0

@RichardWinters po drugie owszem, określenie gwarancje bezpieczeństwa to moj skrot myslowy, oczywiście te kraje nie musiały bronic granic ukrainy ACZKOLWIEK moja wypowiedz dotyczyla przeciez tego że Polska powinna liczyc przede wszystkim na siebie i w tym kontekscie wszystko sie zgadza. Zadne porozumienie nie zagwarantuje nam bezpieczenstwa na tyle na ile jesteśmy w stanie zrobic to sami. Nato niech bedzie mocnym dodatkiem do tego bezpieczenstwa.

0

@RichardWinters masz po prostu problemy z czytaniem ze zrozumieniem, napisałem wyraźnie CHYBA Turcja bo faktycznie nie pamiętałem a nie chciało mi się już tego sprawdzać, bo było to mało istotne w tym przypadku. ;)

0

@Bobo25 no widzisz tylko w tym konkretnym przypadku artykuł jest tak na prawde nieistotny bo istotne są cytaty - i samo zachowanie. można o tym przeczytać również na innych portalach

1

@Comentateiro zgoda, rzadko się z Tobą zgadzam ale w tym przypadku tak jest.

0

@Felipe_PL masz racje muszę się z Tobą zgodzić, miałem wrażenie że niektorzy użytownicy tutaj są nieco bardziej rozgarnięci, i nie chodzi mi tu o preferencje polityczne. Jest tak jak mówisz.. ale jak iksde to iksde.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Ptasior ciekawe to co mówisz, czyli dalej system leży i kwiczy. Przykre to

0

@Bobo25 stary i co z tego. Wkleiłem z pierwszego lepszego. Czy w takim razie chcesz mi powiedzieć że on tego nie powiedział? iksde... chwaliłeś się osytatnio że jesteś rocznik 84 - sory ale nie widac po tym co piszesz. Rozumiem że TVP to z góry BEKA ale w tym artykule akurat masz konkretne cytaty z goscia to chyba nie są wymyslone? To z czego twoje IKSDE panie dorosly?

0

@Bobo25 Putin wydał kilka dni temu dekret o zwiekszeniu liczebnosci armi do ponad miliona. Teraz tak, sluchając ekspertów w dziedzinie wojskowości, geopolityki (płk. Lewandowski, gen. SKrzypczak, M.Budzisz, J.Bartosiak itp itd) Polska również powinna się zbroić, bo atak Rosji na przestrzeni dekady jest najbardziej realny. Czy armia 300 tys jest sensowna? Uwazam że zdecydowanie jest sensowna. Czy armia 300 tys. jest możliwa? I tu jest problem i tu się z Tobą zgodzę, że pomimo podniesienia pensji w wojsku nie ma wystarczającej ilości chętnych by obsadzić taką ilość stanowisk. Tak twierdzą eksperci. Dlatego jestem za za powrotem do obowiązkowego szkolenia rezerwy (coś na wzór Finlandii) bo tak jak mówię, fajnie się kręci bekę na la rambli i ogląda (jak to powiedział Zychowicz) na tik toku spadającą baby z drabiny, czy inne pierdoly ale czas realnie pomyśleć o tym co z przyszłością Polski, spojrzeć realnie na zagrożenia. Jest tylko i wyłącznie prawda w tym że "chcesz pokoju - szykuj się do wojny". Samo chowanie się za płaszczykiem NATO (czyli własciwie Amerykanów) to niestety duża niepewność. Ukraina też miała gwarancje bezpieczeństwa po zrzeczeniu się arsenału nuklearnego i co? Gwarantem były, Stany, WB i chyba Turcja. Jak na tym wyszła?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

@urbipl zobaczymy, partie będą się zmieniać , najistotniejsze żeby interesy strategiczne Polski zawsze triumfowały. Niestety z przykrością stwierdzam że u Polaków może być z tym problem. W XVIi w też byliśmy mocni a jednak wewnętrzne spory i kłótnie doprowadziły do rozpadu kraju. Interes narodowy powinien być ponad wszystkim.

4

@Comentateiro nie wiem bo go nie słuchałem. Tak jak nie oglądam TVP więc nie mam powodu by się tym podniecać. Za to mocno interesuje mnie temat budowy CPK w Polsce jako konkurencja dla niemieckich portów lotniczych min w Berlinie, interesuje mnie również budowa terminalu przeładunkowego w Świnoujściu gdzie Polska jako kraj mogłaby czerpać ogromne korzyści rozbudowując go. Draże istotne dla kraju kwestie a nie gównianie podsycam emocje jak ty który się tym karmisz.

18

@Comentateiro chłopie skończ nakręcać gownoburze zluzuj trochę idź pobiegać , wypij melisę , weź oddech, zostaw dziadka w spokoju. Bije od Ciebie nienawiść. Może Zainteresuj się Świnoujściem, Cpk, żegluga na Odrze czy ruchami w zbrojeniówce a nie podniecasz się ubiorem i nic nieznaczącym wystąpieniem kaczora. Skończcie z tymi emocjami w tej polityce a weźcie się za strategicznie istotne rzeczy

6

@urbipl widzisz faktycznie istotne posty jak twój na tym forum się nie przebijają. Lepiej podbijać emocje i wręcz gówno burze kręcić ws witek albo innych NIEISTOTNYCH spraw.

2

Szkoda mi tego Oriola ale chłop jest tak nieporadny że to jest niepojęte. Niby ręką nie była jakaś specjalna , być może myślał że zawodnik Alves straci piłkę głową i jej nie widział ale i tak.. jest strasznie nieporadny. No Lenglet 2.0 trochę się robi ...

0

Araujo i Gundo świetny start. To Ci z najlepszym mentalem ponoc

6

@RosjaninBut straszna patola wylewa się na tym TVN , niech mi ktoś powie że ta stacja jest normalna obiektywna stacja informacyjna. Błagam. Maciej Pieczyński dobrze podsumował ta kobietę , W PUNKT.

0

Wybaczcie ale nie umiem wsadzać linków więc wkleje tak jak umiem :



To dla sceptyków CPK.

0

@RomanHoffer mordo nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się że to jest to samo. Tzn ta że szczelina wydaje się gorszej jakości niż ta pierwsza ale kluczowa jest średnica, grubość też ma na pewno znaczenie. Ogólnie miedź jest miękka więc i tak ta uszczelka się delikatnie spłaszczy. Zwróć uwagę przy dokręcaniu korka by nie przesadzić z siłą dokręcania. Dużo wyczucia

0

@Commando a co obecnie ma się zmienić w kwestii rozdawnictwa ? Przecież to Tusk przelicytował na 800 plus i podobnie jak 13/14 emeryturę zamierzają te świadczenia zostawić. rozwala mnie jak ludzie komentują że dość rozdawnictwa a przecież wszystko zostanie jak było ZA TUSKA

1

@Bobo25 mówisz niepoparta dowodami po xzym mówisz dziura budżetowa jest PRAWDOPODOBNIE dramatyczna to tak się kłóci trochę. Mówisz że to mrzonki a rzucasz kompletnymi ogolnikami, oskarżeniami które nie mają póki co poparcia w faktach. Nie mówię że nie masz racji, ale jestem pewny że więcej konkretów niż podałeś ty jest w tym filmie, są konkretne DANE więc raczej mrzonki nazwałbym twój wywód z całym szacunkiem bo tu nie chodzi by sobie dowalać

1

@Borneo ale ty piszesz o Cpk w kontekście CYWILNYCH lotów a idea jest taka by CPK pełniło również i przede wszystkim rolę HUBA przeładunkowego! Przy lotnisku miałyby być terminale kolejowe gdzie następował przy przeładunek towar z polskim opodatkowaniem, dokładnie to dzieje się teraz w Niemczech np w Duisburgu (o czym szerzej usłyszysz w filmie)

1

@Bobo25 jakbys poświęcił troszkę czasu na wysłuchanie faktycznego eksperta na tym filmie to bym chętnie podyskutowal o czym mówisz. Idea CPK jest słuszna i jak najbardziej bardzo dochodowa, okęcie jest lotniskiem niewydolnym i nie wykorzystuje naszego potencjału. Posłuchajcie czasem ekspertów na prawdę a nie mówcie co wam się wydaje , co gdzieś tam ktoś usłyszał a przy tym wszystkim kieruje się daleko idące emocjami. Ludzie w polityce emocje na bok, w sprawach strategicznych także, zobaczcie skąd wielkość USA? BO TAM czy demokraci, czy republikanów, w sprawach kluczowych dla kraju jest ogólna ZGODA i kontynuacja projektu. A w Polsce ? Wizja na 4 lata a dalej się zobaczy. Od wyborów do wyborów.

1

@JoeBlack jeżeli tak będzie to Polacy to durny naród. Jeżeli z powodów emocjonalnych i spraw tak na prawdę mało istotnych pod względem strategicznym odsunęliśmy od władzy partie która faktycznie realizuje polski interes narodowy no to cóż. Niech Niemcy się bogacą. Lubeka, Hamburg, Berlin..wystarczy posłuchać jakie dochody czerpie państwo niemieckie samego cła towarowego dzięki swojej rozbudowanej logistyce. Nie wierzę że nie znaleźlibyśmy ze swoim położeniem miejsca dla siebie. Póki nie jednak nie usłyszę na 100 proc że Cpk nie będzie to nie uwierzę. Mam nadzieję że to plotki.

1

Do wszystkich zainteresowanych i "znawców" , odnośnie CPK bardzo ciekawa spokojna merytoryczną rozmowa.


0

@Bobo25 kolego jako przeciwnika Cpk polecam ci tą rozmowę :


0

@negreanu polecam Ci jak i kolega wyżej przeciwnym CPK posłuchać tej rozmowy, szczegół je druga część jest ciekawa i mówi o liczbach. Również kiedy Cpk miałby się zwrócić , tu duże pozytywne zaskoczenie.


0

@negreanu dobrze czasem usłyszec jakiś głos rozsądku na tym forum, czasem jak to przeglądam mam wrażenie że tu sami ludzie niedowartościowani którzy odreagowują prawdziwe życie na forum. Nawet w tym wątku pojawił się taki jeden.
Odnośnie Polski, mam nadzieję że atom powstanie, Świnoujście powstanie , żegluga po Odrze to również dobra idea. Wierzę że te tematy będą kontynuowane podobnie jak rozbudowa i poprawa naszej armii. Zagrożenie istnieje, nie wolno tego bagatelizować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?