mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@maroon tak to prawda, oby jednak tych odważnych i walecznych było przynajmniej z milion w naszym kraju. Choć jak wiemy z historii we wrześniu 39 mieliśmy niemalże milionową armię ale to nie wystarczyło nawet na samych Niemców (2mln armia)
0
@maroon ja bym się z tobą zgodził. Tyle że jeżeli sami kraju nie obronimy to zostanie nam wyjazd na zachód, bo tu już będzie czysto hipotetycznie Rosją. Wyjadę więc do Niemiec. Ale za 20lat tam również może być już Rosją. Wyjadę więc do Francji ale za kolejne 20lat i tam może dotrzeć Putin. Gdzie skonczy się moja ucieczka , skoro te każde kolejne miejsce będzie coraz bardziej zatłoczone, biorąc pod uwagę że każdy ucieknie tak jak ja .? Czemu mamy ustępować Rosji i nie walczyć o swoje, czemu tego nie chcemy bić się o swoja ziemię, pomijając interesy innych wielkich bo to oczywiście prawda, ale jednak to również nasza ziemia. To mój ogródek, mój dom, tu się wychowałem. Kto obroni mój dom jak nie ja ?
0
@Felipe_PL i czy one czasem nie są używane?
0
@Kgorecki2500 fajne to? jakbyś porównał do Arcane??
0
@mmaciass https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/gen-jaros%C5%82aw-kraszewski-wojny-nie-b%C4%99dzie-nie-wierz%C4%99-w-atak-wojsk-rosyjskich-na-nato/ar-BB1izD0k
2
fragmenty wywiadu z generałem Kraszewskim m.in. były dowódca; były dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN.
pytanie: Kiedy słyszę, że jak przyjdzie Trump, to będzie źle. Odpowiadam, że jak przyjdzie Trump, to nie wiadomo, jak będzie. Za pierwszej prezydentury Trumpa, tak szczerze powiedziawszy, nic takiego złego się nie stało.
"To jest jedna rzecz. A druga rzecz, mam wrażenie, że z polskiego punktu widzenia, dawno tyle dobrego dla naszej obronności się nie stało, bo przecież gdyby nie umowy, które były za jego czasów podpisane, toby przecież Amerykanie nie byli w stanie w parę dni przed wybuchem wojny na Ukrainie przerzucić do Polski tylu żołnierzy. Bardziej się boję słabości polityków europejskich niż radykalizmu Trumpa."
[...]
"Powiedziałeś, że Ukraińcom może starczyć sił tylko do końca roku. Wojen nie wygrywają maszyny, tylko ludzie. Nawet jak im się daje inteligentne maszyny, to jednak potrzebny jest człowiek, bo jeszcze nie osiągnęliśmy takiego poziomu robotyzacji i automatyzacji pola walki, żeby to maszyny same walczyły. Ukraińcy, od początku wojny nie mobilizowali ludzi do 28. roku życia. Widzimy na filmach z frontu walczących ludzi w naszym wieku. U nas kiedyś podśmiechiwano się, że taki rezerwista do niczego się nie nadaje, a na Ukrainie okazało się, że to może być trzon walczących pododdziałów. Ukraińcy powinni teraz zacząć mobilizować młodszych, niestety, większość ludzi z grupy 18-28 jest poza terytorium Ukrainy. Niedawno zażartowałem, że gdyby koło Złotych Tarasów wystawić punkty werbunkowe, pewnie by się udało jedną dywizję skompletować. A za ich samochody można by kupić amunicji może i nawet na tydzień walki. Cieszę się, że zarabiali i pokupowali sobie fajne samochody, ale moim zdaniem ci ludzie powinni, jeżeli są związani z narodem i z Państwem, wrócić na Ukrainę i poddać się dobrowolnie obowiązkowi mobilizacji. A dla nas to jest bardzo ważna lekcja, my natychmiast musimy zacząć szkolić ludzi i budować zasób mobilizacyjny. Przede wszystkim tych, którzy są objęci powszechnym obowiązkiem mobilizacyjnym. Masz przykład, przeszło 4 lata jestem na emeryturze i wciąż nie mam przydziału."
1
@Colon unplugged in NY kiedyś dorwałem w oryginale od siostry i przyznam polubiłem, słucham czasem do dziś (mimo że raczej rap hip hop i muzyka elektroniczna to moje typy). Nirvana TOP
0
@tbas kolego Tebas to jest bardzo isotne, jestem pierwszym który wali w PIS i jak wyżej napisałem są dla mnie tymi sami POPISami co Ci drudzy. Mam ogromny żal do polskich elit za lata zaniedbań. Elit to za mocno powiedziane ale myślę że tak będę zrozumiany. Faktem jest że po tak szeroko komentowanych min tutaj fatalnych rządach PIS liczyłem na prawdę na ruszenie z kopyta, że inwestycje pójdą, Polska się rozwinie (bo to o nią chodzi) a póki co widzę mydlenie oczu.
Proszę wklejam wywiad z koalicjantą KO panią Matysiak z lewicy, która sama wręcz prosi, by TUSK powiedział że ten CPK powstanie. Tusk póki co siedzi cicho i wydaje mi się, że juz na dzisiaj trwa to zbyt długo, plus jest ta cisza która potęguje negatywne odczucia:
Zobaczymy jak będzie. Oby Polska się rozwijała, tylko o to chodzi.
1
@tbas najlepsze w twoim sposobie dyskutowania jest to że Ty w pewnym stopniu atakujesz mnie osobiście a ja pisze o rządzie, nie o Tobie, o co tak się spinasz? Rozumiem że głosowałeś i czujesz się dotknięty, ale jednak nie wale prosto w Ciebie osobiście. Jeszcze raz i w skrócie używając słow Bartosiaka mam potężne obawy (jak wielu ekspertów) o jakość naszych elit, obawiam się również o to że "nie dowiozą". Oczywiście nawet jak nie dowiozą to pewnie powiesz że inaczej sie nie dało.
Bez odbioru.
0
@Tasde z tego co mówili ów spece to nawet nikt nie chciał z nimi rozmawiać. Skoro coś nie jest oficjalne, nikt nie chce rozmawiać, to skąd mamy się dowiedzieć?
0
@tbas ten news z tego co widze jest z 04.01.24 więc niekoniecznie aktualny . obawiam się, po ludzku się obawiam że coś "nie wypali"
2
@Tasde Dobra przestancie bronic już ten rząd niech to rusza z kopyta i tyle. Walczą o kilka baniek a w grzze są grube miliardy.
niech stawiaja to CPK czy dadzą inną nazwę, nawet mniejsze lotnisko - ale takie które da się rozbudować, czyli na terenach pod Baranowem. Okęcie jest już niemożliwe do rozbudowy, nie będę już otwierał wątku CPK, chyba tu sie zgadzamy.. Lotnisko powstanie w ~2031 albo nawet 2032 także ogarniać szybki audyt i stawiać elektrownie jądrową i cpk. 2030 to jest spoznione o conajmniej 10-15lat i oczywiście wszystkie rządy się do tego przyczyniły , TYMBARDZIEJ nie ma co nadmiernie przeciągać. Tak jak napisałem daje im jeszcze miesiąc góra dwa do konkretnych decyzji. Później moja ocena będzie tym mocniej negatywna
1
@tbas przez te 8 lat byłem pierwszym który punktował afery i skandale PISu. Mimo wszystko w trakcie wyborów kieruje się nie emocjami i aferkami. przynajmniej nie w pierwszej kolejności.
2
@mkord z pewnościa nie zrobiono tego w mrugnięcie okiem, ale zrobiono. Czesi i Rumuni elektrownie atomowe maja od bardzo dawna, owszem odziedziczone pod związku radzieckim ale one tam są i mają tani prąd, o to chodzi. Tu nie ma czasu na modlenie się o dwa ,m czy trzy miliony.
Oczywiście że PIS nie wybudował a mógł, dlatego min z powodu tego zaniechania zostali odsunięci od władzy. Połozyli podwaliny pod projekty i kolejna władza powinna przy ewentualnych drobnych poprawkach to kontynuować.
Co pokazała debata u Stanowskiego audyt nawet nie ruszył. Mamy ze wszystkim czas.
Odnośnie atomu już mówi się że chcą wymienić amerykanów na francuzów co z pewnością nie przyśpieszy sprawy. O ile w ogóle kiedykolwiek do czegoś dojdzie, bo ja powoli przestaje wierzyć.
21
Austriacy właśnie ruszają z rozbudowa lotniska pod Wiedniem. Bez gadki. Działają. Czechy mają atom, Rumuni maja atom a my dalej się "zastanawiamy". Wolę już złodzieji z pisu ale przy okazji złodziejstwa zrobią coś dla kraju, ci obecni natomiast nie zrobią nic beżz zgody przyjaciół z zachodu.
Tak chcieliście uciekać z tego średniowiecza a póki co wasz rząd robi wszystko żebyśmy w nim pozostali jak najdłużej.
0
@barcelonaLM nie zgodze się. Jako że nie jest to pierwszy raz, należałoby mówić że to Polacy sami się wykiwali licząc że głos na lewicę, czy Hołownie będzie głosem na te partie właśnie, a nie na KO. Praktyka pokazała że głos na Hołownie , czy właśnie na lewo był głosem na partię Tuska. Mówiliśmy o tym wielokrotnie przed wyborami ale wyborcy zapierali się że nie xD
Oczywiście to tak z przymrużeniem oka, z osądem poczekam jeszcze z miesiąc / dwa i zobaczymy jak rozwinie się sytuacja z kluczowymi inwestycjami dla Polski czyli: atom, cpk, zbrojenie z korei itp
1
@dv7wisnia podobno najpierw zbluzgał po niemiecku Tuchela po czym prosto udał się na lekcje hiszpanskiego
8
@Seledynowy tych blamazy było troche wiecej. Niemal w co drugim meczu.. Kiedy juz myślimy "odbili się, teraz będzie dobrze" przychodzi taki Kounde i mówi "potrzymaj mi piwo"
1
@Arczi87 wiesz co nie ogladałem Girony, ale mimo wszystko nie wiem czy da się bardziej dać ciała niż my. My gramy do dwóch bramek po prostu... patrz wystawa Cancelo do przeciwnika bodajże z Villarealem :)
0
@TR3YWAY tragedia jakiś taras go obrabial
5
@FutureFCBarcelona dobrze że chociaż na niektorych produktach jest nabite że to z Ukrainy, choć i w to nie do konca wierzę.
Skad nagle promocje w biedronkach na maslo po 2,99 czy innych lidlach i kerfurach.
skad olej rzepakowany 1+1 nagle caly czas w ofercie? z nieba te ceny spadly czy co.
a paliwo Tusk obiecywal po 5zł a narazie wracamy do normalności, już drożeje codziennie o 5-10gr
0
@negreanu ja mam go już z 5 lat ;) odkad wyszedł w zasadzie. Kupiłem w przedsprzedazy. Swoje odsłuzył, szkoda mi jedynie ze pol roku temu nie wymienilem bo 450zł poszło na wymiane ekranu i bateri :d wiec w zasadzie wyglada jak nowy ;)
0
@ProMILs ok..to chyba jednak zostane przy tym p30 dalej. Bo Aparat plus rozmiary to jedne z kluczowych rzeczy dla mnie. No i cena. Wiec wychodzi że najkorzystniej naprawić p30
0
@Loli rozumiem dzięki. zależy mi by ewentualny nowy tel nie był wiekszy niz 6,1cala i to pixel się wpisuje. w sumie pole tutaj mocno się zawęża.
0
Pytanko do technologicznych świrów. Tel. Huawei p30 (ostattni z googlem) .
pol roku temu wymieniałem w serwisie HUAWEI w katowicach wyświetlacz + bateria. Koszt 450zł - uznałem że warto bo tel wciąż daje radę.
Teraz po pół roku niestety telefon wpadł w tryb reebotowania... szykuje się kolejny wydatek, za samą diagnozę chcą 100zł, finalnie podejrzewam że wyjdzie 300/400zł :/
Warto w to iść, czy kupić nowy tel?
za 1600 widzę np PiXel 6A a to chyba spoko maszynka w niezłej cenie?
Co proponujecie w granicach 1000-1500zł ewentualnie?
2
@tbas Troche mnie to uspokoiło że przynajmniej te 3 inwestycje mają szanse wypalić. Inna kwestia że granie na zwłokę to również na szkodę Panśtwa polskiego.. skoro już eksperci mówią "skończmy analizować, działajmy bo świat nam ucieka, a Rosja nie poczeka".
Odnosnie Koreanczyków pomijając korupcje (bo nie wierzę że jakakolwiek ekipa przyjdzie to jej całkowicie nie będzie) to powinniśmy współpracować własnie z nimi. To jest niezależne żródlo amunicji, kompatybilne ze sprzętem amerykanskim, na prawde nie idzmy tą drogę że za chwilę oddamy wszystko, atom, militaria francuzom... to będzie tragedia dla Polski. Obawiam się że ten rząd sprowadzi nas to roli..no własnie do roli karła , mniejszej niż jesteśmy obecnie.. Trzeba być naiwnym żeby wierzyć że Francji czy Niemcom rozrost konkurencji i sąsiada jest na rękę.
5
Czy poniższe inwestycje rozwijające Polskę dojdą do skutku?
1. Fabryka Intela (chipy, nowe technologie + oczywiście miejsca pracy)
2. CPK (sławne CZEKAMY NA AUDYT)
3. Elektrownia atomowa (tu również temat jest w zawieszeniu)
4. Terminal Świnoujście (tu chyba mamy temat na ostatniej prostej jeśli się nie myślę więc to dojdzie do skutku, niech mnie ktoś poprawi jeśli źle mówię)
5. Żegluga na odrze (dobry pomysł, ale raczej nowy rząd nie kwapi się do pociągnięcia tematu)
6. Deal z Koreańczykami (tu również nowy rząd gra na zwłokę lub co gorsze na zerwanie umowy, uważacie że możemy sobie pozwalić na to by nie kupować uzbrojenia z Korei które jest właściwie jedyna opcja na cito?)
+ polityka ostatnich kilku dni niemalże uderzające w USA, wypowiedzi TUSKa czy Sikorskiego
Czy ta polityka wstrzymywania wszystkiego w takim momencie jest właściwa? Bo zbierając to do kupy ma się wrażenie że nasz rząd po prostu nie działa w interesie swojego kraju.
1
@Gaz czasem sie zdarzy że ktoś tutaj coś mądrego i niepopularnego napisze, szapoba
0
@masik86 a kto ma strzelać? Pomocnicy beż strzału gdzie realmadrid ma valverde, modricia czy Belling...
3
@fotohobby ale Nacho czasem gra a Roberto to mam wrażenie że dużo mniej