5

@Tomason masakra.. "ma pełno fanów". Czy dziś na prawdę społeczeństwo/głownie młodzież jest takie przytempawe że takie rzeczy ją śmieszą?

1

@Tomason kto to jest? i ocb z nim ? bo nie pierwszy raz widze tutaj a nie kumam co w tym smiesznego?

0

@ikar34 Wichniarek to jest porażka faktycznie.. rżnie znawce z resztą jak większość..starają się powiedzieć coś "profesjonalnego" a brzmi to karykaturalnie" ..

0

@draxidox wszyscy gadają żeby gadać.. jedynie którego lubię posłuchać to jest Ćwiąkała, od biedy jeszcze Smokowski / Twarowski ale ich nie ma na Euro.

11

@Montjuic odliczanie aż sie zleci lewactwo i powie że Braun zgasił gaśnicą i konfa czyste średniowiecze.

a tak na poważnie, ładnie już ludziom bije na głowę, ciężko to jakkolwiek wytłumaczyć..
Dlatego we Francji wybrywa Le Pen a w Niemczech w siłę rośnie radykalne AfD.
Oczywiście Polska tylko około 10-20 lat wstecz - czy kiedyś "dogonimy" ?

0

@MichuZ44 ale to jest internet... niech to zgłosi na policję jak jej grożą. a nie twitterowi

0

@MichuZ44 co to znaczy dojedzie? to już podchodzi pod nawoływanie do nienawiści

0

@MichuZ44 Vinicius Junior mówi ci to coś ;) ewidentnie to obrażasz mnie a ja Ciebie , nawet tej kobiety nie obraziłem ;)

0

@MichuZ44 brzydkie zachowanie ale wyczuwam duże braki atencji u pani miss , wiem że się nie zgodzisz - pech ;)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Safrani dobrze kolego, ja odnosiłem się do komentarza marcin62 który nakreslił typowo ekonomiczne ramy/przyczyny a nie do samego posta jakiejs laski, być może fikcyjnej. Wiadomo że każdy zrobi jak uważa. Jednemu 10tys to mało, innemu wystarczająco, innemu to dużo.

0

@Safrani Tak mam dwójkę dzieci, wiem jakie to koszty i nie uważam żeby były tak wysokie jak to przedstawiasz. Jesli jednak mówisz że bliżej Ci do emerytury to ominęło Cię sporo świadczeń od państwa stąd może przekonanie że z dziecmi byłoby cięzko gdyby nie kasa. Mówie o tym , że ja na dwójkę dzieci (jak każdy kto posiada dwójkę) dostaje 1600zł miesiecznie. Oprócz tego z ubezpieczalnie przy drugim dziecku dostałem prawie 10 000 ;) kolejne 10 000 dostałem bodajże z RKO (rodzinny kapitał opiekunczy) który przysługiwał każdemu dziecku w przsedziale wiekowym 12-36 mies. Oprócz tego świadczenie od panstwa za urodzenie dziecka też chyba coś było.. także na prawdę.. wciąż nie wiem co Cie tak kosztuje. Gotuje na 4 osoby, nie na dwie - rzadziej restauracja - owszem. Mało jednak jest ludzi którzy na restauracje moga sobie pozwolić 10x w miesiący - inna sprawa że dla mnie to nie jest szczyt marzeń. Kolejna sprawa mieszkanie. Ja swoje mieszkanie kupiłem prawie 10 lat temu na kredyt. Byłem wtedy sam i kupiłem mieszkanie na kredyt, a zarabiałem może z 3tys miesiecznie. Za chwilę wprowadziła się do mnie moja dziewczyna która również zarabiała podobne pieniadze (dziś moja zona). To była kawalerka. Sprzedałem ją za 3 lat z dwukrotnym zyskiem za co kupiłem kolejne mieszkanie...
Wiesz co nie chce już tu pisac ksiązki o sobie ale dalej uwazam ze jezeli dwie osoby CHCĄ pracować i normalnie żyć to LEKKO są w stanie posiadać dziecko i dzieci. Co innego jak trafi się na lenia lub egocentryka który musi mieć wszystko gładko i najwazniejszy jest sam dla siebie.

Aha i jeszcze tylko dopiszę że w międzyczasie zrobiliśmy wesele i kupiliśmy działkę budowlaną oczywiście wszystko na kredyt który już dziś dawno jest spłacony a zostały tylko profity. Wszystko kupione za pensji ~3 tys miesiecznie na jedną osobę dorosłą przez ostatnie 8lat.

Także da się MIEĆ, trzeba umieć gospodarować, umieć myśleć, i trzeba chcieć.

1

@Safrani zgoda , ale gdy musisz wynajmować to jestes imigrantem wew. Polski, co oznacza ze zapewne nie robisz za 3300.. i za chwile bedziesz pracował za powiedzmy 3900...bo chyba po to podjąłeś tą trudną decyzję żeby coś się dorobić?

Poza tym stary, kwestia podejmowanych decyzji w zyciu, ewentualnych drobnych wyrzeczen i zdrowego gospodarowania pieniedzmi.
Gdybym chciał tu się uzewnętrznić to przytoczyłbym swoją historię , a teraz mam kupioną działkę i wybudowany dom.
Uwierz mi że przy zarobkach bliskich najniższej da się posiadać dwójkę dzieci, dom i całkiem normalnie żyć.
Młodzież ma po prostu za wysokie wymagania i nie jest skłonna do jakichkolwiek wyrzeczeń, wszystko ma być gładko i pięknie a tak nie zawsze życie wygląda.

Co do regionów to zgodzę się że może wschód jest słabszy gospodarczo i finansowo, co nie znaczy że się nie da posiadać dzieci :)

0

@Safrani no patrze przez wymiar swojego regionu, to dodam tylko że na ślasku (gliwice) to cięzko żeby dwie osoby nie pracowały. Za najniższa o pracę znajdziesz w pierwszej lepszej zagranicznej 'montowni'.

0

@marcin62 Nie wiem czy taka sytuacja w Polsce może wystąpić.. Najniższa krajowa to prawie 3300 na ręke gdzie na ślasku zz tego co widzę na rynku pracy większość pracodawców daje na start ciut więcej. Jeśli dwie osoby pracują za 3500 to łącznie mają 7000zł. Do tego od początku mają 800 plus. Jak za 8tys można żyć w ubóstwie?

dodatkowo wystarczy się dobrze ubezpieczyć choćby w pracy i na wyprawkę dla dziecka dostaniesz łądnych kilka tys. złotych, kupisz wózek, choćby używany. Ludzie nie dramatyzujcie, chyba że kupujecie majtki z prady i ralph lauren.

3

@KamQiX nie można zakazać komuś posiadania dzieci, dodajmy tylko że gdyby w tak chory sposób jak opisany w poście podchodzić do posiadania dzieci to tacy piłkarze jak Rivaldo nie mieszkaliby na planecie ziemia. Często ubóstwo daje właśnie kopa to wyjścia z tego stanu, do rozwoju także bron Boże nie mówmy czegoś takiego że dzieci mogą mieć tylko żyjący na pewnej stopie!
I jeszcze jedno zdanie, często Ci zyjący z pozoru lepiej, nie ogarniają potem życia trzymani pod kloszem rodziców. Ubóstwo i trudne sytuacje wzmacniają i usamodzielniają, wielu znanych i szanowanych ludzi w tym świecie wywodzi się z biedoty.

Inna kwestia to jak napisał @KamQiX patologia - bo niestety skrajne patologie często generują kolejne pokolenie patologii (np alkohol)

0

@Vampir707 no i ?

0

@vangoor zasadniczno dla czelsi to moze to byc dobry ruch. On wcale nie musi stac sie supergwiazda i smigac w 1 skladzie czelsi niczym Torres. Wystarczy ze pokaze "cokolwiek" i za rok / dwa mogą go opchnąć do jakiejś Sevilli albo innego Lipska czy Leverkusen za 10-15mln. Czysty zarobek ;) także on nie muis byc kupowany przez czelsi z mysla o graniu w czelsi, a czysto biznesowo. Nawet jak sie nie uda to przy ich budzecie nic nie straca

7

bardzo lubie tego zawodnika, przypomina mi Iniestę którego też obdarzyłem dużą sympatią :) młody, przebojowy, robi różnice, ma do dobre liczby a przy tym jest skromny! Super, zazdroszcze a jednoczesnie kibicuje :)

0

@Destroyer_of_Worlds też tak pomyślałem jak zobaczyłem jakie ma odejście na pierwszych metrach z piłką , nie ukrywam że nie widziałem go wcześniej

0

@Peciak a co za przegrane punkty ujemne? nie wydaje mi się żeby to coś dało.:/

1

@FcPortoFan1999 no zgadza sie, zgadza się.

13

@FcPortoFan1999 już nie o to chodzi, ale chodzi o stronniczość mediów - a potem nam wmawiają że media są wolne. Nie są. Są opłacane i stronnicze - niemalże wszystkie.

5

@lntrowertyk a skąd Ty tam wiesz co tam jest prawdą, czy są oferty , czy nie.

1



Bardzo dobra debata na krakowskim UJ w temacie obrony cywilnej.

Słuchając generała Bienka mówiącego o posiadaniu w domu zatankowanego auta, jakiś podstawowych konserw przygotowanych na "wypadek gdyby" itp. zastanawiam się czemu była taka beka z Kosiniaka gdy mówił że dobrze byłoby gdyby każdy miał spakowany "plecak" a już słuchając Bienka/ czy innego Bartosiaka czy Budzisza każdy mówi : "dobrze że podejmują takie trudne tematy ".

Chyba beka z Kosiniaka kręcili nieświadomi ignoranci , a tutaj debata toczy się raczej w poważnym gronie odpowiedzialnych ludzi.

Tak wiem sam sobie odpowiedziałem. Odsyłam do debaty i pozdrawiam

0

@Reviven ale on w zasadzie nie dostał tu szansy o to bardziej chodzi. To co zagrał to wypadł nieźle. Ja osobiście nie będę za nim płakał i oby to była dobra decyzja. Jest w tym troche z rosyjskiej ruletki . Wypali albo nie ;)

0

@Reviven Lewy , Ferran i Roque to nie jest mocna konkurencja.. REALNIE . Szkoda że zarząd myśli inaczej

2

@bartekvisca szczerze nic za tym nie przemawia poza daleką historia z ostatnich turniejów.. ostatnie mecze Chorwaci mega słabo wyglądali.. w eliminacjach i już na samym Euro. Dam chyba 2:1 na Włochów jednak. Choć nie wykluczam 1:1 - to najbardziej realne typy

0

Włosi ogolą dzis Chorwatów czy remis?
Bo Hiszpania raczej miękko ogarnie Albanie mimo że Ci są waleczni i potrafią ukąsić

1

@kosiarz92 albo na tomka ćwiąkałę

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?