messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Azi bo jest 2 lata starszy? Bo ma 100 spotkań więcej w karierze?
0
@Azi Lewy nie zawsze był pierwszym wykonawcą, trzeba też wziąć pod uwagę, że na dobre odpalił mając 23 lata.
0
@Triv44 DomManu powiedział, że polskiej Ikony na 100% nie będzie.
0
@Salwik92 Carlos Alberto na PO to rzeźnik. Zambrotta też daje rade.
1
@A_Gomesinho_21 we wszystkich rozgrywkach Trincao ma 9 bramek i 11 asyst na 2tys minut. Ferran 6 bramek i 8 asyst na 3tys minut. Wygląda to obiecajaco
6
10min do meczu a Ronaldo jeszcze bez oddanego strzału?
2
Swoją drogą: jak Leo podał Suarezowi z karnego to zaliczyli mu ten rzut karny jako nietrafiony?
2
@mrboom z całym szacunkiem do Roberta bo jest najlepszą 9 na świecie to mimo wszytko patrząc czego dokonał Immobile w Lazio które przecież od ostatniej dekady nawet nie powąchało LM - moim zdaniem zasłużył wcale nie mniej niż Polak Rodak. Robert w maszynie do wygrywania Bundesligi ma jednak dużo, dużo łatwiej
1
@bixmix co tam mówiłeś?
1
@Tomek_TF wolałem stare klasyczne modele niż ten oczopląs
0
@Krystian_mix no właśnie to pytanie. Tylko Leo czy dwóm magikom?
0
@chavez a gdy będą mieć taką samą ilość bramek? Remis czy liczą się asysty/mecze?
1
Na TVP Sport leci właśnie dogrywka finału Hiszpania - Holandia.
I taka rozkmina, gdyby cofnąć licznik to lepiej Messiemu do 20 lat czy Xaviemu i Iniescie? :D
0
Ciekawe czy gdyby Immobile był młodszy to byłby z nami łączony zamiast Lautaro?
0
@Encore z karnych naszczeloł jak kryszcziano
2
@BarcaInfo Świetny klub dla niego. Odeegard ma problemy zdrowotne, jeśli nie wypożyczą Kubo to Collado może z marszu wskoczyć do pierwszego składu
2
@NeroTFP ✦ Hiszpania: FC Barcelona
✦ Włochy: Napoli
✦ Anglia: Manchester United
✦ Niemcy: Borussia
✦ Francja: Lyon
✦ Polska: Legia Warszawa
✦ Holandia: Ajax
✦ Reszta świata: FC Porto
4
@Adamski69 lepiej mądrze stać niż głupio... a nie, czekaj, to nie ta pozycja :D
2
@IrekPOL ścieżka nad morzem.
0
@Ghotti mój znajomy - fan chelsea sprzedał mi info, że po tym jak odpadł Chilwell ze względu na cenę, to najbliżej jest właśnie Cucurella, ale wiem tylko tyle ile mi powiedział, bo średnio interesuje się ligą angielską.
E: Telles ponoć jedną nogą w PSG
1
@MichVeB w Barcelonie zawsze był rozpatrywany jako LO, Getafe gra taką piłkę, że oni Pique by ustawiali w środku pola i byłby tam najbardziej kreatywnym zawodnikiem. Bordalas wyznaje zasadę siła razy ramie.
Lampard ponoć ceni w Cucu walory ofensywne, świetną dynamikę i kondycje oraz wielke serducho i gre na 100% w każdym meczu. Nawet jeśli ma braki w obronie to wcale nie większe niż starszy od niego Firpo. Wciąż jest młodym zawodnikiem i może to nadrobić.
Alba jak pewnie dobrze pamiętasz w Valencii też grał lewego pomocnika w 4-4-2, na LO grał tam Mathieu :)
19
Cucurella blisko Chelsea za 30mln. Piękny deal zarządu. Najpierw Eibar zapłaciło nam 2mln, po to żebyśmy my za rok musieli wykupić go za 4. Potem sprzedali go za 10mln, czyli czysto teoretycznie zarobiliśmy na tym zawodniku 8mln euro minus kwota, którą zarabiał w Barcy B i okresie między sezonami kiedy nie był wypożyczony.
Marny zysk, dlatego wypożyczając zawodników do klubu z La Liga zawsze powinni albo zawyżać kwotę transferu, albo ustawiać kwotę odkupu pare mln większą, lub pierwokup. Szczególnie, że wiadome było jakim jest on zawodnikiem skoro nawet na tej stronie nie był anonimowy.
Pomijam już fakt, że mógłby tu zostać zamiast Firpo..
1
@cata_luna Faktycznie, nie wyłapałem tego :D. Kiedyś gdzieś mi się takie zestawienie wyświetliło i na bank w top5 te 3 kluby były, ale to zestawienie było z ostatnich 5 albo 10 lat.
0
@Azi niestety ranking tego nie uwzględnia. To było zestawienie typowo pod zawodników. Ale coś kojarzę, że w ostatnich latach najwięcej miało United, Real i Juventus
9
Według transfermarkt:
Najwięcej strzelonych karnych od 2000r:
1. Ronaldo 114
2. Totti 75
3. Messi 75
Najwięcej niestrzelonych karnych od 2000r:
1. Messi 22
2. Totti 18
3. Ronaldo 18
Jako ciekawostka: Pauleta wykorzystał wszystkie 26 na 26 rzutów karnych od 2000r.
Co jak co, ale te karne to Messi miał mocno średnie, szczególnie na początku kariery. Taki Villa jak pokazują statystyki byłby dużo pewniejszym egzekutorem (77% skuteczności Messiego do 90% Davida).
6
@MESSIah16 patrząc na ich gęstość zaludnienia to i oni nawet nie muszą się wysilać z dystansem społecznym :D
0
@escarabajo myślę, że w Barcelonie dla takiego Pique czy Messiego większy autorytet i poparcie w szatni miałby Xavi niż jakikolwiek inny trener (no może prócz Pepa). A jak wiadomo na czele szatni stoją u nas najstarsi zawodnicy
0
@Salwik92 przez takie myślenie więcej tracimy niż zyskujemy. Lewandowski, Ronaldo, Benzema to piłkarze w wieku Leo lub starsi. Każdy z nich bierze czynny udział w grze obronnej swojej drużyny, a są dla swoich zespołów równie niezastąpieni co Leo dla nas.
Moim zdaniem marnujemy w ten sposób nasz potencjał. Gramy bez prawego skrzydła, a wystawianie ofensywnie usposobionego pomocnika nie ma sensu bo jego pozycję zajmuje nasz nominalnie prawy skrzydłowy.
A tak Leo na papierze grałby tam gdzie i tak gra najwięcej, miałby dwa skrzydła do dyspozycji, które przy okazji mocno rozciągną grę i nie trzeba pchać wszystkiego środkiem.
0
Ciekawi mnie czy Leo, który 90% spotkania spędza w środku pola między linią środkową a polem karnym nie dałby rady na pozycji Iniesty.
Jeśli jakiś trener z autorytetem jak np. Xavi chciałby zmienić mu pozycje na boisku na typowego pomocnika i wymusić od niego czynny udział w grze obronnej (co potrafi, ale się oszczędza) nawet kosztem minut Argentyńczyka który zamiast grać 5000minut mógłby w sezonie mógłby zejść do 3500 ale grając na 100% w pressingu i obronie - to mogłoby dać drugie życie tej drużynie. Skoro każda akcja ma przechodzić przez niego, a sam Leo umyślnie czy nie opuszcza prawe skrzydło i zagęszcza środek to niech ma chociaż coś więcej niż Alba na lewym skrzydle do rozegrania.
Oczywiście to miałoby sens, jeśli wrócilibyśmy do gry jak za Pepa - 70% posiadania i odbiór już na połowie rywala - słynne 6 sekund
3
@BartqRKO beletti i finał z Arsenalem :)