0

@FcPortoFan1999 no LeBron - zacznijmy od tego - miał znacznie większą konkurencję. Natomiast obiektywnie - w latach 2008-2018 był najlepszym koszykarzem w lidze. Nikt nawet nie był blisko niego. 8 lat z rzędu docierał do finału i to głównie, dzięki jego grze.

Pomijam już fakt, że LeBron nie schodzi później pewnego poziomu 23 lata. DWADZIEŚCIA TRZY LATA. Nie potrzebował do tego robić przerwy "bo mentalnie siadał".
Także też nie chcę być wredny, ale takie są po prostu fakty

0

Jeśli Górnik zdobędzie PP i jednocześnie zajmie drugie miejsce w lidze, to w el.LE zagra 3 drużyna w lidze, czy finalista PP?

0

@FcPortoFan1999 @Arkon

A. Nie zapomnijmy jeszcze wspomnieć, że w latach 80 i 90 była obrona, nie to co teraz kurłaaa :) pzdr :)

0

@Arkon doczytałem jeszcze Twoją odpowiedź do kolegi.

Podważanie Ciebie denerwuje? A mitologizowanie i tworzenie kościółków Ciebie nie drażni?
Zobacz co się stało wokół Maradony. Jakiś chory absurd to jest. Chłop, który klubowo max co osiągnął, to 2 mistrzostwa kraju z Napoli i tyle xD nic nie wygrał w Europie.
Z kadrą osiągnął w sumie tyle co Messi. No, a Messi jeszcze gra.

Już pomijam aspekty jego narkotyzowania się, kontaktów z kartelami.

0

@Arkon @FcPortoFan1999 nieprawdopodobne jest to, jak wywyższa się MJa w dzisiejszych czasach. Mitologia goni mitologię.

To jest jak z Maradoną. Osobom 50+, którzy wielbią Maradonę, nie przetłumaczysz, że Messi zjada Maradonę na dzień dobry.
Maradona miał aurę i tyle, ale w każdym aspekcie Messi jest zwyczajnie lepszym i świetnie to podsumował Stanowski jeszcze na Kanale Sportowym, gdy wybierano top100 w historii piłki.

MJ ma swoje cechy w których był top, LBJ też ma swoje cechy w których jest top.

Nie pisze, że ten, czy tamten jest najlepszy w historii, bo i ciężko to stwierdzić, bo i jak?

MJ zdobywał trofea, bo stworzył top2 drużynę w historii. Jak Curry z Kerrem u steru w GSW.
Tam grało wszystko.
I powtórzę. MJ grał tym lepiej, im lepszy miał zespół. To była jego wyjątkowa cecha. Wówczas był nie do zatrzymania.

I nie. Nie odlatuję. Zwyczajnie mam inne spojrzenie na sytuację. MJ to był koszykarz wybitny. LBJ też jest koszykarzem wybitnym. Zupełnie inna charakterystyka obu. Prędzej bym porównywał MJa do Bryanta, bo raz - identyczna pozycja. Dwa - mimo wszystko bliższe siebie czasy (ich mecze się nakładały). Trzy - podobny styl gry. Cztery - opierali się na finezji, a nie fizyczności.

A to, że LeBrona się kwestionuje...no dziwne, by kwestionowano MJa za jego czasów, jak wówczas był zwyczajnie najlepszy, a Mamba i LeBron dopiero później zaczęli grę. Dzisiaj wielu właśnie kwestionuje MJa i bycie GOATem, bo pojawił się LeBron. To jest naturalna, logiczna myśl ;) natomiast - jak wspominałem. Nie twierdzę, że ten jest GOATem, a ten nie. Nie wiem, czy takie dyskusje mają sens. W piłce nożnej o wiele prościej to wytypować. W koszykówce? Chyba nie.

0

@FcPortoFan1999 tak. Wyobrażam sobie, że jakby Bulls nie mieli ekipy, to finalnie by odszedł od nich MJ.
Każdy szanujący się gracz, by to zrobił patrząc jak zarządzane było wówczas Cleveland. Powiem więcej. LBJ się zrehabilitował, bo wrócił i wygrał dla Cleveland pierścień.
LeBron w takiej sytuacji to był cały pobyt pierwszy tam, czyli 2003-2010. 7 pełnych sezonów ciągnięcia wozu drabiniastego. Chicago było wtedy jednak lepiej zarządzane i tyle.

Powtórzę. Bez Pippena w składzie z MJem, Jordan nie wygrał ŻADNEJ serii w Play-offach. Dlaczego? Potrafisz to mi wytłumaczyć?

0

@FcPortoFan1999 a ja tam stoję na stanowisku, że gdyby nie Pippen, to MJ nie osiagnałby tego, co osiągnął.
Wystarczy zobaczyć ile serii Play-off wygrał MJ bez Pippena, czyli literalnie ZERO.

0

@Arkon takie boskie geny, że potrzebował przerwy od gry, by w ogóle wrócić na odpowiedni poziom ;)
To jest inny tym koszykarza. MJ stylem i magią bardziej przypominał Czarną Mambę.
LBJ natomiast to jest IQ na parkiecie. Wie co robić i wie jak to robić. Dodatkowo chory atletycyzm. Nikt w historii nie miał takiego zrozumienia własnego ciała, takiej szybkości, siły i wytrzymałości w jednym.
Pod tym kątem jest to genetyczny fenomen, a w dodatku tytan pracy.

0

@FcPortoFan1999 tyle, że MJ bez Pippena nie istniał. To była największa pięta achillesowa tego koszykarza, wybitnego przecież.
LBJ potrafił w 3 różnych zespołach ciągnąć zespół, zwłaszcza w Play-offach. Tylko w Miami i niekiedy w Cleveland (ale tylko w drugim podejściu i też nie w każdym sezonie) miał godnych siebie kolegów. Teraz, jak ma w Lakers super kolegów, to akurat się kontuzjowali na playoffy, a i tak mając 41 lat (sic!) potrafi ciągnąć zespół i wprowadza pełną kontrolę meczu.
Np. tego MJ nie miał. Nie potrafił w takim stopniu kontrolować meczu, posiadań, jak robi to LBJ.

Natomiast jedno miał MJ, a nie ma LBJ. Chorą aurę wokół siebie. Jak zespoł grał, to MJ wyrastał na absolutnego goata. Magia na parkiecie.

Wielka szkoda, że dyrektorzy sportowi Kawalerzystów nie dali mu zespołu 2003-2010, bo miałby więcej pierścieni. Tak samo w Lakers..

2

@FCB24 tyle, że teraz naprawdę już poważnie się za to biorą. Artiom na pewno skorzysta.
@mekston zupełnie bezsensowny zakaz. Nie rozumiem tego. Serio. Absurd.

0

@FCB24 ponoć Artiom i Emil od przyszłego sezonu w SGP

1

@Encore jeśli Jalen nie wróci, a wróci na G2 chociażby Doncić, to Lakers mogą ten 1 czy 2 mecze urwać. No, ale i tak - nie wierzę, że przejdą. Jeśliby przeszli, to w zdrowym składzie - są w stanie wygrać ligę. Serio. To już wtedy jest inny mental. Jest LBJ, czyli Pan "wejdę do finału NBA" (a co dalej, to różnie xD). Do tego Doncić, który jest w stanie rzucać co mecz 40+ w Play-offach.

No i należy też zwrócić uwagę, że Lakers naprawdę świetnie bronią. Zresztą...to było ich siłą też pod koniec zeszłego sezonu. Problem w tym, że OKC bronią najlepiej w lidze. SGA, to wybitny obrońca, do tego mają dwóch wysokich podkoszowych, którzy też potrafią bronić...
O ataku nie wspominam, bo OKC ich rozjeździe trójkami. Houston już to też momentami robiło w G4 i G5.

Nastawiam się na wpierdziel, ale oczywiście miło chciałbym się zaskoczyć

1

@escarabajo jestem kibicem LeBrona, a co za tym idzie Lakers. W najmniejszych snach nie przypuszczałem, że:
1. Houston będzie grało bez Duranta
2. Nawet bez niego nie będą w stanie przejść Lakers
3. LA tak świetnie będą grać w defensywie
4. LBJ nadal to ma i sam jego mental wystarczy, by przejść Houston.

Także tak...niedoceniłem "mojego" klubu.

Ogólnie dużo wyników nie trafiłem. Chociażby kompletnie niedoceniłem Minnesoty. Mamy tutaj nawet fana tej drużyny, ale nie pamiętam, który to był :) zapamiętałem tylko, że jest to fan Wilków. No i to jak słabe było Denver i jak Gobert przykryje Jokera, to też nie było w moim bingo

2

Lakers pokonują finalnie 4-2 Rockets. Należy sobie zadać pytanie - Lakers tacy silni, czy Rockets tacy słabi? Weryfikacja od 5.05, gdzie Reaves już wróci na dobre. Oczywiście - nie mają Doncica. Natomiast OKC wybitnie NIE leży Jeziorowcom.
Typuje 4:0 dla OKC.
Aczkolwiek ekipy, gdzie gra LBJ nie wolno nigdy skreślać. Jak trzeba, to chłop może pociągnąć drużynę.
Bardzo bym chciał 7mego meczu...no, ale realia są takie, że dwa pierwsze mecze, to wpierdziele ostre od Oklahomy (każdy inny scenariusz niż 2 mecze na +25 dla OKC, będzie sukcesem, lub promyczkiem nadziei) i liczenie na powrót na G3 Luki..może się to wydarzyć i może być to zupełnie inna gra Lakers. Natomiast jak mówię. Sweep dla OKC się szykuje i to srogi

Natomiast wybitne to są pojedynki na wschodzie.
Orlando z Detroit i przede wszystkim 76ers z Celtics. Ja mówiąc szczerze nie wiem jak to się skończy. Magicy już powinni szykować się do pojedynku w półfinale konferencji...a tymczasem - przewalili w nocy srogo.
Embiid wrócił i Phila wróciła. Boston zapomniał jak się gra. Pistons i Celtics mają 7 mecz u siebie i chyba to będzie decydujące.

Ultra ciekawie też w pojedynku Toronto z Cleveland. Całym sercem oczywiście za Raptors! Niech Brodzie utrą nosa!

@takisobiektos @Encore @FCB24 @kamyk_23 @fart @mekston @barcelonaLM

1

@gumaz ja tam akurat zasługuje na ignorowanie haha :D

1

@Arkon uległ presji.
Wierzę, że i my takim klubem się staniemy, ale u nas to jest taki temperament właśnie latynoski xD zero chłodnej głowy. Wszystko musi się DZIAĆ NA RAZ xD

0

@Ilka śmierdzi remisem na kilometr

4

@Arkon Bayern to jest najlepiej zarządzany klub. Zero problemów finansowych, dominacja w lidze, ogromny budżet, ale mądrze wydawany, no i sukcesy w LM.

2

@Kgorecki2500 nie no. Raczej w RN zamknięta droga dla niego. Prędzej do Brauna

3

@Kgorecki2500 Pełczyńska miała jedną jedyną okazję, by wyjść z twarzą i się obronić przed wyborcami. Właśnie tracą ostatnich wyborców. Na moje to 1% to jest max, co będą mieć.

2

@Rastafarnianin nigdy nie pojmę, że w KK jest post w piątek od mięsa xD

W sensie czemu w XXIw. Jeszcze to jest

0

@tbas no wg mnie są w stanie współpracować, ale to nie będzie łatwe. Coś, jak z Orbanem...

0

@Cochise no dokładnie. Dlatego ostatnie co się powinno wydarzyć, to antagonizowanie AfD i w Niemczech i u nas. Musimy być gotowi na współpracę. Jak będziemy robić sobie wrogów, to będzie lipa.

Straszna alternatywa (nomen omen) nas czeka..

0

@tbas marzec 2029, ale oni tam nie dotrwają. Typuje wcześniejsze w przyszłym roku.

Poparcie dla rządu, to kilkanaście procent obecnie.

0

@chosenone bo obiektywnie Scholz był TRAGICZNY. I dla Niemców, i dla nas. Ot paradoks.

No, ale tak. Co do zasady - jak są problemy, dramatyczne wydarzenia, kryzysy w kraju i wszystko leci na łeb na szyję, to uciekamy w radykalizmy. Taka natura człowieka.

0

@Kgorecki2500 no zależy od układu..
Możliwe, że nawet 45%
Niemniej. To Niemcy czeka. Tam nic nie gra, jest co raz gorzej. Migranci rozwalający kraj też nie pomagają.

0



Ja Wam mówię. AfD będzie zaraz mieć 30 parę procent. Niemcy wybierają cały czas ten idiotyczny rząd SPD + CDU/CSU

Merz notuje fatalne notowania. Tylko kilkanaście procent popiera go, jako kanclerza.

Czekają nas ciekawe czasy.
Szykujmy się na nowe za naszą zachodnią granicą.

Gdyby w całych Niemczech decydowały wyniki sondażowe z NRD (są rejony, gdzie mają pod 50%), to w Niemczech samodzielnie (lub prawie samodzielnie) rządziłoby AfD

@Kgorecki2500 @gumaz @Safrani

0

@clyde na pewno jako koleżanki z pracy, to spoko, ale szefowej, czy kierowniczki, to nie chciałbym mieć kobiety. Statystycznie oczywiście.
Kiedyś, jak pracowałem na etacie, to miałem właśnie i to masakra była xD
Zrobienie grafiku już powodowało konflikty, bo po złości chyba nie chciała dać tak, jak wszyscy chcieli xD
Już nie mówiąc o innych aspektach

0

@Eto'o9 R10 powiem Ci więcej. Panichelli u nas w pierwszym sezonie w lidze zdobędzie 20+ goli. Myślę, że ok. 25-27 jak mu zdrowie dopisze.

0

@Eto'o9 R10 słuchaj. Oshimen, jak może śledziłeś moje wpisy, to TEŻ JEST MOJE MARZENIE!
To jest zupełnie inna klasa piłkarza..
Guirassy? No sorry, ale nie. Chłop ledwo w niemieckiej lidze strzela.

Panichelli, to jest gościu o GIGANTYCZNYM potencjale. Jak odpowiednio pokieruje swoją karierą, to będzie przekot. Widać w nim to.

On mi trochę Giroud przypomina.

Według mnie pasowałby do nas. U nas miałby kto mu asystować.
Ma niezłe liczby, jest młody, nie kosztowałby 100 milionów, tylko pewnie koło 40

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?