messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@barteq nawet jeśli, to prezentował się wybornie jak grał więc w czym problem? To po Laporte najlepszy stoper w City patrząc po drugą połowę sezonu. Ja w chłopaka wierzę, bo gdy wychodzi na boisko to bije od niego pewność. Świetnie operuje pilka, do tego gra obronną też na wysokim poziomie. Musi popracować nad kryciem i będzie top stoperem.
1
@barteq a Garcia nie ma? Laporte, Stones, Fernandinho, Otamendi to żadna konkurencja, ale Rakitic i Vidal to już tuzy przez które ciężko się przebić i potężny Puig dokonał cudu?
0
@barteq na początku sezonu tak było, ale gdzieś od grudnia nawet jak do dyspozycji jest Fernandinho, Laporte, Stones i Otamendi to na te najcięższe mecze (jak z Liverpoolem) wychodzi para Laporte - Garcia. Zobaczysz, że z Realem też tak bedzie.
Równie dobrze można powiedzieć, że Puig jest slabiakiem bo, na początku sezonu nie mógł się przebić, teraz zarówno on jak i Eric są szykowano do roli zawodnika podstawowej 11
0
@barteq co ty za przeproszeniem pieprzysz? Porównujesz chłopaka który zagrał już 11 spotkań w bądź co bądź najsilniejszej lidze świata - w absolutnie topowej drużynie, a prócz tego ma za sobą kila spotkań w pucharach i cały mecz w LM do dwóch chłopaków starszych od niego którzy przez całe swoje kariery łącznie, razem nie zagrali nawet połowy tego co on na najwyższym szczeblu. Braaawo.
5
@Statistics ależ Milito był kozakiem swego czasu, zupełnie o nim zapomniałem. Gdybym nie on to tamten Inter by tyle nie wygrał
0
@barteq 30mln to i tak kwota którą ciężko będzie uzyskać w tych czasach za gościa który od 2 lat nie potrafi rozegrać połowy sezonu. Mówisz, że nie możemy grać 33 letnim Pique a chcesz wysłać Umtitiego pod nóż - wtedy tak czy inaczej straci cały sezon. Lepiej niech leczy się rok w innym klubie.
Swoją drogą, kupiłbyś takiego zawodnika? Lepsze 30mln teraz które można zainwestować w innego stopera jak Eric, niż nic jeśli operacja się nie powiedzie a Umtiti przewegetuje tu do końca kontraktu kasując rok w rok niezłą wypłatę
Sam fakt, że Garcia jest obecnie kandydatem do gry w 1 składzie City świadczy już o jego ogromnym potencjale.
0
@barteq bo w kolejce czeka Araujo, a Eric Garcia to piłkarz równie perspektywiczny co Umtiti, a przy tym wychowanek, Hiszpan, sytuacja podobna co z Pique kilkanaście lat temu.
Druga sprawa to nigdzie nie jest pewne że po operacji wszystko będzie z nim dobrze: to nie jest zabieg tylko bardzo skomplikowana operacja, przykład Puyola pokazał że opercja kolana nigdy nie daje 100% pewności.
4
@BarcaInfo chyba jedyna nadzieja na sprzedaż Umtitiego chociaż za 30mln to Arsenal i Inter
9
@AdiKingu96 bardziej jak Turan, bo Dembele jednak jeśli jest zdrowy to jest albo zawodnikiem podstawowej 11, albo pierwszym rezerwowym, a Bale nie łapie się nawet do kadry meczowej i chyba mu z tym dobrze
0
@Coutinho007 @lucca87 moim zdaniem najważniejsza będzie sprzedaż, żeby zejść trochę z płac:
Coutinho
Umtiti
Vidal
Rakitić
Rafinha
Ci zawodnicy muszą odejść obowiązkowo.
Możliwe też, że odejdą
Neto
Todibo
Alena
Braithwait
Wague
Za całą tą "niepotrzebną" świtę spokojnie można uzyskać 150-200mln.
Starczy to na pokrycie transferów Lautaro, Erica Garcii i nowego LO jeśli Firpo zostanie włączony w transfer Lautaro + ewentualny transfer pomocnika jeśli Roberto będzie rozpatrywany jako obrońca, ja osobiście chciałym Grimaldo na LO. Reszta środków powinna zostać przeznaczona na załatanie budżetu.
BR: MATS, Pena
PO: Semedo, Roberto/Wague
ŚO: Pique, Garcia
ŚO: Lenglet, Araujo
LO: Alba, Grimaldo/ktoś nowy
ŚPD: FDJ, Busquets
ŚP: Pjanić, Roberto/nowy pomocnik
ŚP: Puig, Pedri
PS: Messi, Trincao, Griezmann
N: Suarez, Griezmann, Lautaro
LS: Dembele, Fati, Griezmann
W obwodzie są jeszcze Monchu, Collado, Matheus Fernandes, Miranda.
Druga opcja to przejście do gry z Messim w pomocy, chciałbym zobaczyć jakby to funkcjonowało, wtedy więcej miejsca byłoby dla skrzydłowych, których od przyszłego sezonu nie będzie brakować.
0
Lubię ten czas gdybań przed każdym kolejnym sezonem odnośnie ewentualnych wzmocnień i wprowadzania nowych zawodników. Fati, Puig i Araujo już chyba wywalczyli sobie miejsce w pierwszej drużynie na kolejny sezon. Ale prócz nich jest jeszcze Trincao, Alena, Wague, Pedri, Monchu, Collado.
O ile Trincao i Alena (niestety) raczej zostaną z pierwszą drużyną to przyszłość Wague, Monchu i Collado będzie zależeć w dużej mierze od presezonu. Pedri też ma mieć status zawodnika pierwszego zespołu, tu mnie jednak zastanawia jaki pomysł mają na niego, bo chłopak gra dużo w środku pola i po skrzydłach, mi bardziej pasuje do pozycji środkowego pomocnika, zobaczymy jak to rozegrają.
No i transfery, tu nie oczekuje fajerwerków, jedynie odejście starej gwardii która powinna zrobić miejsce młodym: Vidal, Rakitic, Umtiti, może Braithwait, Neto, Cou (?)
Gdyby dorzucić do tego transfer Erica Garcii plus jakiegoś młodego pomocnika (Aouar?). Już wygląda to całkiem nieźle.
1
@Gaucho kiedyś coś czytałem, że jest po słowie z jednym z angielskich średniaków (everton lub west ham). Obniżył loty to prawda, ale wciąż jest młody i ten kierunek wydaje mi się bardzo prawdopodobny
2
@Gaucho żadnego. Araujo, Eric Garcia, Upamecano, Alaba - na tych stoperach powinniśmy się skupić
3
@barcowy1899 Lenglet czysto piłkarsko to najlepszy stoper jaki był w tym klubie od czasów Puyola. Gra na wyprzedzenie, wzrost, warunki fizyczne, nienaganna technika, dobre krycie i siła. Ma wszystko czego potrzebuje środowy obrońca, będąc wciąż bardzo młody. Nie bez powodu przebijał się przez wszystkie szczeble juniorskiej reprezentacji Francji (co było ciężkie przy czarnoskórych stoperach którzy mają przewagę w tym, że zazwyczaj fizycznie dojrzewają szybciej i mają przewagę w kadrach juniorskich).
Pisząc, że to nie jest stoper na ten poziom pokazujesz tylko, że nie znasz się na piłce. Bo Clement miałby pierwszy skład w każdej drużynie na świecie (no, może w Realu przy obecnym Ramosie i Varanie miałby problem, ale Sergio ma swoje lata)
2
@inViNcibl3 dokładnie to 140. 100mln + 40 zmiennych, nie liczę pensji piłkarza.
1
@Statistics akurat Chygrynski został kupiony za 25, a sprzedany na 15mln. Owszem strata 10mln jest odczuwalna, ale myślę że finansowo były gorsze transfery w tym klubie. Taki Keirisson przyszedł za 12, nie zagrał meczu i odszedł za 0. O Ardzie nie wspominam. Cou czy Dembele jeśli zaraz nie odpalą to też będą pod top podbijać
1
@Gomess lepiej późno niż wcale.
1
@stradomek myślę, że faktycznie jest najlepszym młodzieżowcem w Ekstraklapie, chociaż młodzież z Lecha też robi wrażenie, Karbownik jednak ma niesamowitą jak na ten wiek regularność gry na wysokim poziomie. Nie przypominam sobie meczu w którym wypadłby słabo, lub przeszedł obok meczu. Zawsze był wiodącą postacią.
0
@Bartek22 możliwe że trener miałby na Collado pomysł. Były nawet plotki że z Trincao chcą zrobić pomocnika, a to bardzo złożony styl gry. Alena grywał dużo niżej, w Barcy B faktycznie grał trochę jak Ozil, ale już w tych kilku meczach w pierwszej drużynie i w Betisie był wystawiany jako 6/8 (w Betisie czasem jako prawy pomocnik).
0
@Ghotti też jestem tego zdania. Talent ma mniejszy od Puiga i Pedriego, a to ta sama pozycja
@Kuracjusz nie, bo Fati grał od dobrych 5 lat w systemie Barcelony i zna go tak jak każdy wychowanek na wylot. A Pedri występował albo na skrzydle albo na 10 w 4-2-3-1, albo jako boczny pomocnik w 4-4-2. Nigdy nie grał jako jeden z pomocników w 4-3-3, a do tej roli jest szykowany. Nie nauczy sie odpowiedniego poruszania się i ustawienia na treningach z pierwszą drużyną. Powinien jak najwięcej grać żeby wyrobić nawyki i schematy poruszania się na tej pozycji, a to by mi zagwarantowała regularną gra w Barcy B. Gra w linii pomocy Barcelony jest jedną z najbardziej wymagających na świecie, tu sam talent nie wystarczy
0
@Kidd Z tego co kojarzę to teraz będą półfinały, a potem finał. Więc jeszcze 2 mecze, chyba pojedyncze
0
@Bartek22 Collado równie dobrze radził sobie na skrzydle. Grał również na "8" i wyglądał bardzo obiecująco, moim zdaniem to piłkarz bardzo podobny do Pedriego, tylko inna noga wiodąca.
Alena i 10? Nie, moim zdaniem nie, to bardzej piłkarz na 6/8. Pamiętam jak zagrał świetny mecz na tej pozycji z Interem w LM, problem tylko w tym, że obecnie jest całkowicie bez formy.
Edit: Ogólnie w Barcy B nie produkuje się "10" druga drużyna cały czas gra 4-3-3 gdzie zawodnicy ofensywni są sprawdzani na kilku pozycjach, często pomocnicy występują od 6 przez 8 aż do skrzydłowych, ale nigdy na 10. Najbliżej do 10 było chyba ostatni Rafinhi, ale on dawał radę na innych pozycjach.
0
@Kuracjusz Niby tak, chociaż nie jestem zwolennikiem tego pomysłu. Moim zdaniem jako 17 latek powinien jeden sezon spędzić w drugiej drużynie jeśli uda im się awansować do 2 ligi, mógłby być przy tym przecież powoływany na mecze pierwszego zespołu gdy będzie realna szansa na grę. A tak pewnie będzie czekał jak Puig pół roku zanim w ogóle zadebiutuje, a starszy i również dobrze prezentujący się Collado czy Monchu będą musieli albo kolejny rok spędzić w niższej lidze, albo udać się na wypożyczenie, bo raczej miejsca dla nich wszystkich nie będzie.
1
Liczę, że Monchu zostanie w pierwszej drużynie a Rakitić i Vidal zrobią mu miejsce. Od tego faceta bije solidność na kilometr. Nie jest tak nieprzewidywalny jak Puig, nie ma takiego dryblingu i techniki, ale pracuje na boisku za 2, jest świetny fizycznie, ma bardzo dobry strzał i długie podanie. Jak trzeba strzelić to strzeli, jak trzeba odebrać to zawsze jest tam gdzie powinien. Po prostu poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Idealny box2box za Vidala. Oby on i Collado przepracowali okres przygotowawczy, chociaż skoro będzie Pedri, Alena, Monchu i Collado.. Trochę ciasno. Ale Monchu jako kapitan i bądź co bądź swietny zawodnik zasługuje na szansę nie mniej niż Alena.
Niech chłopak zrobi miejsce w Barcy B dla Moriby, a sam powinien już zrobić krok do przodu. Ważny jest ten awans, wtedy tacy zawodnicy jak Pedri mogliby być przerzucani między Barcą B, a pierwszą drużyną zależnie od zapotrzebowania.
0
@tbas na FB na jeden z grup mi się przewijało wczoraj, było tam podane źródło jednej z hiszpańskich gazet. Nie pamiętam na której to było grupie, ale jak znajdę chwilę to poszukam i wkleje
0
Ponoć Jordi Cruyff zrezygnował z posady trenera Ekwadoru i jeśli nie podpisze w ciągu 30 dni umowy z Barceloną to będzie musiał zapłacić 900 000 euro odszkodowania Ekwadorskiej federacji.
Ktoś wie o tym więcej? W jakiej roli miałby tu przyjść? Jako trenera pierwszej drużyny go nie widzę, ale może jakaś grupa młodzieżowa lub zupełnie inna rola w klubie?
2
@MESSIah16 Henry. Tylko on wtedy był w życiowej formie.
7
Pomyśleć, że gdyby same obramowania bramki wpadły to byłoby 8-0, o sytuacjach jak ta Suareza gdzie biegł od połowy sam na sam nawet nie mówię. Bardzo dobry mecz, przeciwnik co prawda nisko zawiesił poprzeczkę, ale taki mecz na poprawę nastroju i podniesienie morali przed Napoli był potrzebny
0
@Hiacynk a przede wszystkim każdy z nich potrafi i lubi grać do przodu na większym ryzyku, w dodatku wybiegana pomoc. To może dobrze wyglądać, problem tylko w tym, by Busquets wreszcie zmienił status na rezerwowego.
4
De Jong cofnięty i centralnie ustawiony to dobry De Jong. On dusi się wyżej. Busi też miał na początku pewne braki defensywne, ale Frenkie musi grać na jego pozycji, jest znacznie lepszy, FDJ, Pjanic, Puig. Liczę na taką pomoc za kilka miesięcy.