te wybitne jednostki dałyby radę z taką łatwością robić różnice na boisku w dzisiejszej piłce?
Dlatego dla mnie absolutnie wybitny jest De Jong. Gość ma wszystko "na papierze". Szybkość, wzrost, siłę, genialne penetrujące podania, gra na jeden kontakt, świetne wslizgi, dobry taktyczne: można powiedzieć, że do pomocnika idealnego brakuje jedynie strzału.
0
Ogląda ktoś tego potężnego Lecha? Mają szansę na 3 punkty czy po 3 meczach skończą na 2 punktach?
0
@tobiasson92 no też tak uważam. Tylko problemem nie są młodzi, bo Puig, Trincao, Dembele, Pedri nie grali dziś na pozycjach mocno obsadzonych w Barcelonie. Problemem jest to, że Leo blokuje Griezmanna i Coutinho i że Roberto i Busquetsa już tu powinno nie być ;)
11
@MemphisDepay00 fakt, ale na wyróżnienie zasługuje też De Jong i Puig.
1
@Moriarty 4-2-3-1 - Frenkie jako najbardziej defensywny bardziej z lewej, Puig jako cofnięty rozgrywający bardziej z prawej i Cou na 10