2

@macio_944 mam nadzieję, że nie dostanę za to bana, ale tutaj nie da się inaczej nazwać tego gościa. Zwyczajna hiena i śmieć. Nie rozumiem, jak ktoś taki w ogóle ma poważanie u kogokolwiek.
Poniżej WSZELAKIEJ godności.

1

@Kgorecki2500 Marik1234

0

@FCB24 fajnie wczoraj a tym podcaście powiedzieli - Houston ma 2 liderów za którymi nikt nie chciałby pójść, bo jak pójść za kim, kto na ciebie donosi, albo ma pretensje o to, że nie bronisz, gdzie sam tego nie robi xD

Kwintesencja rakiet w tym sezonie

1

@gaucho104 znaczy..no dla mnie jest to oczywiste. Chcesz jakiś sakrament, to musisz uszanować pewne zasady. Dzisiaj większość ludzi nie ma zasad. Cieszy mnie, że ten konkretny kapłan kieruje się jakimikolwiek zasadami.

Niektórzy nie rozumieją, że takie zachowanie, to jest naplucie Katolikom w twarz. Po prostu. To są zasady, są one PO COŚ. Albo dostosowujesz się, albo nie. Przecież NIKT NIE ZMUSZA DO PRZYJĘCIA CHRZTU.

Tu nie ma wielkiej filozofii

2

@Deathwing112 no, ale dalej - nie żyjesz po katolicku, to do kogo pretensje? XD

Ma Ci pozwolić zostać Ojcem Chrzestnym, pomimo iż żyjesz w grzechu i się do tego przyznajesz?
Za mało radykalny jest Kościół, bo każdy ksiądz taki powinien być. Ciesz się, że takiego masz.
Zwyczajnie powiedz kuzynowi "sorry, ale ksiądz nie wyraził zgody. Poszukaj kogoś innego" i tyle. Masz po problemie.

Ja odszedłem z Kościoła, bo stał się nijaki, bezpłciowy, sam nie wiedział czego chce + oczywiście brak radykalnego oczyszczenia się.

Akurat takie zachowanie kapłana jak opisujesz, to jest pierwiosnek nadziei dla mnie, że Kościół dalej pozostał fundamentalny

0

@FCB24 oglądałem całe te 3h wczoraj. Nawet nie wiem, kiedy zleciało.

No w sumie najgorsi na zachodzie, to Houston. Serio. Lakers, też nie wybitni.
Ja jednak stawiam dolary przeciwko orzechom, że Portland nie poradziłoby sobie finalnie z Atlantą. To nie jest 0-1 temat.

1

@Dari0G dokładnie. Jestem w stanie przewidzieć co zrobi Rosja. Będzie dokładnie na odwrót :)

Ktoś potrzebuje wróżbę? :)

4

@Deathwing112 nie no. Ja do kościoła już nie chodzę. No...powiedzmy, że raz na jakiś czas pójdę, ale to nie z pobudek religijnych.

Natomiast - to jest chrzest. Czego się spodziewałeś? Chcesz, by dziecko przyjęło SAKRAMENT KATOLICKI i mają Ci go w zębach dać?

Typowe dla obrazu naszego społeczeństwa. Brać, a nie dawać nic w zamian.
Typie. Chrzestny, podobnie jak świadek na bierzmowaniu - ma pewne obowiązki. Masz np. wychowywać w wierze to dziecko. Jak jesteś niewierzący, lub nie żyjesz po katolicki, to po cholerę się pchasz w bycie ojcem chrzestnym?

Bardzo dobrze, że Kościół cokolwiek wymaga.

0

@mrboom wiadomo czemu to zrobił?

4

@Arden nie lubię Owsiaka. Serio. Działa mi na nerwy i uważam, że zwyczajnie kręci na tym lody i leci w ciula. Plus politycznie się angażuje, co jest dla mnie niedopuszczalne.

Natomiast! Tu nic złego nie powiedział.

0

@Safrani 23 lata ma chłop, a ani jednego dobrego sezonu. Powiedzmy, że ewentualnie "całkiem dobry", to miał zeszły sezon w Koronie. I to jest max, co można powiedzieć o jego karierze. Jeździec bez głowy i tyle. Stać Was na znacznie lepszego skrzydłowego

14

Oby Real zremisował z Espanyolem, a my wygrali z Osasuną. Wtedy elegancko Mbappe przyjedzie na Camp Nou, by się skompromitował brakiem szpaleru :)

1

@takisobiektos mieć +19 pod koniec 2 kwarty, by w połowie 4 kwarty już dostawać +20 w cymbał? To chyba tylko Blazers mogli zrobić xD

0

@malypuzon Portland jest żenujące. Nie wiem co oni w ogóle robią w tych Play-offach xD
Moim zdaniem ośmieszają się chyba jeszcze bardziej niż Pistons i Houston xD

0

@maatiixx 300 miliardów złotych rocznie, to jest drastycznie mało?
Kurła, czy Ty w ogóle wiesz, jakie są wydatki i jaka dziura budżetowa? Wiesz o tym, jakie są KONIECZNE wydatki na zbrojenia? Wiesz o tym, ile my musimy wydawać na ZUS, bo tak wielu mamy emerytów, bo każdy polityk boi się zwiększyć wieku emerytalnego?

Jak słyszę, że 300 miliardów złotych rocznie to jest "DRAMATYCZNIE MAŁO", to mną trzęsie. Po prostu.

Przypomnij mi proszę ile wynosi dziura budżetowa w planowanym budżecie na 2026? Nie coś właśnie koło 250 miliardów złotych? Z czego chcesz więcej finansować, jak mamy 650 miliardów złotych dochodu, a 900 miliardów złotych kosztów (mniej więcej..nie upierajmy się o dokładne kwoty co do miliarda).

To, co możemy zrobić na już, to gruntownie zreformować służbę zdrowia. Nie wiem. Co jest złego w tych kasach chorych na wzór niemiecki? I tak - mam świadomość tego, że my dalej będziemy w tyle za Niemcami, ale przynajmniej stworzymy system, który będzie można uznać za "solidny fundament".

Przesłuchaj te 2h co wysłałem i dam mi proszę znać z CZYM KONKRETNIE tam się nie zgadzasz. Jeśli nie chcesz poświęcić tyle czasu (w pełni rozumiem!), to może nie wiem...znajdź receptę na to skąd wziąć te pieniądze i CO JEŚLI TO NADAL PROBLEMU NIE ROZWIĄŻE? Likwidacja 800+ i przekazanie całości na Służbę zdrowia?

2

Oby Portland wytrzymało!
W nocy w dodatku jest jeszcze Lakers Houston. Zamierzam oglądać tę paranoję.

Ogólnie KD nie gra, a Reaves wraca. Także easy win powinien być dla Jeziorowców
@Encore @adi7adi8 @takisobiektos @FCB24

0

@maatiixx kurła wydają więcej, bo:
1. Wszystko w Niemczech jest droższe. Po prostu. Pensje, etc. Tak po prostu jest.
2. Jest ich 2 razy więcej.

Możemy zaadaptować ich system i zrobić to w mniejszej skali.

Z tych samych powodów firmy IT kopiują wiele rozwiązań z takiego Google, Apple, etc. Obserwują co tam działa i w znacznie mniejszej skali wprowadzają u siebie.

No, ale to trzeba mieć elementarne pojęcie o zarządzaniu. Wiedzieć, że istnieje coś takiego jak efektywność. Niemcy za 1€ są w stanie więcej osiągnąć niż my za 1€.
Nasz system z definicji jest niewydolny.

Czasami trzeba gruntownie coś przebudować i podstaw. Następnie oczywiście - przy IDENTYCZNYM systemie, to ma już znaczenie ile kasy wkładasz i 5% PKB będzie 2 razy mniej efektywne (mniej więcej) niż te 10% PKB.

To jest naprawdę złożony problem, a osoby Twojego pokroju mają tylko jedną receptę - więcej hajsu trzeba ładować i problem sam się rozwiąże.

Otóż nie. Nie rozwiąże się.
Brakuje nam naprawdę wielu rzeczy, brakuje konkurencyjności, brakuje prozaicznych rzeczy jak profilaktyka (co na szczęście się zmienia). Jeśli 80% różnicy budżetowej pochłaniają pensje, to też jest absurd...a gdzie rozwój, gdzie badania, gdzie budowa nowych jednostek?

Wiele rzeczy u nas działa nie tak, jak powinno i tyle. A szkoda, bo mamy wybitnych specjalistów i ogromny potencjał.

No, ale jak jakakolwiek próba debaty w tym temacie, czy chęć optymalizacji np. poprzez prywatyzację PEWNYCH aspektów, kończy się argumentem..."yyyyy Ameryka!!!" No to sorry. No, ale nie dojdziemy do niczego.

0

@Arkon no zobaczymy. Legia ma teraz Papszuna. To sporo zmieni

0

@Chimera https://www.youtube.com/live/Kx6QffMfDcI?is=3hNFnoAO82z-C2VF

Tu masz świeżo ich program, wypowiedzi ekspertów, etc.
Ja tam nie widzę postulatów o całkowitej prywatyzacji. Korwin tak - chciał prywatyzacji. Pewnie Mentzen w przeszłości też, ale poszli po rozum do głowy i nie postulują tego. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.

0

@stone80 przecież ja wyborcą Konfy jestem, to co mi z POPiSem wyjeżdżasz? :D

1

@maatiixx tylko zauważmy, że problemem nie jest to ile kasy wydajemy, tylko na co wydajemy. Powtarzam jak mantrę, że to nie w kapitale jest problem, a w sposobie przepalania tych pieniędzy. Brakuje optymalizacji, automatyzacji, wszystko jest masakrycznie toporne. Brakuje logiki. Niektórzy lekarze mają el Dorado w tym kraju, a inny mają zapierdziel, że odechciewa im się żyć.

To jest paranoja służby zdrowia w tym kraju.

Co raz bardziej jestem zdania, że powinno się wywalić z NFZ państwowe placówki w postaci przychodni zdrowia. W dobie tych wszystkich prywatnych placówek, to aż się o to prosi. A jeśli nie to, to 20 zł za wizytę pobierać. Cokolwiek.

Cały system od nowa trzeba stworzyć, zdecentralizować. Nie wiem. Kurła cokolwiek. Dosypujemy co roku więcej hajsu i gówno to daje. Personel przejada te podwyżki.

0

@Arkon nie oglądałem meczu niestety.
No tak czy siak - macie po europejskich pucharach już. Walka o utrzymanie została. Arcyważny mecz za tydzień

0

@Safrani z tej mąki chleba nie będzie.

1

@APTAPT wszedłem na YT na ten link. Było, że niedostępne już, ale liczba wyświetleń była zapisana. 96 milionów xD

3

Swoją drogą. Tyle ludzi to ogląda. Czy to nie jest jakiś rekord polskiego YT w transmisji live?

0

@FcPortoFan1999 no i pośle Widzew do I ligi. Taki jest tego koszt.

0

@takisobiektos mindset najważniejszy hehe xD
Do tego Gobert top center w tych play-offach

0

@Safrani jakie zdjęcia, lub nagrania wideo ma Fornalczyk na trenera Vukovica, skoro ten go ciągle wystawia w podstawie?

0

@APTAPT no to tak.
Nie wiedziałem po prostu, że będzie zapis tylko z ostatnich 12h

0

@APTAPT tak to działa? Nie wiedziałem. Myślałem, że sumarycznie będzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?