2

@Gall a co nie jest populizmem w ustach polityka., bo wydaje mi się ze wszystko - przykład 100 konkretów.

0

naszła mnie taka refleksja:

nie trzeba podejmować dyskusji nt komptencji Xaviego dotyczących trenerki na poziomie czysto sportowym. Te zapewne posiada jako swietny piłkarz środka pola, rządzący w najlepszej Barcelonie wszechczasów. Choć i tu czasem się zastanawiam: "czy rzeczywiście to taki genialny taktyk"? ale nie o tym chciałem

Co natomiast jest pewne, ten człowiek nie posiada Żadnych kompetencji charakterologicznych do prowadzenia ludzi, zespołow osobowych - nie tylko piłkarskich. Jest wielkim przegranym szukającym wymówek, nie widzących wad u siebie a u innych. Jest osobą nadpobudliwą , emanującą BEZRADNOŚCIĄ (słowo klucz w tym poście) czego dowodem jest kopanie wszystkiego wokół, obrażanie arbitrów itp. NIestety taka zła energia i bezradność , szukanie przyczyn porażek u wszystkich i wszystkiego wokół powoduje że on nie może tu zostać. Jeśli druzyna ma się odbuwać potrzebny jest trener pomiędzy Xavim a Valverde - tzn nie na totalnym spokoju, ale ktoś własnie pokroju Pepa czy Klopa - energiczny ale nie przekraczający pewnych granic..

4

@NeroTFP1 moj idol z dziecinstwa. i ten wywiad, w którym opowiadał ile km biegał boso na trening. Miał ten zwód na zamach ale wszyscy sie łapali, genialny grajek ;) I te bramki z przewrotek.. o ile Suarez miał przepotęzny wolej, o tyle Rivaldo to król przewrotki :)

1

@Salchent " Uważam, że w tak kluczowych momentach musisz być pewny, że dostaniesz piłkę, jeśli nie, musisz się powstrzymać. To jasne, że wolę stracić gola, może dać napastnikowi sytuację jeden na jeden. Piłka była nawet dość daleko, więc nie wiem, czy był w stanie ją siegnąć, ale dać szansę, że może bramkarz nas uratuje. Nawet stracić gola, bo przy czerwonej kartce i grze w jednego mniej… To po prostu zabija twoją grę."

Gundogan o zachowaniu Araujo. Ogólnie przecież nic takiego nie powiedział, natomiast Araujo ma swojej odpowiedzi domyślam się że ma na myśli "ocena sytuacji itp zostanie w szatni a nie do mediów". W pewnym sensie go rozumiem ale z drugiej strony uważam że tylko by zyskał biorąc trochę odpowiedzialność za swoje kretyńskie zachowanie...

29

królestwo resetow, jeszcze grill i zjednoczenie

0

@Dexelele dokładnie, nie trzeba być nadwyraz bystrym i inteligentnym żeby mieć wysoką pewność siebie , wiarę w zwyciestwo i nieustępliwość w dązeniu do celu. (obu tych rzeczy w Barcelonie nie ma). W parze z wysokimi umiejetnościami piłkarskimi które niewątpliwie VIni posiada - to wystarcza ;)

0

@insp1re z jednej strony tak, maszz racje i zgodze się. z drugiej, kim był w seniorskiej piłke (trenerka) Zidane czy Guardiola? koniec końców grają piłkarze nie trener

1

@MesQueUnClub_87 nie sposób się z Tobą nie zgodzić, tak to wygląda w TV, pisałem już tu o tym wiele razy ;) podobnie jest z przebiegiem meczu, jest 0:0 to komentatorzy załóżmy mówią że obie drużyny grają powoli itp, nagle wpada jakiś farfocel z rożnego na 1:0 i mimo że obraz gry niezbyt uległ zmianie nagle wchodzi narracja że drużyna prowadząca świetnie kontroluje , gra mądrze, dobre zawody mecz itp itd...

3

@Benz dla mnie nie ma bezsprzecznie najlepszego obecnie piłkarza świata, ale na pewno wśród nich są Mbappe i KDB. Wysoko piłkarsko wypada też Vinicius

0

@Matheu12 nie ma druzyny ktora wszystko wygrywa, byloby to nudne :) skoro wiedzielibysmy z gory kto wygra. FAKT ze Real ma dobre statsy, być może jedne z najlepszzych ale Barcelona w dalszym ciągu jest w tym elitarnym gronie mimo wszystko. Przypomne że bodajże sezon temu Real też dostal 4 bramki od City.. w tym sezonie mieli znow więcej szczęscia - ale trzeba im oddac że wykazali się determinacja i nie sfrajerzyli jak my.
Niestety Barcelona po latach tłustych (2005-2015) - th 10 lat teraz może mieć kilka lat chudych 2017-2024 - póki co jesteśmy na krzywej opadającej ale może za 2-3 lata jak przyjdzie min WIRTZ i lepszy trener to kto wie

0

@bartekvisca nie ma lepszej taktyki niż zmasowana obrona i szybka kontra z szybkimi zawodnikami. Ci którzy to potrafią zwykle wygrywają - przykład był wczoraj i przedwczoraj.

0

@Encore Durant curry i le bron zagrają ?

0

@tristan87 ale sekta

4

@pres niezły bajt

0

@Lordzi z Gavim to nie jest takie oczywiste po tak poważnej kontuzji. Pedri też mocno niedojeżdża ostatnio. Fakt dał asystę ciasteczko , jednak ogólnie nie jest to piłkarz imponujący wydolnością a raczej należy liczyć na przebłysk jego geniuszu, który ostatnio jest nieczesty.. Gundo ma swoje lata. Z tą linią pomocy nie jest za różowo.

1

@bartulek98 no pełna zgoda .. ale wiesz zrobiłem sobie nadzieję bo na prawdę w ostatnich tygodniach ta gra o ktorej piszemy na prawde była na całkiem wysokim poziomie .. co dawalo odzwierciedlenie w wynikach. I nagle wczoraj wraz z wagą spotkania to wyparowało! innymi slowy znowu się ze**lismy metr przed kiblem + dodatkowo plan na mecz nie był idealny.. + Araujo, Cancelo czy nawet Robert (miał piłkę na 2:0) i De jong dołożyli coś od siebie żebysmy nie awansowali.
Niestety po tyle wtopach (Roma, Liver, Eintracht, Bayern itp) człowiek wciąż się łudzi - "może teraz" .. i ja również ogladając ostattnie mecze uwierzyłem że MOŻEMY... niestety wyszło jak wyszło.
Pozostaje wciąż nieść krzyż kibica Barcy i wierzyć że może nowy trener - bardziej opanowany (!) poukłada głowy tych zawodników - może jakieś wzmocnienia w 2025 (marzy się WIRTZ) i wyniki będą bliższe oczekiwaniom..

2

@bartulek98 kolego zgadzam się z Tobą, pisałem podobny post kilka godzin temu, pozwolę sobie go wkleić:
"nie wiem czemu Xavi pozwolil na to by wiekszosc pierwszej czesci meczu wyprowadzac pilke wlasnie od obrony. w trakcie pierwszych 15minut spotkania widzac jak oni graja na sciane do pomocników (głownie wlasnie Araujo) i wsadzajac ich na konia z zawodnikiem PSG na plecach wiedzialem że to sie skonczy dokladnie tak jak w akcji bramkowej. Potrzebne bylo inne rozwiazanie. moze podejscie pomocnika do lini obrony po pilke, a moze bardziej dac tą role Cubarsiemu a nie że wiekszość piłek szła od Araujo alboczasem Ter Stegena i wszystko konczylo się na przejeciu przez PSG (po naszym wybiciu) bo juz bylismy naciskani. I to nawet nie byla kwestia jakiegos morderczego presingu PSG, bylismy po prostu kompromitujaco niedokladni w wychodzeniu z pilka i niestety Araujo brylował w tym aspekcie.. podsumowaniem tego była akcja bramkowa gdzie XAVI od dobrych 5 sekund wrzeszczal z linii i pokazywal że ma dograc do Yamala bo tam było miejsce. Jak Araujo zatrybił, zanim się obrócił i podał to zawodnik PSG już o tym wiedział i przeciął.. kto grał w piłkę to chyba wie o czym mówie, zobaczcie sobie tą akcję i co robił Xavi przez ladnych kilka chwil. W pewnym sensie wywierał presję na Araujo i to doprowadziło do szkolnego błędu nie przystojącego na tym poziomie. Brak umiejetnosci operowania piłką nas pogrzebał, o tyle to szokuje, że to przecież Barcelona....."

1

@Faro o tyle mozna go obronić że z prawej strony było 2 piłkarzy PSG, więc gdyby od początku był przy VITINI to zabrakłoby go z praawej i PSG rozegrałoby to prawym skrzydłem w przewadze 2na1.. niestety uroki gry w 10 - tutaj powinni pomagać NAPASTNICY!!!!!!

0

@V e B 96 Pedri z De Jongiem katastrofa wczoraj. To są dla mnie dobrzy zmiennicy - z ławki.

0

@D10SLEO co trzeba przyznac w dwumeczu strzelił dwie piekne bramki pod samą ladę. w Barcelonie takie strzelał raz na rok a tu.. no specyficzny piłkarz ale jak mu piłka siądzie to łeb urywa

0

@Peciak na bank Vinicius dostanie przykaz wchodzić jeszcze chętniej w pojedynki z Araujo

0

nie wiem czemu Xavi pozwolil na to by wiekszosc pierwszej czesci meczu wyprowadzac pilke wlasnie od obrony. w trakcie pierwszych 15minut spotkania widzac jak oni graja na sciane do pomocników (głownie wlasnie Araujo) i wsadzajac ich na konia z zawodnikiem PSG na plecach wiedzialem że to sie skonczy dokladnie tak jak w akcji bramkowej. Potrzebne bylo inne rozwiazanie. moze podejscie pomocnika do lini obrony po pilke, a moze bardziej dac tą role Cubarsiemu a nie że wiekszość piłek szła od Araujo alboczasem Ter Stegena i wszystko konczylo się na przejeciu przez PSG (po naszym wybiciu) bo juz bylismy naciskani. I to nawet nie byla kwestia jakiegos morderczego presingu PSG, bylismy po prostu kompromitujaco niedokladni w wychodzeniu z pilka i niestety Araujo brylował w tym aspekcie.. podsumowaniem tego była akcja bramkowa gdzie XAVI od dobrych 5 sekund wrzeszczal z linii i pokazywal że ma dograc do Yamala bo tam było miejsce. Jak Araujo zatrybił, zanim się obrócił i podał to zawodnik PSG już o tym wiedział i przeciął.. kto grał w piłkę to chyba wie o czym mówie, zobaczcie sobie tą akcję i co robił Xavi przez ladnych kilka chwil. W pewnym sensie wywierał presję na Araujo i to doprowadziło do szkolnego błędu nie przystojącego na tym poziomie. Brak umiejetnosci operowania piłką nas pogrzebał, o tyle to szokuje, że to przecież Barcelona.....

0

@rufio28 i nie wiem czemu Xavi pozwolil na to by wiekszosc pierwszej czesci meczu wyprowadzac pilke wlasnie od obrony. w trakcie spotkania widzac jak oni graja na sciane do pomocników (głownie wlasnie Araujo) i wsadzajac ich na konia z zawodnikiem PSG na plecach wiedzialem że to sie skonczy dokladnie tak jak w akcji bramkowej. Potrzebne bylo inne rozwiazanie. moze podejscie pomocnika do lini obrony po pilke, a moze bardziej dac tą role Cubarsiemu a nie że wiekszość piłek szła od Araujo alboczasem Ter Stegena i wszystko konczylo się na przejeciu przez PSG (po naszym wybiciu) bo juz bylismy naciskani. I to nawet nie byla kwestia jakiegos morderczego presingu PSG, bylismy po prostu kompromitujaco niedokladni w wychodzeniu z pilka i niestety Araujo brylował w tym aspekcie.. podsumowaniem tego była akcja bramkowa gdzie XAVI od dobrych 5 sekund wrzeszczal z linii i pokazywal że ma dograc do Yamala bo tam było miejsce. Jak Araujo zatrybił, zanim się obrócił i podał to zawodnik PSG już o tym wiedział i przeciął.. kto grał w piłkę to chyba wie o czym mówie, zobaczcie sobie tą akcję i co robił Xavi przez ladnych kilka chwil. W pewnym sensie wywierał presję na Araujo i to doprowadziło do szkolnego błędu nie przystojącego na tym poziomie. Brak umiejetnosci operowania piłką nas pogrzebał, o tyle to szokuje, że to przecież Barcelona.....

0

@Sccaner tak i wyszedł w tym meczu / dwumeczu brak christensena bo w poprzednich spotkaniach z nim w skladzie na prawde wygladalismy DUZO PEWNIEJ. Szkoda że tak to wszystko sie potyczylo. NIe mamy tego szczescia za wiele , szczegolnie do kontuzji... jeszcze wykonczyl nas zawodnik który u nas kopal sie po czole i wiekszosc czasu spedzil w szpitalu krojąc dużą kapustę.. no nic serce zlamane ale osoba Cubarsiego i Ter Stegena trzyma mnie przy życiu

1

@626 FDJ to jest zawodnik który nic nie daje, nawet mitycznej KONTROLI, która i tak uważam jest przeceniana. Jesli da się nim zarobić to należy go sprzedać, lub przetrzymać jeszcze sezon i za rok ruszyć po Wirtza. Cancelo bym wykupił tylko przy dobrej ofercie i zzrobił z niego żelaznego rezerwowego a na LO podstawą byłby FORT/Balde. Cancelo wchodziłby tylko w momencie gdy potrzeba rozruszać ofensywę.

0

@Visca_barca oraz Robert który mógł pomóc conajmniej dwukrotnie. Ustawił sobie pięknie piłkę na 2:0 ale niestety za dużo siły i w trybuny - Rafinia by to strzelił

0

@BorzyKrzys ja bym ściągnął PEDRIEGO, który w ofensywie i tak nic nie dał, a w defensywie jest przepychany aż miło lub ewentualnie Frenkiego bym zdjął . Za to Yamal przynajmniej ma szybkość i miał zostać. Mecz nie był jeszcze przegrany ale tą decyzją Xavi pomógł PSG

0

@Alicja3500 atletico też mogło :):)

0

@Encore od początku on nie przekonuje, dla mnie gość jest niepewny. Owszem strzelił parę całkiem ważnych goli ale w defensywie to najsłabsze ogniwo.

0

@ProMILs nie kumam, oczywiście że nie muszą ale niech nie robią ludzi w konia ze NIE PODNOSZĄ cen bo podnoszą - obniżając gramaturę. Cena za gram więc jest podniesiona - i tu jest sedno.
Daa mnie takie reklamy to po prostu nabijanie się z inteligencji kupujących. Co najgorsze wiekszosc ludzi sie nie polapie - albo maja wawalone na cene, albo są zbyt ograniczeni intelektualnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?