messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@alianta2 skoro nie chciał zrobić tego w kadrze gdzie miał cały czas van de Beeka do dyspozycji to dlaczego miałby to robić teraz? Ewidentnie chłop nie ceni sobie umiejętności młodego Holendra skoro więcej od niego grali De Roon, Wijnaldum czy nawet Propper i Strootman. Najważniejsze mecze zawsze Van De Beek zaczynał na ławce, bardzo często w ogóle nie wychodził na murawę. Nagle mu się poprzestawiać w głowie i przypomni sobie o piłkarzu którego obserwował dwa lata na zgrupowaniach kadry i z niego nie korzystał?
1
@TylkoBarca7273 oczywiście że tak. W kadrze najczęściej grał De Jong, De Roon i Wijnaldum. Van de Beek często nawet nie był pierwszym pomocnikiem wchodzącym z ławki u Koemana
0
@alianta2 wiesz że van de Beek był rezerwowym u Koemana? A co do Desta to jest straszny hype na niego na LR nakręcony przez osoby które widziały go tylko na YT. Dla mnie prócz świetnej techniki to nie jest gracz na miarę Barcy. Ma duże braki szybkościowe, ponoć Bayern który mocno się nim interesował właśnie przez tą słabą motorykę odrzucił jego transfer
0
@COU_11 obaj od Raioli czyli nie będą to opcje dużo tańsze od Lautaro.
0
@masq no ma chłop jakiegoś pecha ewidentnie, nie idzie mu w tej decydującej fazie LM odkąd odszedł z Barcy. A to dziwne, bo jego drużyny w lidze zamiatają, w fazie grupowej też grają zazwyczaj ładnie i skutecznie. A te ćwierćfinały i półfinały po prostu słabo
3
Tylko Pimienta. Najlepsza opcja. Kasy na transfery i tak i tak nie ma, a facet zna młodych raczy jak Puig czy Monchu świetnie więc może będzie potrafił ich dobrze wprowadzić w miejsce takiego Busquetsa. Na tym mogą zyskać młodzi zawodnicy jak Collado, Monchu czy Riki
1
@jeonek Klopp powiedział, że nigdy nie będzie trenował drużyny w kraju którego nie zna języka.
2
@AlwaysBlaugrana serio uważasz że Firpo to lepszą opcja niż Alba? Przecież ten gość to paralityk. Alba może nie jest w wybitnej formie. To gracz który gra dobrze jeśli reszta gra dobrze, ale wciąż jest dwie klasy lepszy niż Firpo
10
@DanielOOL reszta nie ma po prostu takiej siły przebicia. Nie ma poparcia mediów i są zbyt mało "znani" szerszej publice
9
@barcelonaLM ten Nie Wiem to musi być kozak zawodnik jak skład prima sort
0
@AlexDark00 był i tak najlepszym naszym pomocnikiem. Jeśli w ogóle można takiego wyłonić
11
Bayern pokazał że można zdominować mecz i spokojnie go kontrolować bez żadnego defensywnego pomocnika w składzie. Ba, na dobrą sprawę na stoperze grał lewy obrońca, a na lewej obronie skrzydłowy. Pełna ofensywa, ale był też pełen pressing. Lewy rok młodszy od Messiego, śmieszy mnie to, że Messi może być zwolniony z pressingu bo Guardiola powiedział tak 7 lat temu. Tak się nie da, nie da się bronić w 10. Nie w takich meczach. Oczywiście to nie była jedyną przyczyna wczorajszej porażki. Ale albo ktoś się zorientuje i znajdzie miejsce Messiemu na boisku tak, żeby mógł brać udział w akcjach obronnych swojej drużyny, albo nie widzę tego. Nie da się grać dobrze w pressingu w 10. Skoro Ronaldo i Lewandowski mogą to robić to Messi i Suarez też.
1
@speed1 o to mi chodziło, zatrzymała się w czasie Tiki Taki nie mając wykonawców by tak grać. Dla mnie sprawa jest prosta, albo opieramy pomoc na zawodnikach takich jak De Jong, Puig - szybkich, wybieganych, potrafiących zrobić różnice dryblingiem - albo za rok będzie powtórka z wolnym jak ślimak Busquetsem w pierwszej jedenastce
6
Zgadzam się w 100% z De Jongiem. Tu nie chodzi o różnice w umiejętnościach tylko w zaangażowaniu, przygotowaniu i formie fizycznej poszczególnych zawodników. Już podczas meczu Lipska z Atletico pisałem, że naszych by zabiegali co wykorzystał Bayern. Barca zatrzymała się w czasie i opiera grę na piłkarzach wolnych, mało zwrotnych i wolno operujących piłką jak Pique, Busquets, Rakitic czy Vidal. Bayern doskakiwał do nich już w momencie przyjęcia. Jedyny który jako tako dawał radę w drugiej linii był De Jong, chociaż nie wszystko mu wychodziło to nie bał się przyjąć kierunkowo z przeciwnikiem na plecach w stykowej sytuacji. W tej samej sytuacji Busquets czy Roberto wycofywali piłkę do stoperów gdzie czekał już Lewy i Muller z pressingiem.
Ciekawy jestem ile poszczególny zawodnik zrobił kilometrów w tym meczu bo pewnie była przepaść. Niemcy pokazali na czym polega Gegen Press w najlepszym wydaniu. Tak się teraz gra, tak grają najlepsi - szybko, nawet na stoperze w drużynach "niemieckiej szkoły" - Bayern, Liverpool, Lipsk grają zawodnicy świetnie operujący piłką, ale też świetni fizycznie i motorycznie. Barca zatrzymała się w czasie Tiki Taki z grającymi wolno i przewidywalnie zawodnikami pokroju Busquetsa, którzy dodatkowo nie wyrabiają motorycznie za dzisiejszą piłką.
5
@Szicek10 akurat FDJ starał się grać na dużym ryzyku, nie zawsze wychodziło ale starał się. Nie można natomiast powiedzieć tego o Roberto i Busquetsie, wcale bym się nie zdziwił jeśli obaj zeszli zmienić bieliznę bo ta była już pełna
1
@Janiama pisałeś też że piłkarze po 30 dadzą jeszcze dużo tej drużynie więc się nie mądrzyj za bardzo :D widać było jak zagrał Pique, Alba, Busquets czy nawet Messi i Suarez
1
Bayern gra bez defensywnego pomocnika. Dwóch cofniętych środkowych pomocników, 4 graczy ofensywnych i 4-2-3-1 gdzie każdy pracuje na 100%. A Barca? Ch** tam, trzeci rok z rzędu 4-4-2 z czterema defensywnymi pomocnikami i blamaż
0
@socha Setien nie ma, ale kupić też nie może więc nie rozumiem twojego komentarza. Atakuje zarząd, Setiena czy Valverde? Bo dajesz tu przykład Guardioli czyli trenera - więc rozumiem że chodzi Ci albo o Valverde albo Setiena
0
@socha Guardiola kupił jakiegoś kreatywnego pomocnika prócz Fabregasa?
0
Kto więcej biega wygrywa ostatnio te mecze, niestety w tym meczu więcej biega Bayern, szczególnie w pomocy
0
Jakie polecacie koszule męskie? Zawsze brałem Vistule, zastanawiam się też nad Wółczanką i Lancerto. Ktoś miał?
2
@pele1282 kotlet/kurczak, ziemniaki, mizeria
3
Taką intensywność jak w dzisiejszym meczu u nas wytrzymałby tylko De Jong, Roberto, Griezmann i może Puig. Resztę by zabiegali.
Nagelsmann będzie wielkim trenerem
1
@escarabajo no to niestety nie jesteś już częścią tej społeczności. Wnoszę o twoje ubezwłasnowolnienie
0
@Ascend i nikomu krzywdy nie zrobili, nam mistrzostwa nie zabrali, Realowi LM też :P
2
Jedyne co łączy notatnik i La Ramble ostatnio to Atletico. Tu i tu ewidentnie każdy im dziś kibicuje :D
3
@bixmix szybciej wprowadzą trzeci mecz niż jeden odejmą. Kasa misiu, kasa
8
Nie no takiego Ronaldo w koszulce Barcelony strzelającego bramkę Realowi z karnego i robiącego "sii" lub "calmę" to bym zobaczył, chociaż na jeden sezon. A potem hattrick do pustej bramki z jakimś Genk w LM po 3 asystach Messiego i malina.
7
Neymar 16 udanych dryblingów na 20. Kosmos, to jaką on ma łatwość w mijaniu przeciwników.. jak młody Leo
2
Draxler kosztował PSG jak na tamte czasy kupę forsy (40mln). Ten gość w ogóle kiedykolwiek otarł się o pierwszy skład? Zupełnie zapomniałem o jego istnieniu, dopiero jak przeglądałem ławkę PSG (swoją drogą bardzo mierną) to sobie o nim przypomniałem