2

@Seledynowy Byłoby to rozsądne

1

@Bykunn I sęk w tym że narazie możesz myśleć co tam uważasz. W zasadzie zawsze możesz, natomiast osoby decyzyje w kraju nie mają tego marginesu i albo kraj przygotują albo i nie

1

@Bykunn Pewnie, a jakie powody ma Jens Stoltenberg:
"NATO: Sekretarz generalny Stoltenberg: jest prawdopodobne, że po Ukrainie Putin zaatakuje inne kraje"
PAP: Artur Ciechanowicz

Minister obrony Łotwy: Kraje Bałtyckie powinny być gotowe na wszystkie scenariusze
PAP

"Nie zapominajmy jednak, że ryzyko ataku na nasz kraj byłoby jeszcze większe, gdyby Ukraina upadła" - podkreślił ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski
Polityka i Sondaże

https://www.pap.pl/aktualnosci/rosyjska-armia-bedzie-jeszcze-liczniejsza-putin-podpisal-dekret

A ponad milionowa armia Putina to oczywiście żeby było na co pieniądze wydać.

Nikt nie wie na 100% czy Rosja realnie zaatakuje, czy nie, natomiast na taki scenariusz trzeba być po prostu gotowym. To Polska musi być przede wszystkim gotowa jako organizm ale jej obywatele w tym cywile również.

pozdrawiam

14

@Seba_89_ Oni tego chyba nie chcą zrozumieć, bo może i by potrafili ale nie dotrzesz.
Krótko mówiąc Unia mówi: owszem damy kase ale musicie mieć rząd który my popieramy (bo on nas wspiera)

1

@Bykunn
Joe Biden ostrzega: "Jeśli Władimir Putin nie zostanie zatrzymany może zagrozić Polsce. W orędziu wygłoszonym w Gabinecie Owalnym Białego Domu prezydent USA Joe Biden oświadczył, że USA muszą zwiększyć wsparcie udzielane Ukrainie i Izraelowi, które są pogrążone w nieprzewidywalnych i krwawych wojnach."

źródlo: POLITYKA

Bykun wie lepiej niz Joe ; )

2

"Rosja szykuje się na kolejną wojnę – ostrzegają eksperci z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną."

Autor: DoRzeczy.pl

Jak tam wygadana młodzież La Rambli już spakowana na zachód??

0

@tristan87 dokladnie, oprócz krzyża. Nadszedł czas, w którym po oburzeniu zachowaniem Brauna następuje samozaoranie się lewicy

0

@negreanu spoko, rozumiem - to może jakiś ruski troll innego wytłumaczenia nie widzę, znów wprowadzać dezinformację, siać ferment i dzielić polaków. Przecież to nie może być prawda że chłop w jednym zdaniu mówi że każda religia ma prawo mieć swój symbol ale krzyż to nie ; ))
Nie będę tam polemizował bo stety nie posiadam konta na twitterze

Swoją drogą podoba mi się u Lewicy też to, że inspirują akcje takie jak przyklejanie się do jezdni (blokowanie dróg), uszkadzanie dzieł sztuki (chyba nie muszę tłumaczyć skutków takich idiotyzmów), przypinanie się do drzew itp itd ale odpalenie gasnicy w sejmie to najgorszy rodzaj występku.

0

@negreanu że co? Czyli co cofamy sie setki lat wstecz i winimy teraz (zakładając że uznajemy ten fakt który zacytowałeś). No w takim razie Niemców i Austriaków należy ZAORAĆ za powstanie nazizmu

Dodam tylko że Żydzi są winni śmierci setek / jak nie tysięcy Palestyńczyków i nie jest to sprawa sprzed setek lat, tylko sprzed kilku tygodni. Także idąc tą logiką żadnej świecy w sejmie nie powinno być.

13

@Michael24 oni są chorzy po prostu jak można głosować na tych ludzi, śmianie się ludziom w twarz, logiki brak. Może jakiś głosujący na lewicę ta niedorzecznosc wyjaśnić??

7

@ProMILs Dobra analiza, nadaje się na główną stronę. Same no namy w naszym sztabie - dla mnie to jest NIEPOJĘTE po prostu

0

@Ziemny ze Derbi? Chyba De Zerbi kolego he he

1

@Ptasior LAporta obecnie za wszelką cene trzyma Xaviego zapewne dlatego że jest po prostu TANI.
Trener zagraniczny niezwiązany z klubem z pewnością brałbym większą pęgę

0

Teoria spiskowa: Laporta kazał Xaviemu wystawiać Lewego żeby nie stracił w oczach potencjalnych kupców latem - zawsze można powiedzieć chcecie naszego podstawowego gracza go płaćcie grubo. W LM strzelał i grał pierwsze skrzypce.

2

@RomanHoffer słusznie mówisz

1

@tristan87 przeciez jest film z całej głownej akcji i to ona atakuje jego, o co tu chodzi? Ona próbowała mu podstawić nogę a on pozostawał niewzruszony na jej ataki. Chętnie bym to zobaczył jak ją uderzył ale zapewne taki film nie istnieje.

0

@tristan87 z jakimi objawami?

0

@NeroTFP1 jak dla mnie mogą go wyrzucić, mogą również równie sprawnie wyciągać konsekwentnie z tych krzyczących i zachowujących się niegodnie ludzi którzy reprezentują lud. ~ 1/3 tych "posłów" to zwykła chołota i wstyd że zasiadają w sejmie. Widać to oglądając te "obrady" - po prostu żenada

0

@NeroTFP1 a gdyby założyć tak hipotetycznie że Braun JEST tym ruskim agentem... Zakładamy sobie że jest.
Czy w interesie Rosji jest wałkowanie tego tematu przez najbliższy tydzień, dzielenie Polaków na kolejne obozy (ma być ta świeca, czy nie ma być? dobrze zrobił, czy może jest nieokrzesanym nietolerancyjnym dzikusem) ?
Państwo podzielone to państwo SŁABE i im prędzej to zrozumiemy tym lepiej dla nas wszystkich. Tego typu akcje są tak na prawdę mało istotnei powinniśmy skupić się na poważnych polskich interesach. Już ten prostest na granicy jest tematem ważniejszm, owstanie CPK jest ważniejsze - bez względu na to czyja to była inicjatywa.. Dajmy sobie spokój z wałkowaniem tej pseudo sensacji..

0

@JarekS ja odnoszę wrażenie że Xavi mocno mota się w tym co mówi, nie jest genialnym mówcą, często sobie zaprzecza albo potem musi się tłumaczyć.. no dyplomata to to nie jest - pomiajając już "talent taktyczny" itp

2

@Deviler jest wolność i tolerancja w kraju, niech każdy wpłaca na co chce prawda? Jak "Ty" lub inni oglądacie patostreamerów i patogale to jest ok? Musi być ok bo miesci sie to w graniacach prawa, natomiast mojej opini nt temat możesz się domyślić

0

@Bykunn zupełnie nie rozumiem z czego Ty sie tak cieszysz ale to Twoja sprawa jakie są tego powody, jeśli klopoty ze zdrowiem to wiedz ze nie zycze Ci zle ; )

0

@tbas rozwiń wypowiedz [?]

0

@Bykunn Dobrze więc Ty mów za siebie, ja powiem za siebie, a kolega za siebie. W takim razie życzę powrótu do obowiązkowego szkolenia wojskowego i tworzenia tzw. rezerwy wzorem Finlandii , czy Izraela.

0

@ranger3120 Wcale nie musi paść cała, wystarczy że padnie Kijów, a nadchodzi rosyjska ofensywa i w zasadzie nie możemy być pewni jej przebiegu, eksperci nie wykluczają kolejnej próby rajdu na Kijów. Oby tak nie było, oby Ukraina wytrwała ale tak jak mówisz, musimy być gotowi, uważam ze każdymi środkami trzeba doprowadzić do zwiększenia liczebności armii.
Dobrze analizuje tą sytuacje Marek Budzisz w wczorajszym odcinku na yt u Lachowskiego:


polecam całe, a konkretnie ten fragment o armi w okolicach ~ 1:05

0

"Tusk, Leszczyna, Nowacka, Kosiniak-Kamysz, Budka, Bodnar, Sikorski. Każdy i każda z nowego rządu zmierzy się z wyzwaniami, w których nie będzie mieć kompetencji. Koalicja bierze bowiem władzę w najtrudniejszym czasie, gdy geopolityka szaleje, a świat nie wie, gdzie będzie za miesiąc czy dwa miesiące. I tak należy oceniać tych ludzi: nie za to, czy są liberalni albo lewicowi, postępowi albo konserwatywni, ale czy potrafią robić rzeczy nietypowe, wykraczające poza standardową politykę, i czy w razie czego ustoją, czy raczej będą uciekać przez Zaleszczyki - pisze Grzegorz Sroczyński.

"Nie możemy pozwolić Putinowi zwyciężyć" - mówił kilka dni temu prezydent USA Joe Biden do amerykańskiego Senatu. I, co ważne, dodał: "Jeśli Putin zajmie Ukrainę, jego kolejnym celem staną się sojusznicy Stanów Zjednoczonych w NATO". Prezydent USA mówi to po raz kolejny. Amerykanie od jakiegoś czasu konsekwentnie ogłaszają światu, że Putin po ewentualnym przerwaniu linii ukraińskiej obrony nie zatrzyma się, tylko pójdzie dalej do krajów NATO. Biden nie wyssał tego z palca i nie chodzi mu tylko o to, żeby postraszyć republikanów i uzyskać ich zgodę na kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy. To prawdopodobnie są dane wywiadowcze. Pamiętacie, jak było przed 24 lutego 2022? Otóż podobnie: Biden powtarzał, że wejdą, a część zachodniej prasy wypisywała, że to straszonko i jakaś gra na użytek wewnętrzny amerykańskiej polityki. Aż weszli.

Polskie elity zachowują się w tej sytuacji tak jak zawsze, czyli z pełną beztroską i kompletnym psychologicznym wyparciem. Obecne nastroje w polityce są niemal identyczne z panującymi w latach poprzedzających inwazją hitlerowską. Karczemny spór wewnętrzny angażuje 90 procent uwagi i energii polskich elit, natomiast na przygotowanie państwa, które być może idzie na starcie z potężnym sąsiadem, zostaje może 10 procent uwagi. Dzisiejsi polscy politycy nie wsadzają się co prawda do Berezy Kartuskiej, ale jeśliby mogli - to znaczy gdyby nie było Unii i tych wszystkich poprawnościowych kagańców - to czemu nie, pewnie Tusk już by siedział, skoro jest niemieckim agentem. Kaczyński wchodzący na trybunę na sam koniec poniedziałkowej debaty w Sejmie, żeby rzucić: "Wiem jedno, pan jest niemieckim agentem" - to obraz stanu polskiej polityki. Nie tylko po stronie pisowskiej, bo zapiekłość i kretynizm nie są jedynie pisowską specjalnością.

Jeśli Ukraina padnie, mamy niemal pewność inwazji Rosji na NATO. I Biden mówi to całkowicie jasno. Czy będzie to Polska, czy, jak mówi Putin, "nieistniejące kraje", czyli Litwa, Łotwa, Estonia - to jest pytanie drugorzędne, bo jeśli nawet po zadeptaniu Ukrainy, przegrupowaniu na Białorusi, rosyjskie wojska pójdą na państwa bałtyckie, i tak weźmiemy w tym udział."

Autor: Grzegorz Sroczyński , gazeta.pl

1

@Gaz to moje zdanie, ktoś może się nie zgadzać ale Lewy nie strzelił nawet połowy tak pięknych bramek, inny typ gracza, owszem, dlatego ja bez dwóch zdań wybieram Luisa. Dzik.

0

@against_modern_football niestety nikt o tym nie napisze a na la rambli Twoj wpis przejdzie bokiem.

2

@ciema i przy tak madrym poście cisza, a tam gdzie przyslowiowa baba spadła z drabiny oczywiscie gorace dyskusje, beka i szeroko pojęte iksde. W tym masz odpowiedź..

0

@RichardWinters miłego dnia Ci życzę, chyba jesteś bardzo szcześliwy w swoim życiu. Chyba ; )

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?