messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Triv44 Belotti, Chiesa, Bernardeschi, Berardi... ileż było tych "genialnych" włoskich talentów za które kluby odrzucały prawie 100mln oferty. Najlepiej prezentuje się z nich chyba Belotti, ale on też mocno przygasł
0
@Ghotti No tak, ale myślę, że nie chcą opierać ataku na kapryśnym Martialu który dobrze gra pół roku a następne pół przeciętnie. Greenwood to 18-latek.. Na rezerwie jest James który mnie nie przekonuje, moim zdaniem 5 zawodników na 4 ofensywne pozycje to zdecydowanie za mało. Tak wąską kadrą dużo nie ugrają, a przecież wracają do LM
0
@Ghotti myślę, że zostanie Busi, FDJ, Pjanić, Puig, Roberto, Pedri
Coutinho i Rafa zapewne odejdą
Alena, Monchu, Fernandes dostaną szansę podczas okresu przygotowawczego i albo zostaną z pierwszą drużyną, albo wypożyczenie.
Guendo to wcale nie jest zły piłkarz, bardzo waleczny w obronie, świetne długie piłki, dość szybki, świetna wydolność. Jeśli odejdzie Vidal to czemu nie, chociaż osobiście uważam, że Monchu jest bardzo podobny profilem piłkarskim do niego, ma dużo bardziej poukładane w głowie i on powinien dostać szansę.
Guendouzi ma zadatki na niezłego grajka, ale w głownie gorzej niż Dembele.
1
@dominik127pl no, jak musisz dzwonić po kolegów żeby komuś zaimponować to faktycznie kawał z ciebie sku****yna
1
@gryfiT. Ja się nie spinam, jak Ty mnie spiętego nie widziałeś, wtedy psycha siada.
1
Komentarz usunięty
8
Komentarz usunięty
2
Szkoda. Gniew i frustracja. Eh...
3
Mimo, że mecz się nie skończył to uważam że zabrakło im siły w ataku i decyzja o odsunięciu Fatiego była decydująca.
Dziś grał Manaj - przed playoffami zagrał 300minut
Matheus Pereiera - mierny pomocnik z Juve, nie dość że zagrał na nieswojej pozycji to jest po prostu mierny - to jego 3 mecz w Barcy B.
Konrad - fajny grajek ale to wciąż Juvenil, młody rozegrał niecały mecz w Barcy B.
Kontuzje Collado i Abe, odejście Saverio.. to mocno komplikuje sprawę, doszło do sytuacji gdzie najbardziej doświadczony w ataku jest zawodnik który nie rozegrał nawet 5 spotkań.
Jak dla mnie w tej sytuacji przesunięcie na jeden mecz Fatiego było obowiązkiem, niestety. To tak jakby z pierwszej drużyny kontuzji doznał Dembele, Suarez, Messi i Griezmann. Zbyt duży przesiew
1
Moim zdaniem dziś Sabadell jest po prostu lepsze. Ciężko będzie o awans.
7
Tak wygląda facet który powinien zastąpić Vidala:
https://www.fcbarcelona.com/photo-resources/2019/10/23/73ed82b5-8efa-4d66-84f5-0bb3403b0893/MONCHU_players_BARCA_B.jpg?width=1200&height=750
Ma fizyczność, strzał, długie podanie, szybkość, mentalność wojownika. Jest kapitanem i najlepszym strzelcem rezerw.. jako pomocnik! Dawać go, zostawi serducho na boisku, możemy mieć swojego, wcale nie gorszego Valverde
1
@FearTheBeard oby utrzymali. Cholera, oby utrzymali!
19
Monchu! Skarbie! Brać chłopaka do pierwszej drużyny. Może nie ma dryblingu i wizji jak Puig, ale ma tą mentalność, biega za 8, ma strzał i fizyczność. Możemy mieć swojego wychowanego Vidala! Braaawo kapitanie, brawo drużyna. Tam nieważne kto gra, opierają atak na zawodnikach którzy mają mniej niż 400min w tym sezonie, ale każdy wie co ma robić i wyglądają jak kolektyw!
Jaram się tą Barcą B jak pierwszym sezonem Guardioli
1
Bardzo ciężki mecz, o awans będzie bardzo ciężko..
1
Który klub według was miał najlepszych środkowych napastników w XXI wieku? Dla mnie:
1. Barca z Kluivertem, Eto, Henrym, Zlatanem, Suarezem, Villa
2. Real z Morientesem, Ronaldo, Raulem, Benzema, Ruudem
3. United z Rooneyem, Ruudem, RvP, Tevezem, Berbatovem, Lukaku.
Atletico też wysoko. Aguero, Torres, Forlan, Costa, Falcao..
8
Norwich od wznowienia rozgrywek przegrali 9 na możliwych 9 spotkań, patrząc, że dziś grają z City zapewne będzie 10/10. I to się nazywa systematyczność!
0
@buddy a czy mu czasem nie mamy 40% od przyszłego transfery?
0
@Jacu327 Juve ledwo wyrabia z pensją Ronaldo, myślę, że nie popełnia tego samego błędu z Neymarem.
City jak najbardziej, tylko oni mają tak dobrych skrzydłowych, że tego po prostu nie widzę. Sterling musiałby na ławce usiąść.
United zmieniło podejście i ewidentnie wybierają na rynku zawodników którzy faktycznie chcą grać dla United i Anglikach jak Sancho, Maguire czy Grealisch.
Neymar albo wyląduje w Barcelonie, albo przedłuży kontrakt z PSG
8
@sharkon ponoć Paragwajskie Pajarito z dodatkiem jadalnego złota. Zalewa je wodą z roztopionego lodowca podrzaną do 72 stopni. Całość oczywiście w matero Palo Santo.
A tak serio to naprawdę uważasz że ktoś ich pyta o takie rzeczy? To tak jakby ktoś zapytał Lewego jaką kawę pije. Pewnie Antonella idzie do sklepu i kupuje ogólnodostępne z górnej półki cenowej.
1
@Cobra303 tak jak wyżej: nie chodzi mi o obecna formę tych zawodników, tylko to co prezentowali 10 czy 6-7 lat temu jak mogli by być rozpatrywani jako realne wzmocnienia. Eto czy Villa pewnie też nie mają za grosz szybkości ;)
2
@Ghotti dlatego nie dziwi mnie zainteresowanie Lautaro, skoro idealnie wpisuje się w profil Suareza, a prócz niego do wyciągnięcia jest jedynie Dembele, Osimhen, Isak czyli bądź co bądź zawodnicy jeszcze mniej mnie przekonujący.
Jak Lautaro podpisze nowy kontrakt to za rok możemy być z ręką w nocniku lub jak kto woli - 34 letnim Suarezem.
0
@Ghotti no tak, chodzi mi właśnie o zawodników w przedziale wiekowym do 26-27 lat, wtedy Suarez dryblował aż miło.
Tak jak mówię, Werner, Haaland, Milik, Kane, Mbappe nie pasują mi do tego profilu.
Jesus, Lukaku, Martial już bardziej, ale prócz Jesusa który jest raczej mało realny do wyciągnięcia to reszta mnie nie przekonuje
4
Też macie wrażenie, że na rynku transferowym jest bardzo mało uniwersalnych typowych 9 jak Suarez czy Lewy? (tzn. zawodników którzy mają wszystkiego po trochu: dryblingu, rozegrania, szybkości, siły, gry tyłem do bramki itd). Obecnie z realnych do wyciagnięcia, dośc młodych napastników jest Haaland, Milik, może Kane, - wieże operujące głównie w polu karnym, albo są to napastnicy jak Werner, Richarlison - bardziej boczny napastnik niż 9.
Brakuje takich opcji transferowych jak kiedyś Aguero, Suarez, Villa, Eto, Lewy czy chociaż Milito.
Zawodników którzy poradzą sobie jako jedyny środkowy napastnik w 4-3-3, ale nie przeszkadza im piłka i mają też do zaoferowania sporą ilość asyst czy udanych drylingów (Suarez z PSG...).
Moim zdaniem jest mocny deficyt na tej pozycji obecnie. Takim napastnikiem wydaje mi się Lautaro, Dembele z Lyonu i Gabriel Jesus. Prócz nich może Isak - chociaż on jest zdecydowanie bardziej "drewniany" z piłką przy nodze. Tak czy inaczej, cała ta trójka nie ma podjazdu do starej gwardii.
0
@Azi Fati i Messi to dwa wyjątki na 15 lat, jeden jest najlepszym piłkarzem na świecie, a drugi taką szansę dostał bo były bardzo duże braki w ataku gdzie wypadło 3 kluczowych zawodników na raz.
Guardiola ich wprowadził bo wcześniej ich prowadził. To ostatni przykład trenera który z Barcy B awansował do A. Tylko że to było 12 lat temu. Ty masz swoje zdanie, na mam swoje: dla mnie istotne jest to by awansowali, szczególnie że cały sezon o sile ataku Barcy B stanowili Abe, Saverio i Collado. Jeden odszedł, dwóch jest kontuzjowanych. Zawodnicy którzy dziś wyszli w ataku na boisko to zawodnicy Juvenilu + Manaj (kontuzjowany 3/4 sezonu) i nominalny pomocnik Pereira, więc braki są widoczne gołym okiem. Przed sezonem kompletując kadrę przewidywano, że Fati, Perez, Collado, Abe będą grać, w tej chwili ze względu na kontuzje, finansowe korzyści i przesuniętą LM nie ma żadnego z nich i trzeba uzupełniać to Juvenilem, dla mnie cofnięcie 2 zawodników na 1 mecz to nie dramat.
0
@Azi z całą pewnością jeśli taki np. Moriba udowodni swoją wartość w 2 lidze będzie mu łatwiej o awans, a i będzie się lepiej rozwijał grając z lepszymi. Drużyny młodzieżowe prowadzi się z myślą o jednostkach, a nie kolektywie. Valverde powiedział kiedyś: "jak mam korzystać ze szkółki skoro oni nie potrafią awansować do 2 ligi". Grał tam wtedy Puig. Już rozumiesz o co chodzi? Może być 15 słabych graczy i 1 genialny, nawet jeśli będą wszystko przegrywać i spadną, to ten 1 gracz nałapie doświadczenia. Czy Puig był winny temu że nie awansowali i nie dostał wczesniej szansy? Trochę tak, jak każdy inny.
Nawet na kursach trenerskich PZPN uczą by "poświęcić" 10 zawodników by wyszkolić tego 1 najlepszego, jak trafi się takich 2 czy 3 to tym lepiej. Ale w młodzieżowych drużynach zespół jest na dalszym planie, tu najważniejsze są pojedyncze jednostki takie jak np. Moriba: on grając w 3 lidze będzie się wyróżniał tylko co z tego? Lepiej by rywalizował w 2 lidze z zawodnikami lepszymi od siebie, wtedy nie popadnie w marazm
0
@Azi jeśli chociaż 1-2 zawodników prócz Araujo w przyszłości zostanie na stałe włączonych do pierwszego zespołu to będzie ogromny sukces. I właśnie dla tego 1 zawodnika tak ważne jest by kolejne 42 spotkania rozegrał w 2 lidze a nie 3, bo przeskok jest ogromny, dlatego jak dla mnie mogą ściągnąć tu Mirandę, cofnąć kogo się da była awansowali. To jest najważniejsze, a nie jakiś test dla zespołu, z którego za 2 lata zostanie może 2-3 zawodników, reszta rozejdzie się po sredniakach hiszpańskich
0
@NeroTFP jakim kolektywie? Zdajesz sobie sprawę, że w tej chwili atak oparty jest na Manaju który pauzował 3/4 sezonu i zawodnikach Juvenilu, którzy w Barcy B rozegrali kilkadziesiąt minut?
2
Ależ bym sobie takiego Puiga, Collado i Fatiego zobaczył w niedzielę obok Monchu, Konrada, Morera i Moriby.
5
@GeraltzKatalonii jeśli chodzi o karne to lepiej nie :R
0
Badajoz ma dziś tyle szczęścia że mocno obawiam się tych karnych... Szczególnie biorąc pod uwagę presję na młodych graczach.
#InakiMusisz