0

@Woland10 PO 70mln czyli łącznie 140 za obu. Czytaj ze zrozumieniem

3

@LightningStrike jeśli tak to Gabriel byłby najbardziej interesujący. Eric i tak przyjdzie, a Bernardo to 10 lub prawe skrzydło. Na tą pozycję mamy niezłych zawodników/można łatwiej znaleźć takiego na rynku

0

@szkutnik91 nie no to nie jest realne. Patrzac nawet na dzisiejsze ceny to Gabriel i Bernardo powinni kosztować jakoś po 70mln, Eric 10-20 więc 250mln za Leo z rocznym kontraktem? Nie sądzę

0

@Mihcim ja osobiście równie mocno co na Cyberpunka czekam na AC

0

@DenisioHMB widzę że skoro kibicujesz Realowi to już jesteś przyzwyczajony uświadamiać każdego ze sędzia jest nieomylny i drużyna wygrała zasłużenie ;)

1

O ile przy czerwonej dałbym 50/50 tak teraz można mówić o kradzieży. To powinien być karny dla Legii i nie ma co do tego żadnych wątpliwości

1

Plus jest taki, że Legia i Celtic na jednym kuponie :D więc inne kupony wciąż z szansą

1

Oj Igor.. to po awansie

0

Składać PSG ofertę Messi, Suarez i Griezmann za Mbappe. Amigos znów stworzą legendarny tercet MSN + Griezzie, a Kylian na twarz nowego projektu.

Dobra, czas odstawić FM na bok

4

Da się zmienić nick? Np na Busquets564 czy coś.

0

@BarcaInfo Jesus/Bernardo + Garcia i bym brał

0

Czyli opaska dla Semedo to nie fejk :D

0

@RosjaninBut jest Monchu i De Jong. W reprezentacji nie miał takiego typowego silnego pomocnika bo najczęściej grał pomocą De Roon - De Jong i przed nimi Wijnaldum. Tam De Jong był najbardziej defensywny i moim zdaniem tu też tak będzie, że albo 4-3-3 albo 4-2-3-1 gdzie za zadania defensywne będzie odpowiadal De Jong i Pjanic. Pomocnikiem "zadaniowcem" może być Monchu. Jeśli ktoś jest potrzebny to zawodnik taki jak Aouar czy Thiago dobrze operujący piłką

0

@RosjaninBut silnego pomocnika :DDDD czyli wy dalej swoje. Brakuje rozgrywającego przede wszystkim.

Polecam mój komentarz na temat tego, jak powinny być teraz budowane drużyny w dobie Gegenpressu https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8879188#comment-8879188

5

Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie chce żeby Leo odszedł, ale jeśli City byłoby w stanie wyłożyć np. 100mln + Jesus to moim zdaniem trzeba to przemyśleć. Klub jest w sytuacji finansowej jakiej jest, wiadomo. Leo odciąży klub 90mln pensją z miejsca, dorzucając do tego Suareza, Ivana, Vidala - zwolni się pewnie w granicy połowy budżetu płacowego. Można wtedy pomyśleć nawet o zakontraktowaniu jednego młodego skrzydłowego jak Sancho.
Sam Messi też by na tym skorzystał, skoro Koeman chce zrobić taką rewolucję to najbliższy rok-dwa będą przejściowe. Raczej o nic więcej niż La Liga nie powalczymy, a Messi w City z miejsca bedzie walczył o LM. Dla mnie każdy by na tym skorzystał. Warunkiem jest jedynie, by Leo nie odszedł za darmo.

0

@Maurolkit z Umtitim przedłużyli kontrakt gdy był w formie top3 obrońcą na świecie, a musieli go przedłużyć bo miał klauzule w okolicach 60 - wtedy wiele klubów było gotowe ją wpłacić. Realne jest więc, że skoro chcieli mu podnieść klauzulę to Samu wynegocjował sobie ogromną podwyżkę. Dla mnie skandalem jest pensja zawodników którzy wchodzą do klubu jak Griezmann, Dembele, De Jong. Skoro ktoś udowodnił swoją jakość to rozumiem podwyżkę, ale dawać takie pieniądze na starcie?

0

Grał ktoś w Nioh 2 albo Ghost of Tsushima? Jak oceniacie?

57

Nie wiem kto pracuje w Bayernie nad formą fizyczną poszczególnych graczy ale moim zdaniem to był czynnik decydujący o wygraniu LM.
Goretzka to bestia, Coutinho rozbudował sylwetkę bardzo mocno, Lewy wygląda jak Atleta, 19-letni Davies wygląda świetnie, Gnabry też. Praktycznie każdy gracz wygląda tak, jak piłkarz w nowoczesnym footballu powinien wyglądać. Do tego świetna motoryka i wydolność całego zespołu.

A w Barcy? Busquets wygląda jakby miał zanik mięśni, Suarez od 3 lat nie potrafi zgubić kilku kilo, Umtiti rusza się jak wóz z węglem, cały zespół wygląda fatalnie motorycznie, nie tylko gramy, ale też biegamy wolno.
Jedyny progres uczynił Dembele - no ale skoro nie grał rok w piłkę to wypadało chociaż tą sylwetkę poprawić.

0

@coolesha86 wszystkie media w Anglii zgodnie podają, że Auba finalizuje podpisanie nowego kontraktu z Arsenalem. Jest nie do wyciągnięcia. Obecnie ze sprawdzonych na najwyższym poziomie napastników do wyciągnięcia jest Depay i Lautaro. Ewentualnie wynalazki jak Boadu czy Malen, ale tu jest bardzo duże ryzyko, że skończą jak Keirrison.

2

Dużo bardziej wolałbym żeby gruby został jako rezerwowy a odszedł Busquets. Jeśli Luis miałby chciałby przedłużyć o rok umowę, ale jednocześnie obniżyć znacznie pensje (powiedzmy o 50procent) to czemu nie, niestety mało realne

0

@robsesh przecież sam sobie przeczysz. Piszesz żeby brać przykład z Bayernu i stawiać na szkółkę? Przecież wychowankami Bayernu są jedynie Alaba i Muller. Całą resztę zawodników kupili

0

@pazio23 TAA? To już Thiago lub Kimmich bardziej zasługują.

1

@barteq już nie raz o tym pisałem, że skoro Lewy, Ronaldo czy Neymar mogą brać czynny udział w pressingu to Suarez i Messi też mogą to robić

48

Bayern pokazał jak można zdominować nawet najlepsze zespoły grając bez defensywnego pomocnika, ze skrzydłowym na lewej obronie i jednym typowym środkowym obrońcą w składzie.
A na La Rambli przed kolejnym meczem z Atletico znów będzie biadolenie "nie no, na Atletico to Vidal potrzebny, jego zadziorność i siła będzie decydująca".
Już Rysiu Puig pokazał w tym sezonie jak ważne są "kilogramy" w środku pola gdy kręcił Thomasem Parteyem cały mecz z Atleti.
Mam nadzieję, że najbardziej defensywnie usposobionym pomocnikiem u Koemana będzie De Jong, w tym kierunku powinien iść ten klub, bo po 3 latach z Ernesto nawet kibice gdzieś w podświadomości doszukują się betonu w pomocy, a potem wychodzi 4 defensywnym pomocników i drużyna dostaje na twarz 8 bramek.

0

Z Coutinho zrobił się niezły dzik. Przybrał na masie zdrowo

5

To skrzydłowi są tak ważni w piłce nożnej? Ernesto w szoku

0

@Jacu327 mbappe ostatnio był po prostu rzadki. Chociaż dziś przy wysoko ustawionej drużynie Bayernu może dostać ze 2 piłki za plecy obrońców od Neya i Angela więc faktycznie może być tak jak mówisz, że szybszy Martin Braithwait ustrzeli dublet

1

@Borneo no. Siadłby taki Neuer, Coman, Muller i Boateng. Idealnie za MATSa, Messiego, De Jonga i Pique

0

@Granto Paco przychodził jako 22 latek który w fatalnej wtedy Valencii strzelił 13 bramek w lidze, był kapitanem i ciągnął cały zespół. W młodzieżówkach Hiszpanii w 41 meczach zdobył 29 bramek będąc tam najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem. Jego pierwszy sezon w BvB pokazał że to nie jest amator. Po prostu w Barcy był zmiennikiem najlepszego napastnika na świecie więc wiadomo że miał ciężko. O Gomesa biło się pół Europy bo sezon spektakularny rozegrał, u nas zabrakło głowy przede wszystkim. Digne oceniam jako bardzo solidnego zmiennika, w Anglii załapał się nawet kilka razy do jedenastki kolejki i ogólnie gdyby nie kontuzje to teraz byłby w dużo silniejszym klubie, jednak był znacznie lepszym piłkarzem niż np. Firpo.

2

@SelloutCrowd dwóch defensywnych pomocników Ci nie wystarczy? Tak grał Ajax, reprezentacja Brazylii, Holandia, Chelsea czy United. A Bayern na dobrą sprawę w ogóle gra bez defensywnego pomocnika bo ani Thiago ani Goretzka nimi nie są. Nie ważne jest kto ją papierze ma bronić jeśli cały zespół jest dobrze posklejany

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?