0

@barcanawieki to prawda miał gadane a Xavier to niestety padlina

1

@kynio302 Brytyjczycy i amerykanie lecą z tematem ??

0

ja również napisałem fakty , lat mam wystarczająco dużo żeby być na tej stronie w czasach hmm chyba jeszcze Edgara Davidsa ;)

0

@DonZibi pisze to z przekąsem, dla mnie nie ma znaczenia kto jest przy korycie czy pis czy po, jeżeli świadczą nieprawdę i manipulują przedstawiając ułamek rzeczywistości to jak najbardziej reżimowa. Zaklinali się że bedzie inaczej, stanowiska państwowe wyłaniane miały być w konkursach, kwota wolna od 60tys, niejasne przejecie TVP, teraz akcja z Kaminskim, no przecież ludzie oni w miesiąc pobili rekord. Ale dobra z fanatyzmem nie dyskutuje. Tak śmiem.

4

@AxelF nie wiem jakimi danymi operujesz mówiąc że jest maksymalnie deficytowe , przeciez to lotnisko funkcjonuje od 2020 czyli właściwie większość czasu funkcjonowania wpisuje się w okres LOCKDOWNu. Cięzko w tym przypadku o wiarygodne dane, bo są zakłamane przez właśnie zakazy podrózy i lockdown

"Od stycznia do końca września tego roku liczba pasażerów na lotnisku Berlin-Brandenburg sięgnęła 14,65 mln pasażerów. Dla porównania: w ostatnim przed pandemią 2019 r. lotniska Tegel i Schönefeld odprawiły łącznie 35 mln podróżnych."


https://www.money.pl/gospodarka/otwarto-berlin-brandenburg-najbardziej-pechowe-niemieckie-lotnisko-6571008525273888a.html

0

@Bobo25 Tak zgadza się, zabierali się przez kilka lat i w zasadzie to że w 2014 byli za czymś, nie oznacza jeszcze że teraz to również popieraja. Ale ok, być może są jakieś wypowiedzi potwierdzające to co piszesz.

Czy w budżecie zapisane są też inne rzeczy jak np 3 miliardy dla TVP (pytam bo faktycznie tego nie wiem) ale gdyby tak było to już wiem że Andrzej nie podpisze. Z uwagi na obecne działania z Kaminskim i Wąsem również uważam że wojna międzyinstytucjonalna będzie trwała

3

@hayek na szczescie moja żona jest przeciwienstwem tej tezy. Ja jestem tym stereotypowym mieszczuchem, a ona pochodzi ze wsi więc rozpalenie w piecu to predzej dla mnie problem niz dla niej :) (taki zarcik) . Mysle ze po mojej smierci poradzi sobie (mamy tez dwie coreczki) a z pewnością odejde szybciej niz ona :)

4

@tbas jak to nikt tego nie pokazuje? Wszystkie dane możesz usłyszeć na kanale NOWY ŁAD, mówił o tym również ekspert na kanale DIDASKALIA już Ci wklejam linki, tam uwierz mi są te dane:



tu były prezes LOTu u Patrycjusza Wyżgi (niezależny dziennikarz)



tu człowiek do niedawna związany z PKP CARGO

tutaj też ten sam gość u Igora Janke (niezależny dziennikarz)


6

@MarioVeB! sluchaj to zalezy od przedstawienia sprawy. NIe trzeba być nad wyraz bystrym żeby dojść do wiosku że w jakimś stopniu CPK podbierze klientów takiemu Berlinowi. Oczywiście to będzie jakiś procent, nie oznacza to że Berlin upadnie. Tu sie myślę zgodzimy. Tak więc nie jest to w interesie Niemiec - tak ja uważam. Natomiast czy Berlin będzie wpływał lub wpływa na budowe CPK w Polsce to zdecydowanie trudniejsze zagadanienie i cięzko o jednoznaczne dowody na to. Można jednak pokusić się o pewne insynuacje i pewnie o tym piszesz.

5

@Bobo25 Ale nie może być czegos takiego że najpierw.. to są inwestycje trwające lata i decyzje o nich trzeba podejmować teraz, bo powstaną za ~~ 10 lat. tymbardziej że cześciowo będą finansowane z prywatnego kapitału min firm Francuskich.. Trzeba to zrobić jak najszybciej, w biznesie są takie zasady że kto się nie rozwija ten się cofa.. Jak my nie wezmiemy pieniedzy z CPK (przychody/zyski) to wezmie je po prostu ktoś inny.

26

@MarioVeB! stary padają w poscie konkretne argumenty, zamiast się o nich odnieść to rzucasz gownoburzowe hasła - bądź mądrzejszy, napiszz dlaczego NIE CPk, podaj liczby, rozważymy Twoja opinie i słowem o niemcach się nie zająkniemy..

18

@A4ron ale jakie obok siebie, zobacz na mapę ile jest z Warszawy do Berlina (600km) gdzie np z Berlina do Amsterdamu jest 700km , ogromna różnica. To oni się tam tłoczą, a my mamy tą przewagę że to Warszawa będzie HUBem dla wschodu, nie Berlin - własnie dlatego trzeba zbudować CPK i miec lotnisko na miarę 37mln kraju..

7

@MarioVeB! tutaj chodzi o HUB na wschód między innymi, rozbudowa takiego Okęcia jest równiez Bardzo kosztowna o ile w ogóle możliwa ze wzgledu na obecność obwodnicy, w tym sęk. Lotnisko jest w centrum Warszawy więc ma ograniczone pole do rozbudowy, obecnie to tak na prawde maks, i jest zapchane.

2

@fotohobby doskonale znam słowo reportaż ale nie zrozumiałeś przekazu: tu nie chodzi o OCENE, czy OPINIE, tu chodzi o przedstawienie ułamka rzeczywistosci (tusk juz powiedzial wczoraj jak WG NIEGO pojmowane jest prawo - tzn tak jak on uważa za sluszne) a wrecz przedstawienie nieprawdy: pokazanie w reportażu drogi 60km, zamiast krótszej 45km nie jest opinią, jest ewidentna manipulacją której nie powstydziłby się PIS. Podobnie z przedstawieniem "jakiegos" mieszkańca niezadowolnego z CPK, gdzie jest to DZIAŁACZ anty CPK, co najlepsze były poseł PSL.. no sory stary...

A to czy PIS nie naduzywał pieniedzy w trakcie budowy - bardzo prawdopodobne! Miała koalicja to udowodnić. CO nie znaczy że oni nie moga zrobić tego lepiej, bo sama IDEA co potwierdzane przez ekspertów jest słuszna. Tu nie ma watpliwosci.

7

@MichuZ44 czyli mamy tak:
Pis - tzw PISowcy , durni dziadkowie , bezmózgi, ogólnie niewykształcone prostactwo , zlodzieje
PO - tzw platformersi, inteligentni, oczytani, szanujący i tolerujący blizniego , no może za wyjatkiem katolikow , i pisu
Konfederacja - tzw konfiarze, zyjacy w bajce gospadarczej, czesto prorosyjscy, wierza w plaska ziemie
Lewica - tzw Lewacy,poruszają ważne dla kraju kwestie jak rownouprawnienie dla mezczyzn i kobiet no może poza emerytura, facet musi rąbać do 67. masz prawo być kim chcesz, no chyba że jesteś katolikiem to niezbyt. Też niezbyt możesz być prawicowcem bo wtedy jesteś w średniowieczu.
Hołownia - jedyni uczciwi. Jak coś powiedzą to tak robią, dotrzymują słowa (jak wszyscy politycy w tym kraju). Miała być kwota wolna 60tys i cyk jest, miał Hołownia nie wchodzić z Kołodziejczakiem w koalicje i cyk - jak powiedział tak zrobił.
PSL - tzw ludowcy, podobnie jak Hołownia (stad kooperacja) zawsze dotrzymuja slowa, nie wchodza w koalicje z byle kim. Potrafią się ustawić i zrobić dobry deal, np Pawlak z gazpromem.

1

@DaPidejpi spoko jest tu takich dwóch lub trzech i raczej domyslam sie o kogo chodzi.

15

@DaPidejpi widze, siedze tu od ponad dwudziestu lat ; ) pis ma fanatykow ale wsrod starych oglupionych ludzi, natomiast ci teoretycznie mlodsi lub w kwiecie wieku, nabijajacy sie z tych oglupionych starcow sa na tym samym albo gorszym poziomie. Ci starzy to przynajmniej ludzi nie obrazaja i nie rozmawiaja z taka wyimaginowana wyzszoscia ;) pzdr.

10

@Lucerfi kurde sledzac troche te fora dostrzegam że tu PO ma wiecej fanatykow niz PIS i to zdecydowanie..

10

@Montjuic podpinam się, podajcie jakąś sensowną argumentacje a nie "nie bo nie"

30

@Bobo25 nie bardzo rozumiem twoj wpis. a to kto ma skorzystać na budowie lotniska jak nie polski przewoznik, lub po prostu przewoznik? Z tego przewoznika ida wplywy do skarbu panstwa wiec nie kumam o czym w zasadzie mówisz? to lepiej zeby janusz spod budki z piwem sie wypowiedzial o budowie CPK, czy kto byłby lepszy?
Zapoznałeś się na kanale Historia Realna (yt) z argumentami pana Macieja Wilka ZA CPK czy po prostu tak ci się wydaje ??????????????? jakie masz kompetencje żeby to oceniać i stawiać się wyżej niż ekspert?

18

@qbuteq trzeba byc agresywnym fanatykiem żeby obrażac ludzi i w zyciu codziennym znaczyc bardzo niewiele zeby sie tak podniecac na forum. Wyluzuj troche, nie atakuj. telewizja jest dokładnie taka sama bo nie przedstawia tego co ma przedstawiać czyli bezstronnych faktów

15

w telewizji reżimowej ukazał sie przepiekny reportaż nt CPK ukazujący dobra zmiane, teraz juz nie ma tuby propogandowej i jest przedstawiana uczciwa rzetelna informacja.

Droga z Warszawy świadomie przedstawiona najdłuższa z mozliwych (zamiast 45km, podano 60km na około.

zachęcam do przeczytania całego artykułu a w szczególności fragmentu z tweetem Macieja Wilka, byłego wiceprezesa LOT ;)

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wypunktowa%C5%82-materia%C5%82-tvp-w-19-30-na-temat-cpk-gorzej-ni%C5%BC-skandaliczny-biada-nam/ar-AA1mKTZ4?ocid=wispr&pc=u477&cvid=012008e43abe48a79df41943546cfef8&ei=31

0

ziomki szawiego slabo sie spisuja, czas chyba wracac do al sad - tam był szczyt tej calej ekipy

4

@KB_nueve w rzeczy samej! ale dzieci się podniecają polityką, maja swoje pięć minut i to przeświadczenie że na czymś się znam

1

@arasz1819 jaki pomysł z czasów PO? Pomysł jest w zasadzie z lat 70'.
Tusk miał budowe tego lotniska "na stole" gdy rządził i nie podpisał. Tak to by już stało i Polska tylko by na tym zyskała, równiez finansowo.
Polecam wysłuchać o CPK ostatni odcinek na kanale Historia Realna. Było oczywiście więcej ciekawych rozmów również na kanale Didaskalia, Układ Otwarty itp. Wszystkie rozmowy z niezaleznymi ekspertami oczywiście popierające CPK.

Projekt w sporej częsci został już opłacony i głupotą byłoby się z niego wycofywać, tym bardziej że sporą część pokrywa własnie kapitał PRYWAtNY, firma francuska i bodajże australijska - teraz nie pamiętam.

0

@J4no madrego aż miło posłuchać

0

Za 50 albo 60 odpada. Dałbym za niego max 20mln ale na taką kwotę Atletico się nie zgodzi w życiu więc albo kolejne wypożyczenie (bo fakt chłopak nie ma kontuzji a jakieś małe liczby daje, w naszej sytuacji nie zaszkodzi mieć takiego goscia) albo szukajmy na końcu świata ale nie bierzmy go za taką kasę, kasę której nie ma.

1

@JimMorrisonFCB no kolejny element dzielący i destabilizujący..
Co do Szwedów, ciekawe jest to KTO w ogóle wypowiada się w pierwszym newsie: minister obrony cywilnej. Kto jest jego odpowiednikiem w Polsce? No raczej nikt bo taka instytucja nie istnieje. Ogólnie jakiekolwiek zagadnienie obrony cywilów w tym kraju naszym leży i kwiczy. Czy ktokolwiek Wie co należałoby zrobić w przypadku ataku rakietowego? Wiem że większość postępowej la bamby pakują się szybko i uciekają na zachód ale czy zdążą? Co jeśli nie?

1

@Ptasior i przede wszystkim my byliśmy pionierem. Pierwsi daliśmy czołgi i pierwsi daliśmy armatohaubice KRAB, wtedy jeszcze NIemcy się zastanawiali czy wysłać 5000 hełmów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?