0

@norbi77 Jak broniłem decyzji Flicka, kiedy to Pena był "jedynką", tak bronię jej teraz, kiedy wybrał Szczęsnego. Trener ma w to lepszy wgląd. Jeżeli tył jako całość będzie funkcjonować w kwestii wyniku, to na co tu narzekać, nawet jeśli nie ma wizualnego spokoju. Rozliczymy go za wybór przy okazji lepszych sprawdzianów, w LM, niż mecz z potencjalnym ligowym spadkowiczem.

0

@Criss18Barca Kwestia mocno subiektywna. U mnie nic z DB by się pewnie do top 100 nie załapało. ale patrząc po samych dragon ballach to już wole cha-la head cha-la z tego uniwersum.

3

Wyszedł z tego z twarzą.

1

Dziś nie unagi, ale żarłacz błękitny.

2

@Michael24 Z drugiej strony w 2015 do lutego posada Luisa Enrique wisiała na włosku, a potem tryplet. Cytując klasyka: "Ważne jak się kończy, a nie jak zaczyna".

29

@Michael24 No zapewne dlatego, że do pewnego momentu szło idealnie, a potem już nie.

2

@DAM1ANOo Losowanie

3

@Popitek12 Kolejność losowa:
1. Dudek dance
2. Iniesta vs Holandia w finale 2010
3. 2:0 z Niemcami
4. 1:0 z Japonią (lubie ten mecz za kuriozum ostatniego kwadransu)
5. Gol Raboną Lameli zza pola karnego

@Kidd te 2 i 3 to tak średnio są niezwiązane z Barceloną.

1

@TR3YWAY Kiedyś analizowałem ten temat z poziomu jaki mam dostępny i kiedy pisałem plugin do menadżera skryptów, który to lokalnie poprawia: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15045151#comment-15045151

Moje przemyślenia są takie (nie wiem na 100%), że ponieważ zajawki, które są wyświetlane przed osadzeniem treści właściwej, są rozwiązywane przez oEmbedded API Twittera po stronie serwera, to logicznie muszą być też gdzieś cacheowane, bo inaczej każdy user, który wchodzi generował by po 10+ requestów i to by nie wyrobiło na samym blokującym ruchu sieciowym. Obstawiam więc, że może na tym cache'u sie coś przepełnia, bo jest jakiś limit ustawiony. Ale to już pytanie do IT serwisu.

0

@Kengo Najlepszą była asysta Xaviego, do Xaviego:

8

Ciekawostka. Dziś mijają 182 lata, od kiedy zaobserwowano kometę C/1843 D1, nazywaną też Wielką Kometą, gdyż na nieboskłonie była widoczna nawet za dnia, kiedy znajdywała się w odległości 1° od Słońca.


Kometa ta charakteryzuje się bardzo dużym mimośrodem orbity, w najbliższym punkcie jest to zaledwie 0,005 jednostki astronomicznej (przypominam, że j.a. to średni dystans od Słońca do Ziemi), a w najdalszym aż 128,5 j.a. Dodatkowo jej warkocz ma długość 2 j.a., co powoduje, że widać ją było bardzo wyraźnie nawet za dnia. Niestety ze względu na bardzo wydłużoną orbitę przechodzi koło Słońca raz na ponad 500 lat, więc w przybliżeniu do zobaczenia w 2350.

0

@Marcelinho99 To raczej pewne. Jeszcze przed nowym rokiem Flick mówił, że Penia bez dyskusyjnie jest "jedynką", więc wątpie, że wydarzyło się coś stricte sportowego, bo nie było żadnych katastrof w tym czasie.

2

@ProMILs Dlatego tak ważne na pokładzie samolotu jest mieć 3 koty, gdyby któryś wskazywał błędne odczyty.

8

Na co komu sztuczny horyzont jak można mieć kota? Żyroskot.


5

@Luciano99 Szkoda gadać.

6

Uroniłem wewnętrzną łzę. Aż mi się przypomniało, że w latach 90' na szkolnej stołówce mogłeś dostać pokrojoną w plasterki parówkę w koncentracie pomidorowym oraz ziemniaki.


11

@JohnnyBarca czyli było zbyt pięknie, ale 15, dobre i to.

3

@FCB_dimiC Ale przecież to jest to samo. Po co się powtarzać.

7

Ledwo poszyte limity FFP z warunkową rejestracją Olmo przez sąd, a ktoś czekał nieironicznie na transfery? Srogie piguły,

1

@xvcWinterSoldier W nomenklaturze finansowej tak to się nazywa - wypłata przed 60 rokiem życia to jest zwrot. No i wiąże się z tym co tu opisali - dopłaty od państwa przepadają, tylko ładnie to ujęto, że trafią na konto wskazane przez MP. 30% z tego co wpłacił pracodawca wyląduje na koncie ZUS, a reszta zostanie jeszcze pomniejszona o podatek dochodowy, bo póki co ten hajs jest nieopodatkowany. Dopiero po 60. roku życia można je wypłacić - bez starty dopłat, bez przekazywania 30% do ZUS, bez PD. Tak są skonstruowane przepisy finansowe tej ustawy.

3

@kubix05 Last Dance w kadrze, i tak jest lepszy niż reszta naszych stoperów.

1

@xvcWinterSoldier No to wystarczy tylko dyspozycja wypłaty. Pracodawca miał obowiązek na poczatku jak było wdrażane PPK w firmie poinformować z kim podpisze w Waszym imieniu umowę, ale w jakimś HR możesz dopytać, jak nie wiesz/nie pamiętasz.

3

@Safrani Odważne założenie, że musi mieć akurat PPK prowadzone przez TFI PKO BP. Musi się udać do tego z którym w jego imieniu pracodawca podpisał umowę o prowadzeniu instrumentu finansowego jakim jest PPK. Jakby coś programuje systemy odpowiedzialne za obsługę instrumentów finansowych, w tym właśnie między innymi za PPK, więc wiem jak to działa od podszewki.

https://monikasmulewicz.pl/blog/jak-wyplacic-pieniadze-z-ppk-poradnik-krok-po-kroku/

PS @xvcWinterSoldier pamiętaj też, że wypłata, nie jest równoważna z rezygnacją. Aby zrezygnować to jest osobna dyspozycja.

4

@xvcWinterSoldier musisz w TFI, które prowadzi Twoje PPK złożyć dyspozycję. Z reguły albo powinno się dać elektronicznie (zapewne będzie się to wiązać z założeniem konta, więc jakieś weryfikacje dowodu kamerkowe, weryfikacja danych przelewem bankowym na 1 PLN, itp.), albo w placówce "papierowo". Np. na przykładzie Allianz: https://www.allianz.pl/pl_PL/poradniki/inwestycje/wyplata-pieniedzy-z-ppk-sprawdzenie-stanu-konta.html#4

Pamiętaj też, że przed 60. rokiem życia są z tego tytułu straty.

2

@NeroTFP1 Też tak za mną coś chodzi od dłuższego czasu Fable: TLC.

2

@LeoMessiiBarcaPepa A czy po nocy jest dzień?

1

@clyde Z brakiem transferów w Barelonie jest jak z tekstem: "Jestem sam z wyboru... nie mojego".

0

@Rastafarnianin Jaki Messi, jaki Antek, tylko Riqui Pucz i duński Nazario. To był skład.

6

@KrwawiaceoczyVEB W sumie nic dziwnego, że potem w spornej sytuacji wolą gwizdać pod real. Za pomoc realowi nic nie grozi, ale najmniejszy bład przeciwko i już są zawieszenia - z żadną inną drużyna tak nie jest.

0

@Kgorecki2500 Skandal, to nie jest Maria Skłodowska-Curie, ale Maria Salomea Skłodowska-Curie. A tak na poważnie, to Skłodowska nie wiele mówi na zachodzie, ot co - marketing. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś tam pytał o np. biografię Skłodowskiej, bo sobie język połamie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?