misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@MesQueUnClub96 Normalna kolej rzeczy. Może z 3 osobami utrzymywałem kontakt do 2 lat, dziś już dawno z nikim.
0
Wymęczone, ale tak wygląda gra na antyfutbol autobusowy.
1
Teraz Tek ratuje nam wynik.
2
@Derean Przy tym co się czasem dzieje to nawet 30+30 w formule zatrzymywanego czasu byłoby z zyskiem.
2
Ktoś wczoraj po przegranej realu pisał coś stylu: "no to co, jutro 0:0?" Dzięki typie.
3
Co oni bredzą z tym R10 xDˣᵈ
2
@reloaded Proporcje w takich przypadkach są bez sensu. Jakby zabrać wam obojgu po 90%, to on za 400k "jakoś" przeżyje. Nie wiem czy fajnie będzie żyć za 6k rocznie.
2
@Katalończyk 99 W sierpniu szliśmy na dno, wrzesień i październik, to już była liga w gablocie, po gównianym listopadzie i grudniu, znowu byliśmy najgorsi i mieliśmy bić się o 4 miejsce z Bilbao, aż do teraz, gdzie zaraz możemy wrzucić puchar do gabloty. Tu nigdy nie będzie normalnie.
1
@Munio Schuster przed meczem już przyznawał, że go przegrali, bo z Barcą nie da się wygrać, ale to dawno było.
3
@Transu96 Dziwny ten crush @D10SLEO, ale trzeba być tolerancyjnym.
0
@ProMILs Witamy w świecie symetryzmu. Proszę się rozgościć i czuć jak u siebie.
0
@Technik Oby jednak Laporta pozostał niewzruszony w tej kwestii i odmówił, gdyż będzie to zupełnie nieedukacyjne. Do przypału pierwsi, do wzięcia odpowiedzialności ostatni.
2
@esem91 Przeczytała też Elborgu. Widać, że chyba jakaś mocna dysleksja.
3
@Kapitan hawk @D10SLEO Ten ziomek emanuje takim pesymizmem, że jakby się ze szklanki ulewało, to by powiedział, że pusta.
0
@Zoker Wybrał dobrą szamkę, a nie 72 hurysy. Sigma.
2
@Ojciec5tkidzieci Jeżeli wierzyć spiderweb-sowi (bo już nie pamiętam https://spidersweb.pl/2018/10/historia-internetu-w-polsce.html ) to w tamtym roku ceny wynosiły: 300, 500, 1000 oraz 1500 zł, za ADSL-a z prędkością odpowiednio 256, 512, 1024 i 2048 kb/s. Pamiętałem tylko, że to był rok kiedy neostrada wchodziła. Patrząc ile wynosiła minimalna to jakaś burżuazja.
4
@UriBoyka 2001? Widzę, że kolega z Neostrada od w zasadzie pierwszego dnia jej powstania (bo zakładam, że mule/torrenty na modemie, to drogo by wyszło). U mnie dopiero gdzieś w okolicach 2004-2005.
1
@ProMILs Tzn. długość Plancka, jak wszystkie wartości metryczne w skali Plancka wynika ze stałej Plancka (chociaż większość wzorów w tym momencie odwołuje się już do stałej Diraca), a ta została wydedukowana na podstawie rokładu widma promieniowania ciała doskonalne czarnego. Nie jestem pewny czy dobrze to interpretuje, ale od zawsze wydawało mi się, że przekładając to na jezyk ludzki: energia tak jak ją rozumiemy, nie potrafi "działać" w mniejszej skali, bo tak krótka fala elektromagentyczna zapadła by się pod swoją własną energią. W istocie, więc nawet jeżeli coś tam jest, to nie zmierzymy tego żadną falą elektromagnetyczą po prostu.
@NorbiTBOB A to ktoś powiedział, że przy nowej teorii po prostu zaczynamy się mylić na nowym poziomie zrozumienia. Nie byłoby to nic nowego w kwestii, gdzie schodzimy ze skalą obiektów.
10
#NocnaRozkmina. Ostatnio ktoś pytał na jaką jedną tajemnicę/zagadkę chciałbyś poznać odpowiedź. W sumie nie miałem wtedy jednej skonkretyzowanej, ale dziś ten profil z TT przypomniał mi o problemie, który niezależnie od przyjętej odpowiedzi w tych lub innych aspektach prowadzi do paradoksu faktycznej natury rzeczywistości. Tak więc pomyślałem, że fajnie byłoby poznać odpowiedź na to pytanie.
Jak myślicie na fundamentalnym poziomie budowy wszechświata, jest on dyskretny (w rozumieniu matematyki dyskretnej) czy ciągły (tak jak np. funkcje w analizie matematycznej)?
Mechanika kwantowa jakby nie patrzeć to tylko nasza interpretacja tego, co obserwujemy na poziomie subatomowym. Z tego punktu widzenia, w tym zasady nieoznaczoności, Wszechświat wydaje się działać, jak symulacja komputerowa, którą ktoś ustawił na bardzo duży FPS. Z drugiej jednak strony kiedyś najniższym poziomem były atomy, potem okazało się, że mają one budowę wewnętrzną jak protony, neutrony itp. No, ale potem okazało się, że i one się dzielą.
Czy można tak bez końca zaglądać głębiej (pomijając techniczne ograniczenia), niczym agenci CSI na znanym memie z tablicą rejestracyjną? Czy może jest gdzieś twarda ściana tego podziału, tak jak bity w komputerze nie dzielą się już na nic mniejszego?
Oznaczę kilka osób, które oznaczałem do ciekawostek, bo ogólnie jestem ciekawy Waszych przemyśleń, jeżeli jakieś macie na ten temat: @escarabajo @macio_944 @Kidd @baster82 @VamosB @Safrani @Seneka @AssisMoreira @DragonxNF
Nie mniej zapraszam też wszystkich innych zainteresowanych do dyskusji.
PS Mem, o którym mowa, jakby ktoś nie kojarzył: https://www.svtperformance.com/attachments/e037b07f7ee3f1bef0ef1b4f9138418a-miami-memes-jpg.1507598/
0
@Herato Byłem przed gorącymi, żeby zwyzywać OP-a.
0
@NeroTFP1 Olać Squid Game, czekamy kurna tu:
3
@Ojciec5tkidzieci Jedyny kawałek o tytuł którego można bezpiecznie zapytać i nie otrzymać głupiej odpowiedzi. W sumie nie wiedziałem, że to fińska grupa, z muzyki już bardziej kojarzę to z Finami - i to jest goacik (jeśli mówimy o Finach):
Ale tak pierwsze co związanego z Finlandią nasuwa się na myśl, to: "Jane Ahonen, jutro Cię pokonam".
5
@Lionel_Messi10 w tym przypadku usmażyło, i to na głębokim oleju.
1
@Adran360 szanuję, też dziś obok multi leciało.
1
Jak tak dalej pójdzie Szczęsny będzie miał więcej kontaktów z piłką niż Lewy. Still something.
3
@kryhaa Też lubie tę bramkę, ale to nie gol Barcelony, a o nie było pytanie.
@NeroTFP1 Chyba też będzie to R10, ale mimo że nie był jakoś istotny, to jego pierwszy dla Barcy:
Rzadko kto melduje się tak w drużynie.
10
@partymaker Czasem widziałeś grupę w dniu losowania i już się dało ustalić kto wychodzi, kto LE, a kto powalczy o maks punkt, więc tak...
4
@macio_944 dokładnie tak sobie wyobrażąm @Adran360 i @blakkudium kiedy wrzucają bramki zewsząd, tylko odbiorników jest pewnie 5 razy tyle.
1
@Aragorn33 Ale tylko jak Zielona Góra znjadzie się pod okupacją niemiecką, bo wtedy możemy mówić o landzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
@Ojciec5tkidzieci To do nieudolnej narracji dochodzi jeszcze "ziemkiewiczowski risercz".