mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Trojanek23 Ty mnie odwoziłeś?
2
@Ambasador ale wiesz ze nie podaleś ani jednego argumentu? TO że coś jest lepsze to już Twoja prywatna ocena.
0
@Yoshi94 posłuchaj poruszamy się w sferze gdybania, a żaden z nas i tak nie posiada mocy by kogokolwiek sprzedać. Mówimy o swoich chęciach, jak widzimy daną sprawę, a ja widzę tak: gdyby każdy był przyspawany do swojej pozycji to Messi na zawsze pozostałby prawoskrzydłowym. Twierdze że mnie De Jong nie przekonał, nie nabieram się na jego podszarpnięcie z piłka 20-30m po to żeby oddać równolegle do prawej. Nic z tego nie wynika. W defensywie jest jeszcze gorzej. Mityczne "regulowanie tempa gry" to dla mnie przeżytek, w piłce chodzi o gole, asysty, próby strzałów a nie o holowanie piłki. Owszem posiadanie jest dobre i piękne ale w jakimś wyższym celu - czyli własnie tylko wtedy jeśli przekłada się na gole i asysty.
0
@Snajper10 a dla mnie de Jong jest do odpalenia. Znikome liczby. Słaba ra w destrukcji i obronie. Brak strzałów i zagrożenia bramki, brak otwierających piłek. Przynajmniej w ofensywnie gundo wygląda konkretniej mimo wieku. Wziąć kasę za De Jonga, pograć sezon dwa z Gundo a następnie ruszyć po Kimmicha, Wirtza.
0
@tbas tłuką nas miernoty , i te same miernoty potrafią nam wsadzić bramkę w 1 minucie , strzelić z niczego na 1:1 a nawet prowadzić. Innymi słowy druzyna mentalnie jest w nicości. Nie mamy żadnej kontroli na boisku. Nawet z Granada
2
Polecam, bardzo fajnie wyjaśniony wywód pseudohistoryczny Putina i co szczegolnie istotne wskazanie na manipulację wykorzystywaną przez niego czyli prowadzenie narracji jakoby RUŚ i ROSJA to było to samo, innymi słowymi, jakoby ROSJA była jedynym spadkobiercą dawnej RUSi.
Na prawdę warto sobie to posluchać, jest to o tyle isotne że w jezyku anglosaskim nie wystepuje rozróznienie językowe dla słow RUŚ / ROSJA - co wprowadza w błąd i zakłamuje historię.
Obecna Rosja jest spadkobiercą ale niczego innego jak księstwa moskiewskiego, a nie RUSI, na której terenie mieliśmy min Ukraine, Białoruś, Księstwo Litewskie.
1
@Bykunn w teorie spiskową nie wnikam, a o to co z tego wynika należałoby zapytać polskich rolników
0
@Bykunn co do kwesti korporacji to ma rację, wiekszość ziem rolnych na Ukrainie jest w posiadaniu "zachodu"
0
@jakub1906 moglby rozwinąć ostatnie zdanie
0
@Fake69 tak jak napisałem też wcześniej, w mojej ocenie pierwszy winny tutaj to jest Gundo który ma przeciez najwieksze jajca, drugi winny mimo wszystko De Jong który niczym na podwórku liczy na latwy odbiór - czyli na złe podanie zawodnika Granady a kompletnie nie widzi co się dzieje poza nim. Kryje powietrze. Winni po równo.
Ta druzyna (Barcelona) i np taki Bayer pokazuje że nie ma wielkich nazwisk, są tylko systemy, zaangażowanie, motywacja, troche talentu i samym tym można zdziałać wiele. Bardzo wiele. U nas nic z w/w nie ma. Jest za to Łatwa emeryturka, sloneczna pogoda.
0
@Bartas7VeB otóż to na gorąco jak to oglądalem to w mojej pierwszej ocenie to GUNDO pozwolił gosciowi wbiec bez krycia. Zapewne było to pokłosiem braku sił! Przeciez Gundo dopiero co robił akcje pod drugą bramką i podał robertowi na pustaka, wrócił ale...nie do konca. De Jong mógł to uratować ale też odpuscił. Nasza pomoc to dramat jednym słowem. Pedri nie lepszy
0
@Criss18Barca uważam tak samo, póki w zeszłym sezonie graliśmy lekko defensywnie z Kounde na prawej a Araujo w środku (plus TS w formie to prawda) nie traciliśmy tylu goli. Natomiast domniemam że w tym sezonie Xavi chciał wprowadzić coś bardziej "barcelońskiego" czego efekty są takie że każda piłka za wysoko ustawioną linię obrony to setka dla przeciwnika albo gol w w 1 minucie..
Nie wiem. Wydaje się że nie mamy słabego składu SZCZEGÓLNIE w obronie.. Araujo, Christensen, Kounde i Cancelo to na prawdę świetna defensywa. Problemu bardziej bym upatrywał w środku gdzie piłek do napastników (dobrych, napędzających akcje) jest jak na lekarstwo , a z wróceniem pod własną bramkę jest spory problem (wystarczy spojrzeć na 1 bramkę z Granadą jak ten strzelec gol sobie wbiega z drugiej lini kompletnie sam, nie niepokojny ... zobaczcie to sobie. To jest kryminał).
0
@clyde haha to samo pomyślałem co najlepsze ta Granada nas ciśnie ostro :D niesamowite jest to że ta piłka do ów albanczyka doszła, ta obrona to jest po prostu coś niesamowitego jak na ten poziom. Ja nie wiem czy oni nie potrafią na spalone łapać, czy o co tu chodzi...
0
@Destroyer_of_Worlds nie chodzi stricte że pena dużo wpuścił ale sprawiał wrażenie jakby bał die kontaktu z napastnikiem, nie wychodził do sam na sam, był totalnie bierny. Podejrzewam że w tej sytuacji co teraz wpadło to pena by się nawet nie rzucił
0
@dafik85 trzy :):):)
1
@Faro niestety prawda
5
Qwa jak nienawidzę dosłownie nienawidze vinicjusza za wszystkie szopki , maski itd to trzeba mu oddać że w tym meczu.. top topw
1
@bari_94 po co takiego głupoty pisać? Żadnego merytorycznego argumentu tylko jakieś dziecięce w*srry*y.
Nie znasz się to nie komentuj.
3
@RosjaninBut czekaj zaraz przylecą pełowcy że to nie tak jak myślisz , że to nic takiego
3
@tristan87 kolega prosi o link
0
chciałbym go najbardziej no na równi z klopem. niestety obie opcje są mało realne lub wrecz nierealne
0
@barca__rządzi zdecydowanie tak. Netflix La Liga rok pozniej:
w każdym składzie musi być przynajmniej 1 czarny na każdej pozycji tak by w druzynie była równowaga. Oprócz tego w składzie wyjściowym co najmniej 6 czarnych.
2
@kanver_ no on celowo bije troche w tony polskie bo w jego interesie jest sklocac polakow i ukraincow. Jego mokry sen to Polska wchodzaca na Ukraine od zachodu odbierająca Lwow. wtedy Putin i Rosja na stale weszlyby do Europy, mogliby sprzedawac swoje surowce i wplywac na polityke europy bardziej bezposrednio a jednoczesnie zagrabily Ukrainie to co najwartosciowsze, Donbas, dostep do morza, Dniepru itp. Po Polske Rosja moglaby zwrocic sie w dalszej przyszlosci, niekoniecznie za zycia Wladimira.
Mimo że czasem czytajac jego wypowiedzi rowniez mysle "no racja" to zaraz otrzezwiam sie bo to celowe dzialanie, wymawianie polprawd, manipulowanie , no czysty zabieg KGB. Putin to klamca i kombinator (jak wiekszosc politykow) - inna sprawa ze o nim mozemy to powiedziec otwarcie, a na innych brak bezposrednich dowodow (mysle o umierajacych dzieciach w Afryce, holenderskich czy francuskich koncernach itp).
2
@Bykunn mając pewną wiedzę historyczną to temat na długą długą dyskusję "kto jest kim". Kim są Rosjanie, Kim są Polacy, Kim są Niemcy. Kiedyś też inaczej to definiowano, polakiem np był każdy kto zamieszkiwał tereny Rzeczypospolitej, bez względu na pochodzenie). No i pytanie jak daleko chcemy się cofnąć w czasie.. na prawdę to nie jest takie proste odpowiedzieć na pytanie np: kim są Niemcy - jaki mają rodowód, czy kim są Ukraińcy.
Putin jak to on, manipuluje pewnymi faktami (ale czasem rzeczywiście faktami) i używa ich na własną modłe, ogólnie to faktycznie jako tacy ukraińcy nie istnieli a była to ruś (teraz głęboka debata kto powinien nazywac się Rosją, putin cały czas uważa ze to on i jego rosja są spadkobiercą RUsi a inna kwestia to że sam ma rysy typowo mongolskie.. )
Pojęciem ukrainy rzeczywiście okreslano peryferia rzeczypospolitej a zamieszkiwali te tereny głownie tzw. kozacy, :
"Kozacy chrześcijańscy to ludność, która napływała w rejony naddnieprzańskie od XVI w., opuszczając ziemie Rzeczypospolitej z różnych powodów społeczno-politycznych, a więc byli to chłopi pańszczyźniani, uciekający przed daninami, różnego rodzaju przestępcy, słudzy uciekający przed gnębiącymi ich panami czy też ludzie fałszywie osądzeni."
Ogólnie historia Ukrainy ale i Polski/Litwy jest ciekawa i im bardziej ja zgłębiam tym jest ciekawsza (a wciąz sie ucze, nie jestem żadnym ekspertem ;) )
0
@macio_944 zawsze interesowała mnie etymologia słów: szur oraz kuc. Typowa nowomowa którą ciężko wyjaśnić. Wg google:
O ile KUC stosowano już wcześniej min dla niskich rangą informatyków, o tyle szur to okreslenie mające na celu obrazę wyborcy konfederacji/ówcześnie korwina. Czyli Lewak/Szur/Kuc to równoważne okreslenia? Oczywiście pogardliwe
edit: do powyższego brakuje jeszcze "FOLIARZ". No ciekawie ten jezyk polski ewoluuje
1
@P33ck jak był komentatorem w cplus to ludzie go za to polubili , za wyważenie, spokój, w miarę dmna dobrym poziomie erudycje itp. Nie wkurzał jako komentator , mowil jak jest, nie zaognial, tlumaczyl. Taki zwykly chlop co szanuje siebie i nie pieprzy bzdur. Natomiast w KS troszkę ego podrosło i stał się kimś z pograniczu przemadrzalca, filozofa i nudziarza.
0
@Encore ten gość że zdjęcia wygląda like a piece of sh...cake, oczywiście cake
0
@Seba_89_ niestety ale taki wlasnie wniosek plynal z wczorajszej debaty w ZERO. Nikt oficjalonie tego powiedzial ale miedzy wierszami dokladnie tak to wygladalo. Cieszy mnie tez ze Pan Wroblewski jest po wlasciwej stronie.
0
@GeneralXavi nic nie trzeba wycofywać, budżet polski musi znaleźć te smieszne 5-10mld na CPK, o tym wyraźnie mówił wczoraj Pan Wilk powołując się na konkretniejsze liczby. Wierzę jemu a nie politykom ;)
2
@Arczi87 tez odnioslem wrazenie ze lepiej sobie radzi w sprytnym operowaniu slowem i umie wymijajaco odpowiadac na pytania, przyklad:
Wybór nowego trenera: Nie zacząłem jeszcze rozmawiać z żadnym trenerem, ponieważ wciąż przyswajamy odejście Xaviego i musimy zdobywać punkty. Mecz z Osasuną był skomplikowany.
widac jedno zdanie odpowiedzi i plynne przejscie do innego tematu jakim jest mecz z osasuna - tyypowo polityczna odpowiedz :) ale przynajmniej nie wlewa oliwy ii nie daje pozywki mediom jak Laporta czy Xavi